Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 19
(#) Rézműves hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
He-he...ez nagyon jóóóó...
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Idézet:
„(közel 60-éve) az MHSZ rádióamatőr
klubjában”

Angyalföld, majd III.ker Tavasz u.
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
XI. Villányi út...de nem sokáig, mert akkor vették a szüleim az első Trabit és az jobban érdekelt, mint a rádióamatőr téma, (a Ternai könyv lett a bibliám) úgyhogy végül abba az irányba mentem...
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Nekem se sokáig, mert az igazi amatőrködés nem érdekelt. Elsősorban az elektronika. Igaz, nekem nem 60 hanem csak 50 éve.
(#) Rézműves hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Át-át kacsingatok a másik házi készítős topikba, mert sokat lehet egy ilyen kezdőnek tanulni, mint amilyen én vagyok...legalábbis azokat a buktatókat már el tudom kerülni, amiket a szintén kezdők ott már elkövettek...
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Esetleg ez is jó lenne?
Bővebben: Link Időzító
(#) baloghzoli1 válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Szia
Itt is van egy Ennél a 100k potit kivezeted ahová szeretnéd és nem kell a dobozban turkálni
(#) Rézműves hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Tegnap megjött a futár és meghozta Debrecenből a trafómat. Gondolom egy nagyobb mikróba volt, mert jó nagy. Lehet, hogy ez 1.000W-os is megvolt.
Csak amikor kibontottam, akkor láttam, hogy az egyik rátűzős csatlakozó fül, le van törve. Persze a 220-ról.
Na szuper, rögtön "bűvészkedéssel" kellett kezdeni, mert az pont az alsó szálé és alig lehet hozzáférni.
Úgy döntöttem, hogy kiveszem azt a fémet és kint ráforrasztok egy fület és úgy rakom vissza, ahogy volt.
Csakhogy abból a műanyagból kibányászni szinte lehetetlen a törés veszélye nélkül, mert az is be van öntve valami gyantával. Persze el is törött, de talán össze tudom gyógyítani. (egy vérbeli modellezőnek nincs lehetetlen)...
(#) nedudgi válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Félek, hogy a 220-as tekercset fűrészelted le... Az volt a vékonyabb drót?
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Tévedsz ! A 230V(!)-os primer tekercs van a nagyobb átmérőjű huzalból tekercselve...
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) Rézműves válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Köszi Zoli, de éjjel álmomban "meggyőztem" magam, hogy ez lesz a jó...igazából a tizedes időzítési lehetőség miatt. Már el is ment a rendelés az akksik után. Remélem mire azok megjönnek, ez is megjön.
Viszont azon gondolkoztam, hogy ez a trafó talán túl nagy is, a vékony 0.20.-as lemezekhez.
Ez lehet inkább az erősebb lemezekhez való, ha sikerül jól teleraknom. Lehet, hogy két masinát csinálok? Habár láttam egy olyat is videón, hogy a fazon csinált egy egész komoly "lemezpontozót" és annak volt egy vékonyabb leágazása és avval lehetett a finomabb melókat csinálni...
(#) Rézműves válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Kösz az aggódást, de ezért olvastam végig a másik topikon azt a 10-évet, hogy ekkora hülyeséget nehogy elkövessek.
(#) nedudgi válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Örülök, hogy tévedtem.
(#) Epu2 válasza NE555 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
A triak gyujtókörét kell engedéjezni időzítve. Igy szabályozható az áram és az idő.
(#) Pali79 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Én is belekezdtem egy ilyen ponthegesztő projektbe. Átnéztem a témákat és az lenne a kérdésem hogy van jelentősége a trafó teljesítményének szabályozásának vagy elegendő csak az időt precízen szabályozni?
(#) Rézműves válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Hátmég én...azért volt aki belefutott egy ilyenbe...
(#) S Marton hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Urak! Tudnátok segíteni, kihez fordulhatnék az akkum átalakításával?
Egy e-bike akkumulátorom van, aminek az elrendezését kellene megváltoztatni.
Köszönöm.
(#) martin96 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy arduinoval vezérelt mosfetes ponthegesztő modulom. Jelenleg egy elég régi autó akksival működik tökéletesen. Most arra gondoltam, hogy megcsinálnám hordozható kivitelben (forrasztópisztoly méretben).
Nem tudom mennyi áramot adhatott le az a régi autó akksi, de kinéztem egy ilyen LiPo akksit hozzá. Ez talán szintén képes akkora áramokra arra 10-20ms időre, mint a jelenlegi.
Vagy tűzijátékot csinálnék vele?
(#) lacimbi válasza Rézműves hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szia. Sikerült összeállítani a hegesztőt?
(#) Lution hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Sziasztok! Elkèszült az akku cella hegesztôm, lehet kicsit túlzásba is estem...

Youtube link
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2018
(#) zosza18 válasza Lution hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Szia.
...nem is kicsit.
Az ipari PID szabályzó és a másik számomra nagyon erős... de tény, hogy a Te elképzelésed és megvalósításod, a lényeg hogy működik és örülsz, a többi nem érdekes.
Amit hiányolok, hogy nem mutattad be a hegesztést a videóban, jó lenne azt is látni, hogy milyen. A másik... az a kis kínai elektronika mi lenne, mi a neve? Érdekesnek találom, utána olvasnék. Összességében jó, csak nekem sok a felesleges dolog az egészbe, de nem az enyém... szóval Gratula!
(#) Lution hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Igazad van, hogy túlzàs, de ez volt olcsón.
Az egy 100Amperes SCR a drágàbbik kínàból (23 dollàr)
A neve:
Idézet:
„Double pulse encoder spot welding current time control panel counting with voltage compensation digital display100A”


A hegesztés is ott van a vègèn, csak a vàgóprogram ingyenes ès bedobta a reklàmot.
(#) IzLuCSi hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Sziasztok

Én ez a videó alapján építettem meg a pont hegesztőmet:
https://www.youtube.com/watch?v=tPuKu5J-_64

Nem tudom pontosan vagy laptop vagy akkus fúróból lettek kiszerelve az aksik. Az őket összekötő kis fémlemezeket leszedtem és próbáltam vissza hegeszteni rájuk próba képen de a fém csak lassan izzik fel az aksival nem olvad össze.
Ez miért lehet?

Vannak már újabb aksijaim is de azokat nem szeretném tönkre tenni ilyenekkel ezért próbálkozok régieken.

A másik kérdésem az lenne még hogy a lemez anyaga miből lehet? Acélból? Nikkelből? Függ az aksi típusától?
(#) pipi válasza IzLuCSi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Lehet hogy vékony kábelt használtál, kicsi az áram ?
Itt vehetsz lemezt: https://www.li-ion.hu/spl/517552/Ponthegeszto-szalagok
(#) Lution válasza IzLuCSi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Ha a videó alapján építetted, egy az egyben, akkor az első hiba, hogy a transzformátor söntjeit nem távolította el.
Ha ez sem elég még, akkor a szimpla trafós megoldás nem elég erős ahhoz hogy egy pulzusban meghegessze, én is ugyanennyi menettel és egy trafóval próbáltam először, de kevés volt a feszültség kb 1.7V terheletlenül, hiába a vastag réz kábelezés, ez tud kevés lenni, legalábbis szerintem gyenge volt a hegesztés minősége, később két trafóval sorban kötve, 3,4 volt körüli terheletlen feszültséggel már rendesen működött, párhuzamosan is próbáltam, de ott valami bezavart nálam, pedig ugyanolyanok a trafójaim, és megeggyezett a menetszám is.
A két pulzusos sokkal kisebb hővel, jobban hegeszt, az első pulzus felhevíti, és a kontaktot oxidáció mentesíti, valamint minimálisan olvaszt, a második pedig végzi magát a hegesztést.
Hasonló gondokkal már én is találkoztam, esetleg, nem elég erősen nyomod...fontos ponthegesztésnél.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) IzLuCSi hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
8mm átmérőjű sodort réz kábelt használok. Az elég vastag?

A sönt a két tekercs közöti fém lapka? Azt tényleg nem távolitottam el és gondoltam elöbb meg kérdezem még mielött kiszedem hogy biztos az-e.
(#) Lution válasza IzLuCSi hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
A kábel vastagság egy trafónak elég, ha az a 8mm maga a réz vastagsága szigetelés nélkül, kb 50mm2 nek felel meg.

Igen, azok a fém lapkák, azokat szedd ki.
(#) IzLuCSi hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Most már gyorsan melegszik. De még most se olvad össze. Lehet nálam is a feszültséggel van a baj mert az akksi tetején nem látszik semmi. Szerintem csak simán a lemezben folyik át az áram.

Köszönöm a segítséget.
(#) erbe válasza IzLuCSi hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
8 mm-es nagyon vékony. Olyan vastagságú kábelt kell belefűzni, hogy kitöltse a rendelkezésre álló helyet. Azt is, ahol a mágneses sönt volt. Be lehet fűzni akár 3 menetet is, annak megfelelő vastagságból, de feszültség alapján a 2 menetnek elégnek kellene lennie.
Milyen hosszú a trafón kívüli vezetékszakasz? Az is ugyanolyan vékonyka, mint ami a trafóban van?
(#) IzLuCSi hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Ugyan olyan vékony. Már az elött hogy olvastam volna amit írtál befüztem még 1 menetett. Így már csak kb 10cm -rel lóg ki a trafóból. Azonban így már sikerült meg hegeszteni.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Következő: »»   6 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem