Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   275 / 312
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Köszönöm,
nem szoktam nagyon bénázni pedig és bedugtam már pár ilyen szalagkábelt de ennél most simán felvált a vékony rézcsík.
A rövidítés-kapirgálás bejött, kiegészítve egy irattartó dossziéból kivágott kis műanyaglapocska mellédugásával mert a levágott darabon volt egy kis vastagítás is.
Sajnos tárgytalan lett közbe mert így se megy az alsó háttérvilágítás, kis kutakodás után felfedeztem a led driver panelon az egyik meghajtó ic elpukkant. Nagyítóval benézve a csatlakozóba meglett a bűnös, a levált rézcsík egy darabkája rövidrezárt 2 érintkezőt. Indul a vadászat 9955A ledmeghajtó ic után. Ilyet kis hazánkba nem találtam sajna, Alin van 5 darabos kiszerelésbe 2000Ft körül. Ha valakinek kell a többi 4, szívesen átadom ha megjött.
Vagy ha van valakinek ilyen Benq monitor panel azt átvenném.
(#) Szasza9668 válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Szia!

Az Lcd paneled számát ha megmondod akkor lehet tudok túrni neked vezérlő panelt. Köv héten kapok egy újabb szállítmányt. Természetesen nem kérek érte semmit.

Szép napot!
(#) 444Tibi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Koszonom nagyon rendes vagy.

Ez van az lcd hatan
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) Szasza9668 válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szerintem pont van is, 30 pin 2ch lvds vezérlő kell neki. Vga input, audio in és out csatival.

17" monitorban volt. Este még le ellenörzöm és küldök privát üzenetet.
(#) uniman válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Ugye tisztában vagy azzal, hogy itt LED háttérvilágítású 21,5"-os LCD kijelzőről van szó ?
Én nagyon csodálkoznék, ha a 17"-os monitor LED-vezérlője alkalmas lenne hozzá, már amennyiben LED-es az a 17-es monitor. A két LCD kijelző felbontásának is egyeznie kellene...
(#) Szasza9668 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Meg kell lesnem. Most csak fejből írtam! Ha mégsem jó akkor sincs veszve semmi! A háttér világítást meg ki lehet cserélni vagy máshonnan vezérelni.
(#) 444Tibi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Nem jó, félreértettél, nem a scaler halt meg, kép van csak a fél háttérvilágítás hiányzik, vagyis a ledes háttérvilágítás vezérlese nem a scaleron van nálam.
Van a scaler, a táppanel és van amit mellékletbe mutattam, az a kicsike panel felelős a háttérvilágítás meghajtásáért, dualba hajtja 2 9955A ic, olyasmi kéne vagy a rajta elpukkant 9955A ledmeghajtó IC. Van ismerős aki bga-zik úgyhogy nem gond a 24 lábú ic cseréje, csak hazánkba nem lehet kapni, én nem találtam. Alin van 5 darab 2000 forintért de mire ideér...

Így néz ki gyárilag, a képen, a nagy táppanelba bele van forrasztva a kis ledmeghajtó panel. A scaler külön egység, 2 csatlakozón kommunikál a ledmeghajtóval, egy on-off és egy brightness jelet küld, a ledmeghajtó panel kap még +17V tápot és ennyi.



Ha van olyan paneled amin a szóbanforgó ic van, azt átvenném.
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Látszik a kókány megoldás, utólagos beletoldása LED-essé tétel céljából. Gondolom, kutyafuttában tervezték bele, jó lesz az oda alapon.
Szerintem szerezz egy másik meghajtót, a mőködőről meg le tudod mérni, hogy kb hány led van sorbakötve. Ha egy ismert (jo kicsi, mondjuk 0.1 Ohmos) ellenállást is sorbakötsz vele, az áramot is le tudod lesni, ez a kettő meg már elég ahhoz, hogy másikat keress.
Az Aliról meg megjön pár hét alatt. Ennyiért ajándék.
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Amit tanácsoltál hogy mérjem meg az áramfelvételt,a ledek az lcd-n belül egy ágba, sorba vannak kötve? mert csak ekkor járható út, nem vagyok ebben járatos és bocsi ha bolondokat beszélek de szerintem nem 1 ágba vannak sorba.
Akkor minek egy 16 csatornás ledmeghajtó ic, és miért van a csatlakozón meg a szalagkábelen 10 pont? Szerintem csoportokba vannak kivezetve a ledek, a tápfeszültség csak 17 volt, erről 4-5 fehér lednél többet nem lehet kihajtani, gondolom ezért vezették ki csoportokba a ledeket. Feszültségtöbbszörözőt nem látok a panelen.
Sose szedtem szét még lcd kijelzőt, hány darab led szokott lenni a háttérvilágításnak?

leddriver.PNG
    
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Szia!

Nem, általában csoportokban vannak, mindegyik kis ág egy-egy ledcsoport.
De te ugy kotod be barkácsban, ahogy akarod (kiveve, ha a foldek kozositve vannak).
Mindegy, csak egy otlet volt.
A ledek száma a képernyő hosszától függ.
(#) Rzsigmond hozzászólása Ápr 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni közületek.

Van egy LG Flatron L204WS monitorom, amelyben a fénycsöves háttérvilágítást, amely tönkrement, LED sorosra cseréltük egy barátommal. A LED sort az eBay-en rendeltük, és táppal együtt kaptuk. Összeraktuk működik is. A gondunk a monitorpanel-rétegek összerakásával van. Sajnos nem dokumentáltuk a szétszedésnél a rétegsorrendet, és most tanácstalanok vagyunk, milyen sorrendben kell összaraknunk.

Tud-e valaki ebben a rétegzésben nekünk segíteni?

Köszönettel

Rzsigmond
(#) bbalazs_ válasza Rzsigmond hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Elsőként a világítás felől megy a sok diffuzor, ezek a homályos lapok.
A tobbi sorrendje meg tulajdonkeppen mindegy is. A kis pocokbe illeszkedjenek.
Nincs olyan sok beloluk egyebkent, elvileg varialhatok.
Regen, amikor a mindenfele szurok, maszkok es egyebek is kulon voltak, akkor volt ennek jelentosege.
Manapsag a fontos retegeket az uvegre ragasztjak, le sem tudod szedni rendesen. Ha csak az uveget kapcsolod be és a fény felé tartod, már látod is a képet.
(#) Rzsigmond válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Kedves Balázs köszönöm!

Pótkérdés: Az üvegre felgőzölt elektronika felől nézve - ahonnan matt az üveg kinézete - ad jobb-bal irányban helyes képet, olvasható szöveget, tehát annak kell kifelé néznie. Van-e műanyag réteg előtte szűrési és/vagy védelmi célból? Vagyis a műanyag lapok közül kerül-e legelőre valamelyik?

Előre is köszönöm.

Rzsigmond
(#) bbalazs_ válasza Rzsigmond hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
A matt felszin az már egy ráragasztott fólia. Elektronika nincs rágőzölve, max. vezetősávok (meg persze a TFT-k az üvegszendvicsben). Előtte nem szokott lenni semmi.
(#) Rzsigmond válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) BlackForce hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy ilyen Bővebben: Link 24 inches monitor táppanelom,ami sehogy se akar 5V-ot produkálni (a 19V helyett 17,xV van).A táppanel rajzát 1:1-ben megtaláltam a ViewSonic VTMS2431 lcd tv service manualjában Bővebben: Link.Már leakasztottam minden terhelést az 5v részről,diódát is cseréltem,átkondizva,de semmi.Már a trafóra is gyanakszom.Esetleg tudna valaki ötletet adni?
Minden ötletet előre megköszönök.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2018
(#) bbalazs_ válasza BlackForce hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
A 8.14-es ábrán ott van minden. Én visszafelé haladnék, mikortól tudsz mérni valamit is.
pl. a trafón váltó állásban a megfelelő kimenetek között?
(#) BlackForce válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Azt jól tudom hogy a 8,13 és 8,14 oldalon ott van minden az én táppanelomról (én találtam a rajzot),sőt még az alkatrész jelzései is teljesen megegyeznek.Átnéztem a visszacsatoló ágban is az optot,a tl431-et (nem próbáltam cserélni,de nincs zárlatban),mind a két tranzisztotr,a három zénert.Semmi zárlatot,de még gyanúsat sem találtam.Mint irtam is,az L804 induktivitást eltávolitva sem kaptam még fél voltot sem az 5V-os ágban.Szerintem ha a visszacsaolásban volna hiba,akkor ott már valaminek füstölnie kellene,na meg akkor hogy van 17.xV a másik ágban?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) bbalazs_ válasza BlackForce hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
A trafo 12-es jelolesu labarol jovo vezeteket elhegedulnem. Felugrik-e a 17V magasabbra?
Ott tudsz-e merni valtoban valamit?
(#) BlackForce válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Váltóban sehol sem mérhető semmi,csak a dióda pár után.Szkóppal nem mértem rá.
(#) bbalazs_ válasza BlackForce hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Lehet, hogy a túl magas freki miatt (a multiméter az 50Hz-re készült).
(#) Szasza9668 hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Lcd monitoron vízszintes fehér csíkok vannak, egyébként rendben működik. Lehet ezt javítani?

Köszönöm
(#) BlackForce válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Megoldódott a dolog.
A primer oldalon lévő meghajtó ic,néhány megnyúlott smd ellenállás cseréje után beindult rendesen minden táp.
Pillanatnyilag is ez a monitor műkszik (teszt üzemben),de szerintem mostmár rendben lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Sziasztok.
Lenne egy beteg tv LE32c450e1w amin felül egy kb 8 cm csikos sáv jelent meg, és mintha ott ragadna halványan egy rész az előző képből, melegedésre erősödik kicsit. Valaki tud mondani rá okosságot ?? Kösz előre is.
(#) dudlak hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Szia vettem egy Samsung LCD tv T ès kattan Bene valami be jön a kèp aztán újra indul mi lehet a baja ?
(#) Tomi20 válasza dudlak hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Szia, ennyi információból bármi...
(#) bbalazs_ válasza dudlak hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
A háttérvilágítás.
(#) ColT hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Hello,

Samsung 940N IP35135B jelű tápjával kellene valamit kezdenem (fontos, hogy B)... Nincs háttérvilágítás. A 13V-om 15. Olvasgattam utána, többen írtak FET és PWM halálokról, de nekem egy fórumon sem jött le, hogy akkor mit is kéne cserélni; illetve valószínű több típus van odakeverve, mert olyan alkatrészpozícókat írtak, ami az enyémen nincs is.
Valaki találkozott már ilyen táppal (740N-nek azonos a tápja)? Ha igen, tud esetleg tippet adni? Elég a FET-ek + PWM vezérlő cseréje, vagy még valami más is...?
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) Cinema válasza ColT hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Először talán mérni kellene az alkatrészeket a tápegységben és ha valamelyik hibás, akkor azt cserélni kell.
Ha púpos elektrolitkondenzátor látható a tápban, azt kapásból cserélni kell, új, jobb minőségűre.
Ez a monitor még csöves háttérvilágítású és valószínűleg vagy a csövek hibásak, vagy az inverter-transzformátorai közül az egyik megadta magát és ezért letilt, nem megy a háttrévilágítás.
Tessék szépen megmérni a transzformátorok kivezetései között az ellenállást, közel azonos ellenállást kell mérni mindkettőnél, ha valamelyik hibás, az kiderül hamar.
Sok sikert!

Üdv!
(#) ColT válasza Cinema hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Hello,
Csövek jók (teszteltem), púpos kondik cserélve, 13 volt 15.
A kérdés pont ez volt, hogy nem tudom kihámozni, mi szokott elszállni ezen a tápon, mit mérjek és hol. Több esetet olvastam itt és az Elektrotanyán, kb. pontosan lehetne tudni, hogy a pwm és a fetek is ki szoktak menni, vagy egyáltalán minek a halála okozza a 13V megemelkedését (vagy csak az-e, hogy nem terheli be az inverter), csak sehol nem írták le a teljes hibát.
Következő: »»   275 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem