Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2081 / 2484
(#) szucsistvan123 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
A quad 405 csak példa volt! (mert azt mindenki ismeri, valójában nincsen! )
Akkor leírom:
Adott egy nyílt tér (fedett terasz), ahol található 4db hangszóró. (későbbi bővítés is lehetséges) Ezekhez nincs erősítő. A cél az lenne, hogy 1-2 mikrofon és egy vonalszintű bemenetű erősítőt építsek. Csak beszéd hangosításra kellene. (a vonal csak ezért kéne, hogy hátha valamikor szükség lenne rá) A hangfalak nem csúcskategóriásak, de a célnak megfelelnek majd. Ezért nem érné meg 50-100k-s erősítőt venni. Vehetnék valami régi beag-ot is, de abban nincs kihívás! Alkatrész van dögivel, és kimenő is lenne.
Ez a helyzet.
(#) krisz69 válasza jocko hozzászólására (») Ápr 16, 2018 / 1
 
36+36=72*5=360VA a nagyáramú része a trafónak. Ehez hozzá jön a kisáramú rész is pluszba úgy lehet hogy 500VA volt . P/U=I azaz. 500/230=2,17 eből adodoan 2,5A biztosîték kell. Én táp ágba lomhát tennék .
(#) tothbela válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Ha nincsenek a hangsugárzók 100m távolságra, akkor nem látom értelmét a trafózásnak. A 100V-os vonal csak egy szabvány, de a te esetedben inkább aktív dobozokban gondolkodnék, és a szimmetrikus vonalszintű jelet vinném ki. Persze kellene még hálózati dugasz is a dobozokhoz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) szucsistvan123 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Mint írtam a hangszorok adottak, fel vannak szerelve, azok már ott maradnak, nem tudok ez ellen tenni.
(#) metabo123 hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy újabb lefüstölt erősítőt javítok, Onkyo A-8015 típust. A végtranzisztorai elégtek és még egy marék egyéb alkatrész. A végtranzisztorok: 2SA1106 és párja 2SC2581. Ezek még beszerezhetőek az ebay-ról, bár tudom, nem lesznek eredetiek (akkora pofon csak nem fog érni, mint a múltkori vásárlásnál, ezek legalább nem darlingtonok. Azok árát már visszatérítették.)
Nem is a végtranzisztorok jelentenek problémát, hanem a szintén elpusztult meghajtóik: 2SA1184 és 2SC2824. Ezeket arany árban kínálják, ráadásul csak postaköltséggel. Kerestem helyettesítőt hozzá, amiket viszont elfogadható árban megkapnék: 2SA1220 és a párja 2SC2690.
Kérdésem az, hogy megpróbálhatom a javítást ezekkel a tranyókkal, persze vállalva a kockázatot, hogy hamisítványokat kapok?
Úgy gondolom az összes, meghibásodott alkatrészt kitermeltem (az elégett ellenállásokon túl a Q514, Q515, Q516, Q517, Q518 tranzisztorokat)
Lehet, hogy hozzászólásomnak inkább a „Tranzisztorok helyettesítése” topikba lett volna a helye, de a másik kérdésem az lenne, hogyan tudnám letesztelni a vég-, és meghajtó tranzisztorok nélkül azt, hogy sikerült-e minden elhullott alkatrészt fellelnem és kicserélnem? Valami ilyesmire gondolok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) latyakosa válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Miért nem veszel hazai boltokból megbízhatót ? A 2SA1220A itthon is 200 forintos termék
DIYaudio-n a Mje15032 Mje15033 párost javasolták helyettesítőnek a 2SA1184 és 2SC2824 helyett.
(#) jocko válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Helló Krisz! (egy régi ismerős,aki végre válaszolt is)A kisáramú részét a trafónak nem fogom használni úgy néz ki, de nem kevés az a 2,5A? Én hasonló tápfeszről járó modulon láttam már 3,5 vagy 4A -est is.A mono modul tápágában 4A-es van,eddig nem volt vele gond.Csak azt nem értem,hogy gyárilag miért nem tesznek egy ilyen modulba biztosítékot?Más: Próbálgatom elhelyezni a paneleket,de a trafó olyan közel van a jobb oldali végfok aljához, pont ahol a bemenet része van,hogy szerintem hátrébb kell hozzam.Egy ilyen árnyékolás nélküli trafónál mennyi lehet az a biztonságos távolság ,ahonnan már nem szór rá a modulra?Én 50mm köré tenném egy korábbi projektből kiindulva.De ha elindítom úgy,hogy 2,5-3cm-re van a trafó és a végfok közt a távolság,akkor még tönkre is mehet a gerjedéstől az erősítő ,nem?A harmadik kérdésem pedig az,hogy vegyek-e lágyindítót ekkora teljesítményhez?Nézem a HEstore-ban ,de nincs az ami régebben volt,és ami van az meg drágább is,szóval elég sok kiadás lesz már,ha nem muszáj kerülném a felesleges költekezést.
(#) metabo123 válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Elnézést, a kapcsolási rajzot is csatolni akartam, de lemaradt. Most pótlom.
(#) metabo123 válasza latyakosa hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Idézet:
„Miért nem veszel hazai boltokból megbízhatót ? A 2SA1220A itthon is 200 forintos termék”

Én nem találtam, három cégnél is néztem. Küldenél linket?
De, ha ez az MJE15032 - 15033 páros is jó választás akkor azt rendelem.
És még mindig kérdéses a végtranzisztorok milyensége.
(Igazából az egyetlen elvárás a javítás után, hogy szóljon, üzemeljen, még ha a minőségi paraméterekben nem is lesz olyan mint az eredeti félvezetőkkel volt. )
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) latyakosa válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Küldtem privátot.
(#) krisz69 válasza jocko hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Ekkora trafónál nem kötelező a Lágy inditó ,de ajánlott mert a hirtelen felmágneseződés károsithatja a trafót. Én csinálnék egy egyszerű kis NTC -s lágyinditót pár apró alkatrész az egész. A trafot el kellene valahogy dobozolnod körbe lemezelni vagy valami. Az hogy menyire szór nagyon sok mindentől függ. Vasmag anyaga . Tekercselés sürüsége (minösége..stb) ez hogy menyire szorhat nem lehet tudni. Én elszeparálnám amenyire csak tudom. Az hogy gerjeszti a végfokot nem feltétlen okoza hogy elpusztul ,inkább csak feleslegesen fog fűteni, a semmibe .És halgatni sem kellemes a folyamatos 50hrz-s brummot.
(#) jocko válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Inkább elhúztam a trafót hátra,amennyire tudtam,körbe lemezelni most nem fogom .Az eredeti felfogató lyuk helyén azért akkora a kör kivágás,mert kúposan felfelé elég szépen kilógott a doboz aljának síkjából a lemez,nem erre a trafóra lett tervezve,meg ez valami egészen furcsa apt100 doboz,ezért kellett annyit köszörülni.Közben "kilegóztam" a meglévő alkatrészekkel hogy fog nagyjából kinézni az erősítő belseje.Még hiányzik egy védelem,mert kettő mono lesz benne úgy néz ki,ja meg a tápbiztosítékok külön konzolon lesznek.Hely éppen lesz nekik.A bordákat pasztával az idomra véglegesen ráfogattam,az aluminiumot nem fogom festeni úgy döntöttem.Vettem hammerite fújós fekete spray-t (megint lehet kapni),majd azzal átfújom a házat ,ha már minden működik.Most készítettem a földeléshez pontokat,mert az eredetiek használhatatlanok,azokat eltüntettem,meg onnan lesz húzva csillagpontosan amit csak elbír az a két rézsaru.Most kicsit másként kezdtem el kialakítani a földelés pontját,de remélem így jó lesz.A már kész mono végfokban nincs semmi zavaró tényező,csak lefotóztam,ott is kb. ennyire van a trafó,ugyanez a típus.Lágyindítót akkor rendelek valahonnan,semmilyen eszközöm nincs nyák-készítéshez,meg néztem közben,hogy nem is olyan drága a HEstore a többi áruházhoz képest.(ez itt a reklám helye)
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) mek-elek válasza jocko hozzászólására (») Ápr 16, 2018 / 1
 
Alarm, Alarm!
Idézet:
„Vettem hammerite fújós fekete spray-t”

A kenhető változata is igen mérgező gázokat bocsát ki.
Bőrön át is veszélyes, nemhogy belélegezve.
Csak nyílt helyen, maszkban és zárt ruhában, kesztyűben.
(#) zotya1983 válasza jocko hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Ahhoz a trafóhoz nem kell lágy indító, felesleges, ha mégis repteti a kismegszakítót, akkor egy 10ohm 10w huzalellenállással kösd sorba. Ennél egyszerűbb lágy indító nem létezik Régen alkalmazták is előszeretettel
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2018
(#) Primary hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Egy erősítő teszteléséhez, teljesítmény méréséhez milyen terhelést célszerű használni?
Nincs felesleges nagy teljesítményű hangszóróm, amit gallyra lehetne vágni.

0,14-es huzalból 70m körül van a 8 ohm. Ezt feltekerném egy keretre bifilárisan úgy, hogy könnyen tudjon szellőzni. Erre szerintem 1 kW-ot bővel rá lehet bízni.

Egy-két eBay-es panelt szeretnék tesztelni.
(#) pucuka válasza Primary hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Rezsó? (ellenállás huzal)
(#) Ge Lee válasza Primary hozzászólására (») Ápr 17, 2018 / 1
 
Összeszeded a kidobott gofri, szendvics stb. sütőket és kibányászod belőlük a fűtőszálat, darabja 39 ohm.
(#) Primary válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Körülnézek, de nem tudok a környezetemben eldobott sütőkről.
(#) levaitamas válasza Primary hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Szia!
Nekem hajszárítóból kitermelt huzal terhel.
(#) Droot válasza Primary hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
0,14-es huzalból 70m körül van a 8 ohm. Ezt feltekerném egy keretre bifilárisan úgy, hogy könnyen tudjon szellőzni. Erre szerintem 1 kW-ot bővel rá lehet bízni.
Mennyit?
(#) zotya1983 válasza Primary hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Ez pont 8 ohm. Van belőle és narancs izzásig terhelhető (4-500w tuti). Hajszárítóból termeld ki és ohm mérővel addig húzod a mérőcsúcsot míg pont annyit nem mérsz.
Egyébként az 1kw is mérhető kisebb terhelhetőségen huzamosabb ideig.
Egyik haverom bojlerből termnelte ki a fűtőszálat valami 8-10 db ot és azzal terhel be
Videjó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2018
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Sziasztok van egy denon pma320a-s erositom aminek az egyik oldala sercego hangot ad ki de szol rendesen.Vajon mi okozhatja?Egyszer mar le is kapcsolt egyik naprol a masikra csinalja ezt.
(#) djcaveman válasza Primary hozzászólására (») Ápr 20, 2018 / 1
 
Villanyboyler fűtőbetétet használok. 1800W-ból 4db 8Ohm körül van, plusz ezzel párhuzamosan egy 3000Wés egy 1800W párhuzamosan adja a 4Ohmot. Eddig néhányszor volt csak forró.. Dynacord CL 1600, P1200, Outline LF800..
(#) ABU hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Próbáltam volna az alábbi kapcsolást Bővebben: Link más műveleti erősítővel is kipróbálni pl. NE5534, OPA134, de az 500mA-es áramkorlátot egyből túllövi, nagyobbat nem is merek beállítani, 20-35V között. TL071-el gond nélkül működik. Mi lehet a gond?
(#) pjg válasza ABU hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Gerjed. Szkópot neki.
(#) ABU válasza pjg hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Ok, megnézem majd.
(#) jocko hozzászólása Ápr 22, 2018 / 1
 
Sziasztok! Itt tartok most az erősítőmmel.A hammerite fújós festék nem olyan vészes, a tetejét lefújtam mint látható,de három nap alatt száradt csak meg rendesen,pedig kitettem a napra.Megvettem a lágyindítót,szépen teszi a dolgát,bár volt aki szerint nem kéne,de volt aki az írta,hogy nem árt ha van benne.Ma ráépítettem a modulokat is az idomra, a BEAG ezen moduljaival nagyon jól lehet dolgozni,mert két-két csavar csak azért van ,hogy pozicionálja a modulokat az idomon.Aztán még fúrtam,faragtam,elfáradtam,nem csapott agyon az áram,a végén még szólni is fog?Az alumínium előlapot úgy döntöttem ,hogy nem teszem rá,mert csak.Vettem a táphoz ,és a hangszóró kimenetekhez vezetékeket is, van bontva a régi beag-okból árnyékolt jelkábelem.Jövő hét közepén folyt. köv.!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
(#) reloop válasza ABU hozzászólására (») Ápr 22, 2018 / 2
 
Szia! Ebben a kapcsolásban nem lehet az IC-t tetszőlegesen cserélgetned. Az R8 és az R13 értéke úgy van meghatározva, hogy a TL071 vezérlés nélküli tápárama pont a nyugalmi áramhoz szükséges Ugs-t ejtse rajtuk. Amit helyettesítőnek szántál, azok jóval nagyobb áramfelvételűek, tehát egymásra nyitnak a FET-ek. A P1 ebben a tartományban nem tud szabályozni. Át lehetne éppen méretezned a kapcsolást, de sem az NE5534, sem az OPA134 nem tűnik alkalmasabb műveleti erősítőnek.
(#) ColT hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Hello,

Két erősítő javítáéában szeretnék segítséget kérni; egy Siemens RV630, ami sistereg (maga az erősítő és a hangszórókon át is), és egy Dual CV 1120, ez utóbbinak az egyik oldala recseg.
Szétszedve egyiken sem találtam látható hibát
- A Siemens nekem nem sistergett - mi okozhatja, hogy sistereg? Kondenzátorra, vagy trafóhibára tippelnék, de menetzárlatos trafóval mennyire szokott valami sisteregni?
- A CV1120-ban lehet, hogy púposak a pofferkondenzátorok (2x 6800uF) , de nekem nem egyértemű. Ugyanakkor van egy dióda benne a pufferek körül, ami gyanúsan fekete, de nem tudom, megégett-e?
A CV1120-hoz találtam rajzot : Itt

Köszi minden tippet
(#) hangulat hozzászólása Ápr 26, 2018 /
 
Szép napot mindenkinek!
Egy kérésem lenne , és kérném aki tud segítsen.
Van egy Hughes & Kettner Attax 50 tip. (germany)
gitárkombóm. Ehhez kellene egy kapcsolási rajz.
Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.
Mail címem: cordoba03@freemail.hu
Röviden leirom mi a gondom: Ha a gitárom csatlakoztatom
a kombó Input-jába, és a Line In-be pedig a tabletem, akkor
a gitár nem szólal meg, csak a tablet. Ha kihuzom a tabletet
a Line In-ből akkor a gitár rendesen szól. Mi okozhatja, hogy
a kettő egyszerre nem tud dolgozni?
Várom hozzáértők véleményét, és ha lenne a kombóhoz
egy kapcsolási rajz. Itt mellékelek egy képet a H&K kombórol.
Üdvözlettel egy szobagitáros.
Következő: »»   2081 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem