Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Energomat mosógép
 
Témaindító: Pethy, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 21
(#) Balto a farkas hozzászólása Aug 2, 2017 /
 
És ha kétbalkezes vagyok?
(#) fatomikus hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Van egy enrgomat thermál gépem..a centri nem pörög fel, a kondit kicseréltem a ajto reteszeket kiiktattam..a motor "direktbe kötve" külső forrásból forog rendesen..Tudna e valaki segíteni?
(#) VIM válasza fatomikus hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szia! Azt nem írtad, hogy a mosás az működik e.
(#) fatomikus hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Azt valóban nem írtam, de működik..amikor a centri programra jut akkor nem akar felpörögni.rendesen ergo melegszik..
(#) kaposznyak hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Sziasztok.

Öregecske Energomat nem akarja leengedni a vizet.

Be tudja szívni, szóval szerintem nem szivattyú hiba. Amikor viszont ki kéne szivattyúznia, akkor valami halk kattogás hallható (valami relé?) és nem indul be a szivattyú.

Csövek átjárhatók, dugulás nincs. Hátlapot levettem, látszatra nincsenek szétcsúszott saruk.

Valakinek ötlete? Egy Monor környéki szaki száma is megfelel, de ha házilag is orvosolható, az is jó.

Köszönöm!
(#) Gafly válasza kaposznyak hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
A víz beengedését nem szivattyúval végzi.
A hátulját egyszerű és könnyű leszedni, akkor már mérni is tudsz.
De elsőként úgyis le kell eresztened belőle a vizet, így a szűrőt ki kell venned. Ha az teljesen el van dugulva, akkor a szivattyú, ha meg szakad sem tudja kinyomni a vizet.
Aztán érdemes megnézni, hogy amikor szivattyúzni kell, akkor kap-e feszültséget a szivattyú. Ha kap, akkor kézzel lehet-e forgatni a motorját. Ha lehet, akkor tekercs ellenállást lehet mérni.
Régen, a Orczy-ba ha bevitted a régi szivattyút, akkor jutányos áron kaptál egy "felújítottat".
Sok sikert.
Utóirat: Relé nincs benne
(#) kaposznyak válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Kösz.

Szétszedtem a szerkezetet. Szűrő, csövek tiszták.

Szivattyú kézzel forgatható.

Rámérek multiméterrel, eljut-e hozzá a delej.
(#) kaposznyak válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Rámértem a klasszikus dt-830b-vel.

Jelentkezik a feszültség a saruknál, úgyhogy mégis szivattyú hiba. Szerencsére még lehet hozzá kapni utángyártottat.

U.i.: Megjelent kis akku ikon a mérő jobb sarkán,gondolom merül az eleme. Emiatt lehett, hogy 750 AC-re tekerve erősen ugráló értékeket mutatott, 400 környékén?

200 AC-n 1-től 1660-ig mindenféle érték villogott.
(#) proli007 válasza kaposznyak hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Hello! Egy multiméterrel végzett hálózati feszültség mérése nem minden esetben hihető, mert ha nincs terhelés, a műszer "akármit" is mutathat. Továbbá a zavarszűrő kondik váltóáramú ellenállása is megtévesztő lehet. Tehát ilyen estben egy kis teljesítményű próbalámpa "jobb műszer" mint a multi. De az igazán jó megoldás a hagyományos analóg (hideg) műszer. Mert az a valóságot fogja mutatni, tekintve hogy kitéréséhez áramra van szüksége.
A mért érték és/vagy a méréstartomány nem okozhatja az elem jelzését. (Kivétel az OHM mérés, ahol a telep áram is igénybe van véve.) Az elem merülése (önkisülés), vagy inkább a műszer véletlen bekapcsolva maradása már okozhat ilyen gondot.
(#) kaposznyak válasza proli007 hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Értem.

Akkor vegyek hétfőn próbalámpát és azzal is ellenőrizzem vagy azért így is kijelenthető, hogy a szivattyú rossz?
(#) Gafly válasza kaposznyak hozzászólására (») Máj 5, 2018 / 1
 
Mondanám, hogy kétpólusú eszköz, és 230-ról forognia kell.
Ezen felül csúszósarus csatlakozással van ellátva.

Ellenállás mérővel meg:
- Vagy szakadt,
- Vagy zárlatos (de akkor hangos és büdös is).
- Vagy a kettő között, és stabil, akkor meg jó

Közben megnéztem az Orczy lapját. Már külön lehet kapni az felújított alkatrészeket.
Akkor meg szerencsés esetben javítható is lehet, kis szerencsével...

Szerintem már mindent tudsz, amit tudni lehet...
Ámbár, ha szakadt, akkor klasszikus "szemrevételezéses" módszerrel látható is lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2018
(#) kaposznyak válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Színe, szaga normális, nem tűnik rossznak.

De mégiscsak van valami kínja.
(#) Balto a farkas hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Arra figyelj, hogy az utángyártott szivattyú tudja a gyári szállítási képességet, mert az enyémbe a szerelő egy feleakkorát rakott be és volt mikor a centrizésnél nem tudja az összes vizet kiszívni aztán csak pörgette, kínlódott a vízzel együtt a dob.



Egyébként megváltam már a drága jó Energomattól néhány hónapja, akcióval és régi gép beszámítással vettem egy 7 Kilós 1400 centris Electroluxot. Nagyon jó. Nyilván nem fog 40 évig működni.
(#) Gafly hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Energomatban hogyan szoktatok kereket cserélni?
Gondolom a palást levétele után nem kell szétcsavarozni az egészet.
Elég csak a zégergyűrűt levenni?
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Hello! Emlékeim szerint a zéger eltávolításával, egyszerűen kicsúszik. De ha cseréled, azokat a gyűrű alakú "szivacs"csillapítókat is érdemes cserélni. (Rég volt..)
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Idézet:
„De ha cseréled, azokat a gyűrű alakú "szivacs"csillapítókat is érdemes cserélni.”

Majdnem mondtam, palást csavar sincsen már a "szakboltban".
Tömítés is csak hosszas keresés után.
Fűtőbetét meg a kirakatból az egyszem darab beszedve, ami a webshop készlete.
De ez nem a Te hibád...
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Azét szerettem a "Marist", mert csuklóból javítható volt. És szinte mindenem volt hozzá és kapható is volt. Azóta a kis bolt is gazdát cserélt, nem kapható szinte semmi. Azért lett lecserélve, mert a felségemnek nem tetszett, hogy néha ugrált.
(#) B00 hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Hali, segítenétek?

Energomat mosógépem nem szivattyúzott, minden mást csinált, szétszedtem összeraktam szivattyúzik, ha oda tekerem.
De most nem mos.
Pl 4A-ra állítva vizet beenged és utána nem csinál semmit. Nem forog a programozógomb, sem a dob.

Ha oda tekerem, akkor centrifugál és szivattyúzik. De a dobot nem forgatja mosás gyanánt, akkor sem, ha oda tekerem, csak a centrifugálásnál indul.

Nagyon nem értek hozzá, de gondolom valami letilt.

köszi
B00
(#) proli007 válasza B00 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Hello! Ebben a mosógépben a programkapcsolót egy kis szinkronmotor forgatja. Vélhetően annak tekercse szakadt meg. Ezért nem megy a program és a mosás ide-oda forgatása sem. Esetleg lehúztál, vagy rossz helyre tettél vissza tűzős csatlakozót.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Meg nyíl irányába körbetekerni, gombot felhúzni, és várni is esetenként türelemmel...
(#) B00 hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Köszi!

Ilyesmire is gondoltam.

Be van építve ez a szinkronmotor vagy hozzáférhető helyen van vagy nagyon bontani kell?
(Kimérés/tesztelés miatt.)

Csak a szivattyú csatlakozóját meg a burkolat 2 saruját húztam le...
Kicsit megnyomorgásztam a vastag fekete "gumicsöveket", hogy potyogjon le a vízkő...



Lement a mosás program, utána nem szivattyúzott és mintha égett szag lett volna.
A szivattyú motorra gondoltam, de utólag kiderült az jó.
(#) proli007 válasza B00 hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
A programkapcsoló alján a kerek fémes pogácsa, a szinkronmotor.
A két vezetékén lehet ellenállást mérni. Ha szakadás van nem jó. De 230V-ot ráadva, lehet hallani, hogy "zötyögve" megy. Bekapcsoláskor meg csattan egyet, mert induláskor egy visszaforgást megakadályozó rugó indítja a megfelelő irányba. Ha az rossz, esetleg akad, akkor csak hangosan zörög és nem tud elindulni.
De ha lement a mosás, akkor a programkapcsoló jó. Ha büdös valami, akkor valahol kontakthiba vagy átmeneti ellenállás miatt ég valami.
(#) B00 hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Jelenleg meg se mukkan a gép.
Se nem forog a programkapcsoló, semmi hangja nincs.
Ha "odacsavarom" a programkapcsolót, akkor vizet beenged, ha a centrifugálásra, akkor centrifugál és szivattyúzik.
De a mosást (dob forgatását) nem tudom forgatással sem elérni.

(pár nap múlva tudok mérni, nem vagyok otthon)
(#) proli007 válasza B00 hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Akkor elég egyértelmű, ha semmi hangja, vagy szakadt, vagy nem kap feszültséget a motor.
(Használd a fejlécben a "Válasz" gombot!)
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) B00 hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Köszi a tanácsokat!

Hazajöttem és most minden működik.
Talán csak kontakt hiba volt?

Egyébként marha nehéz felzúzni a gombot indításkor.
Ezt milyen nehéz orvosolni?
(#) Gafly válasza B00 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Vagy nem tekerted körbe.
Igen, direkt nehéz felhúzni. Nem véletlen, szándékosan csinálták ilyenre.
Lecsapva leállítani sokkal egyszerűbb...
(#) B00 hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Hát, tesztelés során legalább 10-20 próbálkozásom volt és mindig körbetekertem...


Értem, hogy direkt, de ennyire?
Szerintem nem vagyok gyenge, de csak két kézzel (6 ujjal) tudom felhúzni.
Ha kicsit vizes a kezem, akkor meg csak ronggyal ráfogva.

Lemértem, kb 13 kg húzóerővel lehet felhúzni.
(#) koga11 hozzászólása Jún 26, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Szeretném még tovább életben tartani 37 éves mosógépemet. 3 hibás Energomat szivattyúból szeretnék egy jót összerakni. Egyik csöpög a tengelynél (szimering?) Másik csak simán nem forog (rámértem, 230 V, nincs beállva). Hogy jön le a tengelyről a rotor? (Egyet már sikerült eltörni, ez műanyag volt) Kettő anyaga áttetsző szilikongumi szerű. Már nem merem feszegetni.
(#) B00 hozzászólása Júl 12, 2018 /
 
Nálam a hibát a programkapcsoló-motor időszakos hibája okozhatta.
A hiba nemrég állandósult.
A programkapcsoló állásától függően vagy forgatta a dobot (lassan állandóan) vagy nem csinált semmit.
Még a víz beengedés működött, ahol kellett.

A motorra 220-at kapcsolva nem reagált. Rámérve szakadást mutat a műszer.
Csere motorral már több mosáson vagyok túl.

Köszi a segítséget!
(#) phr3ak hozzászólása Júl 12, 2018 /
 
Sziasztok!

A kép bal oldalán a három cső balról jobbra mik azok? Illetve mi a piros nyillal jelölt cső?
Köszi.

energolux
Következő: »»   16 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem