Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   362 / 398
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ok. Elnézést.
(#) penszel válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Szuper! ezek az értékek már akkor kivan számolva,nagyon jóóóó Köszönöm szépen.
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Idézet:
„A rajzod fekete vezetéke fura módon nem a panelon ágazik ketté hanem az RCA-n. A csatlakozó alzat általában a készülék hátán van a potméter meg elől. Ezért sokkal szerencsésebb ha a rajzom szerint a panelen közösödik ez a két pont.”

Panelon közösödik a GND, csak a rajzon egyszerűbbé tettem.
Köszönöm észrevételed potit meg cserélem ujjra.
(#) penszel hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Na elkészültem mindkét panel bemeneti jellel! Azt kell hogy mondjam nem tudom hogyan! De megjavult minden.
Idézet:
„talán a 10uf/50v-tot le cseréltem 16v-ra”
A hangerőt le tudom vinni nullára igaz a poti még most se százas mert az egyik a felénél feltekerve nem tudja eltalálni hogy szóljon! Vagy halkujon és azon a kritikus ponton átesve nekiáll szólni.
De igazából tesztelnem kell meg hallgatni mert olyan mintha enyhén torzítva szólna,de ez nem biztos.
Jó hangos! Fél hangerőnél már nem merem tovább küldeni a hangerőt, mert rám rúgják az ajtót a szomszédok. Pedig félhangerőnél van még bőven tekerni való
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 

Király. Én meg most ültetem be a két meghajtó tranyót aztán műszerek izzók és próba. Ha jó, amit remélek be a végtranyók és főpróba.
(#) penszel válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Siessé! Mert le vagy maradva mint a borravaló.
Amúgy meg kíváncsi vagyok fejleményekre. Sokk szerencsét.
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Köszi. Hamarosan tájékoztatlak.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
(#) Spanyol 5 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
És hogyan működik nálad az adott értékekkel?
(#) Alkotó válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Uki=29,6 V-nál jelez a LED. Ez 10 %-kal kisebb mint a műterheléssel mért kimeneti maximum feszültség 8R-on.
(#) Spanyol 5 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Éa 4 ohmos terhelésnél. Olvastam hogy nem biztos hogy ott jelez.
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Feléledt! Működik hála istennek. Bár itt a nyugalmi áramfelvétel egy picit magasabb a másik panelénál, 86.4 mA pozitív ágban negatívban 81.4 mA. De gondolom az alkatrészek százalékos eltérései miatt.
(#) penszel válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Szuper! Őrülök neki.
Nyugalmi áramot én nem mértem.
Hőfokokra lennék kíváncsi! Mégpedig a T2-T4-re mert nálam fűtenek. Sőt! Ha megkérhetnélek csinálnál megint egy hőmérést így hogy össze állt a gépezett?
Idézet:
„Veszek már én is egy infra hőmérőt az biztos”
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Idézet:
„LED. Ez 10 %-kal kisebb mint a műterheléssel mért kimeneti maximum feszültség”

Ez jó érték vagy rossz? Vagy elfogadható?
De jó neked hogy már kész van.
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Megmérem majd. Már eltettem holnapra.
(#) Spanyol 5 válasza penszel hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Jut eszembe a másik panelon mértem ott aT2 olyan 35-40 fokos volt a T3 olyan 30-35 között mozogtak. De én raktam rájum hűtőzászlót. Bővebben: Link
Szerintem sokat segít.
(#) penszel válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Aha jól éreztem én az ujjammal!
Majd mérsz akkor mely azok az alkatrészek amik fűtenek köszönöm szépen.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Az érzékenység növelésén kívül a CLIP-et is bekötöttem és még néhány praktikus apróságot is módosítottam -még javítanom is kellett egy felmerült hibát-. Ha már asztalon van az erősítőm, akkor megismételtem a korábban elvégzett teljesítmény mérést, kiegészítve néhány egyéb adattal is.
Az 1 kHz-es szinuszhullám tetőeséséig növeltem a vezérlést.
Mellékeltem a méréseket külön 8 és 4 R-os terhelésnél. FONTOS! Az én erősítőm egy régi darab, ami még a legelső verziók egyike, de nagyjából azért hasonlít a mostaniakra.
A mérést követően pontosan meghatároztam a terhelés értékét a kimeneti feszültséggel azonos feszültségen folyó áram mérésével.
A CLIP küszöb 8 R-on egy jelentéktelenül kicsi mértékben hamarabb jelez, de 4 R-on már hajszálpontos. Még nem döntöttem el kicserélem-e a 2k2 ellenállást 1k8-ra, ami följebb tolná a jelzés szintjét.
Ut0 = tápfeszültség kivezérlés nélkül (pontosabban minimálisan kivezérelve ahol Uki=0,8 V, mert a jelgenerátorom minimumán is van egy pici kimeneti jel.)
Utü = üzemi feszültség a maximális kivezérléskor
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018

mérésem.png
    
(#) Spanyol 5 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Ez nagyon dicséretes. Bár csak én is megtudnám mérni az enyém, kíváncsi lennék mit tud? Neked mekkora feszültségről működik? És az UTü az nem az üresjárati feszt jelenti?
(#) Alkotó válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Pontosan leírtam a két feszültség mit jelent. Utü=üzemi tápfeszültség, a maximális kivezérlés mellett.
Annak semmi akadálya, hogy a magadét is megmérd. Össze kell állítani a mérést, és le kell olvasni a műszereket. Ez általában nem probléma. Inkább az a gond, hogy egy ilyen mérés erősen rávilágít az esetleges építési hibákra, mert ilyenkor szélsőséges az igénybevétel. Az én bordám is jelentősen megmelegedett, de bírta.
(#) Spanyol 5 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Igazad van bocsánat én siklottam át felette.
Igen olvastam és azért is kérdeztem a műterhelést. De a bemeneti jelhez nincs eszközöm, ha jól todom ide jelgenerátor kellene. Egyébb iránt ha viszont építésj hiba kijönne, az szerintem jobb ha ilyenkor jön elő még esetleg annak kárára is hogy cserélni kell ezt azt, minthogy későbbiekben menet közben,akkor már kellemetlenebb hogy azt hiszi az ember van egy tuti erősítője, végfoka aztán hopp.
(#) Alkotó válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 1
 
Ez a terhelési állapot a valóságban szinte sosem valósul meg. A CLIP-ig való kihajtás a hangosítás jellemzője, az otthoni zenehallgatásnál ilyen nincs. Reloop készített egy ügyes kis eszközt, ami átlagolva megméri a teljesítményt (meg egyebeket is). Volt szerencsém ezt kipróbálni, és megmérni ahhoz a hangossághoz tartozó teljesítményt, amit én általában hallagatok -ez messze az átlag fölött van-. Az eredmény számomra megdöbbentő volt, sokkal kevesebb a valós teljesítmény mint gondoltam volna.
Mindezt tudva, mégis azt javaslom, meg kell kínozni az erősítőt egy ilyen méréssel. Ez a mérés képes visszaigazolni az építés jóságát. Ebből látszik mennyire sikerült eltalálni a konstrukciót, a hűtést, és a tápot.
(#) Spanyol 5 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
És a szöveges leírásban nem rosszul írtad véletlenül a clip jelzés, mert a táblázat alapján pont fordítva 4 ohmnál jelez egy jelentéktelenül kicsit hamarabb.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) Alkotó válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Nem. 8 R-nál 33,23 V helyett 29,4 V-nál jelez, tehát itt van egy kb. 10 %-al korábbi jelzés (ez nem hallható különbség). 4 R-nál a két érték gyakorlatilag egybe esik, nincs köztük eltérés.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 19, 2018 / 1
 
Jelen gondolatom szerint véglegesen bekötöttem a CLIP-et és a hangerőszabályzót. A panelon módosítottam a kimeneti RC tag 10R-ját 2W-ra, és ki is emeltem az alkatrészt. Továbba a zénerek soros ellenállását is megdupláztam 2x6,8k-ra, így annak teljesítménye megduplázódott.
A hangerőszabályzó potméterre közvetlenül forrasztottam rá a kondenzátorokat, így viszonylag kompakt kis egységet kaptam.
A készüléknek még nincs előlapja (mert még csak közel 10 éves), így a hangerő potit nem tudom mihez fogom rögzíteni, de majd kitalálok valamit. Viszont a képzelt helyére betettem és letekertem a hangerőt, majd vizsgáltam a hangszórók zaját -hiszen elég hosszú árnyékolatlan vezetékekkel kötöttem be, amik a tápvezetékek közelében mennek-. A zaj füllel nem érzékelhető, teljes a csend.
Nem látszik a képeken, de elkövettem még egy módosítást -idegen ötlet alapján-. A kimeneti RC tag szokatlan módon eredetileg az SGND-re csatlakozik. Ezt a nyák átvágásával megszüntettem, és átkötöttem a mellette lévő PGND-re.
(#) Johnny0004 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Udv. Engem meg az erdekelne ha mar ennyire belemelyedtel, hogy van e merheto hatasa ha a C8 120pF a T2 kollektorahoz, vagy az emitterehez csatlakozik? Illetve regebbi Quadokba a T1 kollektorahoz csatlakozott.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2018
(#) Alkotó válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Nem tudom.
(#) Johnny0004 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Ez rövid, ám lényegre törő válasz volt.
Nem tudod mérni, vagy nem mérhető, vagy nem érdekel?
(#) reloop válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia! Nincs kapacitásom előásni, de emlékezetem szerint a Ludwig féle módosítás indoklásában szerepel.
(#) Alkotó válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Nem erről van szó, hanem a kérdés felvetés szokatlanságáról. Az eltérő bekötési pontokat a QUAD-ok különböző verzióiban láttad, de e mellett minden esetben egyéb változások is kísérték a verziókat. Ezek közül csak egyet kiemelni, finoman szólva is "fura".
Következő: »»   362 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem