Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1272 / 1384
(#) chopper800 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Köszönöm az infót még annyit megjegyeznék hogy én egy ideje pausz papírt hazsnálok fólia helyett. Azon gondolom más lenne az eredmény (jobb) .üdv.
(#) papus51 válasza chopper800 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 / 2
 
A pausszal óvatosan bánj. A levegő nedvességtartalma és hőmérséklete függvényében jelentősen változtatja a méretét.
(#) erzsé válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Csak dry spórolás miatt kérdezem, arányaiban mennyivel változik a levilágítási idő az átlátszó fóliához képest, ha pauszt használnék?
Neken a fóliával kb.40 másodperc kell.
(#) kaqkk válasza erzsé hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
+-10 sec , nálam inkább kevesebb levilágítás kellett mert a nyomat átlátszóbb volt mint a fólián
(#) chopper800 válasza erzsé hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Nekem pl. 1 perc lézerfóliával, és 3 perc a pausszal. (lehet 2 perc is elég lenne) .
(#) erzsé válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 16, 2018
 
A NYÁK lemezek gyártatására vonatkozó beszélgetés áthelyezve a neki megfelelő témába, azaz ide. A továbbiakban kérjük, ott folytassátok a témát.
(#) madzagos hozzászólása Ápr 23, 2018 / 3
 
A tuningolt laminálógépemmel készült első nyákom.

panel 1.jpg
    
(#) papus51 válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Szia!
Ez vasalós módszerrel készült, ugye?
(#) madzagos válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Vasalós módszerrel,de laminálógéppel.
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Mi az a fehér (vagy csak csillogó) folt rajta?
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
A vakunak a fénye visszaverődve.
(#) minimodel hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Adott egy használt vasaló, ami hamarosan hozzám vándorol az asszonytól, ha veszek neki újat. A kérdésem az lenne, ha a talpa már nem jó a ruhavasaláshoz mert minden hamar ráég (bevonat lassan meghal) attól még a NYÀK gyártáshoz használható lesz?
(#) kaqkk válasza minimodel hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Természetesen használható
(#) cupika97 válasza minimodel hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Én használtam vasalót nyák vasaláshoz, de nem voltam vele megelégedve. Lamináló sokkal jobb.
(#) kaqkk válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 20, 2018 / 2
 
Idézet:
„használtam vasalót nyák vasaláshoz, de nem voltam vele megelégedve”
Azért mert a vasaló női szerszám
(#) krauszkrisztian hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Üdv!
Az első vasalásos nyákom elkészítésére készülök. Lenne két kérdésem:
-Kértem a papírosnál tojáspapírt. Az eladó nem tudta, hogy mi az. Mondta, hogy ő szerinte melyik fajta lap az. Én nem tudom, hogy valójában hogyan néz ki az a lap, szóval megvettem, amit ajánlott. Enyhén áttetsző, és fényes a lap. Nagyon hasonlít a sütőpapírra. Lehetséges, hogy ez az a lap, ami kell nekem a nyomtatáshoz?
-Működik tintasugaras nyomtatóval is a nyomtatás, vagy csak lézeressel?
Előre is köszönöm!
(#) attika válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
A vasalás/laminálás csak lézernyomtatóval működik.
Tintasugarasról nem tudod átvasalni a festéket.

De ezt nagyon rossz helyre tetted fel.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) krauszkrisztian válasza attika hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
És a papír jó?
(#) elektroncso válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
A nyomtatás működik tintasugarassal is, feltéve, ha nem keni el a festéket. De átvasalni ne is próbáld, mert nem fogod tudni. A lézernyomtató műanyag alapú festékkel dolgozik ami hő hatására megolvad és átapad a rézre (de bármi másra is, én pl. vasaltam már át 1mm-es acéllemezre is).
Mellesleg hol láttad ezt a tojáspapírt? Mert ilyenről még soha nem hallottam. Neked 135g-os műnyomó papír kell, de amúgy bármilyen csillogós felületű újságpapírral működik. De bent a suliban kipróbáltuk a sima írógéppapírt is, azzal is működik, csak a minősége nem a legjobb. De egyszerűbb két LED-es villogóhoz, 555-ös sípolóhoz elég.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) krauszkrisztian válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Műnyomó vagy tojáspapírt mondtam.
Ezt adta. Akkor nem jó?
Áttetsző, és fényes, hasonlít a sütőpapírra.
Mondjuk ez nem újságpapír...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) elektroncso válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
Meg kell próbálni. Látatlanban nem tudom megmondani. Lézernyomtatóval rányomtatod és megpróbálod átvasalni. Ha fényes a felülete akkor szerintem működni kell. Egyszerűen csak arról van szó, ha fényes akkor kevésbé ivódik bele a műanyag festék könnyebben áttapad.
(#) krauszkrisztian válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) Epu2 hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Üdv! Szerintetek van esélyem fényes fotópapírral való festékátvitelre?
(#) attika válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 27, 2018 / 1
 
Igen, van.
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Nem sok, de talán. Sok fotópapír műanyag felületet kapott, ami a vasalásnál gondot jelenthet, de az alkohol+aceton technológia talán működik.
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Nekem laminálóval sikerült, vasalóval meg egyszer sem, mindegy milyen papír volt.
(#) kpbendi válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy HP P1102 lézernyomtatóm és műnyomó papírral meg laminálóval szépen tudok vele nyákot nyomtatni. Lassan viszont kezd kifogyni belőle a festék és az lenne a kérdésem, hogy az utángyártott festékkazettákkal is működik-e a nyák nyomtatás vagy csak az eredeti HP-val?
Azt tudom, hogy a HP festéke alacsonyabb hőfokon olvad, ezért jobb nyákhoz, de ugyanez igaz az utángyártott patronokra is?
Nem mindegy, mert az utángyártott 2-3ezerből már kijön, az eredeti HP meg 25ezer (a nyomtató 23ezer volt anno).
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
(#) elactrofan válasza kpbendi hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Szia!
Nekem egy Samsung 1680 van kifogyott anno a toner utángyártottat vettem, de ugyan olyan minőségben tudok nyákot is csinálni mit eredetivel. Különbség nálam nem keletkezett.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
(#) kaqkk válasza kpbendi hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Próbáld ki az utángyártottat, sokat nem vesztesz vele , nekem a HP nál nem jött be ..
Következő: »»   1272 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem