Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 94
(#) StMiklos válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Szevasz!

Annál precízebben, mint ahogy kérdésedben le van írva nem is lehet válaszolni.
Érzékelő meghibásodásra panaszkodik, azaz rossz lehet.
De még az érzékelő jelét fogadó/feldolgozó áramkör is hibás lehet.
Húzd le az érzékelő csatlakozóját, vagy helyét rövidre is zárhatod (mint ahogy írja) ha a hiba marad, akkor lehet érzékelő hiba.
Mérj rá az érzékelőre (ohm mérés) és melegítve látható változik-e az értéke. Ha igen, akkor valamilyen szinten működőképes, de nem biztos, hogy az értékek jók.
Hadd ne folytassam hogyan tovább, idáig el kell jutni.

Üdv: StMiklos
(#) zoz11 válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Hello
GREE-nél és CASCADE klimánál az F0 az hűtőközeg hiány. Ez 100%!
(#) mikoszabolcs válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Köszönöm! Nem tudom, lehetséges. Én innen vettem ezt az információt, a Greeonline.com-ról. Ettől még lehet az F0 hűtőközeg hiánya.

https://www.greeonline.com/upload/products/ductedinverter/ducted-in...ts.pdf
(#) zoz11 válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Igen, de te az U-mach gépét nézed, ami teljesen más hibakódokkal dolgozik
(#) mikoszabolcs válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Akkor viszont elnézést, valóban megeshet, hogy rossz találatra klikkeltem. Köszönöm szépen az információt! Értesítem a szervizt.
(#) kzozo hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Sziasztok.
A képen látható General Line 12000/R410A légkondi leírását keresném. Bekapcsoláskor 2 led villog csak rajta, kíváncsi vagyok mit jelent.
Akinek megvan, adok e-mail címet.
Köszi.
(#) kzozo válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 23, 2018 1 /
 
Vàlaszolok magamnak: találtam leírást, a hibakód jelentèse: hűtőközeg-vezeték hőmérsèklet érzékelő hiba. Az ellenállása szobahőmérsékleten 138Ohm. Melegítve, vagy lehűtve az értéke alig változik. Próbaképpen beraktam egy 100Ohm-os ellenállást, semmi sem változott. Utána megnéztem 1k-val, és elindult a klíma. Ezek szerint PT1000-es lenne a szenzor? Volt valakinek hasonló gond?
(#) habazutty válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Szia!
Kizárt, hogy Pt1000 lenne! Általában szimpla NTC-k. Sajnos tudni kéne nagyjából, hogy milyen karakterisztikájú az eredeti.
25 °C-on 10 kOhm szokott lenni az értékük. Hirtelen egy Midea táblázatot találtam. Ebben 10 °C és 30°C között 20 és 8 kOhm között változik az értéke. Ezek alapján a 100 Ohm-ot rövidzárnak nézhette. Az 1kOhm itt olyan 80°C körül lenne...

A leírásban amit találtál nincs ellenállás-hőmérséklet táblázat?
(#) kzozo válasza habazutty hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
A leírása nem tartalmaz információt róla. Keresgélek még.
(#) hekkElek válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Tavalyrol fuggoben maradt Fischer klima ugy lezarasa: kompresszor motor run cbb65 35µF/450V kondenzator hiba, 7nF maradt belole . Csere HQVideo-nal vett Miflex poliprop (50x85mm). Ezek a polipropok meddig szoktak birni?

Koszonom a segitseget!

cbb65.jpg
    
(#) kaqkk válasza hekkElek hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Én kb 10 éve javítok klímákat még egyszer sem hívtak vissza kondicsere után ..
(#) Near hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Sziasztok!
A hibás alanyom: AQV09PWAX SAMSUNG
Probléma: Beltéri üzemel hiba nincs, kültéri (PWR ON RESET) 3 led folyamatosan világít és elég hangosan cirmog. A beltéri ki be kapcsolja a kültérit, L1 230v meg van, kikapcsolva 60v ra esik. COM (L2) folyamatos 230v változatlan bármit àllítok a beltérin.
Újraprogramozni a távirányítós kódokkal megpróbáltam hasztalan.
Kompresszor és ventillátor nem indul.
Mi lehet a gond? Inverter cserés lehet?
(#) ktibor69 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Ezt a hibajelenséget okozhatja kondi hiba?:

Az egyik 20+ éves GoldStar GA-0960SCR slit klímám meghibásodott.
Csak hűtő klíma, melyet nyáron alig kell használnunk, ezért el van hanyagolva. 2003-óta nem volt karbantartva. Mikor múlt év augusztusában nyaralásról hazajöttünk az fogadott, hogy a klíma belső ventilátora teljes fokozaton megy, annak ellenére, hogy a légkondi kikapcsolt állapotban volt, a kültéri venti nem ment. A távirányítóra reagál, mikor bekapcsolom a terelőlemezek kinyitnak és a ventilátor kisebb fordulatszámra kapcsol. A kültéri ventilátora be- és kikapcsolt állapotban sem megy. A távirányítón a ventilátor sebességét a funkciót nem tudom szabályozni, az időzítés és a hőmérséklet változtatást sípolással nyugtázza a beltéri.
Jelenleg a fázis le van kapcsolva a klímáról.
(#) ricsi779 hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Hello
Arvin af-ms18hcl légkondi csak zöldet világit. Valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a modell van? Vagy ismeri egyáltalán valaki? Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza ktibor69 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Nem ! Ez nem kondihiba, több mint valószínű hogy a beltéri elektronika adta meg magát . Vagy rendelsz hozzá gyári elektronikát (nem hiszem hogy sikerül) vagy az ebay ról veszel univerzális beltéri elektronikát távirányítóval és belerakod.
(#) kaqkk válasza ricsi779 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Ez így elég kevés infó, a távirányítóra csippan ? A távirányító kijelzője működik ? Nem lehet hogy csak abban kéne elemet cserélni ? Próbáld meg a telód kamerájával hogy bármelyik gomb megnyomásakor villog e az infra led az táv elején , ha nem villog akkor elemcsere vagy univerzális távirányító a megoldás .
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) habazutty válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Szia! A múltkor megszivatott a kamerás trükk...
Almával nem ment! Hagyományos fényképezővel meg igen!
(#) habazutty válasza ktibor69 hozzászólására (») Máj 5, 2018 / 1
 
Valakinek vagy ebben vagy a másik klímás témában pontosan ugyan ez a hibajelensége volt, de a megoldásra már nem emlékszem. Érdemes visszakeresni. Úgy rémlik, hogy megoldódott.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2018
(#) kaqkk válasza habazutty hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Én telefonról beszéltem ...
(#) habazutty válasza Near hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Szia!

Először is meg kellene nézni a kültérin, hogy meg van-e a feszültség. Ha nem fázishelyesen kapja a tápot, akkor érdemes lehet megcserélni, bár olyat még nem láttam, hogy segített volna.
Sajna a Samsungnak volt egy elég komoly panel szériahibája. A hangos cirmogás nem jelent jót, de némelyik masina, mikor indítja a kompresszort, akkor csinál ilyet, illetve, ha melegíti a kompresszort.
Ha a betáp jó, akkor érdemes lehet tovább nézni, hogy a DC hídon meg van-e a kb 310V egyenfesz (a nagy pufferkondiknál esetleg).

Ez alapján Bővebben: Link reset-ben van. Ezt okozhatja táp probléma. Például, ha relé kapcsolja stand by-ba a kültérit, akkor az megéghetett.
(#) Near válasza habazutty hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
A kis tápkör pufferén meg van a fesz a nagyon semmi.
A beltérin egy relé kattan, rákapcsolja a feszt a kültérire azon felvillan a három led és tovább semmi.
Átnézem a reléket és a DC feszeket, köszönöm a segítséget, jelzem mire jutottam.

ui.: Előjel nem volt egyik pillanatról a másikra kezdte ezt el.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2018
(#) Near válasza habazutty hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Nos. Egy hibás relét találtam de az a kültéri ventillátorát kapcsolja.
Kis feszültségek meg vannak.
A többi relét kiforrasztva labortáppal teszteltem működnek.
L1 et kapcsolgatja a beltéri, L2 230v bel és kültérinél kábelezés ok.
Viszont a 3 pufferen bekapcsolva 7v nál több nincs.
Csatoltam a rajta lévő kapcsolást hátha segít valamit. :/
(#) Near válasza habazutty hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Szóval mérések: 12v 11,4v - 11,8v; 15v 14,4v - 14,8v; 3,3v 3,31v. Több mérési pontot nem találtam. A két relé ami kapcsolná az egyenirányítót se kapcsol át azért nincs fesz a puffereknél.
Előfordulhat, hogy a kisfeszültségű tápkör pufferkondenzátora van kiszáradva? És ezért indításnál leesik a feszültség? A kapcsoló üzemű rész trafója cirmog, a kimeneti kondikat már cseréltem viszont a puffere 500v os. Bele valóm nincs csak 450-400 v os. Gondolom nem véletlen került oda az 500 as. Érdemes lenne még azt megpróbálni? Ha az sem akkor gondolom bele futottam a széria hibába és kuka az inverter :/ Elnézést az összeszedetlenségem miatt de közben mással is kell foglalkoznom.
(#) ktibor69 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Szétszereltem a Goldstar légkondit.
Két panel van benne a kisfeszültségű vezérlő elektronika és egy nagyfeszültségű relé board.

Ez egy mono split klíma. Van még a házban egy ugyan ilyen típusú multi split klíma is. A kérdésem, hogy a beltéri rész mono és multi esetében azonos lehet?

Ha azonos akkor panel cserével jobban be tudnám határolni a hiba helyét. Viszont nem szeretném elrontani a jó légkondit, ezért mit javasoltok melyik panelt (relé board és vezérlő elektronika) hova tegyem? A feltételezett hibás panelt a jó légkondiba vagy a működő panelt a hibás légkondiba. Mivel nem tudom hogy mi okozta a hibát ezért bizonytalan vagyok.

Univerzális vezérlő elektronikát itt találtam:
https://www.aliexpress.com/item/-/32836982642.html?spm=a2g0s.893746...ElQSSk
Ezen egy panelen van a kis és nagyfeszültségű rész.
Sajnos ez csak két sebességes és nincs automata (Chaos) mód.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) ktibor69 válasza habazutty hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
kb. időben mennyire menjek vissza a topicban, illetve a másik topic linkjét meg tudnád adni, ahol keresgélhetnék infót?

Kösz!
(#) ktibor69 válasza habazutty hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Megtaláltam:
2012 nov.5. 7/41. oldal.
Balaton77:
"Üdvözlet mindenkinek!
Sajnos egy nap alatt két klímánk is elromlott. Az egyik egy ICECOOL dual split klíma, ennek a vezérlő panelje ment tönkre, állandóan teljes gőzzel működik benne a belső ventilátor - még a távirányítóval kikapcsolt állapotában is."

tibibalogh520 válasza:
A csatolt fotó bal alsó sarkában van a hálózati trafó. Jobbra mellette látsz egy gyűrűvasmagot(látható rajta, a zománchuzal tekercs).
Mellette jobbra van egy 100 ohm -os ellenállás (színkódja: barna, fekete, barna, ezüst(vagy arany)). Nos ezt az ellenállást mérd ki!!! Nagy valószínűséggel szakadt, és ez okozza a ventilátor hibás működését.

Balaton77:
Hello!
Az ellenállás(ok) cseréje után úgy működik, mint új korában! Mindkettő szakadt volt. Természetesen 1W-os helyett 2W-os ellenállást tettem bele, ha már úgy is cseréltem. Érdekes, hogy a dual klímák két panelje nem teljesen egyforma, az egyikben az a szekció is be van ültetve alkatrészekkel, amelyik a képen látotton csak elő van rajzolva...
(#) ktibor69 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Kedves Tibi!

Hasonló hibajelenségem van a GoldStar klímámnak mint balaton77 fórumtársunknál volt 2012 november 5-én.

"Az egyik 20+ éves GoldStar GA-0960SCR slit klímám meghibásodott.
Csak hűtő klíma, melyet nyáron alig kell használnunk, ezért el van hanyagolva. 2003-óta nem volt karbantartva. Mikor múlt év augusztusában nyaralásról hazajöttünk az fogadott, hogy a klíma belső ventilátora teljes fokozaton megy, annak ellenére, hogy a légkondi kikapcsolt állapotban volt, a kültéri venti nem ment. A távirányítóra reagál, mikor bekapcsolom a terelőlemezek kinyitnak és a ventilátor kisebb fordulatszámra kapcsol. A kültéri ventilátora be- és kikapcsolt állapotban sem megy. A távirányítón a ventilátor sebességét a funkciót nem tudom szabályozni, az időzítés és a hőmérséklet változtatást sípolással nyugtázza a beltéri."

Meg tudnád mondani, hogy nálam melyik ellenállás lehet a hibás?

Köszönettel:
Tibor
(#) kaqkk válasza ktibor69 hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Próbáld meg csak a relépanelt átrakni ha mindkét beltériben egyforma , én elsőre relé beégésre felakadásra tippelnék (így látatlanban ) Ha így van elég lesz a hibás panelen a reléket kicserélni .
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) tibibalogh520 válasza ktibor69 hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Szia Tibor!
Kevés esélyét látom annak, hogy nálad is egy ellenállás szakadás lenne a probléma.

Ahogy Kaqkk kolléga javasolta, mérd át a beltéri ventilátort kapcsoló reléket(nincs-e összeragadva valamelyiknek az érintkezője...)Bár kevésbé tartom valószínűnek, hogy be lenne ragadva, hiszen elmondásod szerint távollétetekben keletkezett a hiba. Már pedig távollétében nem hagy bekapcsolva az ember egy klímát.
Valamiért inkább a gyengeáramú panel húzatja meg állandóan azt a relét...
Na meg persze, ha relé beragadás lenne, akkor bekapcsolásra indulnia kellene a kültéri ventilátornak, és kompresszornak, amennyiben a beállított hőfok is indokolttá teszi.
Már pedig leírásod szerint nem indul a hűtési folyamat. Esetleg próbáld meg levenni teljesen a hőfokot, és figyeld, hogy néhány perc elteltével indul-e a kültéri!
Ha igen, akkor az a jobbik eset, mert van esély a javításra. Ha nem indul el, akkor valószínű, más gond van a gyengeáramú panelen, vagy esetleg a szenzorok valamelyike...
Üdv Tibi.
(#) habazutty válasza Near hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Szia!

Puffer alatt a kisfesz táprész hálózat oldali pufferját érted? Ha igen, akkor üzem közben egy mérés és, ha nincs 400 V felett (márpedig nem kéne), akkor egy teszt erejéig ki lehetne próbálni.
Továbbra is az a gyanúm, hogy nem indul el, reset-elődik.

Sajna ez csak találgatás.

Bővebben: Link Itt van egy service manual, ami elképzelhető, hogy segít még, ha nem is ugyanolyan. Böngészd át, hátha találsz benne hasznosat.
Érdemes lehet még lehúzni a perifériákat a kültéri panelről (ventillátor motor, váltószelep, kompresszor) és úgy is megpróbálni.
Következő: »»   41 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem