Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   771 / 962
(#) Secret válasza Massawa hozzászólására (») Máj 12, 2018 / 2
 
A "lifetime warranty" azt jelenti, ha meghibásodik akár két hónap múlva, és visszaviszed. akkor az eladó sajnálkozva széttárja a kezét, mert eddig tartott az eszköz kis élete.


No more lifetime.
(#) jocko hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Vettem ma vaterán egy hifi erősítőt bontásra a trafó miatt első sorban, bár nézegettem,hogy javítani érdemes-e? Aztán jobban megnézve találkoztam a gordiuszi csomóval.Ez így ahogy van most szerintetek mi?

szaki4.JPG
    
(#) sany válasza jocko hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
A trafó benne volt legalább?
(#) jocko válasza sany hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
A lemeztrafó 2X31V AC 185watt az már duruzsol a beag-omban ,az egyikben,csak az volt a cél . 5 e pénz,és még kimentettem két eredeti BD 249-250C philipnes tranyót, szerintem az is ritka.De a másik oldalon meg kifelejtette a szaki a szigetelő lemezeket a tranyók alól,azok hirtelen halállal haltak meg valószínűleg.Aztán még volt szakadás több helyen ,direkt csipőfogóval rávágás a sokerű kábelekre,hátha attól menni fog,végig röhögtem a bontást.Nem mintha nagyon értenék a javításhoz,de addig meg sem álltam amíg egy csavar is volt az egész szerkezetben ,úgy feldaraboltam a nagy sietségben.Ezek után?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2018
(#) Inhouse válasza jocko hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Idézet:
„Ez így ahogy van most szerintetek mi?”
Dzsungeltáp.
(#) elektrorudi válasza jocko hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Az illetőnek szüksége volt egy 5 vagy 12V stabil tápra. Ezt így tudta megoldani a leggyorsabban. Mi a baj vele?
(#) jocko válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Már semmi!Szóval akkor mégis csak szakember keze munkája?Ahhoz képest mondom helyenként egyszerűen hiányzott a szigetelő lemezke a tranzisztorok alól,én úgy láttam,hogy ennél a valaminél rövidre vannak zárva a diódahíd lábai is,és az egész körbe volt tekerve szigetelő szalaggal.Még a szervizben sem tudtak vele mit kezdeni,azért árulták hibásként.Ez egy Fisher CA-335 gyári erősítő volt,minek bele barkácsolni ilyeneket azt nem értem?
(#) teddysnow válasza jocko hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
(#) jocko válasza teddysnow hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Én meg pont arra tippeltem ,hogy cső-fan az illető
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) Moderátor hozzászólása jocko hozzászólására (») Máj 17, 2018
 
Kívánságod szerint az inkriminált hozzászólás is eltávolítva.
(#) gyerek67 hozzászólása Máj 26, 2018 / 3
 
Kocsmában:

wifi.jpg
    
(#) Gafly hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Idézet:
„3db ón NYÁK női IC tödelhető 40pin egysoros szalag kerek fej aljzat”

lany_nyak.PNG
    
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Úgy néz ki mint egy kínai oldal Google Fordítóval.
(#) Alkotó válasza jocko hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Lengő szereléssel stabilizált feszültségű tápmegoldás. Nem valami szép, de szoktak ezek működni.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy kondis erősítőt építeni, tudnátok ebben segíteni?

Fájlmellékletben is kerülendő a vulgáris szavak használata!
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) tothbela válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 28, 2018 / 4
 
Én inkább a rugós erősítőt ajánlom. Az egy mechanikus erősítő. Régebben még a Quadokban is az volt, de mára már a porcelános a divat. nem is szól akkorát.
(#) szucsistvan123 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Porcelános erősítőhöz jó lesz egy levesestányér?
(#) tothbela válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 28, 2018 / 7
 
Legalább kettő kell az "AB" osztály miatt. de abból is a régebbi fajta. Azoknak még kicsi volt az ellenállása. Ezeknek a mai daraboknak olyan nagy a (lég) ellenállása, hogy egy kiadós családi veszekedéshez sem használhatóak. Kétszer- háromszor kell izomból a földhöz vágni, hogy eltörjön. Hol vannak már azok a szép idők, amikor fél kézzel lesöpörve a szekrénypolcot ripityára tört a herendi! Ezekből a mai nagy ellenállásúakból pedig nem lehet igazi teljesítmény erősítőt csinálni, legfeljebb füleshez. Két oldalról fülön csapják vele az embert, tovább cseng a füle mint egy metál koncert után.

Ez az igazi "solid state amplifier". A rugós még nem igazán, mert egy sűrűn tekert huzal annyira zárt, hogy gyakorlatilag csőnek tekinthető. A csöves erősítő meg nem nevezhető solid state-nek.
(#) lelkes amatőr válasza tothbela hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Na, itt dobta le az agyam a láncot!
(#) bgsf válasza tothbela hozzászólására (») Máj 29, 2018 / 3
 
Rugós erősítő......
Ez állítható....
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018

rugos.jpg
    
(#) tothbela válasza bgsf hozzászólására (») Máj 29, 2018 / 2
 
Na ebből már mivel négy rugója van, hidalt verzió is kihozható. Arra viszont vigyázni kell, hogy ilyenkor a power négyszereződik, ami azt jelenti, hogy ugyanakkora feszültség esetén négyszer akkora erővel csap pofán, mint a két darab porcelán tányér. Vagy ugyanakkora pofonhoz elég fele feszültség. Ha a négy rugóból kettőnek a közös pontját földeljük, akkor a fentmaradó másik kettő leet a kimenet. Ez a grounded bridge. Hátránya, hogy a bicepszre gyúró kolléga ilyenkor nem állhat a földön. Neki lebegő tápot kell biztosítani. Ez lehet héliumos lufira akasztott táplálék kiegészítő, vagy klasszikus verzióban mennyei manna. A lényeg, hogy ne érintkezzen a földdel. Jóanyám amúgy is azt mondta, hogy ne egyem meg a vajas kenyeret, ha a földdel érintkezett. Főleg, hogy törvényszerűen mindig a vajas felére esik. A macska meg a talpára. Mondjuk macskát sem eszek.

Utóirat: Benéztem, nem 4, hanem 5 rugója van. Az egyiket beköthetjük lágyindítónak a táppal sorosan. Lufi, rugó, fehérje (macska).
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) pjg válasza bgsf hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Használható zengetőnek.
(#) tothbela válasza pjg hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Zzzzzzzzzzzz
(#) Bakman hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Inkább egy "Isten állatkertje" c. témába illene de talán itt is elfér: Bővebben: Link...
(#) tothbela válasza Bakman hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Ha már egymás képét nem legális összetörni, mindenki csinálja magának. Hazánkban ez súrolná az öncsonkítás fogalmát.

Azért megnézném a sürgősségi előtt mekkora sor állt a szertartás után.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
És a ruhát ki mossa ki.
(#) tothbela válasza sany hozzászólására (») Máj 30, 2018 / 3
 
Törött kézzel vérző orral,
Ruhát mosni oly nehéz.
Ingem úja zöld a fűtől,
Nadrág szára mint a réz.
(#) Gery78 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Nagyon elemedben vagy.
(#) tothbela válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Éjszakás műszak, műszerszoba, 6 monitor, 1-2 óránként kell beavatkozni a rendszerbe. Valahogy ki kell jönnie a gőznek.
(#) tothbela válasza jocko hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Ez a fajta szakszerűtlennek mondott bontásról az jut az eszembe, mit szólna a hetes, ha megkérném félúton (már kettéhasította a malacot), hogy mégiscsak meggondoltam magam, nem kellene még az idén levágni szegény jószágot. Rakja össze, jó ahogy van, had éljen még karácsonyig.
Következő: »»   771 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem