Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   778 / 1116
(#) belfi2 hozzászólása Jún 16, 2018 /
 
Sziasztok!
nagyon kezd kiakasztani a Win 10 elcseszett kiadása a 1803. Nem elég hogy a "Háttérben futó alkalmazásokat " csak regisztryből lehet leállítani végleg, de most már nem megy a magánhálózat sem .Akár mit csinálok nem megy . Viszont ha pingelem akkor a gépek "látják egymást" viszont a hálózatban már nem jelennek meg. Tud valaki valamilyen megoldást?
(#) Gombszem hozzászólása Jún 17, 2018 / 1
 
Idézet:
„Tud valaki valamilyen megoldást?”

Win7
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2018 / 1
 
Windows 8.1 -et javaslok 10 helyett. Kb ugyanaz, de ez úgy működik ahogy azt (a legtöbb) felhasználó elvárná...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Sziasztok,
Win7 alatt CMD ablakban szeretném futtatni a képen láthatót de nem eszi meg.
Az elérési úttal lehet valami gondja, nem tudok rájönni mi a rossz.
Valaki segítene?

dos.jpg
    
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Szia!
Nagyon hajlok az általad javasolt 8.1 felé.Amennyiben az Őszi frissítés is ilyen lesz ,és lejár a 1709 támogatása az fog következni.Viszont bele nézegettem a Linux Mint-be is csak még ismerkedni kell vele.
(#) coyote55 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
cd \ "Enter"
cd program files (x86) "Enter"
c:\ program files (x86)\ cd mozilla firefox "Enter"
c:\ program files (x86)\ mozilla firefox\ firefox.exe "Enter"
Szerintem ez így működni fog, az "Enter" a megfelelő billentyűt jelöli
(#) coyote55 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
"... csak még ismerkedni kell vele." Vigyél virágot, úgy könnyebb az ismerkedés
(#) lelkes amatőr válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Nem jött össze.
(#) coyote55 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Konkrétabban? Mit ír ki, mi a gondja? Egyébként honnan jött az ötlet, hogy 32 bites programot DOS-ablakban futtass?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) lelkes amatőr válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Itt a hiba ugyanaz.

Az alapötlet, hogy egy ikonnal indítsam a böngészőt, majd kilépve takaritson ki maga után.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018

dos1.jpg
    
(#) coyote55 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 / 1
 
OK, én vagyok a hibás, mert leírtam azt is, amit látnod kell.
cd \ "Enter" (ezzel a gyökérbe jutsz)
cd program files (x86) "Enter" (ezzel a program files (x86)-ba lépsz be)
cd mozilla firefox "Enter" (ezzel a mozilla könyvtárba jutsz)
firefox exe "Enter" (ezzel indítod a firefox programot)
Csak azt írd be, amit én most leírtam!
(#) lelkes amatőr válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
A fele már megvan! A takarítót még nem szereti.

dos2.jpg
    
(#) coyote55 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Persze, hogy nem...
Mi az a "cd \CCleaner"?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) lelkes amatőr válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Közben rájöttem, nem kell a "\"
Így már megy! Kösz a segítséget.
Érdekes viszont, hogy a kezdőlap helyett a "https://www.infor.com/" oldal jön be.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) lelkes amatőr válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
A CCleaner a takarító program.
(#) RoliNyh válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
A gond az, hogy az elérési út szóközöket tartalmaz. Tedd idézőjelbe az elérési utat.

Egyébként teljesen felesleges egyenként belépkedni a könyvtárakba, azt egy lépéssel is megcsinálja.

A második programodat meg azért nem indítja el, mert a parancssor a mozilla firefox mappában jár, ott pedig nincs CCleaner mappa...

Megoldás, a második program indítását is abszolút útvonal megadásával kell elindítani.

Próbáld az alábbi parancsot. Nézd át a szóközöket, és az elérési útvonalakat jól írtam -e...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018

Start.cmd
    
(#) lelkes amatőr válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Kösz a tippet, közben már megoldottuk, megy is amit szeretnék.
(#) RoliNyh válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Egyébként ha csak annyi a cél, hogy kitöröld a böngésző ideiglenes mappáit, az is megoldható parancssorból, nem kell hozzá program, ráadásul 1000 -szer hamarabb megcsinálja...

Nálam is ki van téve az asztalra, és ha törölni akarok, csak egy kattintás...

Cache Del.cmd
    
(#) coyote55 hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Ma sem keltem fel hiába
(#) lelkes amatőr válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Azért szeretem a cleanert mert ez sokmindent takarít egyszerre, mint az a képen látszik.

dos3.jpg
    
(#) RoliNyh válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Igen, tudom, ismerem a programot. De szerintem teljesen felesleges eljátszani a procedúrát minden böngésző bezárás után. Ez így naponta minimum egyszer lefut, vagy akár többször is. Ezt a műveletet elég hetente, de inkább havonta egyszer időzíteni, ha annyira ragaszkodsz hozzá.

Egyébként ha kiegészíted a parancssort, a képen mutatott néhány funkciót még elvégeztetheted avval is. Az én parancssorom több mindent tartalmaz, de szándékosan kivettem dolgokat abból amit az imént feltöltöttem.

Persze mindenkinek saját joga/döntése hányszor játsza el...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) belfi2 hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Visszaálltam a win10 1709-es verziójára, és sikerült a hálózatot is kiépíteni. Csak az a baj hogy nem egyszerre. Tehát ha a számítógépeket bekapcsolom mindig az talál hálózatot amelyiken először keresem . Olyan hogy mind a 2 (3) gép egyszerre lássa egymást nincs .Egy UPC Connectbox mögött vannak a gépek Pingelni lehet oda vissza , IP-cím alapján nem találják egymást. Mi lehet a baj.
coyote55: milyen virágot ajánlasz?Holnap az lesz az első.
(#) belfi2 hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Belenéztem a connectbox beállításába , és a portforwardingnál mind a két gépnél az van írva hogy "erorr_translate"
Innen hová ?
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Agy közbenső routerrel AP ként használva már megy rendesen .
(#) coyote55 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Próbálj meg elsőre egy csokor jégvirágot, szerintem tetszeni fog
(#) belfi2 válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Szerintem még jobban elhidegül tőlem !
(#) D Wye hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Az egyik laptopom, melyet nem itthon vettem UK billentyűzettel rendelkezik (ezt azért emelem ki, mert a többi gépem magyar billentyűzetei nem csinálják), előhozta már párszor (Win7 alatt, mondjuk nem hiszem hogy az a gond, hogy gyárilag 10-el jött ki és én re-update-t csináltam) azt a rafinált dolgot, hogy gépelés közben egyszer csak nem veszi be a billentyűket. Aztán rájöttem, hogy nem az összessel van baja, egy-kettő működik, csak a megfelelő karakter helyett egy rajzot nyom oda. Mivel semmit nem tudtam vele kezdeni először, egy újraindítás oldotta meg a problémát. Legutóbbi alkalommal azonban nagy nehezen előcsalogattam a virtuális billentyűzetet, ami megmutatta, hogy a két CTRL és az AltGR be vannak ragadva.
Fizikai billentyűzet nem reagált, de virtuálisan ki tudtam kapcsolni, innen kezdve ment a fizikai is.
A kérdés az volna, hogy ez mi, mivel csinálom és hol lehet kikapcsolni?
(#) coyote55 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Nem hiszem. A jégvirág a befagyott ablakon (windows) "nő"...
(#) belfi2 hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Megpróbálom leírni a problémám. Szóval van 3 elosztó. Legyen "A", "B", "C". Az"A" elosztóhoz csatlakozik : DVD, két lámpa , valamit "B" "C" elosztó. "B"elosztó: asztali PC ,egy monitor táp ami valójában egy régi 170W- IBM PC táp. Ebben a monitorban benne van a PC hangszóró rész is."C" elosztó: Asztali PC és monitor. A probléma : Ha bekapcsolom a "C" hosszabbítót akkor beindul a B PC is .Ha kihúzom a "C" elosztóból a monitort és úgy kapcsolom ,akkor nincs baj.De ha menet közben visszadugom, akkor is bekapcsol a B gép.Ha kihúzom a hang kábelt a B-gépből akkor is jó,és akkor is ha lekapcsolom a B-monitor tápját.Kb 2 éve van így és 2-3 napja csinálja ezt a fura játékot.Szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Hosszas nyomozás , idegtépő pakolás , szerelés földhurok ellen sem oldotta meg a problémát.Egy BIOS beállítás a B gépen viszont igen, mégpedig az "USB egér felébresztheti a gépet" opció kikapcsolása. (USB mouse wake up). Érdekes volt az hogy az egeret számtalanszor megmozgattam , leesett, de a gép nem ébredt fel. Erre az impulzusra viszont igen. Így már minden jó!
Következő: »»   778 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem