Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD háttérvilágítás
 
Témaindító: raron, idő: Márc 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) tams hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
szóval a korlátozó uganúgy legyen mint a rajzon?
Mindegy milyen csak NPN legyen?
Fotoellenállás is mindegy?? esetleg valami trimmerrel állítani?
(#) vega55 válasza tams hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Idézet:
„szóval a korlátozó uganúgy legyen mint a rajzon?”


Igen!

Idézet:
„Mindegy milyen csak NPN legyen?”


Gyakorlatilag igen!Az osszefugges a kovetkezo:
Rtranyo=Rfotoellenallas/tranyoBetaja. Tehat ha lemered az ellenallas erteket a kulonbozo megvilagitasi felteteleknel, megkapod, milyen erteket fog kepviselni a tranyo ebben a kapcsolasban. Sotetben elkepzelheto, hogy tulsagosan le fog zarni..., ezt elkerulendo koss egy akkora ellenallast a foto(valamivel) parhozamosan, ami a fenti keplet alapja a minimalis hattervilagitast adja.
Ekkor a hattervilagitas a korlatozo ellenallas miatti max fenyero, es a parhuzamos athidalo ellenallass miatti min kozott fog valtozni a kornyezeti megvilagitastol fuggoen...

Idézet:
„esetleg valami trimmerrel állítani?”


Az itt nemigen hasznalhato...
(#) Csaplar hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy a háttérvilágítás ki/be kapcsolását jól oldottam e meg?
Nem akarom elfüstölni a kijelzőt (EW20400YLY)...


Köszi!

Üdv.:
Zoli

lcd.JPG
    
(#) source2 válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
hi

PNP tranyót használj, vagy NPN és akkor az Rkorlátozó(R14) ellenállás egyik vége a Vcc-re másik vége a VLED+ra megy, a Vled- pedig az NPN tranyó kollektorára, az emitere pedig a GND-re.

+ Rbázis ellenállást is használj pl 10k.

üdv
(#) Csaplar válasza source2 hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Hali!

Így gondoltad? Nem vagyok túl jó elektronikából...

Miért kell olyan nagy ellenállás? Nem elég egy 1K-s?

Köszi szépen!

lcd.JPG
    
(#) source2 válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
hi

Igen jól rajzoltad, ha nincs 10k ellenállás az 1k is jó lesz.

üdv
(#) Csaplar válasza source2 hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Oks, köszi!

Lenne még egy olyan kérdésem is, hogy foglalkoztatok-e már érintő képernyővel?

Mennyire drága és mennyire nehéz összehozni a pic-kel?

Köszi
(#) source2 válasza Csaplar hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
lol, a másik témába amibe feltetted ezt a kérdést már válaszoltam
(#) mazso1988 hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok szeretnék pici segítséget kérni vettem egy 2*16 karakteres lvd kijelzőt
a tipusa:ATM1602B
de sajnos az adatlapját egyáltalán nemtudtam megnyitni a kérdésem az lenne hogy mekkora feszültségröl és megkora elötétellenállásal üzemeltessem.
segjtséget előre is köszönöm.
Üdv
(#) tommy55 válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia!
Nekem is nehezen sikerült megnyitni, remélem jó táblázatokat mentettem ki neked.
(#) Laki hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy ilyen gagyibb féle digitális hőmérőm, LCD kijelzővel, "háttérvilágítással". A gond csak az, hogy a háttérvilágítás nagyon gyér. Elég primitíven van megoldva, az LCD mögött van egy plexilap, enyhén érdes felülettel, egyik oldalon egy kis izzóval, amire ráül a plexilap (ki van alakítva rajta egy kis "üreg" neki).
Sajnos ezáltal a megvilágítás sem éppen jó, alig világít be valamennyire, gyakorlatilag semmit sem ér így.
Fel lehet ezt valahogy javítani? Másik fényforrás (LED), esetleg a plexilap "faragásával"? a széleire jól vezeti a fényt a plexi, csak itt nem erre lenne szükség, hanem hogy a nagy felületen szórja szét.

Esetleg még a háttérvilágítás "színezését" is szeretném megoldani

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) poci261 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok.
van nekem 1 samsung lcd tv-m tipusa:LE27T51B az a gondom vele hogy nincs háttérvilágíttás így persze kép sincs vagy a képnek mennie kéne,úgy mint a telóknál?tápegységen cseréltem 6 db elkót mert már majd ki pukkadtak íg már bekapcsolt a tv,
valaki tudna tanácsot adni mit mérjek ki vagy cseréljek ki?
előre is köszönöm
(#) laszlo987 válasza poci261 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia!

Én pár hete javítottam a samsung 46" LCD tévémet, kidobáltam a csüveket belőle és helyette LED szalagokat tettem bele. Jó lett és kevesebbet is fogyaszt. Annyi a hátránya, hogy fényerőt szabályozni távirányítóról nem tudok, de később talán azt is megcsinálom talán. Amúgy szerintem semmi értelme ha egyszer beállítod.
(#) bbalazs_ válasza poci261 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Megy a kep hattervili nelkul. Fuggetlenek. Szerintem is ledesitsd.
(#) rakos28 hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem egy navigációval lenne problémám. Konkrétan nincs háttérvilágítás. Ha megdöntom látszik a kijelzőn a kép. Próbáltam rábarkácsolni egy másikat (törött kijelzőről, de azzal sem megy) Van esetleg ötletetek?
Előre is köszi!
(#) bbalazs_ válasza rakos28 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Eloszor tudni kellene, hogy milyen tipusu a hattervili.
Feltetelezem, hogy ledes. A kepernyobe belemeno vezetekek kozul ketto a hattervilagitasert felelos.
Ezt pedig egy vezerelt aramgenerator hajtja meg. Szerintem az aramgenerator felvezeto kapcsoloeleme adhatta meg magat.
Sokat segitene egy fenykep a cucc belsejerol, kulonos tekintettel a kepernyobe meno ket vastagabb vezetek kornyekerol (vagy foliakabel-csik kornyekerol).
(#) llaczo hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok.
Egyre többet találkozom olyan LCD monitorral melynek gyengül a megvilágító csöve. Persze még szépen világít és egy vagy több évet még ki is húzna de a védelem kikapcsolja. Tudja e valaki hogy lehet ezt a védelmet kikapcsolni vagy módosítani.
Van egy laptop a cégben amiből kifelejtették ezt a védelmet. A monitorja már piroslik de még mutat. Háttérszolgáltatást végez és oda pont jó.
Előre is köszi a segítséget.
(#) patexati válasza llaczo hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia! Egy monitorban egy dupla inverter van általában a laptopban meg csak egy.. A dupla inverterek akkor tiltanak le ha túl nagy áram folyik vagy nem egyforma a két cső áramfelvétele. Legtöbb esetben nem a cső szokott ludas lenni hanem a kis trafók közül valamelyiknek a szekundere menetzárlatos lesz és megugrik az áram. Sajnos a trafókat csak cserélni lehet javításra nincs lehetőség és nem segít ha a védelmet kiiktatod akkor valami engedni fog.. Laptopban csak egy cső van ezért ott egyszerűbb minden . Valójában négy cső van ami két 2x2 csövet jelent de én egynek tekintem meghajtásból a párokat..
(#) llaczo válasza patexati hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszi a gyors választ. A trafóra nem is gondoltam. Van egy magasfesztrafó menetzárlat kivizsgálóm tévékhez. Lehet hogy ezeknél is működni fog. Aztán a csere is gond. Szinte csak bontóból lehet ugyanolyan trafót beszerezni. De majd meglátjuk hogy alakul.
Még egyszer köszi. Majd jelentkezem hogy mire jutottam.
(#) patexati válasza llaczo hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia! Én is egy ledsoros HR teszterrel szoktam megnézni de meg is szoktam mérni LCM3 műszerrel az induktivitását..
(#) Sztraki hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Üdv Mesterek!
Van egy kis mp3 lejátszóm (mobiblu cube 3), de a háttérvilágítása elszállt. Korom sötétben nagy nehezen olvasható, de ahogy kicsit világosabb van, semmit nem látni a kijelzőn. Minden ötletre, lehetőségre nyitott vagyok! Előre is köszi a segedelmet!
(#) tcupper hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen lcd led képernyőm, ami összetört, de a háttérvilágítást meg tudtam menteni belőle. De nekem csak egy 10 eres szalagábel lóg ki belőle. A lényeg annyi lenne hogy viágítson fehéret a fólia, mert eléje szeretnék reklámot nyomtatni.

datasheet.pdf
    
(#) Pioneer hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy autórádióm, aminek az LCD háttérvilágítása kezd haldokolni (nappali fényben már szinte nem lehet leolvasni a kijelzőt). Az lenne a kérdésem, hogy lehet e ilyen EP panelt kapni, vagy helyettesíteni valami LED-es megvilágítással?

DSC_5648.JPG
    
(#) gege001 hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Sziasztok!Tudnátok nekem segíteni, autórádió lcd világosban nem látszik viszont a háttérvilágítás működik.Az a kérdésem,hogy az lehetséges , hogy idővel elfárad a led és halványan világít vagy más a probléma?Illetve még egy kérdés,találtam a neten egy hasonló háttérvilágítást ami 8-13 volton üzemel használható lenne ez?köszönöm
(#) shade3 hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Van egy digitális órám BRAUN BNC014BK, de nincs háttérvilágítása az lcd-nek, mennyire bonyolult egy hozzá nem értőnek leírás alapján beszerelni egyet? Esetleg tudtok ajánlani helyet/embert aki megfelelő áron beszereli nekem?
(#) eyess válasza shade3 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Csak annyira bonyolult , hogy hiába teszel mögé , vagy oldalra ledet , nem lesz jó.
(#) shade3 válasza eyess hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Akkor ez nem megoldható? Van hasonló óra ahol be van építve TFA 60.4508
Utólag nem lehet vmi hasonlót?
(#) Szasza9668 hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy samsung lcd tv-t aminek döglött a kijelzője. A Lomjaim között találtam hozzá illő vezérlésű kijelzőt. 19" helyett csak 17" remekül viszi viszont a ccfl világítás csatija meg mérete is más.

kérdés 1: ha kisebb ccfl-t hajt meg a panel abból lehet -e gond?
kérdés 2:van-e polarítása a ccfl csöveknek?
kérdés 3:hogyan tudom kideríteni a megfelelő polarítást?

Üdv!
(#) erbe válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Nincs polaritása, mert a CCFL cső váltakozó árammal működik. Egyenáramon nagyon hamar tönkremenne, mert elfogyna az egyik elektróda. Ha nagyobb teljesítménnyel hajtod, hamarabb kikészül. Kb. a teljesítmény arányában, 19:17, azaz nem vesztesz sokat.
Ha túl világos és visszaveszel a fényből, ez a gond is kipipálva.
.
(#) Szasza9668 hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Sziasztok!

CCFL működési feszültsége mekkora? Multival szeretném kimérni az invertert. 750V méréshatár elegendő? Nem szeretném kinyírni a multimétert.

Köszönöm!
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem