Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   756 / 1116
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Jól írtad, elvileg. Ha valóban ki van kapcsolva akkor nem csinál semmit a háttérben, nem keres semmit, nem tölt le semmit és nem akar telepíteni semmit.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Pedig az itt kapott leírás végig csináltam lépésről lépésre. Újraindítás után megint végigmentem rajta de semmi sem változott meg amit beállítottam. Akkor most hogyhogy ezt látom ?

És bánatomra a netemet fogyasztja nem is kicsit. 3-4 nap alatt elment 10 giga adatom. úgy hogy elég bosszantó a dolog. Az sem bánnám ha éjszakára lehetne rakni. ott 2x annyi adatom van és nem használom ki sosem teljesen.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Nem emlékszem már rá hogy én melyik leírás szerint csináltam de talán eszerint és működik.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Én is eszerint csináltam. Megint végigmentem rajta az utolsó lépésig. Minden egyezik csak annyival különbözik hogy a piros szöveg nem jön fel.
Második kép szerint nem értem most hogy mi van.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) RoliNyh válasza adapter hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Nos én nem hogy kis betűket, de még betűket sem látok ezen a képen.
Megnéztem a tabon, a szövegméret állítása igazából nem is vehető kissebbre, mert csak 100-200% között változtatható, szóval úgy néz ki ez bizony más lesz. Esetleg videokártya beállításainál néznék még körül, valamint ahogy tibibalog520 is írta, nézd meg csökkentett módban mi a helyzet...
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Közben nekem is lenne kettő, tableten W10 rendszeren létezik valamilyen mahináció képernyőmentésre?
[PrintScreen] billenyű NINCS a képerynőbillentyűzeten!
Mondjuk valami jobb egérgomb felugró menübe integrálható módszer lenne az igazi...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) adapter válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Este kipróbálom (az otthoni gép ez, annyi érdekesség kiderült, hogy a feleségem tegnap reggel megnézte az időjárás jelentést aztán a gyereket (4,5é.) látta a gép előtt, majd lekapcsolta... Na, kb azota nem jó......).
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Én sem értem, mert így kellene neki kinézni. Ha meg home verzió lenne akkor elvileg el sem tudtad volna végezni ezt a beállítást.
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Próbáld meg a hangerő fel + ki/bekapcs gombot. Vagy hangerő le + a gomb. Telefonon ez működik.
(#) adapter válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Hello,
Végül jó lett, a gépházban amit csak találtam beállításokat alaphelyzetbe raktam, aztán újra indítás, negyedórás boot, eszeveszett winyó tekerés után bejött minden rendesen...
Fogalmam sincs mi volt elállítva mert egyszerre többmindent állítottam defaultra...
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Na ez az ami nincs nekem Sebaj majd éjszaka frissítek egyet talán akkor majd feltűnik nekem is
(#) Gombszem válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
A Win10-ben is VAN a képernyő-billentyűzeten Print Screen gomb:
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Telefonon ez a módszer nekem akkor működik, ha feltelepítek hozzá egy appot.
Az ablakoson még nem próbáltam...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) RoliNyh válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Sajna nekem a jobb oldali 3oszlop x 5sorban elhelyezett billentyűk hiányoznak.
De ezek után benézek a billentyűzet beállításokhoz, hátha elő lehet szedni valahogy...

De ezzel kapcsolatban felmerül bennem a gyanú, hogy ha mégis nyomsz egy [PrintScreen] -t, esetleg a képernyőbillentyűzet is látszódni fog a képernyőmentésen, nem csak a képernyő, ki tudod ezt próbálni?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Nekem van a közelemben w10 telefon, azon működik - a tablet nem igazán különbözik, azon is kell. Próbáld ki!
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nos kipróbáltam, de nem működik. A power gomb rövid megnyomására kikapcsolja a képernyőt,
újra röviden megnyomva pedig be. Ha a hangerő gombbal kombinálom, ugyanaz a jelenség...
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
Akkor meg gugli második találat: Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Hogy én ezt a keresővel miért nem találtam az már örök rejtély marad...
(A pont viszont jár.)

Viszont a másik gond amiért ezt a progit kerestem az a képen látható.
Bizonyos (esetemben a *.c) fájlkiterjesztéshez társítanék általam választott portable programot.
Csakhogy ez a "nagyon okos" rendszer nem enged, csak a két választható szövegszerkesztőt kínálja fel, meg választhatok a boltból...
Egy tallózás gomb még véletlenül se fért volna oda biztos...
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
(#) pont hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Hogyan lehetne megoldani, hogy különböző internet oldalak, különböző hangkimenetre dolgozzanak. Jelesül, pl kiküldöm a gyerekeknek a képet és hangot hdmi-n a tv-re, egy másik böngészőablakban meg, nyitok egy másik filmet, amit én néznék a monitoron, de hang az nincs. Win10, alaplapi hangkártya, és usb-s hangkártya van, a rendszerhangszóró az vagy az egyik vagy a másik.
(#) KTobi válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Audio Router néven van program ami ezt meg tudja csinálni. Alaplapi első és hátsó kimenetre szét tudom választani, mi hol szóljon. Van, hogy böngészőt egyben, van hogy ablakonként kell átrakni, attól függ, hogy látja.
(#) Skori hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Sziasztok! Vettem egy ehez hasonló USB DAC-t Bővebben: Link Sa9227 és PCM5102A chipre épül
Elvileg nem kell hozzá driver windowsra, gyakorlatilag viszont Win7 alatt feljön egy FS USB audio eszköz és egy HD USB audio eszköz. Aztán ez utóbbi átvált ismeretlen eszközre, vagy már eleve így jön fel. Beállítani pedig max. 24bit/92kHz-re lehet, sem 32bit, sem nagyobb órajel nem állítható be. A leírás szerint viszont 32bit/384kHz lenne a max amit tud.
Sikerült már valakinek ilyen eszközt életre keltenie?
(#) pont válasza KTobi hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Köszönöm az ajánlást, egyenlőre a github-os audio routerrel birkózom. Bármit csinálok, a két megnyitott böngésző oldal hangját, mindkettőt, egyszerre, mindig ugyan arra a hangkimenetre teszi, de nem adom fel.
(#) KTobi válasza pont hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Szerintem én is onnan töltöttem le, melyik böngésző? A chorme és az IE máskép visselkedik!
(#) Petyaa hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Üdv! Szeretnék a gépről pár mappát kitörölni a C/Program files-ból, de mindig ez az ablak jött be.
Saját gépem, és én vagyok a rendszergazda is, mivel más fiók nincs is. Nem tudom mióta ilyen, csak ez az Avast féle böngésző lett gyanús és ki szerettem volna törölni, ha már a programok telepítése/törlésében nincs ott. Az Avast vírust nem jelzett, és kommersz oldalakon sem jártam + programokat sem telepítettem.

Mitől lehet ez? Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018

kep2.png
    
(#) gordonfreemN válasza Skori hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Szia!
Szoftveres problémával javaslom itt érdeklődj, többször olvastam már ilyen témában szakmai segítségnyújtást:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) pont válasza KTobi hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Firefox
(#) RoliNyh válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 20, 2018 / 1
 
Szerintem...
Sajnos az a probléma, hogy ez az "Szbrowser" a vírusírtód telepítette fel ha kéred ha nem, mondván, hogy azzal biztonságosan böngészhetsz. Ennek pedig az a következménye, hogy amíg ezt a vírusírtót használod, az a böngésző is ott lesz, mert nem engedi törölni.

Hiába ír rendszergazda jogosultságot, az kevés, mert valójában csak a "Trustedinstaller"
(szoftverek telepítő szolgáltatása) kap teljes hozzáférési jogosultságot, tehát törölni is csak ő törölheti.
A jogosultságot elvenni tőle pedig még rendszergazdai jogosultsággal sem fogod tudni,
mert ő még annál is nagyobb jogosultsági szinttel rendelkezik.
Szóval ezt csak akkor tudod eltávolítani, ha teljesen lemondasz erről a vírusirtóról, uninstalálod a programok eltávolításával, és mondjuk másik vírusírtót használsz...
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2018
(#) Petyaa válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
A furcsa az volt hogy egy pillanatig elkezdte törölni, kipróbáltam pl a média playerrel is, de ott is ez a figyelmeztetés jött elő. Előtte XP volt a gépen, ott megszoktam hogy ilyen törlési nem hozzáférések nem fordultak elő.
Kérdés hogy avast helyett melyik vírusirtót lehetne feltelepíteni ami hozza ezt a szintet.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2018
(#) Petyaa válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Sikerült! A programok telepítése / törlésénél azon belül az avastnál ki lehetett venni a pipát az alkalmazáson belül a beépülő böngészője alól, most ugyan kiírta hogy rendszergazdai jogosultság szükséges, de utána engedte letörölni
(#) RoliNyh válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Ja hát ha a vírusirtótól külön is lehet uninstallálni, úgy is jó, miért nem ezzel kezdted...
Következő: »»   756 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem