Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   128 / 208
(#) FAZ1 válasza Near hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Simán meg lehetne saccolni.
Minden TV egy adott teljesítményt vesz fel (rá is szokták írni a hátára), ám mindebből - legalább a fele (de inkább több) - a háttérvilágítás maga. Tehát - ha a Samsung TV 60W-ot eszik, abból 30-40W az többnyire a háttérre megy el.
Mert mi fogyaszt még egyáltalán valamit a mai lapos LCD kijelzős készülékekben? A hangerő esetleg.
Meg maga a sok kicsinyke chip. De azok már inkább mikro- vagy miliamperek (és wattok).
A "nagyfogyasztó" mindenképp a háttérvilágítás marad!
(#) Near válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Jogos. Tegnap meló után már fáradt voltam logika 0. Ez a jómadár 145w ot zabál. Akkor gondolom 100w os lehet a meghajtó. Délután letesztelem
(#) zaza99 hozzászólása Márc 28, 2018 /
 
Sziasztok!
A SAMSUNG UE32D5500 Tv-m áram alá helyezés után 5 másodpercig üzemel, kép van majd pattannak egyet a hangszórók és újraindul a tv. Amíg áram alatt van folyamatosan újraindul. A tápegységben lévő kondikat kimértem LCM3-as műszerrel.
Van ötletetek hogy mi lehet vele?
A tápegységet hogyan tudom elindítani az alaplap nélkül, hogy megmérjem a feszültségeket?
(#) FAZ1 válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Ebben annyira nem vagyok otthon, de - (csakis) elviekben nézve csaknem hasonlatos megoldása van a számítógépen Stand By állapotához. A +5 voltos alap-áram a készüléken mindig rajta van (készenlét), majd bekapcsolásakor elindítja a teljes műsort.
Tehát -
a cucc valahol vagy földet tesz valamelyik bemenő lábra, vagy simán odaküldi az 5V-ot, és attól aztán teljesen kapcsol az egész táp.
Ezt sajna nagy általánosságban ki kell kísérletezni, ha valamiért logikusan mégsem jönne ki. Például - (nincsen kapcsolási rajza, stb.).
Valami 10 kilós ellenállással lehet elsőre próbálkozni, aztán ha azzal nem igazán menne, le lehet menni vele 1 kohm-ra.
Direktben sosem ajánlott, mert egy véletlen mellényúlás után elfüstölhet az egész.
(#) zaza99 válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Köszi, megpróbálom.
A hibaleírásból Te mire tippelnél mi lehet a gond?
(#) FAZ1 válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Elsőre - általában - a kondik (elkók) szoktak rosszalkodni, meg persze néha egy-egy ellenállás. Pl. kissé megnyúlhat, vagy megszakad.
De azért ne hagyjuk ki a sorból valamelyik kapcsoló-tranzisztort, avagy a "sok tranzisztorral üzemelő" IC-ket. Lehet az, hogy egy kissé "megbolondult" valamelyikük a sorban.
Köztudott- az IC-kbe általában sok-sok tranzisztor van - már gyártásilag - beleintegrálva. Bőven elég, ha mondjuk az egyikük benne "hülyét kap".
És persze a diódák!
Hiszen azok is csak félvezetők - oszt persze van amelyikük - egyszerre csak fél vezetni ...
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) zaza99 válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Lehúztam a tápegység kimenetét és így elindul a táp 13V-os /12.6V/ kimenete is és megy a háttérvilágítás is max erővel. Az 5V-os ágon 5.3V van.
A 13V-os ág nem csak akkor indulhatna el ha kap vezérlést az alaplapról?
(#) FAZ1 válasza zaza99 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Hááát? Elvileg DE!
A Stand By állás (ha jól tudom /és ugyanúgy, mint a számítógépeken/ általában 5V-on megy)
A kapcsolónak kellene egy FLIP-FLOP áramkőrt "átbillentenie", és utána az kapcsolja majd a tápban (5V-on persze) a megfelelő feszültségeket.
Az az 5V csak egy irányadat. Persze az 5,3V mintha egy kissé magas lenne, bár én a 3 tized eltérésen nem igazán akasztanék bajszot.... belefér a tűrésbe.
(#) zaza99 válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Elindítottam az alaplapot külön tápról és úgy is ugyanazt produkálja. Ezek szerint nem tápegység baja van. Köszi a segítséget.
(#) eaglee71 hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném a készülékkel kapcsolatban.
Sajnos járt már benne valaki, de a világítás javítása nem sikerült 100 %-ban.
A LED-csíkokon ennyi infó:
SC F136 N6(P40)

IC-B-TBAC470D286R és IC-B-TBAC470D286L
és sok pusztulás.

Hátha tudja valaki, mekkora árammal kellene mennie a LEDeknek, kb. mekkora össz-nyitófesz mellett?
A világítás egyik fele megy, a másik full qka.
A meghajtás viszont egy villanás után megáll.
Nagyerős LEDekből összerakott műterhelésemen 1 A-re áll be némi változgatás után.

Ha valaki látott már működőt közelről, kérem segítsen!
Köszönöm:

Péter
(#) Mrscottt21 válasza eaglee71 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Szia!

A led csíkjaid 1 tagúak, vagy 2? Szerintem lehet hogy csak 1 led szállt el, és nem az egész. Próbáld tesztelni a ledeket egyenként. Én legutóbb ha jól emlékszem 4V 200mA-el próbálkoztam (az áramban nem vagyok már biztos mert régen volt), és bevált.
Ha meg van a kis bestia, akkor lecserélni nem nagy kunszt.

"A meghajtás viszont egy villanás után megáll." A táppal szerintem nem lesz gond, mivel az szerintem rendesen működik. Pont az a dolga hogy rendellenesség esetén letilt.

Még egy dolog: Ha a led csíkod 2 tagú, vagy több, és egyben szeretnéd mérni a külön álló tagokat, akkor a tagolásoknál levő kivezetések be tudnak csapni. Esetleg rossz érintkezőpárra adsz feszt, és nem világít. Ezért is jobb ha egyenként próbálod kivilágítani a ledeket.

Kérdés: Mit értesz a sok pusztulás alatt?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) eaglee71 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Szia!

Sajnos nem az a baj, hogy ne tudnék hibás LED-et megtalálni.
A gyári értékekre vagyok kíváncsi!
Sok pusztulás: dölött LEDek.
Úgy gondolnám, hogy 2 tagúak. A LEDeket nem akarom tesztelni, annyira kókány barkács volt, lesz új csík. Nem tudom, eredeti-e valami ott a hátlapon...
A 200 mA logikusabb lenne, mint a két ágra 1 A.

És a meghajtásra vagyok kíváncsi, vajon nem fogja-e szétgyakorolni az új csíkokat...
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Sziasztok,

Gondom akadt egy LG LCD TV-vel. A készülék típusa 32LC2R.
Alap probléma, hogy a háttér világítás egy pillanatra kapcsol csak be. Tápegységben feszültségek rendben így kicsit tovább bontottam a készüléket. Az első hibát az inverteren találtam ugyanis az egyik trafó ellenállása 1.4KOHm-ról megemelkedett 8.5KOHm-ra. Sikerült kicserélnem a trafót egy másik bontott inverterből de a világítás még minidig nem volt tökéletes tehát még lekapcsolt. A hibás trafónál lévő csöveket is kicseréltem ekkor a probléma megoldottnak látszott bekapcsolás után azonnal szépen világítottak a csövek és nem kapcsolt le. Összeszerelés után viszont ismét előjött a hiba, ekkor kis halk zizegést lehetett hallani pont olyat mint amikor a nagyfesz áthúz, kis keresgélés után találtam egy olyan vezetéket az egyik csőnél ami gyanúsnak tűnt. A gyanús kábel cseréje után szintén megoldottnak tűnt a helyzet. Összeszerelve ismét hibát produkált, ezek után ismét zizegést lehetett hallani ezért újabb forrasztási hibát kerestem a csöveknél de nem találtam semmi gyanúsat. Mivel jópárszor ki és bekapcsoltam a készüléket arra lettem figyelmes, hogy a sok próbálkozás után megszűnt a hiba. Az inverteren kicseréltem már a kondikat is de a helyzet nem változott kis pihentetés után ismét produkálta a hibát.
Találkozott már valaki hasonlóval? Valakinek van valami ötlete?

Egyéb kérdés lehetséges valahogyan műterheléssel letesztelni az invertert?
(#) eaglee71 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Philips 47PFL3198H/12
Doksi

leddriver.PNG
    
(#) fikszes válasza fikszes hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Meg oldodott a problemám 1 dioda zárlatos volt..a tápban..erdekes jelenseg..ilyennel meg nem találkoztam hogy müködik a teve 1 zárlatos diodaval..
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2018
(#) FAZ1 válasza fikszes hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Ha a LED háttér-világítás meghajtóban rossz egy dióda, az magát a teljes TV-t a gyakorlatban egyáltalán nem zavarhatja. Vagy az a "mindent figyelő" elektronikai áramköre kissé "érdekes".
(#) ColT hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Hello,

Került hozzám egy 32FPL5604H Philips TV (TV543, ha valaki így ismeri, a TV550 közeli rokona).
Bekapcsoláskor 9-et (vagy 10-et...) pislog a power LED, és nem indul el. Ez szoftver problémának van írva a legtöbb helyen - meg tudja valaki erősíteni? Csak újraflashelésre javul?

Köszi minden segítséget
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Sziasztok.
Lenne egy beteg tv LE32c450e1w amin felül egy kb 8 cm csikos sáv jelent meg, és mintha ott ragadna halványan egy rész az előző képből, melegedésre erősödik kicsit. Valaki tud mondani rá okosságot ?? Kösz előre is.
(#) Near hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
Sziasztok! Toshiba 46TL966 os tv hez nincs valakinek egy lcd panelje? Háttérhibás is lehet. Nem hálálta meg a szállítást a kijelző. :/
Előre is köszönöm.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Hali!
Vissza térve ehhez a témához, bátorkodtam szédszedni a TV met. Ami nekem feltűnik elsőként a panelen, a két teljesítmény elleállás, külső megtekintésre úgy tűnik mint ha túl melegedtek volna. A színkód alapján, ezeknek ilyen nagy az értékük? Főleg azegyik. (3000Mohm) Nem akarok addig tovább hozzányúlni, míg nem kapok tanácsot hozzáértő embertől. Köszönöm!
(#) Cinema válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
A színkód alapján, ha jól látom akkor a 6.-képen 0,3Ohm az értéke(narancs-fekete-ezüst-arany=30x0,01 és 5%-os), a 7.-képen pedig 68kOhm(kék-szürke-narancs-arany=68x1000, 5%-os).
Oka van, ha megszakadt valamelyik, mérni kell egyebeket is.

Üdv!
(#) mraulajos válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Hali!
Az elleállásokat megmértem, az általad megadott megfelelő értéket adják. (elnéztem a gyűrűket)
Mint ahogy az első hozzászólásomban leírtam, a jelenség ugyan az. Mindegy hogy leáramtalanítom 24 órára készüléket, vagy standby állapotban hagyom. Van hogy két este is hiába várom hogy megszűnjön a jelenség, (saját maga 10mp ként ki-be kapcsolgatás) semmi. Nem áll át jel vételre. Aztán harmadik este bekapcsolom, szinte azonnal teszi a dolgát, úgy ahogy kell. Aztán a következő este megint nem csinálja azt amit kellene. A panelt nagyítóval mikroszkóppal át böngésztem, semmi forrhibát nem látok.
(#) Cinema válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Olvasva az első hozzászólásodat is, az alábbit javasolnám:
Szabadulj meg a készüléktől, cseréld le más gyártmányra.
Esetleg, ha "családtaggá" vált, akkor viszont szervizben kell egy opciózás-javítást kérni, mert valószínűleg elborult az agya a készüléknek. A sorozatos ki és bekapcsolás, közben hibátlan működés, az nem egy konkrét alkatrész hibájára utal, inkább szoftveres jellegű.
Sok sikert!

Üdv!
(#) mraulajos válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Köszönöm!
Hátulról valami ilyesmi javaslatra vártam.
Nem szenvedek vele tovább, szépen összerakom, aztán eldöntöm, hogy mi legyen.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Hali!
Lecseréltem a TV met. Kép alapján tanácsot szeretnék kérni. Ezen már nincs scart csatlakozó, de van egy számomra ismeretlen audió kimenet. Hogyan kell ezt használni? Hogyan tudom egy hagyományos házimozival összehozni, amin scart, vagy RCA csatlakozások vannak.
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szia!
Az egy digitális optikai kimenet. Ha leszeded a csatlakozó kis fedelét, akkor láthatod a piros fényt.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Hali!
Igen, látom a piros fényt úgy is, hogy a kis műanyag fedél ott van. Úgy tapasztalom, hogy az egy kis ajtócska, ha bedugnám a megfelelő csatlakozót, akkor az befelé lenyílik.
De hogy tudom én ezt használni az előző hozzászólásomban leírtak alapján. Sehogy?
(#) Gabó válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Ezek közül válogass
Amúgy jól írtad, a teteje befelé nyílik. Ne próbáld meg leszedni, mert törik
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) mraulajos válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) FAZ1 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Így van!
Rendelsz egyet Kínából - pl. az aliexpress.com-ról.
Még csak feleannyiba sem kerül, mintha itthon vennéd meg!

Nekem 1200 forintomba került!
Ugyanaz a CONRAD-nál - már majdnem 7 ezer!
Következő: »»   128 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem