Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   490 / 580
(#) Ambavir válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
Nem, egy hibás gépem van, másik, amibe belestimmel, annak kuka az üstje.
Egy Amica.
Annak a panelja jó.
Jó eséllyel eladó lesz a panel.
(#) csehattila2 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm.Üdv Varga János
(#) csehattila2 válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia!
A TRIAC-nál , a műszerrel,dióda vizsgáló állásban,csak a durva zárlat mérhető.A relék vezetési ellenállását mérd meg nyugalmi és bekapcsolt állásban is!(9V-os elemmel be tudod kapcsolni.) 0,3-0,4 Ohm alatt kell lennie. Üdv Varga János
(#) Ambavir válasza njozsef77 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Írtam privátot. Eladó komplett elektronika, ntc, stb van hozzá.
(#) Dino71 válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
A két nagy elko kondi alatt megkerested az ellenállást amit írtam???? Ott kell lenni a szilikon alatt.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) Dino71 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Itt van a kép. Ezt ellenőrizted?
(#) Ambavir válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Még nem. Másikkal volt elfoglalva.
De köszönöm, meg fogjuk nézni.
(#) csehattila2 válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
"A kiöntésben "0" feliratú SMD ellenállásokat keress!"
(#) stevepapa válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Nem mindegyik változatban van az említett ellenállás. Ezen motorok többsége, eeprom, illetve pic hibás. Néhányat sikerült az említett ellenállás cseréjével megoldanom, valamint az optó cseréjével amire az ellenállás megy. A tapasztalatom az, hogy amelyik egypillanatra megmozdul bekapcsoláskor annak ellenállás problémája van. Ezeknél amelyikben van relé azt is hallani működni. A relét nem kell piszkálni, egy ellenállást "söntöl", a lágyabb indítás mitt van szerepe.
(#) kisspistajozsef hozzászólása Márc 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Elektra Bregenz TKFS1300 szárítógép, ami bekapcsolást követően villogtatja a TROCKNEN és START gombot, majd hangjelzést is ad folyamatosan. Nem találtam hibaleírást, hogy mi lehet ez, esetleg tudna nekem ebben segíteni valaki?
VIDEÓ a hibáról
Ajtó be van téve, nem látni semmit különöset rajta. Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) csehattila2 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Szia Stevepapa!
Az EPROM illetve a PIC tartalom , reménytelen . Enélkül nem javítható . (Az EPROM és a PIC , üresen , kapható a boltban . ) Mivel jogvédett program , nem is lesz hozzáférhető . Ilyen a világ . Köszönöm figyelmed . Üdv Varga János
(#) stevepapa válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Egy jóból talán ki lehetne olvasni, az eepromot biztos.
(#) pjg hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Úgy tűnik bevásároltam.
Vettem egy Candy cdp 3t62dfw típusú mosogató gépet. Már 3x használtuk. Az imént hallom, hogy valami csipog. Madarunk nincs és a konyhából jön a hang. A mosogatógép csipog. azután beindul a víztöltés, majd fél percig a mosogatás és az ürítés. Közben is csipog. Érintő szenzoros a lelkem, de semmi érintésre nem reagál. Egyetlen led sem világít. Most kihúztam a 230-ból.
Mi lehet vele? Ért valaki hozzá? Factory reset van rajta? A doksi nem írja.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Ja, ez a topic mosógép. Bocsi. Átviszem.
(#) kisspistajozsef válasza kisspistajozsef hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Megoldódott!!!
Egy vékony vezeték steckere csúszott le a módváltó gombról, így nem tudta, milyen fokozatban van. Visszadugva működik hibátlanul!
(#) atti1111 hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Olyan gondom van hogy kivettem a mosógépünkből ( siemens siwamat xs432) a fűtőszálat mert elakadt benne egy két apróság. Simán kijött de amikor rakom vissza és húzom meg a csavarját kitolja magát a helyéről. Gondoltam hogy én vagyok a hülye hoztam másikat alkatrészboltból( belevalót) de evvel is így jártam. Ha nagyon gondos vagyok akkor bent marad a helyén megrángatom és stabilnak érzem, de amikor elkezd fűteni kicsúszik.

Mit rontok el?

Köszi Attila
(#) mlaci989 válasza atti1111 hozzászólására (») Márc 19, 2018 / 1
 
Szia!
Valószínű nem nyomod be elég mélyre a helyére a melegítőt. Mikor húzod a csavarját a tömítő gumi belül szét kell nyíljon,hogy tömítsen meg ne tudjon kicsúszni mint esetedben.Lehet nem húzod meg rendesen a csavart. Meg a fűtőszálnak az üstben belül van egy tartója amibe bele kel csúsznia. Lehet nincs benne és ezért nem tudod benyomni..
(#) stevepapa válasza atti1111 hozzászólására (») Márc 19, 2018 / 1
 
A csavart meglazítod, jól az anya érjen ki majdnem a végéig. Majd teljesen előrenyomod a fűtőszál eleje felé. A gumit bekened valamivel, hogy síkos legyen, és betolod a helyére.
(#) Ambavir hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Utóbbi napjaink eredménye.
Miatta nem foglakoztunk a Bauknechttel...
Fagor, V 4-es panellel.
F08 hibakód: tachosignál.
Mellékelt panel TG bemeneténél sem tovább semmi. Sem triak, sem tacho.
Túloldalon, NTC csati után átvezetés szakadás. Beljebb. Nagyítóval két napig kerestük.
Semmi más baja nem volt.
Azóta jobban fűt és gyorsabban reagál. Szó szerint felélénkült a gép.
Ja. Egyszercsak elindult. Párom lepucolta a szénport aztán újra hiba. Úgy látszik, az tartotta müködésben.
Utána jött a monstre keresés.
(#) donsony1 hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Sziasztok ! kis segítségre lenne szükségem,
AEG lavamattw1250 mosogép bekapcsolás utánn end felirat led 2 villan és 2 sipolást csinál. Cak centrifugálni hajlandó. Minden más programnál 2 csippantáa és end villog. motor jó vizbe eresztő szelepek is , van valakinek tapasztalata- ötlete?
(#) Ambavir hozzászólása Márc 20, 2018 / 1
 
Voile!
Felső panel triak, nyomtatott rész pucolása, igazítása.
Motornak semmi baja. Tévedtünk.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Sziasztok, Van valakinek Zanussi hibakód értelmező táblázata?
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
11 piros és 3 zöld villanás , valaki nem tudja esetleg beazonositani?
(#) csehattila2 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Szia!
Kéręsedre feltöltve.
Üdv Varga János
(#) lukovicsek válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Szia. Köszönöm, de ezeket az általános kódokat én is ismerem.
(#) csehattila2 hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Szia donsony1!
Kérésedet teljesítem . Üdv Varga János

doksi.pdf
    
(#) ocy hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki feltenni egy aeg lava 47280-as elektronika kapcsolási rajzot, vagy esetleg komplett szerviz könyvet.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Sziasztok. Egy inverteres Samsung panellel bajlódok aminek a tápját sehogy sem sikerül beindítani. Ez van benne,
ICE2QR2280Z rendeltem bele Chinából egy ujjat de semmi. Valaki nem csinált ilyet még ?
(#) lukovicsek válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Lehet hogy velem van a baj, de én itt sem találok olyat
(#) donsony1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Én itt is találtam megoldást , várd meg mig betölti (processing) majd-get manual....
https://elektrotanya.com/aeg_electrolux_lavamat_47280.rar/download.html
Következő: »»   490 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem