Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   713 / 778
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
R1,C1 meglett változtatva a tanácsaid szerint.
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
A C5 kondenzátor értékét is megváltoztattad?
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Természetesen hisz ezt tanácsoltad és meg is osztottam. 2*47nf
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Akkor így néz ki, mint a csatolt kép.
Javaslom, hogy a Cimopata cikk 7. oldalától kezdődő élesztési eljárást csináld meg. Szerintem tanulni is lehet belőle.
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Igen így nézett ki.
Nekem támadt egy sanda gyanúm. Ebayrol van az ir2153 lehet hogy selejt? Ha ki veszem az áramkörből es meg táplálóm 12v rajta hagyom az ellenálast illetve a kondit (oszcilláció beállítása), akkor elméletileg oszcilloszkópon láthatok egy fél négyszög jelet a 7 vagy 5 lábon?
(#) tothbela válasza xitibi hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Az 5-ösön igen, de a 7-esen csak akkor, ha a 8-as lábat összekötöd az 1-essel, a 6-ost pedig a 4-essel. Ekkor a lebegő táp azonos lesz a fő táppal.
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Javaslom, hogy a Cimopata cikk 7. oldalától kezdődő élesztési eljárást csináld meg.
Valószínű a FET-ek vitték magukkal az IR-t.
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Rendben,de csak jó esetben holnap ma nagyon későn érek haza.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Ma volt időm, így tovább kerestem a hibát és találtam is egy 5237B 8,2V-os zéner diódát.
Ez a dióda záróirányban van kötve az Ic + tápjára, majd egy 4k7 soros ellenálással csatlakozik a TL494 IC 4-es lábára, amely egy 10K ellenálással a földre van kötve. Valaki elmagyarázná a 4-es láb funkcióját "Dead Time Control",-t. Gondolom valami tiltó funkció van rá kötve, de az érdekelne mikor tilt be. Mi van ha üresen hagyom, vagy ha lehuzom a földre ezt a 4-es lábat ?
(#) xitibi válasza xitibi hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia. Hazaértem és átfutottam a cikket. Van bajom vele, Se leválasztom sem pedig mérőfejem nincs a cikkben írtak szerint, de majd kőrbe nézek mit tudok tenni a cél érdekében.
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Akkor az 1. teszt és ha ott minden ok akkor mehet az izzólámpás.
(#) latyakosa válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 20, 2018 / 1
 
DTC funkciója elméletben a teljesítmény kapcsoló elemek képességeihez igazítani a holtidőt annak érdekében, hogy ne nyissanak egymásra. De ezen a funkción túl használható lágy indításra, túlfeszültség védelemre is.
További infók itt vagy akár itt is.
(#) 13_Balu50 válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat, a második linket végig fogom olvasni. Az elsőnél angol tudásom kevéske, de azért a lényegét talán felfogtam.
(#) latyakosa válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ha visszarajzolod a vezérlő áramkör környezetét könnyebb lehet kideríteni mit milyen célból terveztek bele a tervezői
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Szia.
Ma összeraktam. ugyancsak deszka modellen. Az egyes teszten el bukott az ic (selejt?) ic csere, teszt ok (már amennyire a szkópom jó) izzólámpa beköt (15w izzom volt itthon azt reméltem elég ).
Kereszt vetés majd indítás. Nem megy. vissza az 1 teszthez, ic döglőt. az R4 ellenállás is füstölt kicsit így cseréltem azt is. Újabb teszt. ok. Újabb kereszt, indítás hálózatról és 5 volt a metex kijelzőjén!!!!!!
Köszönöm neked és mindenki másnak a sok rám szánt időt és energiát!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) enree hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Ebben a tápban mi okozhatja a csatolt hangok jelentkezését?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) pipi válasza enree hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Hali!
Új táp, vagy öreg?
Terhelve/terheletlen, vagy ilyen szakaszosan (pl villogó) terhelt? Mekkora árammal?
Belenéztél, szemre látszik-e valami?
Kimenőfesz mennyire stabil?
A ventit (rövid időre) lekötöd mit csinál?
(#) enree válasza pipi hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szia! Akkor, sorrendben;
Öreg
Terhelve (kb 6m 5050 ledszalag)
Szemre nem látok semmit.
Kimenőfesz nem ingadozik (10V-ra van állítva)
Venti nincs benne.
Kb 5éve üzemel, mostanában kezdte el, de van, hogy napokig csöndben van...
(#) pipi válasza enree hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Ez hány amper? Változtatva a terhelést, változik a hang?
Mennyire meleg a táp? Hidegen, első áram aláhelyezéskor gyakrabban csinálja? (akkor valószinűleg kiszáradt kondi lesz).
Próbáld meg egy autó 12V reflektorizzóval is csinálja-e.
Ha egyenletes a terhelés,akkor a hangnak is egyenletesen zúgónak illene lenni.
Lehet a ledszalag dimmer terhel igy?
Füleld meg a trafóját az zúg-e...
Elkókat meg kellene mérni a primer és a szekunder körben...
Esetleg a kimenetre próbálj egy nagyobb esr elkót pluszban.
A fényerőn nem látszik a csicsergés?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) enree válasza pipi hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
A fényerőn nem látszik semmi, a fesz is stabil. Dimmer nincs, azért is van visszavéve a saját potijával 10V-ra. Nem változtattam még rajta a terhelést. De az a fura az egészben, hogy van, hogy napokig csöndben van, aztán elkezdi. Figyeltem, de semmihez se köthető. Hidegen az első 1-2 percben soha nem csinálja. Egyébként, szinte még kéz meleg se lesz tartós működés után se! Tehát, leterhelve egyáltalán nincs.
(#) Ge Lee válasza enree hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Ha egy kapcsolóüzemű táp egy ideig rendesen működött, majd egy idő után (5 év pláne) elkezd rendellenesen működni, akkor elő kell kapni az ESR mérőt (ha nincs akkor kell venni vagy építeni), mert 100% hogy van már benne olyan elkó amit cserélni kell.
(#) enree válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Tökéletesen működik! Néha néha ad ilyen hangot... A kimeneti fesz nem ingadozik, minden rendben vele... Van, hogy hetekig nem is ad ilyen hangot.
(#) 13_Balu50 válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Újra elővettem a tápot, a TL494 C-nek adtam külső tápról (aksi 10R ellenállással) 12V-ot a 8, 11. lábán nem volt vezérlőjel. A védelem kiiktatása után azonban a 8-lábon nem de a 11-en szép jel volt. Igy kiszedtem az IC-t. Raktam be egy ic foglalatot és bele egy új IC-t, azonban nem változott semmi. Próbaként bele raktam még egy új IC-t szintén semmi változás. A 8 láb után lévő tranyót kiszedtem ami a segédtrafót vezérli, így jó lett a jel. A tranyó kimérve jó, de ha vissza forrasztottam ismét elment a négyszögjel.Ismét kiforrasztottam, raktam bele egy másik tranyót, de ugy nincs jel mi lehet a gond? Ja még egy a tranyó utáni segédtrafó sincs a panelon. .A 11-es lábon, mindegy, hogy benne van e a tranyó vagy nincs a jel mindig megvan.A visszarajzolás alapján teljesen szimetrikus a két oldali rész. A 8,11 lábhoz 3-3 alkatrész csatlakozik, egy 3k3 ellenállás ami a +12-re megy, egy 1k5 ellenállás ami a -12Vra megy és a tranzisztor bázisa.A tranzisztor B-E között van egy zéner dióda 1N4752A dióda. A tranzisztorok kollektora a segédtrafó két tekercsére megy. A két emitter közösítve van és egy kondenzátorral a -12 Vra megy, valamint két sorba kapcsolt dióda szintén az emiterekről a -12V ra megy.
Le is rajzolhatom, de nem vagyok egy müvészi alkat. Aki ért hozzá a fentiekből megérti a kapcsolást. A mellékelt képen tranyóval, ill. anélkül van a jel.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
A rajz rossz mert a felső tranzisztor emmiterét, az alsó tranzisztor emitteréhez kell kötni.
Kérem az admint törölje kijavitom majd felrakom ismét.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Remélem most már jól rajzoltam le, nem vagyok profi, most ismerkedek ezzel a témával, azért kérdezek az okosabbaktól.

vázlat.JPG
    
(#) ferci válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 1
 
Próbálj olyan két képet csinálni, hogy a 0-vonal ugyanott legyen mindkét félnél és tranyók nélkül. A 8,11 láb két belső kollektor, a 9,10 pedig belső emitter, amik gnd-n vannak elvileg.
Nincs valami olyan nyákrész, ami forrasztás után gnd-re viszi a 8-as lábat?
Elvileg a rajzod szerint a B-E átmenet és a két soros emitterköri dióda nem is engedheti nagyon fel a 8, 11 lábakat 2,.. volt fölé tranyókkal...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) Peter65 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 1
 
Nem lehet, hogy a 11. lábon lévő tranyó BE átmenete ment tönkre? Azaz a 8-as lábon rossznak gondolt jel a jó, és a 11-es lábon lévő jel a rossz?
(#) 13_Balu50 válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Kiforrasztom és megnézem.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Igazad volt az a rossz a tranyó, a Teszter E-C között 54 R-t írt E-B között 1364 R-t.
Ebből is tanult köszönöm !
(#) frissadam hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Helló!

Mit ajánlanátok ha az SMPS trafónak hangja van 30kHz - 40kHz környékén. Újra kellene tekerni szorosan? Le kellene gyantázni? Meg lehetne csinálni rezonancia mentesre?
Következő: »»   713 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem