Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMPS labortáp
 
Témaindító: kaqkk, idő: Jan 19, 2014
Lapozás: OK   21 / 26
(#) dara válasza Epichydra hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Nem müködik sem az előszabályzás sem a fő szabályzó.Az előszabályzón 1V kéne lenni,de mivel kint a táp,a fő szabályoznák abból is kellene feszt küldenie a kimenetre.
(#) Epichydra válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Ma elkezdtem végig sípoltatni a panelt és találtam egy zárlatot a D29 katódja és a -5V között. A panelon nem találtam sehol összefolyást, kivettem a diódát és a hozzá tartózó ellenállást és akkor is sípolt a multiméter. Ennek így kell lenni vagy mi lehet a hiba?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) Epichydra válasza Epichydra hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Most ott tartok, hogy kiforrasztottam az IC5 1-es lábát és az IC6 5-ös lábát és megnéztem, hogy melyik zárlatos a -5V-tal mivel máshol már nem érhet hozzá és az IC5 1-es lába van -5V-on fixen és ezért nem volt semmilyen fesz a kimeneten. Most, hogy nincs beforrasztva így van feszültség a kimeneten és lehet állítani is a potméterekkel. Lehet, hogy az IC5 zárlatos?
(#) dara válasza Epichydra hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Most melyiket is csinálod?Rákd be a rajzát mert rajz nélkül nem lehet követni.
(#) Epichydra válasza dara hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Smps II-t csinálom.
(#) zaza99 válasza Epichydra hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Ha már biztos vagy benne, hogy nincs bent több zárlat és szakadás akkor mérd végig még egyszer, tuti találsz még egy-két hibát. Én is így voltam.
(#) molnarf hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Nemrég adta be a derekat ez a tápegység (egyébként jól bírta idáig a gyűrődést) mert megpróbáltam a kézi nyakfúrót üzemeltetni róla.Meg nem néztem meg, hogy mi hibásodott meg, csak gyanítom , hogy a T15 IRL540 nem bírta az induktív terhelést.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) Sanyesz5 válasza molnarf hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Én eddig minden létező "stressz" tesztnek kitettem, hála isten jól szuperál..
(#) molnarf válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Akkor ez az induktív stresszt meg nem próbáltad !
(#) dara válasza molnarf hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Ha egy nyákfurótol megadta magát,akkor ott valami nem stimmel.Én is kitettem már stressznek minden formában,akkus fúrót véletlen rövidzárlat 10A nél,akkor vettem észre mikor füstölt a vezeték.Nekem két dupla tálom van mind kettő kapcsi táppal 2#52V2#20A,és az amper nálam 13 oldalanként.
(#) molnarf válasza dara hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
SMPS II labortáp a lelke?
(#) Epichydra válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Az a helyzet, hogy az IC5 1-es lába ha nincs feszültség alatt a táp akkor is a -5V-al érintkezik és amikor kiforrasztottam és felhajtottam ezt az 1-es lábat akkor megjelent a feszültség a kimeneten és lehet is állítani. Ezek szerint rossz az IC5(TLC2272)? Máshol nem érhet hozzá a nyákon mert elég messze vannak egymástól.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) dara válasza molnarf hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Igen az.
(#) zaza99 válasza Epichydra hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Az IC5 az áramszabályozást végzi, az 1-es láb pont az ic kimenete. Lehet gond az ic 2-3-as bemenetén is és azért tiltja le szerintem a kimenetet. A 2-3-as lábra csatlakozó alkatrészeket nézd meg, ott lehet zárlat. Én nem vagyok profi a témában talán más is segít.
(#) Epichydra válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Rendben, köszönöm. Biztonság kedvéért már rendeltem azért ic-t, de talán nem kell majd cserélni.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2018
(#) Epichydra válasza Epichydra hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Tegnap kicseréltem az SMPS II-ben a IC5-öt és jó lett a teljes táp.
A tippeket és segítségeket köszönöm!
(#) Sanyesz5 válasza dara hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Én próbának most hajtottam orrvérzésig egy black and decker behajtó motorját, semmi probléma..
(#) Sinike hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Üdv.
Nekiestem a Cikkekben levő labortápnak, a PC tápból átalakított verziónak.
Az lenne a kérdésem, hogy a PIC-es panelmérő részét át lehet-e alakítani grafikus kijelzősre?
Ott akadtam el, hogy Amarton féle forrás .asm, az Attila86 féle pedig nem tartalmaz forrást...
Élesztettem Nokia kijelzőt, de azt AVR-el, és egyébként sincs hozzá fesz.mérő rész. Valaki tud segíteni, merre induljak el?
Köszönöm!
(#) dara válasza Sinike hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Melyik az a táp?Én nem látok ott pc tápból átalakítottat.Tedd ide be.
(#) Sinike válasza dara hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
(#) dara válasza Sinike hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Ha grafikus kijelzős táp kell,visszalapozol találsz egy hmi tapicskolos komplett táp leírást.40V 4A tud,és remekül működik.
(#) Sinike válasza dara hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
De szuper, nagyon tetszik
De nem akarok új tápot építeni, és ilyen tft-m sincs, csak nokia (vagy esetleg bontott mobilból, ami - gondolom - nem hmi). 16x2 lcd-m sincs, azért akarom a grafikussal (no meg talán szebb is lehet)
Meg a nyák is kész 90%-ban.
Úgyhogy csak annyi változtatást gondoltam, hogy a kijelző vezérlése más lenne...
HA nem túl nagy változtatás!
(#) dara válasza Sinike hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Ha a nyák kész,jobban jársz veszel 2x16-os kijelzőt pár forintért.A te kijelződhöz ki tudja milyen tipus nem egyszerü a program megírása nem értek hozzá,de nem úgy van hogy meglévő asm fájlt csak úgy át lehet írni a neked tetsző kijelzőre.Egyébként van a kijelzőknek topikja inkább ott kérj segítséget.Ja most jut eszembe,a 320com oldalon láttam grafikusra fesz áram kijelzést.
(#) Bubu54 hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok,

Megépítettem Attila86 SMPS labortápjat az első verziót. Duplán készült el a készülék, jól működik mind a kettő, csak egyetlen egy gond van velük, hogy amikor sorba kötöm őket akkor valamiért az egyik oldal áramkorlátja letilt. A két tap 1 db toroid trafóról megy de mindegyiknek külön van a szekunder tekercse. Mitől csinálhatja ezt?

Előre is köszönöm.

Üdv Bubu54
(#) yulo5310 válasza Bubu54 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szerintem azért,mert sorosan az áram marad,csak a fesz duplázódik! Párhuzamosan összegződik a két áramkorlát érték!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) Bubu54 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Attól függetlenül az áramkorlátnak nem kellene le tiltania! De ez le tilt es aram is folyik nem is kevés kb 4-5 Amper.
(#) yulo5310 válasza Bubu54 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Ezt a letiltást hogy érted!,az egész táp letilt?
(#) Bubu54 válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Igen, nincsen abszolút az egyik oldalon semmi kimenő feszültség.
(#) yulo5310 válasza Bubu54 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Akkor Attila86-tal vedd fel a kapcsolatot privátban.ő tervezte! Az enyém is,ha sorba van,akko a baloldalon csak feszt tudok állítani,ampert nem,azt csak párhuzamban,és a két értéket össze kell adni.
(#) latyakosa válasza Bubu54 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Egy házban van a 2 táp vagy külön külön ? Olyat tudok elképzelni, hogy az egyik táp a fémházon keresztül testelődik a másikkal való összekötésnél.
Következő: »»   21 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem