Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2015 / 2208
(#) debe válasza djhans hozzászólására (») Máj 4, 2018
Idézet:
„A kondikat FBS-sel ragasztottam oda. Jellemzően annyira erősen fogja hogy csak nehezen lehet feltépni a kék fólia szakadásával. Nem kell ezt dobálni 1m-ről. Ha leejtenék egy bolti márkás erősítőt ilyen magasról abban is össze törne minden az tuti.”

Az FBS az egyik legjobb könnyen hozzáférhető ragasztó erre a célra (persze a vezető felületeket lehetőleg ne kenjük össze vele) és tényleg erős, de az ördög nem alszik, ez életvédelem. Nem tudhatod mi lesz a sorsa 5-10-20 év múlva és vajon tart e még az FSB, vagy a kondi műanyag szigetelése.
Ha leejtenék...
A CE jelölés - hogy kereskedelembe kerülhessen a készülék - megszerzésének feltétele a hálózati fesszel működő háztartási eszközök esetén az ejtési, ütési próba (főként ha mechanikusan gyanús a felépítés), ami persze azt nem jelenti, hogy a készüléknek ezután működnie is kell, de semmiképp nem válhat életveszélyessé.
A legtöbb persze bőven működőképes is marad (az erősítők szinte kivétel nélkül), ha külsőleg nem sérül jelentősen, nem horpad be, vagy törik el.

Jót alkottál, fejleszd tovább! Ala bta.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) FordPrefect válasza tunerman hozzászólására (») Máj 4, 2018
Igazából nem akarom lehúzni egyik megoldást sem. Meg misztifikálni sem. Igényesség kérdése a végeredmény.
(#) mek-elek hozzászólása Máj 5, 2018
Ez már a militari felé tendál uraim, amihez meg egy lépés az űrtechnika.
Az ember mit meg nem tesz a zeneszeretetéért.
(#) CHZ hozzászólása Máj 5, 2018
Vonalai erősítő:

Au=1,5 (1-10x beállítható)

Bemeneti impedancia=470k

Kimeneti impedancia =200 Ohm

Többi a csatolásban, 4V eff. kivezérlés, 10k terhelésen mérve (20kHz), frekiátvitelét lehet, hogy korlátozni kell.
(#) djhans hozzászólása Máj 6, 2018
Sziasztok. Valaki tudja esetleg az Unitra ZK140 TG2-20-666 kimenő trafó menetszámait?
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2018
Menetszámokat nem tudok, de ha jól rémlik, közel 1:42-45 körül volt az áttétele.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 6, 2018
Menetszám és huzalátmérő lenne a jó.
(#) Gafly válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2018
Bontott trafó nem jó, esetleg?
(#) djhans válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2018
Van nekem is csak érdekelnek az adatai. Szét nem akarom szedni.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2018
(#) Gafly válasza djhans hozzászólására (») Máj 6, 2018
Pedig nálad olyan jó helye lett volna az egész cuccnak
(#) djhans válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2018
Nem beleztem ki ZK-t csak vannak ilyen kimenőim.
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 7, 2018
Szia! Honnan szoktad a csatoló kondikat vásárolni?
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Máj 7, 2018
Egy barátom rendelte, tőle vettem.
(#) jucsaba válasza debe hozzászólására (») Máj 7, 2018
Idézet:
„csak nehezen lehet feltépni”

Gondolom kevesen tudjátok hogy az ecetsavas szilikongumikat nitróhigítóval lehet leválasztani , egészen megpuhul tőle , viszont pl mester nevű szilikon tömítő így nem hekkelhető.
(#) FordPrefect válasza jucsaba hozzászólására (») Máj 7, 2018
A valóság ennél kissé bonyolultabb...
(#) Andrei hozzászólása Máj 8, 2018
Üdvözület.

Ezzel lehet, kell valamit kezdeni?
2xEL34-es 50W-os gitárerősítő fej. Epiphone SoCal 50H.
Elég új darabnak tűnik, szerintem még a csövei is gyáriak és sokat állhatott. A csavarokon a festék sincs megkopva.
Szól, szól, de annyira nem szépen.

Köszi

IMG_1508.JPG
    
(#) (Felhasználó 116638) válasza Andrei hozzászólására (») Máj 8, 2018
A csőben látszó lila derengésre gondolsz?
Első körben mérés,( gerjedés stb, tápok ellenőrzése)
második körben csőcsere.
(#) boti2 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 8, 2018
EL34-ek, 6L6-ok, 6P3S-ek némelyike normál üzemállapotban, normál munkapontban, gerjedés, stb. nélkül is kékesen dereng. Ez ezeknél a csöveknél nem feltétlenül jelent hibát.
(#) (Felhasználó 116638) válasza boti2 hozzászólására (») Máj 8, 2018
Persze.
De valahonnan el kell indulni, nemigaz?
(#) csa7684 válasza Andrei hozzászólására (») Máj 8, 2018
Szerintem a kondenzátorok állapotát mérd fel első körben, aztán ellenőrizd a nyugalmi áramot és ha ezek rendben vannak akkor jöhet a cső csere.
(#) Gránátalma hozzászólása Máj 9, 2018
Sziasztok. Csöves 50wattos erősítő 8ohmos kimenetén mennyire gáz 5, 5,5 Ohm terhelés hosszútávon?(gitár erősítő)
(#) bakos13gab válasza Andrei hozzászólására (») Máj 9, 2018
Ez történik, amikor valaki PB palackról fűti a csövet...
(#) Cinema válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 9, 2018
A szekunder oldal túlterhelése áttranszformálódik a primer oldalra és a végcsövek nem a nekik megfelelő illesztésre dolgoznak. Ez azt eredményezi, hogy nem adja le a kívánt teljesítményt, megnő a torzítás, megrövidül a csövek élettartama, rosszabb esetben a kimenőtranszformátor is átüthet, vagy menetzárlatossá válhat.
Szóval, hosszútávon ez nem biztonságos.

Üdv!
(#) Cinema válasza csa7684 hozzászólására (») Máj 9, 2018
Ha a nyugalmi áramok rendben vannak, akkor nem kell csövet cserélni, csak ha elmegy egy idő után a hangja, vagy torzul, akkor viszont mérni is kell, a csöveket, illetve a körülöttük lévő alkatrészeket.

Üdv!
(#) FordPrefect válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 9, 2018
Semennyire nem gáz. Kisebb lesz a hangerő. Kicsit. Cső bírja. Valójában az illesztés ha nem optimális, +/- 50% elfogadható, a hangérzet különbség alig hallható. Alul illesztésnél torzítás valóban megnő, a 2. harmonikus, ami kellemes. A 3. és páratlan (zavaró) torzítások viszont csökkenek. Ez HIFI-ben előny, gitárnál akár hátrány is lehet. PENTÓDÁNÁL, SUGÁRTETRÓDÁNÁL!
(#) Mate78 hozzászólása Máj 10, 2018
Sziasztok,

Szerintetek milyen trafó lehet a képen lévő?Egy Barátomé, csak átküldte a képet.
A diódából gondolom, hogy nem hangkimenő, talán képkimenő lenne?

köszönöm.

DSCF0026.JPG
    
(#) boti2 válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 10, 2018
Ha hangkimenő, akkor akár Szimfónia/Velence de Luxe-ból való is lehet, bár a dióda akkor nem oda való. Ha ez az, akkor kb. 5,2k/6 Ohmos az illesztése, (dokumentáció szerint 5,2k/4). ECL/PCL86/EL84SE-hez lehet alkalmas. Az áttétele: 3200/60, 40+20 menetnél VCS leágazással a szekunder oldalon. Ha képkimenő, akkor ez nem áll, de persze természetesen meg kell mérni és akkor kiderül.
(#) csa7684 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 10, 2018
Szerintem egy kicsit túl dramatizáltad, bolhából elefántot csináltál. Amit te leírtál az esetleg majdnem rövidzárlatra érvényes
(#) Cinema válasza csa7684 hozzászólására (») Máj 12, 2018
Tökéletesen leírtam, hogy elméletileg mi lesz, mi várható.
Az, hogy ez a gyakorlatban nem egészen így alakul, az más kérdés.
Egyébként jobb, ha csöves készülékeknél az illesztéseket pontosan betartjuk, mert akkor tudják azt, amit elvárunk tőlük.

Üdv!
(#) jani1987 hozzászólása Máj 13, 2018
Ma jókora szerencsém volt. Leadtam a vasat és az 1560 Ft mellé ezeket bányásztam ki a fickónál a tévéből.
Következő: »»   2015 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem