Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   69 / 199
(#) Stewe válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Az üveglapot nem kell feltétlenül leragasztani, de elmozdulás ellen szilárdan rögzíteni kell, mert nyomtatás közben a legkisebb elmozdulás is csúnya nyomot, elcsúszást elcsavarodást eredményezhet.
Ütközős rugós leszorítás igényes kivitelezése pedig egy fűtött asztal esetén sokkal macerásabb lehet mint a leragasztás, (hol lehet kifúrni, hány db, mekkora és milyen terhelhetőségű lehet a menet, mennyi helyet foglal el a munkatérből). Nem is biztos, hogy megéri, merthogy nem kell óránként felszedni...
(#) devilke3000 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Jó táncol az egyoldalas!
Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Lehet síküveget kellene venned?
(#) merlingerin válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Szia!

Az mi? Mármint a síküveg..
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Igazabol borszilikat uveg lenne a legjobb.
Gyárilag is olyat adnak a nyomtatokhoz.
(#) Kovidivi válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Szia. Google?
(#) gerleimarci hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Nekem a sima üveglap vált be egy kis ragasztó stiftel. De a Tronxy X1-nél sem volt rossz az üvegszálas lap szintén ragasztóval. Lefogatás irat csipeszekkel.
De most vettem egy PEI fóliát, mert a PETG nem akar megmaradni az üvegen(pedig egyesek azt mondják, hogy nagyon tapad.. Saját magához biztos). Egyelőre tetszik, csak kezd egy kicsit felhólyagosodni.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Nekem vastag plexi lap vált be. Jól tapad hozzá a PLA még az ABS is. Mivel nincs fűtött asztalom sok mindent kipróbáltam. Kétoldalas ragasztó is jó ahhoz is tapadnak jól a cuccok. Kétoldalas ragasztóra ragasztasz sima A4-es lapból kivágott papírt kb akkora méretben mint a nyomtatni kívánt tárgy. Arra is jól tapad. De a legjobb a plexi. Plexinél késsel alá kell nyúlni. Papírnál könnyebb levenni viszont 210C°-on már jól rátapad és ott is késsel meg kell piszkálni.
(#) Attila86 hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Nálam a favorit az üveglap+hajlakk kombó mert nagyon szép lesz a tárgy alja, illetve mert a nyomtatás végén ha hagyjuk kihűlni a tárgyasztalt akkor magától lepattan az üvegről a tárgy. Amit viszont még jobban szeretek az a kék Tesa maszkoló szalag, mert ez az egyetlen megoldás amit találtam amelynél a tárgyasztal fűtését le lehet kapcsolni az első réteg után. Ez egy néhány órás nyomtatásnál sokat számít a villanyszámla tekintetében.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Sziasztok! Nos a géppel minden oké. Viszont eljutottam arra a pontra, hogy építek egy nagyobbat! De ehhez egy kis segítségre lenne szükségem. Mégpedig. Sok mindenem van hozzá, de egyvalami nem. Ötletem, hogy hogyan építsem meg a vázat neki. Esetleg valaki jártas ebben valamennyire? Szeretnék elérni egy szintet. Ami az igényem az annyi, hogy 20x20x20cm-ben tudjak nyomtatni +-1-2cm. Viszont nem tudom, hogy oldjam meg a fűtött asztal rögzítését... stb. Esetleg valakinek nincs véletlen egy a számomra publikálható váz/szerkezet méretezett rajza? Nagyon szívesen veszem a tanácsokat/ötleteket. Keresgéltem a neten de semmi alap vázat nem lehet venni. Mindenem van. Vannak motorjaim, meghajtók, Arduino stb... Csak vázszerkezet kellene. Ötleteket segítséget előre is köszönöm! Ha csak egy-egy tervrajzzal tudtok kisegíteni, annak is örülök. A melóhelyen vannak asztalokból megmaradt 25x55mm-es alu profilok. Abból fabrikálnék vázat.

Tisztelettel!
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
A vázat alu profilból csináld, a fűttött asztalt nekem egy plexi lap tartja vázhoz
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2018
(#) HERC válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Hali!

Nem tudom mit szeretnél építeni de corexy-hbot szerintem a legjobb megoldás.
vulcanus pl volt az alapötlete az én nyomtatómnak de aztán v-slot lett belőle.

dprv2.JPG
    
(#) t4nt1zjeee válasza HERC hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Egy viszonylag egyszerűt mint az Anet A2 is. Nem akarom túlkomplikálni. Masszív legyen nem túl nagy de megfeleljen az igényeimnek. Ami inkább csak a 20x20x20cm nyomtatási méret.
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Ettöl egyszerűbb nincs, itt mindent megtalálsz hozzá.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) Stewe válasza devilke3000 hozzászólására (») Máj 8, 2018 / 1
 
Tanulságos!
(#) HERC válasza remiasa hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Tudom komoly gyártók is csinálnak ilyet de én biztos nem építenék olyat amin egy z tengely van.
Még a kettővel is vannak problémák.
(#) Tinky válasza HERC hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
8mm-es lineáris tengely nekem sem jött be. De lineáris sín már tuti. Kb2,5 Kg terhelt asztalalt gyönyörűen mozgatta pici nema17 motor.
(#) Attila86 válasza Tinky hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Én amit most tervezek nyomtatót ott is egy Z tengely van de 12mm-es lineáris tengelyekkel és tengelyenként 2-2db lineáris csapággyal. Remélem elég lesz.
(#) Tinky válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Ezek kinai 300mm-es lineáris sínek 3E/db. Vettem még 500mm-eseket is 6E/db ért. Elég jó minőségűek. CNC-be nem hiszem hogy beleraknám de nyomtatóba örök élet szerintem. Érdemes megfontolni!
(#) HERC válasza Tinky hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Én is néztem anno de féltem tőle (mármint hogy Kínai) ezért
maradtam a lmuu csapágyaknál van belőle dupla adag.
meg dupla z tengely opto.
(#) Tinky válasza HERC hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Én is féltem tőle. Először vettem egy próba darabot, és picit megvizsgáltam. Sin eléggé kemény és kocsi nem kotyog, kicsit szorul. De olajozás és egy kis járatás után már szépen jár rajta. Egyik nyomtatómon már több mint 1 hónapja ez a Z tengelyes megoldás van, és még nem kotyog. Az nagyon jó érzés hogy, akár a végére, akár az elejére teszek 3kg terhelést asztalon. Kézzel tekerve az orsót nem érzel különbséget, nem szorul az orsó anya. 8mm-es lin. tengellyel ez nem volt az hajlott.

Egyedül azzal kell játszani ha plusz kocsit veszel. Először próbának vettem 1db 500mm-ast, majd vettem 2db 500mm-est és plusz 2db extra kocsit. A második 2db sín és a hozzáadott kocsi, tökéletesen kompatibilis volt az extra 2db kocsival. Ám de az első teszt darabbal már nem. Teszt darabnak vet sínen az újjabb rendelésű kocsik túl lazán jártak (nem kotyogtak, érzetre persze), teszt darab kocsija meg nagyon szorult az újabb rendelésű síneken.

Idő majd eldönti hogy menyire is jó, de én úgy érzem hogy, gond nélkül vállalható.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Sziasztok! Építem a nagy tesót. Viszont megakadtam. A fűthető panelt ami maga az asztal lesz. Azt hova/mire/hogyan rögzítitek? Ez a panel igen hajlékony. gondolom valami egyenes fix dolog kellene alá. esetleg egy 5mm-es plexi lap elég alá? Rá meg úgyis boroszilikát üveglap megy. Az úgy jó? Vagy más masszívabb dologra kellene rögzíteni a fűtőpanelt?
(#) HERC válasza Tinky hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Írj légyszi egy linket pl beszerzési helyet. Nekem négy 8mm itthon vásárolt szerkezetacél
rudakon siklanak lm8uu-k rudanként két darab. Középen mindkét oldalon 8-as 2mm pitch-el
orsóstengely (?!), de szívesen lecserélném valami jobbra.Főleg hogy raktam bele tmc2130 as vezérlőket (Kínait) tényleg hihetetlenül halk lett, de gyengébb is.Ezért lenne jó ha lenne valami jobb. Felfelé mozgáskor néha-néha megakad.Pedig a két tengelyt már külön külön opto figyeli.
(#) Tinky válasza HERC hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Én BG-ről rendelek kb mindent . Én ebből vettem idáig 4db 300-ast és 3db 500-ast. Fentebb említett kocsis észrevételen kívül más problémát nem vettem észre.

Majd a te tapasztalatidra is kíváncsi vagyok!

https://www.banggood.com/MGN12H-250300500550mm-Linear-Rail-Guide-Li...use=CN
(#) Tinky válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Máj 10, 2018 / 1
 
Sima PCB-s fűtőt asztal? Én arra üveg lapot raktam és arra nyomtattam.
(#) Attila86 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Máj 10, 2018 / 1
 
Én a nyáklapból készült heatbed helyett inkább a szilikon fűtőbetéteket javaslom. 3M-es ragasztó van az egyik oldalán, azzal tudod a tárgyasztal aljához ragasztani. És ami nagyon jó benne hogy létezik 230V-os kivitelben is.
(#) Tinky válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Én is néztem ezeket a nagy nyomtatómhoz. FI-relén gondolkozok hozzá, azért nem bíznék meg benne minden kép kínai olcsóságban.
(#) unicorn hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Olyan hibába futottam 3D nyomtatás közben, hogy a nyomtatott test körvonala nem egységes vonalból áll, hanem pontokból, húzásokból. Ez finomabb kidolgozásoknál jelenik meg, ahol nem ilyen, ott szépen vonalból csinálja meg.
A mellékelt képen látszik, hogy az alap szépen megvan, a fal viszont nem jó, szivacsos szerkezetű.
Mi lehet az oka?

Nyomtató: Anet A8
Slicer: Cura 3.3.1

Köszönöm a segítséget!
(#) HERC válasza Tinky hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
300x300mm-es 24 voltos szilikont vettem én is 120-130 fokot röhögve elér, teljesen renben van. Tinky a szánok alján tetején azok
a csavarok hivatottak a kotyogást állítani? Belül mi van golyók? Azt
egy fotón se látni soha.Egyenlőre próbálkozom még az lmuu kal,
már igy is kicsit túltolva érzem ezt a nyomtatót.
(#) Tinky válasza HERC hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Azok a csavarok szerintem csak az összeszereléshez vannak. https://www.banggood.com/Machifit-MGN12H-Linear-Rail-Block-for-MGN1...use=CN
Ilyen kocsikat vettem pluszban, ugyan ilyeneket adnak a szetthez is.

Szilikon fűtést mire és mekkora asztalra raktad? Hány ampert zabál?

Én most kezdem úgy érezni a nyomtatóimnál hogy, már nem kell rajta mit fejleszteni
Bár azért a tárgyhűtőn kicsit még dolgozhatnék .

Mutatsz képet a gépedről majd?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
Következő: »»   69 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem