Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   196 / 245
(#) gerenk válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 22, 2018 / 2
 
Az egész Y erősítő a bemenettől a KS cső eltérítő lemezekig DC csatolt fokozatok együttese. Ennek megfelelően kell vizsgálódni a KS csőtől visszafelé.Egy tranzisztor hibája az egész erősítőt érinti. Szükséged lesz egy jelgenerátorra hogy különböző szintű jeleket tudj csatolni a fokozatok bemenetére. Valahol időszakosan zárlat volt ami leégette az R522 ellenállást és hibássá tette a zenert, mert ha a tápban lett volna a hiba akkor annak javítása után most működne az oszcilloszkóp.A zárlat valószínű a nagy áram hatására egy vagy több félvezetőt tönkretett, és most nem működik sem az Y sem az X egység sem.
(#) levaitamas válasza gerenk hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy eredményre jutottunk.
Átforrasztottam a teljes X panelt és megjavult a szkóp. Sajnos az továbbra is nyitott kérdés, hogy miért égett meg R522.
Köszönöm mindkettőtöknek a hozzáértő segítséget!
(#) butib hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Üdvözlet
Kaptam egy VOLTCRAFT (más nincs rajta -No6032486-) kicsi szkópot az volt a baja hogy ha 10V-ból kapcsoltam 1V-ba akkor nem annyit mutatott amennyit kellene de ha 0,1V-ból kapcsoltam 1V-ba akkor annyit mutatott amennyit kell . Ebből gondoltam hogy kapcsoló hiba van úgy is volt jó lett . De most már valami más is elromlott mert olyan mintha felfelé tolódott volna el az érték (0,1V-os méréshatárnál 3V mérendőnél 3 vonal)
Mi lehet a baj ?
Segítséget előre is köszönöm .
(#) Ktulu válasza butib hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Idézet:
„0,1V-os méréshatárnál 3V mérendőnél 3 vonal”

Úgy érted, hogy 0.1V/div nál 3V-os jelet mérve 3 vonal?
Valószínű 1:10 mérőzsinort használsz.
(#) butib válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nem 1:10-es
(#) szapcsika válasza butib hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Kicsit bővebben? Mi a mérési összeállításod? Milyen beállítások vannak a szkópon? Mi a jelforrás, abból milyen jel és hogyan jut el a szkópba?
(#) butib válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Li akku feszültség mérése .2 csipesz az akkuról az egyik fele a testre a másik a pozitívra mérő kábel nélkül . -100ms/div- sweep- x1- var a cal feliratnál mind a kettő -dc -
(#) nagym6 válasza butib hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
A "Var" feliratú gomb is beleszól, tekerd nullára az Y "Var" gombját.
(#) butib válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Ha az alsót tekerem akkor megy feljebb és lejjebb de a nullpont is változik a felső nem csinál semmit .
(#) butib válasza butib hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Mi lehet a típusa ?
Keresnék hozzá javítási könyvet .
(#) ronin75 válasza butib hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
(#) Ktulu válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Tisztíts meg minden kezelőszervet. Potmétereket, kapcsolókat, mindent.
Itt kapsz rajzot is hozzá: Bővebben: Link
(vagy hasonló)
(#) ronin75 válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Rendben, köszi.
(#) nagym6 válasza butib hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Az alsó "Var" gomb a függőleges méretet változtatja 1-10 között, azaz két nyomógomb tartomány között azért, hogy ne csak durva tízszeres képméret változás legyen ami a nyomógombokkal lehetséges.
A felső "Var" gomb a vízszintes eltérítést állítja 1-10 között, azaz két nyomógomb tartomány között. Nem ismerem a gépet, csak következtetés.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2018
(#) butib válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Kaphatott max 30 voltot 0,1-es állásban . Rajzot nézve 2 alkatrész mehetett tönkre de abból is inkább a 245-ös tranzisztor szerintem . Jól gondolom ?
(#) szapcsika válasza butib hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
30 volttól nem kéne tönkremennie, akármilyen osztó állásban sem. Általában igaz, hogy a szkópra megadott max bemeneti fesz független az osztó állásától.
Ugorj neki szisztematikusan! A var gombokat tedd cal állásba, és figyeld meg, melyik osztó állásban mi történik adott bemeneti feszre. Legyen dc állásban és 0 bemenetnél legyen középre húzva a vonal.
(#) butib válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Legelső hozzászólásomban írtam hogy olyan mintha eltolódott volna a kijelzett érték még mindig úgy van . (0,1V/div-ben 3Vhatására 3 vonal )
(#) nagym6 válasza butib hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Próbáld az alsó "Var" gomb másik véghelyzetében.
(#) butib válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Azt is írtam hogy , változik kis mértékben , az igaz hogy nem annyit amennyit kellene . Azon a részen kellene inkább a hibát ?
(#) szapcsika válasza butib hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Pozitív és negatív irányba is ugyanez a helyzet? Mi van, ha ellenkező polaritással adod rá feszt?
Ha nem ugyanaz a két irányba a kitérés, akkor a pos gombbal végig tudod mozgatni a vonalt a teljes függőleges tartományban?
Minden osztó állásban igaz ez a tized érték mutatása, vagy csak a 0,1V/div-ben?
(#) butib válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Rá tettem váltakozó feszültséget kb ugyanannyi a nullponttól a kitérés mindkét irányba . Az idő var gomb rendesen működik a másik kb 1 vonalat mozdít fel és le de a nullpont is változik a hullám magassága nem változik . Minden tartományban van probléma . A pos gombbal el tudom tüntetni a vonalat .
(#) szapcsika válasza butib hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
A Var gombnak 1:10 arányban kellene változtatnia a a jelet. Meglepő, hogy nem teszi, mert nem egy bonyolult kapcsolás. Stabil 1:10 osztás akkor állna elő, ha mondjuk a potméter felső vége nincs rákötve a vele párhuzamos 470 ohmos ellenállás felső végére (T2 emittere) vagy szakadt a potméter azon kivezetése. Viszont ettől a nullpont még elmászhat, mivel ha tekered a potit, T4 bázisárama miatti feszültségesés változik.
Tehát első körben azt nézném meg, hogy az 5k-s P2 (Vert Var) potméter rendben van, nem szakadt egyik vége sem és be is van kötve rendesen, ahova kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) butib válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a magyarázatot és az iránymutatást az volt a probléma . Hiába forrasztottam újra nem lett jó ezért mentem tovább a tranzisztor felé de nem találtam a megoldást . Ezért ki forrasztottam a potmétert és szétszedtem és tényleg el volt törve .
Remélem valahogy valamikor vissza tudom adni ezt a segítséget .
Természetesen mindenkinek köszönöm a segítséget .
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) szapcsika válasza butib hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Örülök, hogy megvan a hiba! Cseréld ki a potit, aztán lesz egy jó szkópod.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Sziasztok!
National VP-5230S oszcilloszkópommal ilyen hibám van, valaki tud segíteni, hol kezdjek hibát keresni? Esetleg van valakinek kapcsolási rajz hozzá? Bővebben: Link
(#) Gyuss hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Sziasztok! Jó áron vettem egy Philips PM3200x szkópot ami az alábbi hibát produkálja Bővebben: Link

Tudna valaki segíteni hogy merre induljak el vele?
(#) Cinema válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2018 / 1
 
Valószínűleg a fénypont-kioltó áramkörében lehet hiba, ez némileg az időalap-áramkörével kapcsolatos és a trigger fokozattal lehet azonos panelon, vagy a közelükben, esetleg a katódsugárcső panelján, ha olyan van.
Jó lenne hozzá valami rajz, próbálj keresni az interneten, esetleg más fórumokban is.

Üdv!
(#) Cinema válasza Gyuss hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Nagy valószínűséggel tápegységben lehet hiba, olyan, mintha kevés lenne a táp az időalap áramkörének és ezért rövid a vonal, illetve visszahajlik. Brummos is a vonal, hullámos, ez is tápegység hibára utal, esetleg a függőleges és a vízszintes végfokozatok táp-kondenzátorai nem szűrnek megfelelően, lecsökkent a kapacitásuk és ezzel a végfokok feszültsége, ezért olyan a kép, amilyen. Kontakt-hiba is lehet, ha el-el tűnik a fény, illetve a vonal.
Mérni kell, mivel van rajz, az alapján megtalálható minden feszültség-adat.

Üdv!
(#) mark.budai válasza Cinema hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Köszönöm!
Keresgéltem rajzot, de egyelőre még nem találtam, anélkül nehéz lesz, túrom még az internetet!
(#) peterpan válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Itt megtalálod:
a kép alatt: várakozás után : Get Manual, és a tied...
Üdv.: PP
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2018
Következő: »»   196 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem