Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   506 / 562
(#) kivancsi4 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
U68-as magokkal kezdtem el készíteni, de időhiány miatt, és mivel van hagyományos trafós gépem, ez nem halad.
(#) Ge Lee válasza kivancsi4 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Ez is egy megoldás. Elég lett volna 3 pár mag is. Ahogy látom ez csak a primer, elég kevés hely maradt a szekundernek. Jobb a primert laposan tekerni, meg előtte a magokat alaposan bemártogatni lakkba, és akkor nem baj ha hozzáér. Vagy tenni rá két rétegben kaptont.
(#) mark.budai válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A szórás csökkentése érdekében toroidszerűen fogom tekerni. De ennek ellenére is szeretném összefogatni. Ahol a csavar vége lesz az anyával, oda úgysem tudok tekerni ugye, nem fog semmit zavarni. Már csak a trafó felfogatása miatt is kell rá a csavaros összefogatás, másképp nem tudom igényesen a házban rögzíteni.
A gyári U alakú pálca nem járható út, nincsenek meg. Az vasból volt? Akkor sima acél csavarral is összefogathatom?
(#) _BiG_ válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Igen, acéldrótból volt. A réz macerás, mert könnyen megszakad a menet, az alumínium dettó.
(#) kivancsi4 válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A TV-kből kibontott sorkimenő transzformátor kengyeleiről tudok.
A nagyon régi TV-ék nagy részénél, sárgaréz a kengyel, tökéletes menettel, kis százalékánál alumínium(nem elírás) szintén tökéletes menettel, acél is előfordult , de csak újabban(?) lett az acél egyeduralkodó, de ez már más kialakítással.
(#) _BiG_ válasza kivancsi4 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Igazad van, egyszer láttam rézből való kengyelt, de a többség acélból volt. Tartósabb. Alut soha sem láttam.
(#) kivancsi4 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
32:4:4 a terv, a maradék 8 (vagy csak 4)menetre egy kb. 32mmx15mm hely áll rendelkezésre.
A magok párbatéve 60mmx72mm külső mérettel bírnak, tehát az általam jelzett u68-as név valószínűleg nem helyes!
A felhasznált szigetelőanyag rendes neve nem ismert számomra(több néven találtam rá), valami öntapadó üvegszövet, a 32 kHz környékén jó lenne tudni hogyan fog viselkedni...
(#) lovasjan hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Super pripravok na toroid transformator :

https://www.youtube.com/watch?v=nyMM3V9bbSQ

pokracovanie :

https://www.youtube.com/watch?v=Am29eihjzu8

Dufam ze niekomu pomoze.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) fastaction hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy elméleti kérdéssel állnék elő : Valaki próbálkozott már inverteres hegesztővel AC móddal? Kimeneti diódák nélkül? Lehetséges lenne ? Vagy nagyon melegednének , tönkremennének az IGBTk?
Üdv/ Fastaction
(#) lovasjan hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Ahojte.
Dnes konecne priprava na osadenie do krabice. Ide o upravu dosky uc2808 a pulzneho napajania s tny268, 2x EE70 , 4x igbt 20n60a4d, diody 4x 60apu04 + 4x 60apu02. Ventilátory napaja spinany zdroj zo starej premyselnej ccd kamery 12v/2a. Krabica zo stareho zalozneho pc zdroja :35x20x18cm s 12cm ventilatorom. Povodny vypivac som rozobral a nahradzam novym. Chladic na diody bol v povodnej krabici.
Pondelok kupim medenu pasovinu do sekundara a tlmivky za diody a utorok dufam uspesne testujem do zataze + pokusny zvar.
Dnes som skusal vlozit sekundar 11x1mm , ale neuspesne. Malo miesta v kostricke.
Pripojenie zvaracich kablov ocakavam z ebay eurokonektory 10-25 do panela a na kable.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza lovasjan hozzászólására (») Feb 24, 2018 / 1
 
Privet,
Pre Tig, musí byť s argónom, odporúčaný tlak 15Mpa je červený štart, prietok je 15-20 L / min. Hrúbka materiálu, kvalita, oceľ, legovaná oceľ atď. Je to pre presné zváranie, toľko, čo je najskôr odporúčané pre MIG. Je to oveľa lacnejšie, ale ak máte majiteľa krčmy, ktorý má fľašu s CO2, môžete ho zvárať lepšie ako práškovo drôtený drôt a je to lacnejšie ho naplniť fľaškou s objemom 9 litrov. Je to oveľa lacnejšie ako jednorazová 900 ml fľaša alebo rovnaký počet vlnitých drôtov.
Ahojte:Mike
(#) Chipmunk1960 válasza fastaction hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Szia! Ez egy nagyon érdekes kérdés, mert én is régóta gondolkodok, hogyan lehetne egy AC feltétet utána kötni, az egyébként tökéletesen működő DC gépemnek ???? De ott van 6-8 + állítási lehetőség a hegesztés függvényében, legfontosabb a +- kitöltési tényező, mennyi áram "fűti" a Tungsten-t, s mennyi az ömlenyt. Pre /post gas flow, starting / working current... etc.
(#) Chipmunk1960 válasza lovasjan hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Ahoy,
Pekná, čistá a transparentná práca! Blahoželáme! Keď vidím medené linky v takom krátkom čase, nie viac ako 80A. Pripojil som frekvenčný menič 50A s 1,5-krát silnejším drôtom. Ale uvidíte, že bude horúce a dáte viac.
(#) fastaction válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 25, 2018 / 1
 
Szia . Egyszerűen, csak MMA felhasználásra gondoltam.
(#) lovasjan válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Dakujem.
Droty su iba primarna strana , sekundar bude 2x med 15x0,5mm.
(#) lovasjan válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Chcel by som skusit TIG, mam vela zelezneho drotu, argon nie je drahy. Mam aj regulator na agron /co2,DC horak tig stoji 50€, mig 50€, ale je potrebne spravt podavac drotu a kupit drot do podavaca. Tig sa mi zda lacnejsie riesenie a menej komplikovane, pommale zvaranie pre domacnost postacujuce.
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
A diódákat nem lehet megspórolni... Igbt meghajtással csinálnak újra ac módot.
(#) erbe válasza fastaction hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Az inverter többtíz kHz-es frekvenciával működik. Ezen a frekvencián 1 m kábel már fojtó. Ha ugyanez a hossz vas mellett megy. akkor már MEGfojtó.
Nem is beszélve a lesugárzott energiáról.
(#) Dozis hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Sziasztok
Van egy inverteres heggesztő ami heggeszt de tiszta salak a hegesztes . Lehet baja a gepnek ?
Sima trafoval ugyanazt az anyagot ugyanazzal a palcaval szepen megtudom hegeszteni . Mi lehet a problema
(#) fastaction válasza Dozis hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia. Érdemes a polaritást megnézni. Ki volt , már tárgyalva . Pozitív a munkadarabhoz és negatív az elektródához megy . Az elektróda dobozán ajánlás is szokott lenni . Hirtelen ennyi jutott eszembe.
(#) fastaction válasza Dozis hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia , nem írtál, hogy megoldódott volna a probléma . Amennyiben fröcsköl is a gép , de lehet szabályozni az áramot , és van benne fojtó , akkor az lehet menetzárlatos . Viszont ez a javításos topikba tartozik , ahol szakemberek is segítenek. Üdv.
(#) Hetope válasza Dozis hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szerintem át kellene vizsgálni az egyenirányítást.
(#) fastaction hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Sziasztok ! A mellékelt scope kép egy vezérlő panelről készült. U.K.T. Mi lehet a gond? Ez a jel az igbtk két szélső lábán készült. 5v/5usy osztással. Külső tápról indítva , trafó nincsen rajta , 113mA vett fel. Mit rontottam el? Köszönöm előre is.
(#) dara válasza fastaction hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Kép lemaradt.
(#) fastaction válasza dara hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Igen , telefonról nem engedte, de pótlom.

ukt jel.jpg
    
(#) dara válasza fastaction hozzászólására (») Márc 11, 2018 / 1
 
Nincs evvel probléma sokkal rosszabbul kinéző gét jellel is működőképes.Felfutás,lefutás határozott,nyugodtan mehetsz tovább.
(#) fastaction válasza dara hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Köszönöm! A szabályzás a potival működik, le lehet kapcsolni . Nem egy nyákra készítettem , hanem kettőre . A trafó és az egyenirányító diódák is külön vannak. Már, csak össze kell szerelni .
(#) dara válasza fastaction hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Várjuk a fejleményt.
(#) Geri86 hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok. Először is kellemes ünnepet. Arra lennék kíváncsi, hogy annak idején TAB miért így tekerte a primert az E65-ön? Jobb így mintha párhuzamosan fogott volna össze két szálat? Csak mert így kicsit fura az összekötés a vezérléssel.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Készülget a hegesztőm, viszont egy problémába ütköztem. Nem tetszenek a jelalakok. Megijedtem, hogy nem lesz jó a gate trafó, de végiggondolva, a gyári hegesztőben ugyan ezzel a meghajtással működik, akkor itt sem lehet gond, és megmérve az IRF540 gatején a jelet egyértelművé válik, hogy előbb van a hiba.
Felteszem a szkópképeket, a nevük alapján beazonosítható, hol mértem. Csatolom a nyákterveket is, lehet én néztem be valamit, amit még most sem veszek észre.

A "Maci vezérlés saját.lay6" nevű fájl felhasználói kérésre cserélve!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   506 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem