Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   259 / 282
(#) Tankcsapda válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Jó ötlet, valamelyik nap ki is próbálom!
Majd jelentkezem az eredménnyel, köszönöm!
(#) Tankcsapda válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Most volt egy kis időm és megpróbáltam, sajnos így sem jó. Az a baj, hogy a közös zónák csak akkor lesznek élesek, ha az összes partíció amihez hozzá van rendelve éles.
Marad a PGM.
Azért köszönöm a segítséget!
(#) Syn7h37ic válasza Tankcsapda hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
így van. Azért gondoltam arra, hogy az egyik partíció legyen folyamatosan éles.
Pl. a 2. Az egyes partícióhoz meg rendelni a kezelőt, és használni, mintha nem is volna particionálva.
(#) Kokler0 hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítség kéne, 4 érzékelôt kötnék be sorosan, mert így lett kikábelezve, nem én akartam így
DEOL rajz kéne, olyan mint az alábbi kép amit ugyan itt a régebbi bejegyzésekben találtam csak ez EOL.
(#) Gránátalma válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
De akkor a kettes partíció berobban amikor mozognak benne.
(#) Syn7h37ic válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Nem, mert csak akkor lehet éles, mikor minkét partíció éles. Ezt hívják közös területnek.
(#) Gránátalma válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Lehet én értettem félre az eredeti problémát, de nem azt akarta a kérdező, hogy ha nincs élesítve a partíció, akkor is riasszon a rendszer ha szabotálják a szirénát? Mert akkor a 2 partíciós megoldás nem jó.

Illetve:
Miért nem köti 24órás zónára a tampert?
(#) sankesz10 hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Sziasztok!
DSC 1832 központ, Van 2 db PK5516 E.1 kezelő. A kezelők csak 1 és 2 partíción működnek, viszont 3 partíciót szeretnék, milyen kezelőt javasolnátok 3. partícióra?
Köszönettel
(#) AzIgaziCsaby hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Az alábbi listából választhatsz:

16 zónás, 32 zónás és 64 zónás.
 PK5500/RFK5500 LCD billentyűzet
 PK5501/RFK5501 IKON billentyűzet
 PK5508/RFK5508 LED billentyűzet
 PK5516/RFK5516 LED billentyűzet
 LCD5511 Fix szöveges LCD billentyűzet
 LED5511Z 8 zónás LED billentyűzet
 PC5508Z 8 zónás LED billentyűzet
 PC5516Z 16 zónás LED billentyűzet
 PC5532Z 32 zónás LED billentyűzet
 LCD5500Z LCD billentyűzet
 LCD5501Z IKON billentyűzet
 PC1555RKZ

Megjegyzés: Az alábbi billentyűzetek a rendszerben csak az 1-es és 2-es partícióban használhatók, illetve az első 8, 16 vagy 32 zónán:
PC5508Z, PC5516Z, PC5532Z v2.0 és alacsonyabb LCD5500Z (LCD5500L10) v2.x és alacsonyabb, LCD5501Z v1.x és alacsonyabb, PC1555RKZ
(#) gylaca hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy DSC lakás risztónk, PK5500 LCD kezelő modullal.
Tegnap más villanyt szereltem. Lekapcsolva a 220-at nem indult be as sziréna - ez azt jelenti, hogy a központ akkuja jó. Vagy a sziréna akkuja rossz és már szirénázni sem tud?

Egy ihletett mozdulattal elvágtam a PK 5500-hoz menő kábelt. Továbbra sem történt semmi, illetve a Multialarm felügyelet kiegészítő egység hibát érzékelt.

Az elvágott kábelt (persze szálanként) rendesen megheggesztem, akkor jó lesz?
Hogy csináljam, mire számíthatok?
Kódot ugye nem tudok beütni, mert a kezelőegységet vágtam le!

(Ügyes vagyok, ugye?)

Előre is kösz a segítséget!
(#) levaitamas válasza gylaca hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Szia!
Színenként összekötöd a kezelő elvágott kábelét. Ideális esetben a hálózati betáp megszűnésével, nem kell szirénáznia.
A Multi egysége feltehetően a központ által érzékelt modul leválást, illetve az AC hibát jelezte a felügyelet felé.
(#) gylaca válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Köszönöm, próbálom...
(#) gylaca válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Szia Tamás!

Összedrótoztam! Működés látszatát kelti,
de nem "ég" Ready, Armed, Trouble, AC sem.

*0 beriasztásra azt irja ki, hogy
"System has failed to Arm"

Kiégett valami bizti és nincs AC fesz??? vagy valami más???
(#) gylaca válasza levaitamas hozzászólására (») Máj 8, 2018 / 1
 
Szia Tamás!

Szuper!!!!! Működik.
Csak nem voltak becsukva az ajtók.

Nagyon köszönöm a segítséget még egyszer!

Üdvözlettel: gylaca
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Tanácsodra néztem a logot és lőn csoda. Az első számot lenyeli.
Tehát a 301-be ezt kell beírjam 1123456789FFFFFF azaz egy 1-et kell tegyek az elejére, akkor működik. (2)
Egyelőre csak a riasztás és élesítés megy, a hibák nem. Gondolom a 348-353-nak kell helyesen kitöltve lenni. az AC hiba be van írva, még sem indítja a hívást a DSC. Valami beállítás még hiányzik? Köszi.
(#) lion7408 hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kérdésben kérnék segítséget!
Adott egy Strauss Metall Terra Earth2 nevű padlószéf, amit riasztórendszerbe kell bekötni.Gyárilag nincs előkészítve a bekötésre.Még nem láttam élőben de szeretnék informálódni, hogy ennek mi a szakszerű kivitelezése. A nem előkészített széfeken található-e valami bevezetés a vezeték számára, hogy szokás ezeket kivitelezni?Ha valakinek van már tapasztalata kérném szíves segítségét!!!
Köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza lion7408 hozzászólására (») Máj 14, 2018 / 1
 
Fúrás/rezgésérzékelő, és egy nyitásérzékelő kell beléjük. Általános esetben a fúrásérzékelőnek ki van alakítva a felfogatási helye, vagy az érzékelőt, vagy a hozzáadott alaplemezt lehet oda csavarral felfogatni. A nyitásérzékelő nincs előkészítve, azt mindig az adott nyitásérzékelőhöz kell kialakítani belül. Lyuk általában mindig van. Ha nincs, akkor szívás, mert fúrni kell kobalt fúróval. A széf dokumentációban meg van olyankor adva, hol lehet fúrni. Persze ez mabisz besorolás függő, jellemzően a magasabb kategóriás széfeknél mindig van kábelkivezetés, mivel kötelező a riasztórendszerre kötni a biztosítás miatt. A, B besorolásnál nem lesz mindig kábel kialakítás, de azok szimpla lemezszekrények, azt bárhol lehet fúrni.
Illetve még valami, banktechnikában van, ahol kötelező még a rezgés és nyitásérzékelőn túl a tárcsazár zártság érzékelés, és a kódzáron a pánik kód is, mint riasztási zóna. De ez általában nem is DSC téma, mivel a DSC nem felel meg a banktechnikai követelményeknek.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) lion7408 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Syn7h37ic köszönöm a válaszod!
(#) dawyd22 hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kérdésben kérnék segítséget!
7zonára van téve a bejárati ajton elromlot az ajto érzékelő és a riasztos kikapcsolta.ez most javitva lett de a riasztost nem nagyon szeretném vissza hivni... Kérdés hogy tudom vissza kapcsolni a zonát ezzel probálkoztam.. *1(mesterkod) itt egyből pirosan világit az ajtó lámpa de a 07 el csak kivillan a 7 zona..
(#) szucs_g hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Tisztelt Fórumtársak!

Adott egy DSC PC1616H ledes vezérlőegységgel. Álmennyezetet készítek a lakásba s így az egyik infra érzékelőt le kellett vegyem. A munka végeztével visszatettem, adott is jelet a vevőegységnek (5x), de utána csak a system led világított, nem lehet élesíteni a rendszert. Vissza olvastem a fórumot s láttam, hogy *2 megnyomásával 5, 7 led világít.

5 - zóna zárlat - hol?
7 - vezeték nélküli eszköz hiba - ez mit takar? Ez utóbbi lehet a gond, de miért?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) sza85 hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Elnézést ha nem a jó témakörökbe rakom a kérdésemet, de egyáltalán nem értek az elektronikához, ezért is kérnék segítséget. A ház amit nemrég vásároltunk fel van szerelve egy riasztó rendszerrel (mozgásérzékelők, füst érzékelő, sziréna stb), de csak helyben tud riasztani, így beszereztem egy univerzális GSM modult, ami lehetővé teszi hogy hívás vagy szöveg alapú értesítést kapjak a riasztásokról, illetve hogy távolról tudjam ki/be kapcsolni a rendszert. A problémám az, hogy az elmúlt 5 hónapban nem találtam egyetlen olyan szakembert sem aki képes vagy hajlandó lett volna bekötni a modult, és mostanra elgurult a gyógyszerem, így inkább megpróbálom magamnak megoldani. Még egyszer mondom semmi tapasztalatom se elektromossággal se elektronikával, de ha legalább rájönnék hogyan kell bekötni egy villanyszerelő ismerősöm talán meg tudná csinálni.

Szóval a részletek: A központ az egy DSC PC1616, a GSM modul pedig egy Mobilarm Micro-A (Seasoft Kft gyártja). Annyit tudok, hogy tápot a modulnak a riasztóközpont akksijáról kell venni, és hogy a modult a "PGM" csatlakozókba kell kötni amiből kettő van. Igen ám, viszont a modulon a két tápcsatlakozó mellett van 3 in, és 3 out csatlakozó, és fogalmam sincs hogyan kellene bekötni. Mellékelek képeket: https://imgur.com/a/Egab4QG

Kértem segítséget a webáruháztól ahonnan vettem a modult, válaszra sem méltattak, a gyártó pedig annyit írt vissza, hogy hosszú lenne leírni...

Tehát a GSM modul bekötésével kapcsolatban szeretnék tanácsot, segítséget kérni. Előre is köszönöm!
(#) sza85 hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
A modul kézikönyvét elfelejtettem belinkelni: https://www.seasoft.hu/pdf/mobilarm-micro.pdf
(#) em válasza sza85 hozzászólására (») Máj 26, 2018 / 1
 
Ahogy látom a készüléknek van két bemenete az In1 és In2, ezekhez tartozik a Com mint közös föld. Tehát (a táp bekötésen kívül) a riasztó PGM1 kimenetét az In1-re kell kötni, a Com-ot az akku "-"-ra. A DSC riasztóban is be kell állítani, hogy a PGM1-et aktíválja riasztáskor.
A két kimenettel vezérelni tudsz, pl. telefonhívással garázst nyitni, fűtést bekapcsolni. A másik bemenet (In2) pedig más eseményről tud SMS-ben értesítést küldeni.
Írtad, hogy a riasztót ki-be szeretnéd távolról kapcsolni. Nos ez szerintem ezzel a készülékkel és DSC riasztóval nem valósítható meg.
Viszont a PGM2 kimenettel és az In2 bemenettel még egy fajta eseményről tudsz SMSt küldeni, pl ha a riasztó hibaállapotba került.
(#) Tankcsapda válasza sza85 hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Szia!

Javaslom neked hogy ha tudsz még beszélni azokkal akitől vetted a házat, kérdezd meg ki telepítette a riasztódat, és keresd meg a telepítőt, biztos tudnak segíteni.
Én ismerem a kp-t is, meg a kommunikátort is ami neked van, a bekötés a legkevesebb. Programozni kell a riasztót meg a kommunikátorodat is, ami nem lehet gond a telepítőnek.
Személyes véleményem, hogy a riasztó ki-be kapcsolását nem támogatom kommunikátoron keresztül. Azért van, ha nem vagyok otthon és valaki bemerészkedik, visítson! )
(#) lelkes amatőr válasza Tankcsapda hozzászólására (») Máj 26, 2018 / 1
 
Ha gond a programozás akkor sincs veszve minden. A sziréna kimenetre kis áramú relét kötve azzal már kapcsolható az IN1-2.
(#) sza85 válasza em hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Köszönöm a választ! A távvezérlés nem lényeges, inkább csak arra lett volna jó hogy a ház elől ki-be kapcsoljam a rendszert hogy ne vonyítson ha felnyitom a garázsajtót, mert mondujk elfelejtem előtte bent a panelen kikapcsolni a rendszert - megtörtént események alapján... Egyébként az útmutatásból én nem sokat értek de van villanyszerelő ismerősöm, hátha ő igen.
(#) sza85 válasza Tankcsapda hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Köszi a választ! Maga a modul fel van programozva, azt megcsináltam. A rendszert is felprogramozom ha találok hozzá egy leírást, nekem inkább a bekötés a gond. Aki a rendszert anno telepítette nem volt hajlandó berakni a modult merthogy "ez egy szar, ha nem azt rakja bele amit én ajánlok 50ezerér' akkor nem rakom be". A telepítő kódot is csak akkor jött ki alaphelyzetbe állítani nekem amikor már fenyegettem, hogy feljelentem.
(#) em válasza sza85 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Programozói leírás pl Itt
Lépj be a a telepítői módba (*8 telepítői kód), utána a 019. szekcióban 01-et állíts be. Ezután ha aktív a sziréna, a PGM1 is aktív lesz.
(#) sza85 válasza em hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Köszi! Ez azt jelenti, hogyha ezt megcsinálom akkor utána a bekötött modul elvileg működőképes lessz? Mit jelent, hogy aktív a sziréna? Honnan tudom? Visszajelez hanggal, vagy kiírja a panel?
(#) em válasza sza85 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Azt jelenti, ha a panel indítja a szirénát akkor küld jelzést. Elvileg működőképes lesz, de ha mégsem akkor majd valaki nálam okosabb itt a fórumon megírja, hogy még mit kell beállítani a DSC-ben.
Első körben még ne 01-et hanem 17-et állíts be. Így akkor fog aktiválódni a PGM kimenet, ha élesíted a riasztót, nem kell a teszteléshez a szirénát ordíttatni. Utána, ha rendben működik, beállíthatod a riasztásra a 01-el.
Következő: »»   259 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem