Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medencefűtés
 
Témaindító: davidka, idő: Máj 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 27
(#) Cocos hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Pécsről van szó. Igen ilyen idomokat használtam. Hát nem vagyok egy gyengécske gyerek, de Én úgy meghúztam azokat,hogy alig lehetett visszalazítani. Mégis csepegett. Most egyik sem a nyomáspróba után. A tető egyenes.
Amit észrevettem és nem értek:
tettem be két csapot a tetőre menő ágakhoz. Amikor a szivattyút kikapcsolom a medencébe menő ágban hallani a kluttyogást és a tetőnél levő könyökbe megy a levegő valószínűleg. Ha a csapot a szivattyú leállításakor elzárom, akkor semmi gond.
Tudom,hogy ez fizikailag nem ok., de a vége víz alatt van.
Mellékelek egy skiccet.

3556_001.jpg
    
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Marad az eleje. Ott kaphat levegőt.
(#) Cocos hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Ott is víz alatt van, ráadásul átlátszó cső és semmi levegő nincs benne.A szivattyú után is átlátszó cső van ott sincs semmi.
(#) Cocos hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Minden újra ellenőrizve,sehol nem szivárog.Mégis a tetőnél lévő könyéknél és a medencéhez menő cső belevegősödik. A tetőre menő ágban nincs kluttyogás csak az onnan lejövőnél.Most kb.fél órája ment gond nélkül.Ahogy kikapcsolom a szivattyút a ljövő ágban elkezdődik...Asszem' feladom.
Néhány kép,hátha valaki...
(#) kaqkk válasza Cocos hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
A legmagasabb pontra tegyél egy légtelenítő csapot,és ott légtelenítsd. Az összes levegőt nem bírja lehozni az áramlás apró buborékok maradnak a rendszerben amelyek leállás után a legmagasabb ponton összeállnak .
(#) furko válasza Cocos hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Úgy helyezd el a szivattyút hogy a nyomóág legyen felül, és függőleges legyen. Így a levegő szabadon ki tud jönni belőle.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
A harmadik képen az átlátszó cső megtörik. Ez szűkületet okoz, így a légtelenítés nem tökéletes.
Erős a gyanúm, hogy maradtak légbuborékok a rendszerben. A légtelenítést a lehető legnagyobb nyomással kell végezni. Mekkora a hálózati víz nyomása nálatok? 5 bart rövid időre még a 3 baros cső is elvisel.
Nagyon bántja a szememet ez a kúpos-bilincses csőkötés. Ezek a bilincsek játékra jók, de az LPE légmentes kötésére alkalmatlanok. A kúpos LPE kötöelem a cső belső átmérőjéhez passzol, a menetes anya annyira deformálja a csövet, hogy tömör kötés jön létre, üzembiztosan..
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2018
(#) Cocos válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Lehet benne valami,mert a könyök kicsit felnyomódik a spirálok szintje fölé így a legmagasabb pont lesz. Átalakítom.
(#) Cocos válasza furko hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Úgy van elhelyezve.Lehet csal a kép.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Az a kép is csalóka,mert nincsen törés benne. Nem tudom mennyi a nyomás,de megküldtem ahogy mondtad és nincs szivárgás.A bilincs a kúpos kötőelemre lett téve.Így a belső átmérő passzol.Az lpe idomrendszer másik fajtája a bordás idomok.Sok öntőzés technika használja.
https://www.irritrade.hu/termekek/ontozorendszer/ontozorendszer-tar...domok/
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Az a baj, ha egy kicsit eltér a tető vízszintestől, akkor a 10-20 "pillanatnyilag legmagasabb pont" keletkezik.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
A bordás idomok csepegtető öntözésnél használatosak. Ott nem jelent semmit, ha csöpög egy picit.
Megtörésnek kell érteni az ellapulást is.
(#) Cocos hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Elfogadom amit mondasz!De amikor a kúpos volt és megnyomtam akkor 3 helyen eresztett.Akkor pipultam be és tettem fel a bilincseket.Azóta-amikor megnyomtam-nem is csepegett.Majd az idő..
Semmiből nem tart visszatekerni a kúpokat.
(#) Cocos hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Nem engem kell meggyőzni, hanem a fizikát.
(#) Cocos hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
És lőn bódogság'!
(#) Cocos hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Mi a megfelelő sebesség a szivattyúnál? A legkisebb fokozaton 3 litert nyom percenként a 2.-on pedig 5-öt. Melyik a jobb?
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Az a körülményektől függ. Amit eddig írtál, nem egyértelmű.
A legnagyobb hőmennyiséget a legnagyobb víztömeg lehető leggyorsabb mozgatásával lehet kinyerni. Ez viszont nagyobb elektromos teljesítményt igényel. Az optimumot kell megtalálnod.
E három, meg öt liter mért adat, vagy az adatlapról, műszaki leírásból nézted ki?
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Mért adat mind a kettő.Közben egy áramfogyasztás mérő is mérte a szivattyút.
A 3 liter/percnél 23w, az 5 liter/percnél 31w a fogyasztása.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Szerinted mindent tudunk már?
Pédául a vízhőmérsékletekről nem írtál semmit. Harapófogóval kell kihúzni belőled mindent. Írd már le végre rendesen a körülményeket. Milyen vízmennyiségnél, mekkora fogyasztással, hány fokos vizet kapsz? Ezt ismételd meg különböző fokozatokon, és rögtön látszik a különbség.
(#) Cocos hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Jóvanna! Nem kell torkot vágni!
1:Más a szakmám,
2:most csinálok ilyet először,
3:nem tudhatom mi kell egy helyes válaszhoz a kérdésemre. Ha tudnám talán nem is lenne kérdésem..
De majd utánanézek.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
De legalább a kést meg kell mutatni! Ha nem teszem, még barkochbázhatok egy ideig.
Én meg ötvenvalahány éve tanultam ezt az általános iskolai fizika anyagban. Mivel még csak látnok sem vagyok, nem tudok semmit rólad, mi a szakmád, és honnan jöttél, mihez értesz, főleg azt nem, hogy mit tudsz, és mit nem.
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Hello! A tudásnak az már egy "jó" szintje, mikor már tudod mit nem tudsz.. Ez alól persze kivétel, a "semmit" mondó válasz.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Mivel -gondolom-a vízhőfok nem állandó sem a csőben,sem a medencében nem tudom erre mi szükség van. Ha ez fontos,akkor ezek szerint mindig változó sebesség kellene, szem előtt tartva a hőfokokat és az energiafogyasztásokat.
Na ez engem ennyire nem érdekel.
Az már inkább,hogy a tapasztalat alapján-aki már hosszabb ideje benne van-mi a jobb.
Gondolom a lassabb szivattyúval melegebb-de kevesebb-vizet küldök vissza, a gyorsabb fokozaton alacsonyabb (de a medence vizénél magasabb)hőfokút,de nagyobb mennyiséget.Mi a jobb.
Na ezt szeretném tudni csak.Én már nem emlékszem a fizikára.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Az alapállásod téves. A medence vizének hőmérséklete felfogható közel állandónak. A 10 köbméter vizedhez 200-300 liter 3-6 fokkal melegebb vizet keverve rövid távon a mérési hibahatáron belül lesz az eredmény.
Arra a kérdésre, hogy mi a jobb, nincs általános érvényű válasz. Ha az a cél, hogy minél melegebb legyen a medence vize, akkor -mint írtam- minél több vizet toljunk át a fűtésen. Kérdés, hogy a magasabb medencehőmérséklethez szükséges nagyobb enegiafelhasználás megéri-e?
Idézet:
„A legnagyobb hőmennyiséget a legnagyobb víztömeg lehető leggyorsabb mozgatásával lehet kinyerni. Ez viszont nagyobb elektromos teljesítményt igényel. Az optimumot kell megtalálnod.”
(#) Cocos hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Így már okés.Mivel a két fokozat között minimális az energiafelhasználás és az abból eredő költség,így ez nekem tökéletes és egyértelmű válasz.Köszönöm!
(#) WinZol hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Üdv!

Kerti medencéhez (10 m3, csővázas) szeretnék "vízmelegítőt".
Nem csak az ár számít, hanem szeretném, ha esztétikus is lenni, így a
feltekert LPE egyenlőre nem nyert.

Elhelyezés: 25 fokos tető kb. 4m magasság
Télre a levétel is megoldható (megy a padlásra)

Amiket néztem:
1. Polikarbonátos vízmelegítő by kly
2.Előre gyártott medence szolár (fekete 0,7 x 6 m) (Kb. 8-10 eFt /m2)


Kérdés:
Ezek hatékonyságával kapcsolatban kinek van tapasztalata?
Mennyire tartósak?


Köszi.
(#) szsrobert hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
A medence hoszigetelesere mik a javaslataitok?
(#) nedudgi válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Milyen medence?
(#) nedudgi válasza WinZol hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Ha 4m magasan van, ki látja?
Következő: »»   15 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem