Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ARM - Miértek hogyanok
 
Témaindító: gtk, idő: Jún 26, 2007
Lapozás: OK   113 / 175
(#) vargham válasza gtk hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Idézet:
„DMA: Periph to Memory / circular / double buffer”

A HAL mintaprojekteket megnézted már?
Nekem az alapján simán működött, folyamatos AD konverzióhoz használom.
(#) gtk válasza vargham hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Pontosan melyik peldara gondolsz ? A DMA peldaban nem double buffer van. Koszi.
(#) vargham válasza gtk hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Hopp, a double buffer felett elsiklottam.
Hirtelen ezt találtam.
Nem tudom, hogy azóta belerakták-e a HAL-ba.
(#) gtk válasza vargham hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Gondoltam hogy afolott atsiklottal, mert korbejartam egy kicsit a temat es nincs tamogatas a HAL-ban ra. Minel tobbet fejlesztik annal rosszabb ez az egesz.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
ui: vagyis nincs tamogatas a cubemx-el generalt kodban. A HAL-ban van valami, az altalad is talalt link alapjan osszeallithato, talan. Sokkal erthetobb volt az SPL.
(#) Lucifer válasza Topi hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Na eljutottam odaáig, hogy kipróbáljam atollic alól.

A következőekkel fogad:
Idézet:
„Connecting to J-Link...
J-Link is connected.
Firmware: J-Link ARM-OB STM32 compiled Aug 22 2012 19:52:04
Hardware: V7.00
S/N: 20090928
Feature(s): RDI,FlashDL,FlashBP,JFlash,GDBFull
Checking target voltage...
Target voltage: 3.30 V
Listening on TCP/IP port 2331
Connecting to target...WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
ERROR: STM32: Connecting to CPU via connect under reset failed.

ERROR: Could not connect to target.
Target connection failed. GDBServer will be closed...Restoring target state and closing J-Link connection...
Shutting down...
Could not connect to target.
Please check power, connection and settings.”

Nem tudom ez nem annak hálája, hogy egy JLink klónom van
(#) gtk hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
A cubemx altal generalt kodhoz lehet hozzaadni sajat "user code" mezoket ?
(#) Lucifer válasza gtk hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Nem.
Én már lobbiztam náluk, hogy legyen general section, de nem igazán vették a lapot inkább megcsinálták csak azt amit kértem.
https://community.st.com/thread/36668-cubemx-feature-requestplease-...alinit

Igazából javaban van írták, binwalkkal szépen ki lehet rántani a jar fájlokat, nincsenek obfuszkálva, tehát akár patchet is lehet küldeni nekik
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) gtk válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Szia ! Mar a kulsejerol kiszurtam hogy javaban van irva, ez ok, de lehetne jobb is ez az egesz. A user altal definialt code section nagyon kellene oda. Na, akkor marad a b terv, alapokat megcsinalom benne, aztan nem generalok ra tobbe.

Patchnek azert nem fognek neki, nem ez a cel
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) Lucifer válasza gtk hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Idézet:
„Patchnek azert nem fognek neki, nem ez a cel”

Tudom félig viccnek írtam. Bár még mindig kényelmesebb mint STVD-t patchelni IDA-val.

Én sem értem miért nincs general user section nekik.

Ha csak valami védhető fontosságú helyre kellene neked valami akkor érdemes lehet picsogni náluk a fórumon, mert mint látod lehet velük boldogulni, csak sok idő.
(#) gtk válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Szerintem generalt kodba nem akarjak beletenni ezt a lehetoseget, mert akkor nehez lesz ujrageneralasnal modositaniuk. De generalt kodon kivul azert jo lenne. Ugy tunik jobban oda kell figyelni hogy az elso generalt kodban minden benne legyen amire szukseg van aztan tovabb manualisan
(#) Lucifer válasza gtk hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Az lenne a frankó, hogy ha a templatek ott lennének a CubeMX mellett, aztán mindenki kedvére reszelhetné őket user szekciókkal. Illetve a generált szekciók megint guardok közt lennének.
(#) Peppe válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Nekem is J-link klónom van és szépen viszi az STM32-t.
(#) Lucifer válasza Peppe hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Ja nekem is működik másik procival, csak van egy STM32F042C6 alapú design amivel eddig annyira sikerült jutni, hogy egy darab panelbe sikerült egyszer egy programot beletolni és azóta sem. Pedig már mindent mértem, mindent is cseréltem és minden jónak tűnik, de mégsem.
(#) gtk válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Igen ! Ez a cube szerintem igy nem jo iranyba tart. Nagyon kezdetleges, amator dolognak tunik. Nem tudom a generalt kod mennyire megbizhato.
(#) vargham hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Találkoztatok már olyan problémával, hogy nem lehet léptetni a programot debuggerrel, mert folyton elmegy a timer interrupt handlerbe?
Van több, hasonló projektem is. STM32F103, STM32F205 és STM32F091. Az első kettővel nincs ilyen probléma, a 091 projektje viszont debuggolhatatlan.
CubeMX + FreeRTOS, ST-Link debuggerrel. Makefile projektet generáltam, amit behúztam EmBitz-be.
(#) gtk válasza vargham hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Volt, de altalaban reset utan helyrejott. Lehet hogy hulyeseg, de milyen szintu optimalizacioval van forditva?
(#) artur60 hozzászólása Feb 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Nucleo-f429zi kártyám van, és a beépített stlink keil5 debugger módban állandóan szétkapcsol, embitz alatt nem is tudok debuggert használni mert nem kapcsolódik a gdb serverhez ez a kimenetet terminálban:
E:\_stlink\stlink-master\src\stlink-usb.c: Couldn't open STlink/V2-1 probe at 002:017.

Feltettem a legújabb driverket, ez a firmvare van fenn: V2.J29.M18 STM32 Debug+Mass storage

A fórumokon volt olyan akinek a Dell Support Assitance eltávolításával jó lett a rendszer, de nem használt.

Tud valaki megoldás a problémára?
(#) vargham válasza artur60 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Mi az a Keil5 mód?
(#) artur60 válasza vargham hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Bocsi kicsit félreérthetően írtam. Keil5-ben csináltam pár 1-2 alap programot és azt debuggoltam.
(#) benjami válasza artur60 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Embitz-et nem ismerem, de eclipse alatt a debugger beállítások / mode setup / reset mode részen én a "software system reset" módot szoktam beállítani, mert csak így megy normálisan (csak két adat vezetékkel van összekötve az stlink a célmikrovezérlővel). Ezen kívül a cubemx-ben is be kell állítani a sys / debug részen a "serial wire" opciót, hogy azokat a lábakat debug üzemmódba állítsa.
(#) artur60 válasza benjami hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
KEIL alatt megy rendesen úgy látszik
Az energia gazdálkodást kellet kikapcsolni az eszközön.

Embitzben továbbra sem tudom működésre bírni.
(#) Suncorgo hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok, ARMhez (3.3V) tranzisztormezőt keresek amely 8 bites és legalább 500mA tud kimenetenként. Tulajdonképpen az ULN2003 komplementer párját keresem. Eddig csak a MITSUBISHI gyártónál leltem
de sajnos beszerezhetetlen.
M54562 Van ötletetek?
(#) csatti2 válasza Suncorgo hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Itt van pár a teljesség igénye nélkül, TME-nél beszerezhetőek:

ULN2803
TBD62783
TBD62083
(#) jefflynn hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Sziasztok,
a következő problémám lenne. Keil 5 alatt Cortex-M4 cpu-ra írok egy programot (konkrétan Nuvoton M453), és az a gond, hogy ha megállítom a futást egy törésponttal, akkor onnan kezdve nem működik a Single Step funkció (egyik sem, tehát a step into, step over, step out sem). Illetve működik, csak nem igazán használható, mert nem tiltódnak le a megszakítások, és bármelyik step parancsra a végrehajtás egy interrupt handler-re ugrik, tehát a végeredmény az, hogy nem tudom az adott programrészt lépésenként futtatni. Ilyen gondom korábban nem volt, igaz csak M0-t programoztam. Mit lehetne tenni?
(#) vargham válasza jefflynn hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szintén.
Ide: EmBitz
MCU: STM32 F1, F2, F4 működik a single stepping. F0 nem működik, töréspont után rögtön timer megszakításra ugrik.
(#) koverg70 hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy mi a különbség az "eredeti" STLink v2 és a "clone" STLink v2 között?

"eredeti"

"clone"

A "clone" változattal egy stm32f103c8t6 (bluepill) lapot tudok programozni SWD interfészen keresztül az "eredeti"-nél viszont ez nem működik.

Mindkét esetben a VCC (3.3V), GND, SWDIO és SWDCLK vezetékeket kötöttem be. Az STLink Utility mindkettőt felismeri, frissítettem is mindkettőn a firmware-t a legújabbra, de az "eredeti" folyton a "device not connected" üzenetet adja.
(#) vzoole válasza koverg70 hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Be van kötve a VCC és a VAPP láb is?
(#) vargham válasza koverg70 hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
A klón tápot ad ki a Vcc lábon. Az eredeti pedig méri a cél tápfeszültségét, tehát itt külön kell gondoskodni a betápról.
(#) koverg70 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szia! Köszi a választ. A VAPP-ot kötöttem be a Bluepill erről kapta a tápot. Erre van írva a leírásban, hogy target VCC. Olyan van még, hogy VDD, azt is próbáltam, de akkor sem működött. Olyat, hogy mindkettőt bekötöm még nem próbáltam. Kipróbálom.
Következő: »»   113 / 175
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem