Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   102 / 138
(#) Sinike válasza velegiistvan hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Van a magnetronra rögzítve egy hőbomba... Első körben erre tippelek.
(#) Sinike hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Többen is írtátok, meg máshol is olvasni ezt a "Veszélyes" mikró szerelést.
De akkor áruljátok el nekem, hogy működik? Amolyan Faraday kalitka?
Merthogy a belső térben vannak szellőző lukak (meg a lámpának is) és a borításon is van amolyan szellőző rács kialakítva. Persze tudom, hogy az elektromágneses hullámok csakis egyenesen terjednek - de nem tud addig-addig pattogni a két fal közt, hogy egyszer csak kijöjjön?
Ráadásul láttam egy mikrót régebben, ahol nem volt felcsavarozva a fedél, be lehetett látni a belsejébe, úgy használták.
Valamint a közeli szervízben is láttam már, hogy leszerelt palásttal próbálgatták...
Most akkor veszélyes, vagy nem?
(#) zolika60 válasza Sinike hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Valamennyi mikrohullám ki jön persze belőle, de nem több mint mondjuk a
Wi-Fi routerből. Kivéve, ha közvetlenül a csupasz magnetron előtt szambázol, amit azért nem tanácsolnék.
(#) Gafly válasza Sinike hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Mondanám, hogy azok a lyukak nem véletlenül akkorák.
Meg hogy az ajtó is direkt nem tökéletesen záródik, hanem tökéletlenül...
(#) Near hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Korábban már írtam itt egy Belling mikróval kapcsolatban. A mikrohullámú része azóta köszöni szépen jól van, viszont a fűtőszálak valamiért nem hajlandók menni. Sajnos időm szombatig nem lesz kimérni, hogy azokkal van-e a gond de gondoltam hátha van valami ötletetek mi szállhatott el.
Ami biztos:
-Elektronika átkapcsol hallani az indító reléjét a fűtésnek.
-Előjel nem volt, egyszer csak nem izzanak fel, legutóbbi sütésnél még nem volt gond.
-Légkeveréses módban melegszik a dolog de csak éppen hogy és a fűtőszálak ugyan úgy nem izzanak fel.

(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Idézet:
„De akkor áruljátok el nekem, hogy működik? Amolyan Faraday kalitka?”
(#) velegiistvan válasza Sinike hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Mi az a hőbomba? Hővédő kapcsoló? Ez oldott ki esetleg?
(#) Sinike válasza velegiistvan hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Igen, hővédő kapcsoló. Csak tipp, ha alkalmanként újra tud indulni a mikró arra a 15 másodpercre, amikor kihűl...
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Mérés igazolta, fűtőszál szakadt. Mentségemre szóljon a spórolás szétkaptam és megjavítottam csak belül az érintkezőre volt ráégve egy tonna zsír..
(#) Near hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok. Ismét hozzátok fordulok ezúttal egy LG mikróval. A jelenség érdekes. Minden funkció megy. Grill fokozaton a felső két fűtőszál üzemel hibátlanul.
De, és itt kezdődik az a fránya de.
Amint légkeveréses módba dobom mintha beszívott volna. Alsó fűtőszál megy, légkeverés megy, viszont mindegy, hogy hány fokra állítom csak egy pillanatra bekapcsolja a két felső szálat majd ki. Vár kicsit megint bekapcsolja pár másodpercre majd ki. Ezt teljesen hidegen is csinálja tehát nem a hőszenzor kapcsolgatja ki őket.
Mi lehet ennek az oka? Ilyennel még nem találkoztam.
(#) velegiistvan válasza Sinike hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Méregettem kicsit. A két hőbomba működik tökéletesen. Ha a kondiról lehúzom a trafóra menő kábelt, akkor nem kapcsol ki. Ha visszakötöm, mostmár csak 2 másodpercig megy a mikró. Ez magnetron hiba ezek szerint?
Néha van, hogy 5 s-ig megy. Mindig akkor lövi le va biztonsági rendszer, miután felgerjedt a magnetron, legalábbis hang alapján erre tippelek.
(#) velegiistvan válasza velegiistvan hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Ja és a típusa nem qe-re, hanem gn-re végződik, tehát Samsung ce283gn
(#) Sinike válasza velegiistvan hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A hőbombát hogy mérted ki? Normál esetben multival nem lehet, hiszen csak melegen old ki... Esetleg lézeres hőmérővel figyelném mellette, az megoldás.
De ha már 2 másodpercnél kikapcsol, akkor az kizárva, annyi idő alatt nem tud felmelegedni!
(#) kadarist válasza Sinike hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Az inkább gomba, de írd úgy, hogy hőkapcsoló, az a biztos.
(#) velegiistvan válasza Sinike hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Igen, erre jutottam én is. Más ötlet? Elvileg egy ptc ellenállás figyeli a magnetron áramfelvételét. Ha az rossz, ugye szakadásba megy át? Mert ha igen, akkor ezt is kizárhatom.
Úgy megy tökéletesen a gép, ha a nagyfesz kondiról lehúzom a trafóról jövő vezetéket, nem old ki a védelem, nyilván azért, mert a nagyfesz kör kiesik.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) Tom52 hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Üdvözlet Mindenkinek.
15 éves mikrónk sugárzása az ajtó üvegénél az egész felületen jelentősen megnőtt az előzőekhez viszonyitva,veszélyes mezőben mozog,még 5 cm távolságban is jelez a műszer.Évente párszor megmértem eddig,mindig jó volt,szinte minimumon állt a mutató,egy kis gyufásdoboznyi helyen volt közép tájon minimális jelzés.
Máshol a mérő sehol sem jelez,csak az ajtó teljes üvegfelületén.
Mi okozhatja ezt a hibát?Az ajtó nem árnyékol?
Most ezt félretettem,egy másik mikro üzemel pillanatnyilag.
Megköszönném,ha tudnátok valamit javasolni!
(#) zolika60 válasza Tom52 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Miért kell a mikró előtt szorosan állni, amikor működik?
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2018 / 2
 
Még a végén 0,01 fokkal megnő a has bőrének hőmérséklete.
(#) pjg válasza Tom52 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Arra nem gondoltál, hogy a mérőműszer öregszik?
(#) Tom52 válasza pjg hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
A műszer a cserére beállitott mikrón semmilyen sugárzást nem mért,sem a barátom mikróján sem.Ugyhogy gondolom a műszer jó.A linearitása nem tudom milyen.A mérés egyszerűen -teljes teljesitmény-egy pohár viz.Ha rossz lenne,minden jó mikrón is sugárzást mérne a logika szerint.De köszönöm a tippet.
(#) kismukk válasza Gafly hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Csak közlöm a fejleményeket a tányérforgató motor ügyében. Megjött az ebay-ről, beszereltem az újat és minden OK. Aztán szétszedtem a régit, úgy látom ez egy egyszerű aszinkron motor, mágneses korong forgórész, körülötte hajszáldrótból tekercs. Ez a tekercs van kivezetve a két lapos dugvéghez, az egyikről eltűnt, gondolom valami rövidzárlat miatt elfüstölhetett. A tekercsborítást megbontani nem akartam, hajszáldrót operációban nincs gyakorlatom...
Mindenesetre nekem (mint laikusnak...) érdekes, hogy ebbe a hajszáldrót-tekercsbe megy a 220 V.
(#) granpa válasza kismukk hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Épp azért bírja, mert "hajszál"; nagy az ellenállása, igen kicsi az árama. Nyugodtan bontsd meg,- kárt már nem csinálhatsz-, nézd meg nagyítóval, és még akár javíthatod is. Nem számít, ha 10-20 mm-rel rövidebb lesz a drót a tekercsen (lesz tartalékod).
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
(#) Epu2 válasza kismukk hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Csak szinkron motor, indító mechanikával. Véletlen szerűen indul jobbra, vagy balra.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Ja, lehet rajta gyakorolni.
Veszíteni tényleg nem lehet, legfeljebb némi "pepecselést".
Az szívás, ha az alsó szál szakadt meg. Mert akkor több a "pepecselés"
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Üdvözletem!

Kb 20 éves mikróban meghalt a magnetron, és a nagyfesz bizti is. Kicseréltem mindkettőt, és megy is félig meddig, míg túl nem melegszik szerintem, mert ha sokáig üzemel, akkor kiold a hőmegszakító.
Ha visszahűlt, ismét működik. Kérdésem az volna, a magnetronok közt van teljesítménybeli eltérés?
Mert ha arra gondolok, hogy a gyári magnetron ami benne volt (azt hiszem) 850W -os, nyilván a trafó is ehez van méretezve. De tegyük fel, hogy a használt magnetron amit beletetem, az csak 700W pl
(ez volt ingyér), és emiatt túlmelegszik. Tehát nem gyári belevalót tettem bele. Mennyire melegedhet egyébként? Mert kb 2 perc után már elég forró a fémrésze. A hűtőventillátor az teker maximumon,
szóval hűtés is megvan, és a légutak is tiszták. A másik elméletem, hogy a hőkioldó (NT101) lenne elöregedve, és mondjuk már kissebb hőfokon is kikapcsol? Érdemes lehet bepróbálkozni még egy hőkapcsoló cserével? Vagy nyugodjak bele, hogy 5-10 perc üzemidőt bír, aztán várni kell a visszahűlésre?
(#) Near válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 13, 2018 / 1
 
A trafó határozza meg a teljesítményt. Ha az túl nagy akkor biza azért melegszik.
Kisebb magnetronnál előfordulhat.
Inkább nagyobb teljesítményű magnetront érdemes kisebb trafóhoz abból tuti nem lesz gond.
(#) RoliNyh válasza Near hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Persze-persze, csak épp nem volt miből válogatni, ez lett, variálni megy nem tudok rajta...
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) Kinka István válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 14, 2018 / 1
 
Szia!
A kisebb teljesítményű magnetronnál a kondenzátor kapacitása is kisebb, megpróbálhatod azt is kisebbre cserélni.
Üdv.: István
(#) RoliNyh válasza Kinka István hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Meglátom mit tehetek, addig míg nem lesz, használom így...
(#) csapo1002 hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Sziasztok szakik! A fotón látható kis motort honnan lehetne beszerezni? Ez egy mikrohullámú sütő tányérforgató motorja. A segítséget előre is köszönöm.
Következő: »»   102 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem