Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   77 / 93
(#) zotya1983 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Erről vannak mérési eredményeid? GF400? Milyen torzítási tényező,érzékenység, és milyen teljesítmény vehető ki?
(#) Ge Lee válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 2, 2018 / 1
 
A topikjában megtalálod azokat az infókat róla amit régebben megosztottam.
(#) zenebolond hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok!

ST 150-es erősítőmhöz szeretnék hangfalakt venni. Milyet ajánlotok? Csak 2x41V-al hajtom.
(#) Naszrai válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
4Ohm-on kb 200W, 8ohm-on kb 100W ami kijön. Ehhez tudsz hangfalat nézni.
(#) zenebolond válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Így értettem én is de akkor pontosítom, ha venni szeretnék hangfalat, milyet vegyek, márka, típus.
Persze ne legyen 200000 Ft a hangfal.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2018
(#) bencikusz válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Azt nem tudjuk mire akarod használni. Így nem nagyon lehet semmit mondani.
(#) Naszrai válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Tehát,szexelni akarsz és én mondjam meg, melyik nővel?(bocs a véleményezhető hozzászólásért)
Neked kell tudni, hogy milyen zenét(komolyzene, R'n'B, disco, rock) milyen hangosan akarsz hallgatni. Átlagos szobai használatra 87-92dB közötti érzékenységű hangfal 100w-os csúcsteljesítménnyel több mint elég.
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
A hangszóródobozos témákban azonnal ugrani szoktak a "hangfal" elnevezésre. Ez egy teljesen speciális elrendezés, és valóban nem doboz, csak egy lap. Ilyet nagyon kevesen kínálnak és azokat is általában sokféle vélemény kíséri.
Tehát fontos lenne eldönteni mit akarsz, valóban "hangfal" rendszerű sugárzó egységre gondolsz, vagy inkább a "dobozos" hangszórók sokkal szélesebb választékából akarsz vásárolni.
Ha ezt sikerül eldönteni, akkor nincs más dolgod mint elmenni egy boltba, és ott meghallgatni amit ajánlanak. Ha tetszik, haza kell vinni, és bízni abban, hogy otthon is hasonlóan fog szólni.
(#) zenebolond válasza Naszrai hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Most írjam általános használatra? Ha akarom Komolyzene, R'n'B, Disco, Rock. Hangosítani nem akarok vele, csak lakáson belül hallgatni, és esetleg egy két házibuliban szigorúan csak nálam használni.
(#) zenebolond válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Köszönöm az észrevételt, és megértem, de szőrszálat lehet hasogatni. Lehetne mondani, hogy mélyhangsugárzó,mélynyomó, dohogó, magashangsugárzó, csipogó, éles. Akkor pontosítanám, hangdoboz.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) blasz hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Sziasztok nagy dilemában vagyok.Csináltam ugye azt a nagy St.végpanelt, Nagy panel
és nem tudom eldönteni mekkora feszültséggel járassam.Van 3 trafóm,az egyik lemeztrafó 2x75vDc tud kb.700wattos,a másik toroid, 2x92vDc az kb.850wattos,és van egy bazi nagy toroid az 2x70vDc és kb 2 kilowattos.Az utóbbival használtam eddig,az asztalon összekötve,de nagyon nagy a trafó nem tudom hogy betudnám e tenni a dobozába.De veszteség padlóra kihajtva egyszerre a 2 csatorna, müterheléssel persze, csak 3-5v amit csökkent a tápfesz.
A lemeztrafó melegszik kb.20 perc használat után,már olyan 40-50 fok körül van, a kisebb toroid feszültsége meg szerintem már sok.Bár ezzel is megy de persze melegszik azért tőle a borda.
Vagy mekkora feszt ajánlotok rá maximum? A végtranyok MJ21193-94 a kondik mid 100v-sak,a meghajtok MJE15032-33,azok tudják a nagyfeszt.
köszönöm.
(#) mrkatona válasza blasz hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Szia,
A 92V-os toroidról nem lehet letekerni pár menetet?
Vagy nem érdemes/lehet megbontani?
(#) blasz válasza mrkatona hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Megbontani nem akarom,inkább csinálok helyet a 2Kw-nak.
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Marad a nagy 2Kw toroid legalább nem lesz gondom 4 ohm terheléssel sem,vagy hidalva.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) sonny007 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Tisztelt Alkotó!
Alkatrész listázás esetleg elérhető hozzá?

Előre is köszönöm válaszod.
(#) Alkotó válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Én nem készítettem ilyen listát. De a program csinál magától is, amiből mellékeltem egy szöveg exportot. Nem tudom használható-e valamire.
(#) sonny007 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
köszönöm szépen. Számomra nagy megkönnyítés, hogy nem az áramkörből kellett kibogarásznom az alkatrészeket
(#) Alkotó válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Legyél kritikus a listával kapcsolatban. Ez nem több mint a panelterven lévő alkatrészek kilistázása, de ha valamit ott elírtam, vagy az érték esetleg vitatott (vagy megváltozott), akkor a listában is rossz lesz.
(#) sonny007 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ez a kapcsolás alapján szedegettem össze az alkatrészeket: ST151

De azért így kilistázva valamivel könnyebb. Ha véletlen valami elírás található a panelen akkor azt én is be fogom "nézni", mivel nincs túl nagy elektronikai tudásom a dolgokban így nem tudok mihez viszonyítani. Ezért ebben a formában bízom abban, hogy minden érték a helyén van.
(#) Alkotó válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
A listám illik a linkedhez. Csak az a kérdés, +-60V-hoz minden érték ideális-e?
(#) nagysasy hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok !
Ez a panel ezekkel az alkatrészekkel hajtható + - 50 V-ról is vagy változtatni kell valamin illetve mekkora teljesitmény vehető ki igy belőle?
Köszönöm.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szia! Az R27 helyére átkötés kerül. 180 W/4 Ω, 120 W/8 Ω várható. 2 Ω-os terheléshez alakítani kell pár passzív alkatrészen.
(#) sonny007 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Na ezt nem tudom, annyira nem vagyok okos a témában :/
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Köszönöm. Kell ennyi végtranyó +- 50V-hoz?
4 és 8 ohm-os dobozok vannak.
(#) Alkotó válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
(#) nagysasy válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Erre gondoltam köszönöm.
(#) blasz hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Sziasztok most vettem észre hogy az egyik St.végfokomnál a visszacsatolásnál nem 470R van hanem 220R müködik rendesen nem érzek semmi különösebb problémát,és csak kérdezem hogy hagyhatom e vagy cseréljem ki.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Szia! Maradhat, így kisebb jel szükséges a teljes kivezérléshez.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Köszönöm csak feltűnt hogy mennyivel hangosabb mint a többi végfok ugyan akkora erősségű jelen.
(#) Cannon hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Sziasztok! +/- 45V DC feszültséghez milyen kapcsolást ajánlanátok?
Van fent kész nyákterv esetleg mérési eredményekkel ehhez a feszültséghez?
Mekkora lehet a kivehető maximális teljesítmény?
Köszönöm szépen előre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2018
Következő: »»   77 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem