Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 131
(#) szazdiadam hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Sziasztok,
szereztem 2db elektromos ágy emelő motort ebből szeretnék elektromos kapunyitót csinálni esetleg tudja valaki, hogy ezek hány voltosak és esetleg, hogy honnan tudnék beszerezni ehhez nyitó elektronikát kapni vagy csinál valaki?
(#) Gafly válasza szazdiadam hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Fénykép, legalább?
(#) szazdiadam hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
itt is van
(#) szazdiadam hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
lett fénykép
(#) orcika70 válasza szazdiadam hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Motor adatok nélkül, ezt nemigazán lesz egyszerű kitalálni milyen feszültségen üzemelt.
(#) BarnaPili hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy olasz kétszárnyú kapunyitónk Twist 230-as vezérlővel, ami ma reggel megmarhult. Kinyitott, majd a jobbszárnyat(ezt nyitja először), nem csukta be, a motor a nyitási irányba indult el. Kihúztam, kézzel becsuktam, megint kinyitott, majd ismét csak nyitni akarta a már kinyitott szárnyat. A másik elkezdett becsukni, de a kapu elektronikája leállította. Levettem a doboztetőt, és megkopogtattam a reléket. Ezek után becsukta rendben mindkét szárnyat. Kérdésem :jól sejtem, hogy a relék választják ki a motor forgásirányát?
Gondolom ezek cseréjével megoldódhat a probléma?
István
(#) Tomi111 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Szia! Általában a relék. Egyik tápot ad (esetleg triakon keresztül) a másik a segédfázis kondi egyik ill. másik végére az áramot, így vált irányt. Ha ez beragad/beég, akkor lehet az említett jelenség.
(#) zsoltee0001 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Szia
Tegyél bele normális átlátszó Omron reléket, azzal örök élet lesz, ugyanis, először kapcsol a relé, majd a triak indít (a késleltetés miatt) így elvileg nem is szabad szikráznia, ált. gyengébb minőségű relék NC érintkezői nem szokták bírni, még euz au elképesztően komoly igénybevételt.
Üdv sok sikert.
(#) BarnaPili válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Beszerzem a reléket, azután gyí...
(#) mosika hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem vettem egy proteco aster 600mm230v kapunyitót egy számomra ismeretlen vezérléssel és "logic card"dal (ami remélhetőleg a távirányító vevő egysége) a vezérlésen megtalálhatók az általános ki és bemenetek (legjobb lenne ha valami féle leírás azért lenne róla) ami számomra aggasztó hogy fingom sincs hogy ez fix ill ugrókódos kártya ill nem látok rajta gombot a betanításhoz. Sok energiát fektettem bele a keresgélésbe képek alapján de sajnos nem találtam meg a hozzá való leírást, ti vagytok az utolsó reményem hogy találtok valami megoldást hogy a kártyához távirányítót párosítsak, vagy esetleg valami plussz infót kapjak a vezérlésről. Segítségeteket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) Inhouse válasza mosika hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Szerintem a Receiver feliratú csatlakozóba kell dugni a vevő panelt, így ez nem fog venni semmilyen távirányító jelet.
(#) mosika hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Köszönöm, valóban hiányzik a vezérlő kártya megtaláltam egy olasz oldalon a vezérlő leírását. CARDIN L155.03 a neve
(#) Inhouse válasza mosika hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szívesen. Használd a válasz gombot!
(#) mosika válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Oks
(#) Tommpa hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
üdv mindenkinek!
Ismerős valakinek az a vezérlés? Mindenem Roger, a kapumotor, a vevő, a távirányító, de a vezérlés leírását sehol sem találom.
Az a gondom, hogy a kapun kicseréltük a pántot és ezáltal változott a geometriája. Most sajnos nem nyilik ki eléggé a korábbi beállításokkal.
Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni hogy lehet a nyitást-zárást programozni. Előre is köszi!

DSC_0171.jpg
    
(#) Bell válasza Tommpa hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Talán a nyitva állapotot érzékelő végálláskapcsolót kell beállítani az új helyzetnek megfelelően.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2018
(#) uniman válasza Tommpa hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Hello! Ismerős...de elhallgattad, hogy milyen a kapu, mert ez egymotoros vezérlés.
(#) Tommpa válasza Bell hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Sajnos nem megy el a végállás kapcsolóig, előtte megáll.
(#) Tommpa válasza uniman hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Igen, egy szárnya van a kapunak. Távirányítóval nem tudom teljesen kinyitni. A kaputelefonnal be tudom csapni, mert ha a nyitás gombot megnyomom, ment közben megállítom és utána újra rányitok, akkor elmegy a végéig. Viszont ha teljesen nyitott állapotból akarom bezárni, akkor nem csukódik be, mert kicsit korábban megáll.
teljesen laikus vagyok, de gondolom, hogy valami programozási gond lehet.
(#) kokozo válasza Tommpa hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
(#) uniman válasza Tommpa hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Újraprogramozást kellene elvégezni, legalább ebben a részben: "Programming work time from 1 sec to 3 min." Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2018
(#) Tommpa válasza kokozo hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
köszönöm!
(#) Tommpa válasza uniman hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
meg is történt
(#) Bell válasza Tommpa hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Akkor ezek szerint a működési időt kellett módosítani?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
sziasztok
Ezt a távirányítót felismeri valaki?
A becsületes nevére lennék kíváncsi.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) zolika60 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Láthatatlan távirányító.
(#) zsoltee0001 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Bocsi, szerencsére engedte módosítani.
Üdv
(#) Tomi111 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Szia! Ezeket Budapesten a Profitech Kft forgalmazza. Itt:
Profitech Kft.
De így a tokról nem sok mondható. Ugyanilyen tokban létezik 433 és 869MHz-es is és fix valamint ugrókódos is. Belül a panel a lényeg, ha megmutatod nekik a képét, biztosan tudnak segíteni, hogy a tiéd milyen. Ha telefonon hívod őket, a hölgyek is értenek hozzá!! Én már számtalan ilyet felhasználtam autó központizárhoz, kapunyitóhoz, lámpa távkapcsolóhoz( a saját vevőjével együtt). Működnek hosszú évek óta.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) zsoltee0001 válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Köszi szépen
Üdv
(#) nessh hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni, 2 kérdésem lenne:

1,:

Van felszerelve két kapura 2db kapunyitó. Powertech pc160 vezérléssel mindkettő.
A régebbi amég nyit vagy csuk, csipog és ha kinyílt vagy becsukódott abbahagyja kb egyből. Ez eddig oké. A másik pár hete van felszerelve, az ha már kinyílt vagy becsukódott még 5-6 másodpercig csipog. Gondolom ilyenkor még erőlködik is.

Van a vezérlőn 3 tekerő amikhez az alábbiakat írja:

1, A főkapu (M1) túláram védelem érzékenységét 1,8~3,8 másodperc között lehet lehet állítani.
2, Az alkapu (M2) túláram védelem érzékenységét 1,8~3,8 másodperc között lehet lehet állítani.
3, A túláram védelem határértékét 0,8A~4,2A között lehet állítani.

Ezekkel tudnám ezt állítgatni?

2:
Gondolkodom hogy veszek hozzá külső antennát. A koax-ot hogy célszerű bekötni? Csak simán blankolom és bekötöm vagy inkább nézzek hozzá aljzatot?

Bónuszba egy furcsaság:
Amelyik pár hete van felszerelve, időnként csinált olyat hogy első gombnyomásra nem csinált semmit. Egyik nap az 1 szárnyas nyitást nem volt hajlandó csinálni. Másnap reggel pedig úgy találtam rá hogy be volt szorulva. Tehát magától kinyílt és egyszerre akart becsukódni a két szárny. Percekig úgy volt. Bementem a távirányítóért, mire visszaértem normálisan be volt csukva. Most inkább lekapcsoltam, nem lenne jó ha éjszaka nyitogatná magát...

Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
Következő: »»   46 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem