Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1271 / 1384
(#) gordonfreemN válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Eyess azt irta a keverés csak hókuszpókusz. 95%-os acetonnal fujtam le és sikerült. Valamiért a második a felület előkészités miatt bukik el szerintem. Tuti bezavar valamit, hogy már össze vissza oldószereztem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 1
 
Valószínűleg az a +5% tartalmaz egy kis olajat ami nem igazán segíti a toner tapadását ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ami a női kéz védelmét szolgálja
Az körömlakklemosó tiszta aceton?
Van már aceton mentes is, mint a "nem maró kromofág" és a "nem nitró, nitrólakk"...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) RoliNyh válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Mosd le nitrohígítóval, az lehoz róla minden sz@rt...
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 1
 
És az is hagy maga után olajat ... A legjobb ha lemosás után megmártod az előkészített maratóban , sósav hidrogén peroxid -vagy vasklorid (pár másodperc ) majd tisztavizes öblítés szárítás ezután tuti jó lesz a tapadás ...
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Én mindig nitróval tisztítok, sose volt problémám a feltapadással...
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Eddig nem volt? Majd ha lesz tudd mitől Nekem már többször bezavart a nitró , (lehet hogy a toner fajtája sem mindegy) ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nem lesz, nyugodj meg...
(#) gordonfreemN válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Sajnos nincs itthon nitrohigitó csak az a másik ami nem sokat ér.
De szereztem pajtitól denszeszt, délután próba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) attika válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Bár nem olcsó de szerintem erre a célra a legjobb lenne neked a izopropil alkohol.
(#) gordonfreemN válasza attika hozzászólására (») Ápr 1, 2018 1 /
 
Izopropil van itthon. Le se szrja a tonert. Ami oldja az az aceton és a 3M scotch weld spray meg a csiszoló. Nem a felső réteggel van gond, azt simán lemosom. Az alatta lévő ami olyan mintha beitatodott volna a panel anyagába.
Most kipróbáltam a denszesszel de ezzel se sikerült.
Ellenben az acetonnal itt ott rajtamarad ujrapróbalkozásokkor de nem egységes és nem tudom mitől függ.
Az igaz hogy a 95%-os aceton mellett 5% glicerin van. Mégis sikerült elsőre.
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nyugodt vagyok Csak 8 évig gyártottam nyákot lehet hogy tudom miről beszélek ....
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) attika válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Uhh bocsi de valamit nagyon benéztem Ezt én a videófej tisztításra akartam írni.
Váltogatok itt a topicok között és nem figyeltem, hogy ez a nyákgyártás.
(#) papus51 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 1
 
A glicerin az hidratáló adalék a körömlakk lemosóban. Nedvszívó tulajdonságú, levegőn nem szárad be. Lehetséges, hogy nyirkosan tartja a felületet az aceton elpárolgása után és ezért nem tapad meg a toner.
Próbálj tiszta acetont használni. Vegyszerboltban kapható, bár nem fillérekért.
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 1
 
Pontosan igy van, szépen megmattul a felület, halványan rózsszín szint kap és kész.
40 évvel ezelőtt is igy készítették elő a panelt, nem véletlenül.
Olajoznak, higítóznak smirgliznek, meg kji tudja még milyen varázsmódszereket alkalmaznak
Az nem zavarja a jól képzett hobbistát, hogy a 35u -os vastagságból mennyit csiszol el, csak hogy fényes legyen, az a tutti
(#) gordonfreemN válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
De most silkscreen-ről megy a beszelgetés, azt próbalom meg összehozni
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Lehet hogy a ráolvasás is működik , de én inkább az előmaratást preferálom
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
A pozíció rajzolatnál sem tesz jót az olaj a felületen ,és a "másik" oldalról is lehozza a nem oda való dolgokat a marató (hogy van e ott réz az másodlagos , csak a felület tisztasága számít )
Idézet:
„Az igaz hogy a 95%-os aceton mellett 5% glicerin van”
Leírtad mi a probléma ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 2
 
És ha festékboltban vennétek acetont? Nálunk C6000 kóddal lehet kapni. Magyarországon nem tudom mi a kódja, de nekem ez vált be a toner lemosására.
(#) kameleon2 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Látom jó hasznát vetted annak a régi műszerdoboznak!
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Teljesen igazad volt.
Valami olaj beszividhatott a panel felső rétegébe. Lecsiszoltam finom csiszolóval majd denszesszel zsirtalanitottam és működött ez a módszer:
Bővebben: Link
Szendrei boltban kapható 95%-os acetontartalmú oldószerrel (95acetont5glicerin)
Még egy tipp mert olvastam hogy volt probléma de nem lett megoldás:
Lötstop fólia elsö körben levegőssé vált a réz szélein.
A megoldás nekem az lett hogy nem hidegen hanem a lamináló bemelegedve laminálom fel a foliát. Ugyanis első aljalomkor hidegen egységesen volt levegő a réz széleknél mindnehol de amikor melegen ujra átküldtem akkor a levegő a laminálás irányába felkúszott és a réz széleiről elvándorolt a levegő. Tehát a fólia megnyúlik melegen.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Grat !Nagyon jól néz ki !
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Az elsö képen látni a hideg laminálás utáni levegőt a réz szélein folyamatosan.
Az második képen mikor melegen meglamináltam és feltolta a levegőt a felső részekbe, mert bár a fólia illetve a gumihenger fel tudta venni ("jobban") a réz széleken a lépcsőt de a levegőnek kellett hely.
A harmadik képen mikor egyből meleglamináltam. Nekem amúgy mintha rémlene ilyen megoldás de itt utánaolvasva es keresve a megoldást, nem találtam.
A silkscreen nyilván nem tökéletes de elfogyott a nyomat és az aceton mire rájöttem hogy kell (befúj acetonnal a panelon, majd szépen elsimogat) és biztosra menvén nagyon erősen tapicskoltam néhol.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Köszönöm, azt utálom csak hogy mikor 2-3évente elöveszem a cuccokat és elkezdek PCB-t gyártani, kell 3-4 lemez mire visszajön a gyakorlat, meg a minden kis apró trükkre figyelés. Most elrontottam 2és fél 200x230mm lemezt mire jó lett. Ebben igaz az is benne van, hogy öreg és megolvadt volt a dry film, javitgatni kellett utána filccel.
Tudsz esetleg dry -t ajánlani ebayról aki bevált eladó?
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Amit én használtam az az eredeti német fólia volt , ebay-es linket nem tudok adni . Ha a fóliát hűtőben tartod nem " olvad "meg nálam még a lötstop is a hűtőben pihen ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) Johnycorp hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Üdvözlet.

Képeken a hőtranszferes papírral végzett első nyákpaneles próbálkozásom.

Hőpapír:
Bővebben: Link

Nyomtató: Samsung ML-2570

Panelt tisztítás után melegítettem, majd ment rá a papír. Erre nyomtam rá közepes erővel, de nem mozgatva a vasalót többször. Majd sima papíron keresztül, mozgatva. Végül csak a hőpapírt vasalva és a vaslót a papír szélei felé mozgatva. Így nem mozdult el. Az egész vasalás a panel melegítése után olyan 5 -6 percig tartott.
Maratás vas-kloriddal (pcb_1 képen az állapota), majd fúrás után tisztítás és kémiai ónozás (pcb_2 képen az eredmény).

Nem a legszebb a formája és a kémiai ónozás sem lett tökéletes. Már régi és jobban kell tisztítani majd a panelt is.
De első próbálkozásra elfogadható lesz.
(#) chopper800 hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Szeretném megkérdezni hogy valaki a Fotokémiai eljáráshoz használ e, sima tintasugaras nyomatót a mesterkópia készítéséhez? Ha igen milyen tapasztalatai vannak? Vagy itt mindenképp a lézernyomtató a helyes választás? A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
(#) nagym6 válasza chopper800 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Lehet tintasugaras is, lényeg, hogy ne szórjon nagyon szét. Erős nagyítóval fény felé tartva megvizsgálva a rajzot, széleken látható a nyomtatás minősége. Mennyire vannak szétszóródva a pontok a vonal szélén kívülre, ahova már nem kellene kerülnie. Másik kérdés, hogy jól szabályozható-e a tintamennyiség. Ez főleg fóliára nyomtatás esetén fontos, de általában van a nyomtatóknak fóliára nyomtatás beállítás is, ahol ehhez való mennyiséggel(kb.) nyomtat, bár ez nem biztos, hogy teljes takarást biztosít. Érdekes, hogy régi egyszerű nyomtatóm elég jól nyomtatott papírra, fóliára is, a következő és a mostani komolyabbak pedig nem, nagyon szétszórnak.
(#) chopper800 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Köszönöm az infót. Üdv.
(#) gordonfreemN válasza chopper800 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Szia.
Ha rákeresel itt a hozzászolasaimra lehet találsz erről irást.
Nekem volt tintasugarasom de már nem emlékszem a tipusára (talán epson volt).
Meg tudtam vele csinálni, hogy kétszer küldtem be a fóliát és másodjára ugyanoda nyomtatott, igy a fedés kiváló volt.
Nem csúsztatott, nem nyújtott pontos precíz filmeket kaptam, ehhez képest a 100e ft-os lézerek akkoriban összevissza nyujtották tologatták meg mindenfélét csináltak a képekkel.
Hasznaltam hozzá ezt a külső tartályos megoldást is, átépitettem magamnak de sajnos ha nem nyomtattam vele fél évig, utánna beszáradt a fej és jött a hosszas kinlódás. Sajnos emiatt feladtam ezzel a megoldással pedig nagyon precíz. Nekem picit szőrösek voltak az élek de olyan vékony szalak voltak, hogy a dry film nem tudta lekövetni.
Van olyan lezernyomtató ami komoly azért de az ara is. A tintás ára ehhez képest zsebpénz.
A hátránya, hogy komoly minőségű azt hiszem pigmentes tinta kellett hozzá, mert a sima utántőltőtt tinta hipp-hopp elkenődött a folián
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2018
Következő: »»   1271 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem