Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 65
(#) Mate78 válasza WaRL0 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Banánost nem, de a Pi3-ból már csináltam NAS-t.
(#) WaRL0 válasza Mate78 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
És kielégítő volt a sebessége?
(#) Mate78 válasza WaRL0 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Nem sokat foglakoztam vele, de nem tűnt lassúnak.
Filmet is tudtam nézni róla, igaz nem HD-st.
(#) eSDi hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Szevasztok!

Erre mondjatok valami okosságot! 38kHz-es IR vevő kimenetén a képen látható random impulzusok láthatóak. De csak is abban az esetben, ha a PI-ről kap tápfeszt. A tápján nem látok ezzel összefüggő zajt. A kimenete nincs bekötve a PI-be, de ha be van, akkor is ugyan ez a helyzet.

pic_12_1.png
    
(#) bbalazs_ válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A kimenet fel van huúzva egy kb 10K-s ellenaállaással?
Koözvetlenuül a taápja eés a foöldje koözoött van kondi? 10µF-t javasolnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) eSDi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Közben én is megtaláltam ezen ajánlásokat, kipróbálom mindenképp. Csak fura, hogy eddig nem volt baja a tesztek során, csak a végleges helyén zavarodott meg.
(#) eSDi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
4.7µF kondi a tápjára + elé egy 100 Ohm soros ellenállás kellett a felhúzó ellenálláson kívül.
(#) palj válasza eSDi hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nem jut be semmi más fény a vevőbe?

Én már jártam hasonlóan, több LED lámpa világított és bezavart az IR vevőbe ( esetleg vmi közös rezonancia alakult ki???)
Ha lekapcsoltam a világítást, nem volt zavar.
Egyékbént RF zavar is lehet, szürést - ahogy a többiek is javasolták - kell alkalmazni mindenképpen!
(#) eSDi válasza palj hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nem juthat be fény. Gyári kábel, régen soros port volt a végén. Valami SFH5110 kompatibilis cucc lehet, annak az adatlapjában lévő ajánlás hozott eredményt. Szerintem a Pi zavarhatja, a nélkül nincs ilyen gond, meg már így sem.
(#) palj hozzászólása Dec 8, 2017 /
 
Nem tudom, hogy használja-e itt valaki közületek az Raspberry-n Openhab rendszert.
Hosszú ideje keresek házautomatizáláshoz szoftvert (tudom az másik topic ).
Sikerült szereznem Raspi 3-at, fel is telepítettem a eljes szoftvert. Fut is, de innentől pilótavizsga szükséges egy sima funkció végrehajtásához is. Ebben keresek expert kollégát. Pl, volna valami minta, akkor már tovább tudnék lépni.
Az a baj, hogy csak videos helpek léteznek, irott doksi nincs.
Egy lengyel srác is nekiállt dokumentálni MK-Smarthome néven - az amúgy klassz rendszert - de úgy látom neki is beletört a bicskája....
(#) Mate78 válasza palj hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Bár nem ezt kérdezted, de van komplett image is Raspberry-hez, nem kell a telepítéssel bajlódni, ami szerintem elég nehézkes.
(#) palj válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Köszi, a komplett image megvan, fel is telepítettem, fut is.
A gond (nekem) ott kezdődik, amikor új szenzort, egyebet szeretnék felvenni.
Sajnos kevés minta van, ill több helyen kell beállítani a jellemzőket.
(#) Mate78 válasza palj hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Az Openhab weboldalán rengeteg írott dokumentáció van, azokat nézted?
Szerintem elég részletes.
(#) Kera_Will hozzászólása Jan 19, 2018 / 1
 
Habár ez SBC már de biztos érdekelhet itt is valakit:

Erdőkertesi Mikrokontroller Napok
2018.02.02 péntek 18:00-tól szombat 17:00-ig
Részletes program (tervezet)
(#) bbatka hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
üdv.néktek!
Sikerült felraknom az Android7 et Raspberry PI3 ra és most arról írok. Hiányzik a Magyar billentyüzet sajnos. Nehéz a virtuális billentyüzettel a gépelés.
(#) palj válasza bbatka hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Gratula! És mire szeretnéd használni?
(#) bbatka válasza palj hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Korai volt az örömöm. Csak demo, így sok minden nem működik. Találtam több imaget is. A Lineage lesz a következő, amit kipróbálok
Az Androidra szeretnék programokat írni és lepróbálni a Rasberry-n. Most kezdtem el ismerkedni "okos otthonos" dolgokkal. Wifi-n keresztüli vezérlés, adatok fogadása, feldolgozása. Nagyon az elején járok még.
Egyébként találtam Magyar billentyűzet beállítást is. Nagyon kezdetleges még a Raspberryre fordított Android. A Win10 IOT hez képest jobb
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
A Lineage elég jól használható. Jelenleg erről gépelek Magyar hardveres billentyűzetről WIFI-n keresztűl. Szintén WIFI keresztül akadozásmentesen mennek a Youtube-os videók. Most a Google Play -t fogom feltenni ha sikerül. Negatívum hogy 12GB helyet foglal csak az alap Android.
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Hogyan kell feltelepíteni? spi.py
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
A setup.py -ba nézzél bele szövegszerkesztővel. Régen és keveset foglalkoztam Pythonnal sajnos. Abban az esetben ha a Python fejlesztőkörnyezet telepítve van akkor a py kiterjesztésű fájlok futtathatok parancssorból is.
A Lineage-re sikerült feltelepítenem a Google Play -t, de nem sokra mentem vele és így marad az apk fájlból való telepítés, pendrive-ról.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) GPeti1977 válasza bbatka hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Csak azt nem értem hogy ott van mellette a .c file és azt nem látja mikor elinditom a ...setup.py build parancsot.
(#) bbatka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Megpróbáltam parancssorból fordítani. Hibaüzenetet ír ki.
error: Unable to find vcvarsall.bat
(#) Pepebá hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Üdv.
Adott 1 régóta Raspi2-n működő 1wire bus-s hőmérő együttes, 4db DS18B20 szenzorral.
Problémám az hogy Raspi3-n időnként hibát dob a Python program és természetesen leáll.
Nem talál adott számú (mindig eltérő) device-t a sys/bus/1wire mappában.
Arra gondolok hogy az eltérő sebesség miatt lehet gond.
Van valakinek ötlete, tapasztalat a témában?
(#) guliver83 hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Kérnék egy kis segítséget.
Rasberry Pi3 ra telepítettem a Raspbian Jessie Lite programot itt csal egy terminál nyílik meg semmi több a programokat külön kell telepíteni amit majd használni szeretnék.
Én egy Kodi programot akarok használni rajta vagyis CarPC nek lesz a dolog.
Van hozzá egy 7" kijelző és valamiért nem tudom telepíteni és kalibrálni az érintő felületet rajta.
Tudna ebbe valaki segíteni.
Ilyen kijelzőm van hozzá Bővebben: Link
És eGalax programmal működne az érintő
Köszönöm!
(#) eSDi válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Hali!

Ajánlanám helyette az Xbian-t. Ez egy konyhakész Kodi felületet ad. A kijelzőt és a touch-ot nem biztos, hogy kapásból kezeli, ki kell próbálni. Lehet jobban jártál volna egy USB-s (HID kompatibilis) touch-al, azt mindegyik csont nélkül kezeli. Az OS pedig nem védett, mint a hasonszőrű rendszereké, így bármit telepíthetsz még rá.
(#) guliver83 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Ezzel szeretném megoldani!
Biztos, hogy működik csak rá kell jönni, hogy hogyan!
(#) eSDi válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Ok!

A vezérlőről jó lenne több infó, mert az eGalax szerintem több mindenhez jó. Mi a hibaüzenet telepítéskor? Ha van. Látja e egyáltalán a rendszer az eszközt?
(#) guliver83 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Telepítettem a programot, de az a gond, hogy nem állítsa be rendesen.
Most meg azzal szórakozok, hogy a Raspbian Jessie Lite nem tudja megnyitni a txt fájlokat a program ott van amivel meg lehetne nyitni, de olyan mintha nem működne.
Még elszórakozok vele egy kicsit.
De kitartok!
(#) guliver83 hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
A kalibráció megoldódott, de egy újraindítás után a feliratok betűk ilyenek lettek .

d.JPG
    
(#) pozsoka hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Üdv,
Pi 2-m van rasbpian rendszerrel, netrádiók hallgatására használom, de a legjobb ilyen program windows-on létezik, vajon megoldható a futtatása valahogy?
Következő: »»   35 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem