Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   55 / 76
(#) proli007 válasza Ktulu hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Egy automata méréspont váltós IC-nél az analóg kapcsolók, benne vannak a tokban. Aztán hogy a túlfeszültség merre talál utat magának, az általában rejtély marad..
(#) Nanok hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Váltakozó áramfelvételt szeretnék mérni 0.01-2A-es tartományban.
Vannak ellenállásaim 0.22 és 2,2Ohm-osak 2-3W-osak.
Csak az a problémám, hogy a mérőműszerem 1-2V-okat váltóáramnál nem mér.
Illetve 200V-os állásban mégis mér de hibásan és pontatlanul. Gondolom a belső egyenirányító miatt.
Egy diódával egyenfeszültséget tudnék mérni, de ott is lejön a dióda nyitófeszültsége. Én meg tizedvoltokat akarom mérni.
Mi lehet itt a megoldás?
(#) Doky586 válasza Nanok hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Idézet:
„...a mérőműszerem 1-2V-okat váltóáramnál nem mér...
Mi lehet itt a megoldás?”

Egy jobb műszer beszerzése..?
(#) Gafly válasza Nanok hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Miért?
Mivel?
Konkrétum?
(#) granpa hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
Sajnos több mérés, mérőkör kell. Schottky diódával egyenirányítasz, és levonod a mért értékből. Na, ezeket kell összehangolni, mert áramfüggő a nyitó/működő feszültsége. Kis áramhoz, nagyobbhoz (feszültséghez) más-más.
(#) exabit hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Adott egy ősrégi TR-1665 típusú multiméter.

Feszültséget jól mér, és ellenállást is a legnagyobb méréshatárban. Ellenállásmérésnél a legnagyobb méréshatárban szakadásnál maximum értéket mutat (1100), ahogyan azt kell is neki. Még mindig ellenállásmérésnél maradva kisebb méréshatároknál szakadás esetében a maximum amire beáll, az 84,65. A tizedesvessző máshová kerül a különböző méréshatároknál, de mindig ez lesz a maximum. Ez alatt a maximum érték alatt viszont jól méri az ellenállást. Van valakinek ötlete hogy mi okozhatja ezt a hibát?

A kapcsolási rajza djvu-ban innen letölthető: link
(#) doni8 hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Üdv!
Már 10-15 éve használok egy MAS830-as multimétert hobbi célokra. A problémám az, hogy az egyik csatlakozóból kitört a belső műanyag henger, ami benntartaná a mérővezetéket.
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e cserélni a csatlakozót, vagy van-e olyan mérővezeték, amivel használható így is?
Az eredeti mérővezetékkel működik, de olyan kis szakaszon érintkezik, hogy a legkisebb mozdulatra már kicsúszik.

mas830.jpg
    
(#) Gafly válasza doni8 hozzászólására (») Jan 27, 2018 / 1
 
Szerintem szedd szét, elvileg nagy bajt nem tudsz vele csinálni.
Ha már látod a belsejét, akkor szerintem magad is meg tudod válaszolni a kérdést magadnak.
Úgy gondolom, hogy meg lehet ragasztani. Esetleg más hibás műszerből átrakni. Rákeresve ezer forint alatt árulnak donort is. Akár egy jobb érzésű esztergályos le is gyártja (bár az biztosan nem olcsó, még ha pálinkával is fizeted ).
Én a szétszed, megragaszt irányba indulnék el...
(#) doni8 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Ragasztani nem tudom, mert nincs meg a letört rész. Viszont a hibás darab vásárlása eszembe se jutott, az még szóba jöhet.
Természetesen már szétszedtem, de a csatlakozó műanyag része az előlapból van kialakítva, így az külön nem cserélhető. Rendelnék egy különálló aljzatot, de méretben nem tudom melyik lenne megfelelő.
(#) Gafly válasza doni8 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Akkor csapd le 950-ért a hibásat
(#) Lüke Aladár hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
Sziasztok! Két használat között megadta magát a Ganzuniv 1-em . Feszültséget, ellenállást, áramot 60mA-os állásban és ez alatt kiválóan mér. 0,3-1,2-6(30)A állásokban viszont nem mér, a mért áramkör nem szakad meg. Az érintkezőket megtisztítottam. Merre keressem a hibát? Rajzot találtam hozzá, de olyan rossz minőségű, hogy semmit nem tudok kivenni belőle.
(#) proba válasza doni8 hozzászólására (») Feb 5, 2018 / 1
 
Ha a fém gyűrű megvan, és nincsenek szigetelési aggályaid, a banándugó bele szorul.
Esetleg banándugó aljzatot is szerelhetsz az egész helyett.
(#) Gafly válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Béka mester rajzán sem tudsz elmenni?
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ez talán kicsit jobb.
(#) proba válasza Lüke Aladár hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Néha néha a transzformátor lába volt kitörve, szerintem ez is az az eset lesz.
(#) Lüke Aladár válasza proba hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Köszönöm a rajzot! Le is mentettem, mert ez olvasható. Elkezdtem szétszedni, hogy végigmérjem, és meglett a hiba: két panel közt az egyik átvezető forrasztása engedett el. Tökéletesen mér mindent. Köszönöm a segítséget!
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szia!

Megjött a Conrad /Szinker Bt-től a 9 M ohmos ellenállás, beforrasztottam, de pontatlanul, és egy nagyságrenddel többet mér a műszer!
Pl.: 12V-os stab IC-s tápon 12.xxV helyett 143,xxx feszültséget mutat!

Mi lehet még a gond!
(#) Gafly válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Na erre aludni kell. Mert a pontatlanság még rendben van, de a nagyságrend...
Mindenütt megvan ez a nagyságrendileg 10-es szorzó?
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Hát a 220-ra nem mertem rámérni...........
(#) Gafly válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ceruzaelem?
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mindjárt..........
(#) Tarzy52 válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Egy jobb ceruza 18,4, egy gyengébb 14.3V , egy 9 voltos 112,xx V
(#) Gafly válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Aludván rá, az első ötletem az az volt, hogy:
Biztosan jól raktad össze?
Mert ha nem, akkor mindenütt kellene ezt az "1-el" elcsúszást tapasztalnod.
Valamint a másik, hogy a tapasztalt százalékos hiba, árammérésnél is jelentkezik?
(#) Doky586 válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Véletlenül nem 0.9 M ohmos ellenállás kellett volna..?
(#) doni8 válasza proba hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
A banándugós megoldás tetszik, nem is gondoltam rá.
Korrekt megoldás egy aljzat beszerelése lenne, ha találok olyan méretűt, mint amilyen a gyári csatlakozó meg is teszem.
(#) proba válasza Tarzy52 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Gyorsan megtudod, elvileg méréshatáronként egy ellenállás van. Gondolom egymással sorba kötve. Mérd le őket egymás után, a nagyságrend gyorsan kiderül. Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de valamiért eltörött, ha a szétszedés miatt, akkor annak is volt oka, lehet azért nem jó, mert az osztónak valamely alsóbb/legalsó tagja is megszakadt, azért szedted/ték szét?
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Idézet:
„elvileg méréshatáronként egy ellenállás van”

Nem feltétlenül (ebbe a hibába zsigerből én is beleestem, szerencsére PROLI mester segített gondolkodni ).
Idézet:
„de valamiért eltörött”

Leesés miatt

Tehát ott tartunk, hogy a leesés miatt eltört legnagyobb előtét (9M) kicserélésre került. Azóta mutat valamit, de kb. tízszer többet (csak feszültségmérésnél???).
Az én agyamban az motoszkál, hogy a forrasztás miatt szétszedett műszer körkapcsolóját nem jól rakta össze a kérdező, így a "műszer agya" nem azt gondolja, ahová "tekerve van".
De nem értek hozzá
Ámbár az a sok százalékos eltérés engem nagyon zavar, mert nem illik a képbe...
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Az igazság, hogy nem szedtem szét, hanem kicsíptem a régi ellenállást és a bent maradt lábakra forrasztottam az újat...

Ugyanis olyan módon van bent a panel, hogy 3 oldalról ilyen bepattanó fülek fogják, szinte lehetetlen egyszerre mindet kiakasztani törés veszély miatt. 8 fül fogja, és nem akartam kockáztatni a "mérőváltó kapcsoló" szétesését sem!

Árammérést még nem próbáltam, holnap megteszem,referálok!
(#) Tarzy52 válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ez tört el, elég jól látszik a felirat, nincs kopás, tiszta fényes felület!
A műszer be volt kapcsolva a leeséskor, de nem volt mért feszültség, vagy áram alatt!
A 9V-os elem sarka törte el ahogy kibillent leeséskor a csatlakozójából!

1 fotó melléklet:
(#) Tarzy52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
"Az én agyamban az motoszkál, hogy a forrasztás miatt szétszedett műszer körkapcsolóját nem jól rakta össze a kérdező, így a "műszer agya" nem azt gondolja, ahová "tekerve van". "

Lehet mégis szét kell kapjam, mert mi van akkor, ha a leeséskor ( a jobb alsó sarkára esett, kb 2 méterről betonra ) a mérőváltóban kiugrott valami? Bár nem érzek a működésében akadást....de ...ki tudja?

Meglátás?
Következő: »»   55 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem