Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tekercs induktivitás kiszámítása
Lapozás: OK   14 / 15
(#) 7DU válasza Picipityu hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Az átváltás hivatalosan 0,6-a,de gyakorlatban 0,7-e lehet a rézhuzal az alumiumnak.
Jelen esetben 0,670mm vagy0,710mm lehet a huzalátmérő.Teljesítmény nem nől,mert a
vas ugyanaz marad.Kényelmesen befér a tekercs a helyére.
(#) Orbán József válasza erbe hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Köszönöm a segítést! Mindjárt behozom a fehér műtőbe a mérőt és megnézem, milyen jellel méricskél.
Megtörtént és van gyanúm: A trafó már össze van kötva, a + és A-A2 van kihozva csak és valószínű ezért nem tudok induktivitást mérni, mert a két tekercsrendszer ellentétes tekercselési iránnyal van tekerve, bekötve! Ha mind a 4 kivezetés szabadon lenne, akkor sorba tudnám kötni, de így csak a fél tekercselést tudom megmérni, ami nem egyenlő az össz induktivitás felének. Jól gondolom?
A mérőfeszültség színuszos, megnéztem.
(#) erbe válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1
 
Csöves ellenütemű kimenőnél a két tekercs szabályosan sorbakapcsolódik. Nem párhuzamosan tekerik. Azaz az egészen is tudnod kell mérni az induktivitást. Bele kellene férnie a méréshatárba.
De akkor is, ha azonos irányba tekerted.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 6, 2017 / 1
 
A két induktivitás soros kapcsolásánál csak akkor érvényes az összeadás, ha a tekercsek nincsenek egymással csatolásban. De nálad vannak.
Ha párhuzamosan tekerted a két tekercset, akkor bizony előfordul, hogy azonos tekercselési iránnyal ugyan de szembe kötötted a két tekercset. Hogy jó legyen, ahhoz "keresztbe" kellett volna kötni. A közös kivezetésben kezdet - végnek kellett volna találkozni.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Nem tudom, biztosan nektek van igazatok és a műszereim nem igazán alkalmasak.
Az egyik egy kínai teszter, ami mindent mér - a trafón kapacitást mutat, nem is keveset, induktivitást csak a fél anódon tud mutatni R és L értéket, utóbbi gyanúsan kevés, duplája se lehet igaz - az LCR mérő pedig monoton csökkenő értéket mutat, tegnap az első csatlakozásnál kb. 140H-ről lement 110H-re, ott már nagyon lassan csökkenő értéket mutatott.
Megvallom, régi sablon alapján tekerem a kimenőt, Rózsa Sándor mérnök úr közölte a kapcsolási sémát, az szerint kötöztem és a szekunderre 7.5V AC-t kötve tökéletesen egyforma feszültségeket adott A1 és A2 és utóbbi kettő közt mérve az összeget.

Ui: Most jöttem rá, valamit nem jól csináltam, atyaég.
Nem a mérést...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017

Sablon.JPG
    
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Megnyugodtam, jó a kötés.
Menetek aránya sz75, pr1424
Szekunderre 7.5V, primeren142...V
Akkor csak az induktivitás mérésnél kaptam defektet.
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Sziasztok,
nincs induktivitás mérőm, de szeretnék egy 500uH tekercset készíteni egy hangváltóba. Az az elmélet működik, hogy veszek egy 500uH értékű tekercset, megmérem váltakozó áramú ellenállását pl. 20kHz-en és ez alapján tekerem meg az új, nagyobb teljesítményű tekercset? Addig tekerem, amíg a két érték megegyezik?
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2018
(#) Alkotó válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
A mellékletben lévő számító program nálam eddig visszaigazolódott méréssel is.
Javaslom ezzel meghatározni a tekercs adatait.
(#) telnagyapo válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Én is ezt használom, méréssel igazolva: pontos!
Letölthető innen.zip formátumban
(#) teddysnow válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
köszönöm szépen, kipróbálom.
(#) Ixion77 hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Meg tudná mondani nekem valaki hogy két szekunder tekercsel rendelkező transzformátor esetén dupla terheléssel hogyan számítható a primer oldali indukció?

Tegyük fel hogy a mellékelt képen a tekercs áttétele 4:1+2, az R1=240Ω van az 1-es szekunder oldali tekercsen, R2=660Ω a 2-esen. Ha az R1 nem lenne, akkor ha jól goldolom a primer oldali indukció 4/(1+2)*4/(1+2)*660 = 1173Ω lenne. Ha R2 nem lenne, akkor 4/1*4/1*240 = 3840Ω. De ha mindkettő ott van, akkor hogyan számolandó az együttes hatásuk?
(#) erbe válasza Ixion77 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Miért érdekel? Ilyesmit senki nem szokott számítgatni.
Az ellenállások a saját áttételüknek megfelelően "transzformálódnak" és a primeren párhuzamosan jelentkeznek. Azaz a két számított értékedet az ellenállások párhuzamos kapcsolása szerint kell összesítened. Most nem szórakozok azzal, hogy egyenletet idebiggyesszek, azt úgyis tudod.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2018
(#) Ixion77 válasza erbe hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Azért érdekel mert egy gondolkodom egy csöves erősítő utánépítésén amiben így van megoldva a fejhallgatókimenet. Az R1 az alacsony, az R2 ág pedig a magas impedanciás fejhallgatókhoz ajánlott. Úgy kialakítva, hogy amelyikbe be van dugva fejhallgató, ott az kerül az ellenállás helyébe. Próbálom megérteni hogy miért így van kialakítva, és milyen trafó lehet ez (semmi felirata sincs), milyet keressek helyette. Nem tudom mi az erősítő rész számára optimális terhelés, és úgy gondoltam hogy ebből visszaszámolhatom.

Köszönöm a választ!
(#) erbe válasza Ixion77 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Ellenállás illesztést, azaz annak megfelelő áttételt kell számítani.
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni (tény nem vagyok matek zseni).
Szeretnék készíteni 2db induktivitást az egyik 2,2uH a másik 100uH. A kapott végeredményt mérni tudom van műszer csak a képlet használata nem nagyon megy.
(#) gg630504 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Szia!
Felül van a sorban a "Segédprogramok", ott is találsz képleteket.
A 100 uH-hez már inkább fazékvasat keress, a 2u2-hez esetleg kis ferritmagos hangolás kell, mert a fizikai kivitelt nehezen fogod számolással eltalálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Köszönöm a segítségeket , megpróbálom megkeresni a legjobb módját, a készülő Pixie 2 paneljeimbe kellenek az induktivitások.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Inkább a lehetséges formát rajzold, csatold be, nekem pl. a Pixie nem mond semmit sem.
Még a huzal mérete se mindegy esetleg.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ebbe a kapcsolásba kell, szerintem ez sima légmagos.

pixie1.gif
    
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A 2u2-höz és a 10 uH-hoz használd a segédprogramok légmagos számolását.
A fizikai méretnél alkalmazkodj a helyhez ( hossz, átmérő ) és így variáld a menetszámokat, hogy megkapd a képlet eredményét.
A 100 uH-hez jó lenne egy kis AL=100-as fazékmag, 31-32 menettel- de ez meg attól függ, miféle vasad van.
A huzalokból 0.15 mm-es már elég kényelmes tekerni.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) dokidoki válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Bocsánat töröltem... mert hülyeség volt amit írtam.
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Fazékmagot nem találtam de gyűrűt ha az jó akkor van egy ekkorka: belső átm.:4,2mm külső átm.: 6mm , magasság 2,1mm
Fazékmagot minden esetre keresek de szerintem ilyen kicsiben nem nagyon akad.
A 10uH -ből volt gyárim, a másik két érték 100uH és 2,2uH -ből nincs.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
OKé, a gyűrű is jó talán... alapban tekerj bele pl. 20 menetet és mérd le, aztán lehet korrigálni.
A menetszámmal négyzetesen nő vagy csökken az L.
A kicsiknek mi a max mérete? Lehetséges hossz és tekercs átmérő?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) gg630504 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
1. Rátekernék 10 menetet.
2. Megmérném az induktivitását.
3. Számolnám a Fajlagos induktivitás - induktivitásból és menetszámból
4. Számolnám a Menetszám - fajlagos induktivitásból és induktivitásból
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Hát mivel sajnos előre terveztem le a panelt aztán vettem észre hogy ezekből hiány van így olyan hosszra 1cm körül van hely, magasságra viszont fér bőven, átmérő olyan 5mm fér el.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
2u2: 5 mm=d, hossz 10 mm ( állítva lenne ) és 33 a menetszám.
10 u: ugyanezekkel a méretekkel 71 menet, szintén állítva.
Papír cséve műanyagon, leméred ugyanott ( ezért kell a műanyag ) és ha stimmel, leragasztod és lehúzod a műanyagról.
2-3 mm-es ferrit hernyóval ( vagy darabbal ) tudsz pozitívba korrigálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) szikorapéter válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Köszönöm akkor a 2,2uH nem lesz nagy dolog, maximum készítek neki egy papír csévét.

gg630504:
Köszönöm megpróbálom a ferritgyűrűre ezek alapján a menetszámot kiszámolni.
(#) ferci válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Nézd át a légmagos méretezést, kicsit játsszál vele..
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A kész induktivitás vásárlását is javaslom megfontolni. A 100 uH-ből gazdag választékot találtam.
A rajzon még egy 10 uH-t is látok.
Következő: »»   14 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem