Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   101 / 138
(#) ezermester1 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 19, 2017 / 1
 
Helló!Az ajtó mechanikában lesz a gond.Vagy a mikrokapcsoló mozdult el a helyéről.
(#) metabo123 válasza ezermester1 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Szia!
A kapcsolót működtető retesszel volt a gond, a kapcsoló mellé zárt. Egy csavar is hiányzik a mechanika környékéről, de fogalmam sincs hová tűnhetett. Megigazítva a dolgokat, most már működik, itt volt a probléma.
Köszi, és üdv!
(#) ezermester1 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Örülök,hogy segíthettem!
(#) gazspe hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem rég átégett édesapám mikrójának a csillámja a szekunder oldali biztosítékkal egyetemben. Kimértem neki a magnetront, kondit, diódát, kapott új csillámot, biztosítékot és rábíztam az összerakást. A kondi rövidre lett zárva egy sajátos bekötéssel, azzal a lendülettel át is ütött. A jószág 1µF-es volt. Van itthon egy-két hasonló bontott darab. Kérdésem (hogy ha egyáltalán lehetséges), milyen keretek között és mennyire lehet eltérnie a csere kondenzátor kapacitásának a gyáriétól és miért (saját tanulásom érdekében kérdezem)?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza gazspe hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Idézet:
„A kondi rövidre lett zárva egy sajátos bekötéssel, azzal a lendülettel át is ütött.”

Ezt nem értem
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) péter71 hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Sziasztok. Boldog Új Évet mindenkinek. Kérdésem az lenne, hogy a nagyfesz diódát, mi lőheti el? Egy mikrón cseréltem diódát, és bekapcsolás után pukkant egyet, é a dióda elhalálozott. A magnetron mérésre jó. A kondi szintén jó mérésre. Mitől durranhat el a dióda? Üdv Péter.
(#) kismukk hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Nem forog a tányérforgató az Orion OM 007-ben, feszmérőt rátettem a kismotor csapjaira, ohm-mérő nullán maradt. Ez ugye azt jelenti, hogy rossz a motor?
Arra gyanakszom, hogy kifolyt a kávé és eláztatta ezt a motort...
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) zolika60 válasza kismukk hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Az bizony rossz, ha jól mértél.
(#) Gafly válasza kismukk hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Kis szerencsével megláthatod a szakadást és akkor akár "műthető is lehet".
Valamint szerintem könnyen találhatsz donort (sokan dobnak ki mikrót, nem pont ilyen hiba miatt).
(#) kismukk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Arra gondolsz, hogy szedjem szét a motort?
(#) Sinike hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Hali.
Van egy működő mikróm, de szikrázik. Lehet a magnetron csúcsot javítani vagy cserélni?
Köszi..

DSC_0304.JPG
    
(#) ferci válasza Sinike hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia!
Az a magnetron cserés lesz.
(#) uniman válasza Sinike hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Hello! Megoldható lenne, ha lenne mire kicserélni (pár ismerősöm már sikeresen cserélte is!)...ráadásul a tiéd eléggé speciális antenna, belül is van még egy kis "lemezke". Egyszerűbb a magnetront cserélni.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) ferci válasza Sinike hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Antennát cserélni eléggé meredek lenne...
Magnetron metszet
(#) uniman válasza ferci hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
(Sose mond, hogy "nem lehet" ! Mond inkább azt, hogy a te ismereteid alapján nem tudsz megoldásról...) Nem mellesleg olyat is "elkövettek" már páran, hogy a "fémsapkát" eltávolítva továbbra is használják a mikrójukat.
(#) ferci válasza uniman hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Oké... de én azt írtam, hogy eléggé meredek lenne, nem azt, hogy nem lehet.
Biztos nem ismerem annyira, hogy szétbarmoljam.
(#) uniman válasza ferci hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
A sérült fémsapkát egy "sniccerrel" oldalról többször óvatosan megkarcolva le lehet szedni...
"Egészségeset" már nehezebb úgy leszedni, hogy az felhasználható lehessen egy másik magnetronon.

Sapka.jpg
    
(#) ferci válasza uniman hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Tiéd a pálya és a feladat - nekem nincs rá szükségem.
Sinikéé rossz.
(#) Sinike válasza uniman hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Köszi szépen, megpróbálom majd.
De még egy kérdés, ha nem ugyanolyan - teljesítményileg - gondolom, az nem jelent problémát?
Akkor már csak donort kell szereznem
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) uniman válasza Sinike hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Hello! A mechanikus méretazonosság a lényeg...egy kis teljesítmény eltérés nem okozhat gondot.
De a típusszámát is leírhattad volna már...
(#) Sinike válasza uniman hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
2m253k
(#) Gery78 válasza Sinike hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szia!
A Vaterán van egy ilyen magnetron 4000Ft-ért.
Jelezz az eladónak, és vedd meg szerintem.
Magnetron
A helyedben én nem kínlódnék az antenna cseréjével. A mikrohullámú üzem nagyon veszélyes, egyben cseréld a Magnetront.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) Sinike válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szia.
Láttam. Plusz posta, úgy már 5. 6-8 közt meg már van mikró használtan Ha jól szétnézek, olcsóbban is, de ez a HobbyElektronika
(#) uniman válasza Sinike hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Idézet:
„HobbyElektronika”
??? ...vagy inkább a "Hobbielektronika" !
(#) Sinike válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Lovagolhatunk ezen, én zsigerből írtam, a hobby szót Y-al is magyarosították, meg I-vel is... Én Y-al szeretem írni, a honlap domain-je pontos i-vel van, az kétségtelen
(#) Gafly válasza Sinike hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Van "y"-al is honlap (természetesen). Bővebben: Link
Mi a problémád?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) Ge Lee válasza Sinike hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ha jól szétnézel 4000-ért is van mikró, de néha még attól olcsóbban is. Egy használt magnetront meg 3500-ért adnak. Akkor érdemes vele szórakozni?
Decemberben hoztak hozzám egy mikrót javításra, elment benne a negyfesz bizti (1500Ft) meg a nagyfesz kondi (2500Ft). Ez ugye 4000Ft plusz 1500Ft a szállítási költség. Mondom a tulajnak hogy ennyi az alkatrész szállítással együtt, meg hát én sem szeretném ingyen megcsinálni. Viszont a haveromnak van egy működő mikrója amit 4000-ért odaadna, még helybe is hozza. Így is lett, a fickó megúszta olcsóbban mint a javítást, plusz a rosszat itt hagyta nekem alkatrésznek...
(#) Gery78 válasza Sinike hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mint mondtam, a mikróhullámú üzem nagyon veszélyes, én nem kísérleteznék vele. Az a helyzet, hogy egy magnetron bütykölése nem a hobbi elektronika kategóriájába tartozik. Ha valamit elbaltázol, akkor nagy baj lehet belőle. Az egészségkárosodástól kezdve az anyagi kárig bármi megtörténhet! Ez nem játék! Inkább programozz PIC-et, vagy építs egy erősítőt, de ne a magnetront bütykölgesd, mert valaki azt mondta, hogy ugorj a kútba! Miért nem jó, hogy kicseréled a magnetront egy újra, ami biztosan jó, aztán újra 20 évig van egy jó mikród. Nem biztos, hogy amit megveszel 4000Ft-ért használtan az is sokáig jó lesz. Az új magnetronnal viszont ez biztosítható.
(#) kadarist válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szia!
Mikróhoz nem szabad új alkatrészt venni, mert mindent meg lehet oldani bontásból meg az ócskapiacról. Persze ha a vezérlő elektronika megy tönkre, akkor más a helyzet, de a teljesítmény-rész könnyen pótolható.
(#) velegiistvan hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Adott egy Samsung ce283qe típusú érintőszenzoros mikrosütő,. A jelenség a következő: Mikró üzemmódban kb. 15 másodpercig megy, majd valamiért leállítja az elektronika.
Grill üzemmódbam tökéletesen megy a gép.
Hol keressük a hibát? Látszólag a kondi és a trafó rendben van, égésnyomok a magnetronon nincsenek.
Mi okozhatja ezt? Ha nincs fogyasztás a rendszerben, vagy, ha túl nagy az áramffelvétel? Előbbit kevésbé tartom valószínűnek, hiszen szakaszos üüzemben (kis teljesítményre állítás) nem megy folyamatosan a magnetron, ahol a bekapcsolások közötti idők közötti szünet több is lehet, mint 15 sec, de nem értek hozzá annyira, csak próbálok logikusan gondolkodni.
Következő: »»   101 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem