Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   771 / 1119
(#) mikrokapcsolo válasza enree hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Ezt a routert nem tudod átrakni switch üzemmódba? Nekem UPCvel így van megoldva, hogy a upc dobozka switch, és a saját routerem címére már visszalátok.
(#) enree válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Sajnos nem mivel egy ilyen 4G-s okosság, itt erre nincs lehetőség.
(#) mikrokapcsolo válasza enree hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Azt tudnám még elképzelni, hogy valami VPN szolgáltatással lehetne ezt megkerülni.
(#) enree válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Sajnos, itt a TP-Link a ludas... Tudod mi a vicc? A régebbi ebből a routerből (V1), mindenféle varázslat nélkül engedte ezt...
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Szép estét!

Lenne egy érdekes kérdésem!
Letezik e olyan hogy egy tft monitornál elmásznak a színek??
Hozzám került egy Samsung syncmaster monitor. Gyorsan rádugtam a laptopra , fogadta a jelet stb stb. de a Hobbielektronika oldalt megnyitva meglepődtem. mivel igen erősen sárgás volt a színe...
A hozzászólások fejléce ahol a név meg az idő szerepel, nekem telefonon meg laptopon is olyan pasztelzöld! Ezen a monitoron, pedig szintensárga!

Lehet hogy nem a megfelelő driver ment fel mert automatában pnp-ként ismerte fel ( win7) De nem tudom....
Nézegettem a monitor saját menürendszerét... de szinkorrekció nem volt benne....

Esetleg ötlet? Holnap megpróbálom az eredeti drivert ráeröltetni hátha...
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Nem létezik, de gyakran hiányzik valamelyik alapszin (a VGA kábelen).
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Köszönöm...
Mondjuk annyira nincs elcsuszva

Csak nem hagyott nyugodni!
Megint összedugtam... viszont most felismertettem rendesen stb stb!

Hát javult sokat a helyzet de még mindíg van eltérés....
Nem tudom hogy ez csak a kijelzőpanel adta különbségekből adódik e??? De fura hogy telefonon és laptopon szinte azonos, monitoron meg eltér!
Anno sokat grafikáztam... aztán az is lehet hogy csak az én szemem szúrja ki... Holnap megpróbálok fotót készíteni ahol egy képen szerepel mind a három kijelző... hogy Ti is véleményezhessétek!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Azt is nézd meg, hogy egy másik monitorral milyenek a szinek a VGA kimeneten. Sajnos sokszor az is rossz, nekem is van egy laptopom amin rossz a VGA kimenet a HDMI viszont jo.
A monitoron szokott lenni menü is, ott lehet a felbontást, szineket meg a keverést beállitani.
(#) Hx-2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 / 1
 
A monitor kábelen is nagyon sok múlik, próbáld ki azzal amelyiknél rendben vannak a színek egy másik monitornál!
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
A monitor beállítasait átnézted? Mármint a monitor menüjében, a rajta levő gombokkal navigálva. Ott vannak ilyen sárgás meg egyéb színű sémák, amik eltolják, módosítják a normál megjelenést. Az én monitoromon rengeteg ilyen módosítási lehetőség van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Kb oda vissza kitekertem már mindent!
Alap beállitások melett ezt hozza...
Nemtudom mennyire adja vissza fotón!
De nekem a monitor akkor is sárgább.. élénkebb!
A laptop kicsit pasztelesebb.
Mondjuk most vagy egy orája bűvölöm a monitort és azt kell mondjam hogy kellemetlen a képe!
Az olvasás nehézkes... még "szúrnak" a betűk...
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Meg kellene próbálnom egy másik géppel!
Lehet hogy a gép gyenge hozzá? De felismeri.... tudja "ki ő" kiadja az ajánlott felbontást... de mintha nemtudom...
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Másik laptop... HDMI kábel! Nem azt mondom hogy erőgép. de ennek illik vinnie!
Ha megnézitek a 2 kép közötti különbséget, most a betűkre probáltam összpontosítani, nem is a szinre!
Ahol a PWM van felül ott látszik hogy "szép simított egyenletes" a betű
Ahol pedig a pihenő pákások, ott pedig egyenetlen.. változik a pixel betüvastagság kék fekete stb...

Pl az elktronikában kezdők vagy a Nyák lap készítés..
Amugy a monitor nem is tft hanem LED
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 25, 2018 / 1
 
Tovább nem "szemetelem a topicot" De a megoldást leirom.. hátha valaki kerül hasonló cipőbe!
Ezekbe a Samsungokba van egy olyan hogy MagiceTOOLS
Namost ez nekem be volt kapcsolva "MAX" kategóriába.. ami azt jelenti hogy a fényességtől a kontrasztig a stb stb mindent csucsra húz és ez a kártya nem birja kijáratni! És hiába állítok én akármit a menürendszerébe..... mint halottnak a csók!

Ugyhogy a MagiceTOOLS a megoldás ha más is ilyennel szenved! ki kell kapcsolni
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2018
(#) Inhouse válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Magice Tools?
(#) Firefighter1 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 26, 2018 / 1
 
Jo.. bocsi! Az angol meg a német keveredik az utobbi 1 évbe a fejembe rendesen!
(#) Gombszem válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
A németben sincs olyan szó, hogy Magice. A román nyelvben van.
(#) Firefighter1 válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 27, 2018 / 1
 
Igen... olyan hogy Magice nincs ... csakn olyan hogy Magie... mint varázslat, és kicsit kevertem... De ha tudom hogy ilyen nagy probléma egyetlen betű elirása akkor jobban figyeltem volna legközelebb úgy teszek, ígérem!!
Amugy ha már annyira nyelvészkedünk... mind a 3 nyelven ugyan azt jelenti!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2018
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Üdv!
Szereztem egy pc-t, de furcsán viselkedik. Néha egyáltalán nem indul, vagyis a táp igen, hdd igen, de nem jelenik meg kép, nem reagál semmire. Néha viszont elindul, de a képeken látható hibaüzenetek valamelyikét adja, de ha nyomok F1-et, utána boldogan teszi a dolgát...
Mi lehet a baj? Én a kiszáradt kondikra tudok csak gondolni...
A válszokat előre is köszönöm!
(#) domi64 válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Szia!
A gépen az idő és a dátum is el szokott állítódni? Azért kérdezem, mert gyenge CMOS elem esétén is kiírhatja a

Idézet:
CMOS checksum error - Default loaded


hibaüzenetet, mert elvész a CMOS konfiguráció, és ekkor hajlamos az idő és a dátum elállítódni.
Ellenőrizd a CMOS elemet az alaplapon, egy kis CR2032-es Lithium elem, ha lemerült, cseréld ki.
Ha pedig látsz hibás (púpos!) kondenzátorokat, akkor azokat is cseréld.
(#) belfi2 válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Szia!
Ne F1-et nyomj hanem DEL-t és állíts be a BIOST alapra. Nézd meg a CMOS elemet nem e lemerült ha igen csere .
(#) gernerakos válasza domi64 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Igen, el szokott állítódni. Szerzek újat és cserélem.
Púpos kondi nincs, de olyan van, amelyik nem fekszik a panelon, hanem lehet mozgatni egy pár milimétert. Ez is jelentheti azt, hogy hibás a kondi?
(#) domi64 válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Akkor tényleg gyenge a CMOS elem.
Állítsd vissza a BIOS-t alapra, és cseréld ki a CMOS elemet (egy 3 Voltos CR2032-es Lithium gombelem, fentebb már egyszer leírtam).
(#) gernerakos válasza domi64 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Visszaállíttotam a biost, ún. "Fali-safe settingsre", na azóta nem indul. Egyáltán nem. Néha a biosba be tudok jutni, de akkor sem tudok bozogni a billentyűzettel, néha meg olyan errort dob, mint fentebb mutattam, F1 után az alábbi kijelzőn lefagy.
(#) blasz válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Load defaults-ra állitsd.
(#) gernerakos válasza blasz hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Most valamilyen csoda folytán, de elindult. Jelenleg is erről a gépről írok. Korához képest egész szépen megy rajta windows 7, csak egy kicsit lassú. Van viszont nagyobb baja is. Nem találja az alaplapi integált hangkártyát, így nyilván nincs semmilyen hang. Egy Abit kv7-es alaplap van benne, de nem találtam semmi értelmes drivert. Tudok valamit csinálni, hogy legyen hangja a gépnek?
(#) RoliNyh válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Próbálj meg egy AC97 audio driwert hozzá...
Ha nem megy, marad a HWID alapján keresni hozzá valamit, manuális telepítéssel...
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2018
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Új nap, új probléma:
Váratlanul leáll, majd egy váltakozó mélyebb és magasabb hanggal sípol, amíg ki nem kapcsolom a tápon a kapcsolót. Azota minden indulás után ezt csinálja, attól kezdve, hogy bejön az asztal, pár percen belül leáll, ahogy fentebb írtam. Az eredeti tápja 400w-os, próbáltam 300w-ossal, mert csak olyanom van, de azzal is ugyanezt csinálta. Táphiba lenne?
(#) RoliNyh válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Keress a BIOS -hoz hibakódot, abból megtudod mi baja.
Lehet csak túlmelegszik a CPU, mert kiszáradt a hővezető paszta...
(#) adapter válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 29, 2018 / 1
 
Nem lehetséges, hogy ahogy matattál benne valami elmozdult?
(Ilyenkor darabjaira szoktam szedni, előszőr mem-proc-vga, ha eljuta biosig stabilan utána egyesével rakom vissza az egységeket, mindegyik után próbálva....)
Következő: »»   771 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem