Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1270 / 1384
(#) Lamprologus válasza jdani hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szerintem nagyon sok lesz az a 3/4!
Érdemes lenne azért rámérni a hőmérsékletre valami PT100-al (PT1000-el), vagy diódás hőmérővel ... Nekem max 1/4-ig volt feltekerve a vasaló ( valahol a selyem alatti beállítás), de még az is sok volt néha ... és a mérés alapján 50-70 fok különbséggel kapcsolgatott a bimetál.
(#) usane válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Ez szinte mindentől függ amit használ. Vasaló, toner, és még a papír is befolyásolhatja, hogy hova kell tekerni a a vasalót.
(#) adapter válasza jdani hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Ez a háromnegyedes dolog kissé megfoghatatlan így, írták előttem egy hőmérséklet mérés közelebb vinne a dologhoz. De ha nem kivitelezhető akkor sem gond, nem sokáig tart kipróbálni valamit, (vékony + vastag vezetősávok esetleg teli föld stb) 3 egyforma nyákot készíteni, ahogy írod háromnegyedes, feles majd negyedes állásnál.
Szerintem még maratni sem biztos, hogy kell, áztatás után már lehet, hogy megmutatkozik a különbség...
(Nekem amikor túl forrón vasaltam, a maratás után erősen márványos lett, alámart, a teliföldön például körkörös vagy ahhoz hasonló mintázat keletkezett, mintha hab lett volna rajta...)
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Jól értem, hogy ennél a módszernél csak egy egyszerű mattfekete festékszóróval van lefestve a panel,
és a lézerrel távolítja el a felesleges festéket? A lézer hullámhossza hány nm -es lehet?

Mondjuk nekem az elején a panel zöld színűnek tűnik...
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 21, 2018 / 1
 
Kicst zavaros de ha jól láttam, az a zöld valami csak lézer teszt. Az már más kérdés, hogy szemmel láthatóan igen görbék a vonalak, a tervezés is hagy némi kívánnivalót maga után valamint a festék eltávolítása is melós.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Sziasztok.

Irásvetitőfóliáról sikerült már valakinek itt fórumon levasalni a nyomtatást? Poziciófeliratnak kellene ugyanis elfogyott a kinai sárga vasalós fényes papírom.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Elvileg működnie kell , próbáld ki és meséld el a tapasztalatokat ..
(#) ha1drp válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Én próbáltam, de nekem nem jött be. Működik, de igen merev anyag, nehéz vele dolgozni.
(#) zoka hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Terveztem két NYÁKot, az lenne a kérdésem, hogy lenne-e itt valaki, aki vállalná, hogy méretarányos pdf-ből elkészíti nekem. Mellékelem a terveket.
1-1 darab kellene, fúrás, ónozás, minden nélkül. A legtöbb vezetősáv 0,3mm, jó minőség kellene, ne kelljen ellenálláslábakból kipótolni a vezetősávokat. Válaszokat priviben várom!

Köszönöm szépen!
zoka
(#) papus51 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Keress vissza az eyess féle alkohol-aceton megoldásra. Síma másolópapírral működik.
Üdv.
(#) gordonfreemN válasza papus51 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Rendben köszönöm mindenkinek a váaszt.
Most egyszeri alkalommal kellene hogy működjön írásvetítő fóliával de valószínűleg nem lenne jó a minősége, gondolom hiányos lesz. Az is jó lett volna ha levilágítom a dry fóliára, de ehhez invertálni kellene mint a nyákrajzolatnál, viszont az alkatrészfeliratokat valamiért nem invertálja a sprint.
Normál pozitív nyomatom lett fóliára és azzal próbálok meg kezdeni valamit.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2018
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Tedd át pdf be és azt invertáld valamilyen grafikai programmal (pdf creator-paint-stb)
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Márc 28, 2018 / 5
 
Sziasztok!

Nem gondoltam, hogy ez ilyen gyerekjáték. Fél óra alatt megcsináltam fúrással együtt. Műnyomóról vasalásos technikával, egy ősrégi vasalóval
Még jó, hogy nem dobtam rá ki 5-10 ezer forintot

Nyákok.jpg
    
(#) Ge Lee válasza zoka hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Pedig le lett írva egy párszor... De ha visszaolvasol akadnak itt bőven akiknek közel sem tűnik gyerekjátéknak.
(#) Stewe válasza zoka hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Ha jó tonered van, csak odafigyelés kérdése. Egyébként mint minden módszernek, ennek is vannak buktatói.
(#) Helios hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék hogy a nyáklap védelméhez készítendő gyanta+denatuált szeszes folyadékot milyen arányban kell elkészíteni?
(#) Epu2 válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Kb. tejszín sűrűségűre szoktam keverni és finom szőrű ecsettel viszem fel, viszonylag gyorsan. Sokáig szárítom, különben minden sziri-szari beleragad.
Azért boldogabb vagyok, ha a kész panelt nitróval fújom le. Forrasztásnál macerásabb, de az időnek jobban ellenáll. (Azt is jól ki kell szártani bekapcsolás előtt, mert már megszívatott.)
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) Ge Lee válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Inkább ónozd le pákával, egyszerűbb, olcsóbb, nem lesz trutymós.
A gyantát pedig fogod, beleteszed a kiflis zacsiba amiből előtte megetted a kiflit, összehajtogatod és kalapáccsal a betonon porrá töröd. Utána elkezded adagolni a gyantaport a szeszbe, kevergeted és látni fogod hogy mennyit tud feloldani.
(#) Stewe válasza Helios hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
Én egészen hígra kevertem, annyira, hogy egy pumpás dezodorból is ki lehessen fújni.
Nem is denaturált szesszel csináltam, hanem finomszesszel. Nagyon szépen egyenletesen terül, és gyorsan szárad.
(#) papus51 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 30, 2018 / 1
 
Idézet:
„Nem is denaturált szesszel csináltam, hanem finomszesszel.”

Ezt a pazarlást..
(#) morgo válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Ezt az időtállóságot nem tudom miből gondoljátok néhányan. Nekem egy mosógépben(!) 15 évig működött egy hőfokszabályzó (saját készítésű, a meghibásodott gyári helyett). Amikor meghalt a mosógép és kiszereltem belőle, úgy nézett ki mint amikor beraktam. Alkoholban oldott gyantával volt lekenve a forrasztási oldal és az alkatrészoldal is.
(#) Helios válasza morgo hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Ez az én célom is. Az időtállóság. Egy idő után még a kémiai ónozás is befeketedhet.
Így kunyiztam fenyő gyantát és majd azzal akarom a paneleket leápolni.
(#) Stewe válasza papus51 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Nekem is vérzett a kicsi szívem, de minél kevesebb víz legyen benne! Az alkohol párolog gyorsan és nyomtalanul. Nagyon szép filmet hagy.
(#) Bakman válasza Helios hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Mintha itt olvastam volna azt, hogy a fenyőgyanta sem jó megoldás hosszú időre.
(#) morvfer7 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Szerintem korrekt árak furatgalvanizált 2 oldalas panelra.

Lehet, hogy érdemes nyákot inkább csináltatni ennyiért?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) bbalazs_ válasza morvfer7 hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Igen, aki türelmes, annak mindenképpen. Én pl. megőrülnék, ha a megtervezés után 2 órán belül nincs a kezemben a forrasztható, beültethető nyák. És ebből 1 óra a gyanta száradása...
(#) zoka válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Az igazat megvallva ez már a sokadik Nyák volt amit készítettem így. És először sorra elrontottam őket. Úgy fogalmaznék, hogy annak gyerekjáték aki már tapasztalt. De azért ez is messze van a tökéletestől. Már nincs időm foglalkozni vele, azért szerettem volna megcsináltatni. De még most az egyszer megerőltettem magam. A hab a tortán, hogy összeraktam és működik is!
(#) alex0 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Pedig Te egy türelmes ember vagy egyébként nemde?
(#) gordonfreemN válasza papus51 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Hát nagyot neztem mert elsőre sikerült. Masodikra viszont valamiért nem. Lemostam 3M scotch weld cleanerrel mar többször próbáltam a panelt mindig acetonnal keszitem elő minden proba előtt lemosom. És azóta se sikerül. Ami érdekes hogy lemosni csak egy szintig lehet, némileg az aceton miatt difundálódik a hordozóba a toner. Ráragasztom a panelra a nyomtatott papirt, majd lefújom acetonnal. Várok kicsit hogy ne sercegjen a vasaló alatt majd elkezdem vasalgatni.
Az irasvetitős levasalás nagyon pocsék lett mert nem vált el mindenhol a fóliától igaz laminálóba nem küldtem be igy.
(#) papus51 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Idézet:
„Ráragasztom a panelra a nyomtatott papirt, majd lefújom acetonnal.”

Ez most elírás vagy tényleg acetonnal fújod le?
Eredetileg aceton-alkohol megfelelő arányú keverékét kellene használni. Azzal működik.
Előlap és nyák lap:
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
Következő: »»   1270 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem