Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Blaupunkt autórádió (magnó)
 
Témaindító: tibi0531, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
A rádiók kód ügyében, nem tehetünk semmit, forduljatok a gyártóhoz!
Lapozás: OK   12 / 16
(#) banya012 hozzászólása Máj 30, 2017 /
 
Sziasztok.
olyan problémám lenne, hogy elkezdett borzasztoan melegedni az autoradiom.
ez relatív, mar egy komolyabb fejegyseg..
az egyik hangszoro kimeneten 7.2 volt jon ki, a masik harmon pedig 1.3 koruli.
ahogy bekotom azt a szalat is, minimum hangeronel is tuzesedik a pici.
viszont, szol, de a tulfesz miatt, pukkan amikor rakotom..
Letezik olyan, hogy a vegfok igy adja meg magat, vagy mas problema lehet?
Köszönöm szépen előre is
(#) Inhouse válasza banya012 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Hogy mérted? Mivel mérted?
Ha DCV állásban és a test és hangszórókimenet között, akkor az egész jó a 7V körüli feszültség, ennyinek kell lennie testhez képest. Kb. féltáp a 12V-ból. Ezek az új fejegységek hidalt kimenetűek, nem lehet a hangszórót testhez képest kötni, a csatornák kivezetései mind melegpontok.
Rá kellene mérni a hangszórókra oldalanként, hogy mekkora ellenállásúak az ágak!
(#) banya012 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Kulon mertem a cstornak vegpontjait..
mintha hangszoro lenne rajta.
sajna a bal hatso ajtonal valami teljes zarlat van.
minden hangszorohoz mutatott nemi ellenalast, arra az egyre nem.
Szerintem tort, vagy szakadt a kabel. Es ezen hangszoro csatlakozasi pontjan jon ki a 7.2volt.
Egyertelmu lenne szamomra, hogy vegfok, mert arra a csatornara ahogy kotok valamit, 1-es hangeron is pillanatok alatt fellforrosodik..
csak azt nem ertem, miert szol meg mindig az a csatorna is..
Tda 7388 van benne..
(#) Inhouse válasza banya012 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Ha egyenfeszültség van a kimeneti pontok között (nem a test és egy hangszóró kimeneti pont között), akkor ott zárlat van a végfokban.
Ha valahol mutat "némi" ellenállást és ott nem, akkor nem lehet ott zárlat...
Ez a leírásod sem visz sokkal közelebb. Mérni két pont között lehet valamit és számszerű értéke van. Csatornánként olyan 4ohm körüli értéknek kell kijönnie ellenállásmérésben, ha sokkal kevesebb, akkor zárlat, ha több, akkor kontakt, szakadás...
(#) banya012 hozzászólása Máj 30, 2017 /
 
Sajnos zarlat..
A ket jobboldali 3.8-4.6 kozott merheto..
bal elso 0.2, bal hatso 1.1 ohmon, vagy e kozeli állapotban merheto..
es szegyen, nen szegyen.. ez egy ML merci gyari kotege.
a fejegyseg peedig neve sincs.. de a wifitol, a gps-ig minden benne van..
kar erte..
sajna szerintem igy is melegebb, mint normal esetben..
atmenetileg, jobb elso hangszoro.. tobbit lekotottem..
vegfok csere, es ujra kabelozas lesz..
vagy hangszorozas.. majd akkor elvalik.
(#) lelkes amatőr válasza banya012 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Javaslat: fejegységről köss le mindent, egyenként mérd meg mindegyik hangszórót ellenállásra. Ha mind egyforma ÉS a testhez képest mindegyik szakadást mutat akkor a fejegységben van a hiba.
(#) banya012 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Ez igy meg is volt..
ezt a legalejen irtam.
nem testre, de a ket balos hangszoron alig merheto ellenalas van.. inkabb zarlat, de nem test..
ami miatt ez az egész mericskeles kialakult, az az, hogy tobbszor is tulmelegedett a radio.. kikapcsolt..
utolso par alkalommal pedig mar közvetlenül a bekapcsolas utan par pillanattal jott a forrosag szaga, majd visitottak a hangszorok..
teszteles arra kovetkeztetett, hogy nulla nangon semmi melegedes.. de mar egyes hangeron kb 15 masodperc alatt tuzes lett a picike..

meg egy kerdes..
attol, hogy meg szol.. Jelenleg csak a jobb elso csatorna van bekotve..
melegedhet igy is..?
Nem tuzes.. de meleg..
(#) lelkes amatőr válasza banya012 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Tesztelheted a végfokot: a hibás oldal helyére kösd a jó oldalt, ha rendben szól akkor megúsztad a végfok cserét.
Ekkor egyszerűen kösd le a hibás oldalt, használd, majd vezetékjavítás után olyan lesz mint régen.
A melegedés normál üzemnél is fennáll.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
(#) lelkes amatőr válasza banya012 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Amíg írtam az előző hozzászólást addigra már válaszoltál, le vagyok lassulva.
(#) banya012 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Oksa.
Koszonom szepen. .
de attol meg a tök kivan, hogy igy jarjon az ember egy csillagos autoval..
holnap korbevezetekelem.. remélem. .
(#) zolika60 válasza banya012 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Pedig tudjuk, csak a Merci az autó, mert abból van kukás meg szippantós is.
(#) Inhouse válasza banya012 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Előbb mérd már meg a hangszóróknál is, mielőtt újrakábelezel és esetleg ott van a gond...
Ha ajtóban van a hangszóró, akkor lehet az ajtóátvezetés is gond, ennek javításához sem kell újravezetékelni egy egész autót.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) banya012 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Persze, hogy kimertem a hangszorokat. .
a vezetekelest duhomben irtan
Szoval.. egy ML mercibe, sikerült gyarilag 15w-os hangszorokat beletenni..
ezekbol kettot kivegeztem a magnoval, amik kivegeztek a magnot. Csodalatos ordogi kor.
Az egyiknek 0.2-rol indul az erteke, es ahogy kezzel nyomom ki a membrant, ugy valtozik 5.1-ig.
(#) Inhouse válasza banya012 hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Ezek szerint a vezetékelés jó, csak zárlatosak a hangszórók? Lehet, hogy a végfok is csak letilt és semmi baja?
(#) banya012 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Nem tilt le..
szol rendesen csak jobb elso csatornaval..
ahogy a tobbit rakotom, iszonyatosan elkezd forrosodni..
a bal hatso csatornan 7.2volt jon ki, minimum hangeron is, ellenben a tobbi harommal, amig azokon 1.4-1.7 volt jon.
nem mosfet a belseje
sima tda7388 ic van benne
(#) banya012 hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Mar csak egy "pákás embert keresnek" pest kornyeken jovohetre..
marmint egy muszereszt, aki kicserelne.
jo helyen van, kb 5 perc szetszerelessel, tokeletesen hozzaferheto.
(#) Gromit hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy van egy Audi A6 2002-es gyári Blaupunkt Navi Plus RNS-D fejegységgel. Az autóban van 6db hangszóró, de csak az első két ajtóban lévők szólnak. A mellékelt rajzon is lehet látni, hogy csak 2 hangszórós sztereó kimenet van a fejegységen. Van valakinek ötlete, hogyan vannak bekötve a hangszórók?
A másik problémám, hogy ki- és beszerelés után kódot kér. Néztem kódfejtő programokat, de a fejegységen nem a szokásos Blaupunkt gyári szám van (BP 1234x1234567), hanem a mellékelt képeken látható.
Köszönöm szépen előre is.
Üdv:Gromit
(#) mraulajos válasza Gromit hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Hali!
A harmadik képen, a fém felületbe ütött betű/számsor, a gyárilag beszerelt autónak az alvázszáma. A kódot, ennek a számnak alapján, a szervizben megadják.
(#) orosztibi hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy opel astra h kocsim amiben beépített magnom van. A mellékelt képen lehet látni a magnót és a bekötési rajzot. A problémám az hogy csak cd tudok halgatni, ezért szeretnék bekötni rá egy jack dugót! A bekötöt jack dugóról szeretnék telefont és tabot használni a zene halgatásra. Tudnátok nekem segíteni hogyan lehetne bekötni? Előre is köszönöm a segítségeket!
(#) kissattila88 hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
SC 202 kapcsolási rajzát keresem tud valaki segíteni?
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
(#) Sinike hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Üdv.
Úgynevezett munkásrádiót akarok csinálni, és előkerült egy 1000 éves blaupunkt rcd300 a szekrényből - amit már úgysem fogok kocsiba tenni
Ez szuper lenne, mert 12V-os - akár még akksiról is mehetne, és 4 hangszórós...

Kérdésem az, hogy ki lehet-e szedni a kód kérést belőle?
(#) kaqkk válasza Sinike hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Nem valószínű de a neten nem nehéz "kódtörő" programot találni hozzá. A gyáriszám alapján ad 3-4 kódot ..
(#) Tomi111 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Csatoltam képet!

régi-új.jpg
    
(#) Sinike válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Igen, azt találtam 15-öt is, mind más számot adott ki; eddig csak 8-ig tudtam eljutni, mert 2 után mindig várni kell órákat... Tehát sajna azt sem tudom.
A másik meg, hogy ha reggel megyek dolgoz, újra be kell írni minden alkalommal..?.. Vagy ha át kell dugni másik konnektorba - amíg akkusra nem csinálom.
(#) Tomi111 válasza Sinike hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szerintem ne próbálgasd, mert letilt. Nem hiszem, hogy ehhez van kódgenerátor. Gondolom ki kell olvasni és a tartalomból megállapítható. Az elektronline.hu/wwwboard-on keresd vadmalackát. ő ebben profi.
(#) Lezli46 hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Blaupunk Boston CC 22 kódbeadás probléma.

Ha megjelnik a "Code" felirat...és a meglévő kód (jelen esetben :kód 2734) első számát a "2"-st az "1"-es gombról kezdeném beadni., tehát 2-ig kellene nyomkodnom., akkor csak "1"-t tudok nyomni illetve 0-t ami nem látszik.., tehát az 1-es fölé sehogy sem tudok menni...,A többi 2,3,4-es gombról már nincs ilyen probléma, simán betudom állitani a tetsző kodót.
Kérdésem hogy ez rádióhiba lehet? Esetleg hoyan javitható? vagy egyszerüen ennyire béna vagyok?
Az is föl merült bennem hogy esetleg csak 3 digites kódja volna ennek a rádiónak?

Köszönöm segitségeteket.

.
(#) Tomi111 válasza Lezli46 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Szerintem nem jó a kódod. Az vagy három számjegyű vagy 1xxx lesz. Ehhez szerintem jó a régi blaupunkt kódgenerátor.
(#) Lezli46 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Létezik háromjegyű Blaupunkt kód ? Ha azt mondod hogy igen, akkor megprobálok egy fizetős unlock oldalt..,Blaupunkt kódgenerátor programbol , a tizjegyüből kikalkulált négyjegyüvel probálkoztam., olvastam hogy nem mindig okésak?
Egyébbként a "Code" , után három Nulla jelenik , meg.,esetleg ez azt jelenti , hogy három jegyü kóddal müködik mégis???
(#) Tomi111 válasza Lezli46 hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Ezekhez a régi rádiókhoz jó a blaupunkt bp code calculator.
Google-ban keress rá, töltsd le, egy exe fájl. Beírod a BP-vel kezdődő számsort a rádió oldaláról és kiír két kódot, na valamelyik jó lesz. Valószínű az, amelyik három jegyű vagy egyessel kezdődik az ezres helyiértéken.
Következő: »»   12 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem