Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hiraga erősitő
 
Témaindító: pcmaster90, idő: Máj 27, 2013
Lapozás: OK   23 / 33
(#) rockerjimmy válasza dean01 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Raknám én bele az eredetit, de nincs
Ha esetleg tud valaki beszerzési lehetőséget jöhet pm-be!Már azon is gondolkodtam, hogy szétszedek régi erősítőt amiben van, néhány jvc-ben fel lelhető!
Amúgy a bc eredeti onsemi!
(#) dean01 hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Eredetit már nem kapni sehol, de jók ezek az utánzatok is nem mondod meg hangjából ,Én anno egy pioneer a 717mk2 erősítő egyik felét csináltam meg utángyártott alkatrészekből abban 2sa992 volt legnagyobb bétájú olyan már sehol nincs, de nem lehetett észre venni a hangján
(#) gordonfreemN válasza rockerjimmy hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Hi,

Én az angliai littlediode-tól rendeltem de nekik is kinából vannak ezek. Azonnal vissza is fizették az árát amint jeleztem a problémát.
Amúgy én megpróbáltam egy kínai eladót és eléggé meggyőző mérési eredményeim születtek, ezekről már elhiszem hogy eredeti vagy kitűnő replika.
Hang alapján is okés. De ajánlani nem merek senkinek, nem akarok bűnbak lenni ha valami rosszul sül el.
Meg aztán 4pár 14000ft szóval meggondolandó.
(#) shiva12 válasza dean01 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
I am pretty sure the 2SA1216/2SC2922 will be great for Le Monstre. But be sure to buy used/disassembled transistors.
If you can't find them on AliExpress, try buying from Taobao -> Yoybuy.

morten
(#) dean01 válasza shiva12 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Thanks
(#) dean01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Kína már mindent lemásol "jó eredménnyel"
(#) gordonfreemN válasza dean01 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Többnyire.
Az emlitett littlediode rendelésben a felét tudta annak a gain-nek amit az adatlapon minimum tudnia kellett volna.
Mit szólnál ha eladnának neked egy autót a gyárból rendelnéd, de nem tudna 160-as végsebességet hanem csak 80-at?
Azt azért még próbálkozásnak se neveznèm nemhogy jó másolatnak. És ez a gyakori sajnos, bármennyire is szeretnénk magunkat meggyözni, hogy az olcsó kinai az ugyanolyan jó. Mindenben megvannak a buktatók csak legfeljebb nem vesszük észre (azaz ha ő pénzt lát egy kifutott és már nem gyártott jfet eladásában akkor simán átfesti/gravirozza egy mai hasonló de kapható fet tokját és régiként árulja- megtörtént-> 2sj103-ból lett 2sj74) na de ez itt már nem az erősitőről szól.
Szerk: shiva jól mondja illetve rockerjimmy is. Régi erősítőből bontani, használtat venni jobban kifizetődő csak több utánnajárás.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
(#) dean01 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Használtat ,van itthon eredeti toshiba 2sa1265,2sc3182 bontott tranyók eredetiek , 108 és 55 bétájuak ,ilyen eltérés van a pnp és npn között ,igaz erősítő hangján nem lehetett észre venni .akkor ez jó ? Igaz a párba válogatásról is vitázhatnánk meg hogy minél magasabb béta kell ,ugye itt nem egyenáram erősítésről beszélünk ,itt a kimeneten váltóáram jelenik meg .Jobb esetben is a bemeneti 1.5 v ból a kimenet jó ha lesz 10 volt
(#) rockerjimmy válasza dean01 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Én konkrétan ezt a típust használtam fel ebben a hiragámban és pont ugyan ekkora eltéréssel csak alapból magasabb bétával!Ne felejtsd el, hogy a meghajtó fokozatban is ekkora eltérés van!Gondolom nem véletlen van az, hogy pnp vel hajt meg npn tranzisztort!Bár annyira nem értek hozzá, de az biztos, hogy az én hiragámba lelki ismertesen válogattam még ha nem is az eredeti készletet és szinte közép állásban van az offset poti, és nem mászkál sehova a kimeneti dc!
(#) dean01 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
2sa1265,2sc3182 használtad ? nekem a 2sa1265 108,110 a 2sxc3182 55,és 75 bétájuak igen npm pnp között van eltérés Én is észrevettem
(#) rockerjimmy válasza dean01 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Jelenleg is a 2sa1265,2sc3182 párossal szól a meghajtó pedig mje15033-mje15032 páros és meglepően jól szól!Eddigi talán legjobb hangú erősítőm pedig csak azért építettem, mert el akartam használni a toshiba tranyókat!Régebben is építettem a hiragát az eladásra került, mert nem éreztem benne annyival több hangot mint amennyi nyűggel jár, de ez most érezhetően más!Nem sokára dobozolom is
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
(#) dean01 válasza rockerjimmy hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Nekem vannak itthon eredeti 2sa1265,2sc3182 páros Én is hiragába ezt akarom betenni ,neked milyen értékűek voltak a végtranyók ?
(#) rockerjimmy válasza dean01 hozzászólására (») Márc 16, 2018 1 /
 
npn kicsit több mint 140 a pnp 73 mind a kettő!
Gyakorlatilag duplája, de a meghajtók is npn 100 a pnp meg 200.
(#) dean01 válasza rockerjimmy hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Értelek ,nekem npn mindkettő 110 ,pnp 75 de a másik csak 55 ,nem tudom ez egészséges eltérés e még
(#) rockerjimmy válasza dean01 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Azt én sem tudom sajnos, de a meghajtókkal szerencsém volt, mert azért, hogy ennyire együtt fussanak találomra 2-2 db ból az szerintem nem mindennapi, legalábbis az eddigi méréseimből kiindulva!
(#) dean01 válasza rockerjimmy hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Ok még beszerzés alatt áll a projekt addig hallgatom a jlh-t
(#) hugi00 hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Uraim !

Ha valaki megvalna 1265 es 3281-es parostol kerem jelezze.
A gyerkocok lerugtak a hangsugarzo kabeleit es elszalt a szeretett erositom "vege".
Az eredeti parost szivesen megvasarolnam.

(#) hugi00 válasza dean01 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
"Japan barataim" csinaltak nekem egyett.
Ha erdekel a hangja elviheted par napra-hetre, talan meg a kapcsirajz is megvan.
(#) dean01 válasza hugi00 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
De ez autóhifi erősítő ahogy látom és ez tuti nem A osztályú max a/b , hallottam már 2sa1265,2sc3182 párost csak nem hiragában ;S
(#) dean01 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Hiraga erősítő beállításához keresek embert, folyamatos 4 ampert vesz fel nem tudok nyugalmi áramot állítani , nekem se időm se energiám foglalkozni vele,Jó órabért fizetek lehetőleg győr megyéből valaki. Privát üzenjen
(#) gordonfreemN válasza dean01 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Gondolom nem eredeti alkatrészek. Ami befolyásolja a nagy áramot:
Forditott tranzisztor (E->C csere)
Forditott táp polaritás
2sc1775 és párjánál lévő 1k ellenállás túl nagy
Offszet poti (100R) rossz érték
(#) dean01 hozzászólása Aug 23, 2018 /
 
Márt megoldódott a problèma sikerült beállîtani nyugalmit 1,1 amper dc offset 10 mv
(#) kistee válasza dean01 hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Mi volt a gond? Csak, hogy mi is tanuljunk belőle...
(#) reloop válasza kistee hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Az 1 k-s ellenállások értékét kellett csökkenteni.
(#) dean01 hozzászólása Aug 24, 2018 /
 
Igy igaz jelenleg 390 ohm-os ellenállások vannak a kohm helyett
(#) FerencziJ hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Tisztelt Fórumtársak!

Építeni szeretnék egy 20W-os hiragát, a kérdésem az lenne, hogy milyen félvezető készletet ajánlatok hozzá? Meghajtók, végek? (BC, MPSA, 2SC, MJL)

Köszi: fj
(#) CIROKL válasza FerencziJ hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Csak is az eredeti rajz szerinti ajánlást vedd figyelembe ,!
(#) FerencziJ válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Viszont a 2SA1190, és 2SC2856 nem beszerezhető idehaza.Ehelyett mit ajánlatok?

fj
(#) pisti89 válasza FerencziJ hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Tudom nem nagy segítség, de korábban valaki csinált egy pár tranzisztor tesztet itt a topicban.
Emlékeim szerint 3-4 félét hasonlított össze és mindnek más volt a hangja.
(Kb 1 éve lehetett, hátha magára ismer az illető...)
(#) FerencziJ válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Igazság szerint a 2SC1815-2SA1015-ös párra gondoltam......
Következő: »»   23 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem