Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medencefűtés
 
Témaindító: davidka, idő: Máj 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 27
(#) Cocos hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok!
A barátom-rajtam felbuzdulva-elkészítette a szolárját. 3-körös 80m/kör. (mint nálam)
A gondja a következő:a rajzon"*"-al jelölt helyen lévő spirálban a meleg vizes ágon szinte semmi víz nem folyik ki a szivattyú legkisebb fokozatán. A medencébe nyomja a vizet, de szerintem csak 2 spirálon megy át a víz. (vagy csak egyiken a többit nem nézte).Ha a 3. fokozatra van kapcsolva, akkor jobb a helyzet,de nem az igazi. A szivattyú emelési mag:6.9m, tehát elvileg jó.(kb. 4-4.5m-en vannak a tekercsek hozzávetőlegesen vízszintesen. Kipróbálta,hogy a szivattyúra nem csatlakoztatott csövet a nyomó oldalra csak a 20-as lpe csatlakozó idom maradt rajta. Így kb. 1.5 m messze nyomta a vizet , mennyiségileg pedig 22 litert percenként a 3. fokozaton.Mi lehet a gond?

rajz.jpg
    
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Az emelési magasságon, a felvezető csövön keresztül mennyi vizett nyomott?
A légtelenítést elvégezte hálózati nyomással, vagy a kreingető szivattyúval? nem roppant meg valamelyik cső? Mennyi a belső kör átmérője?
(#) Cocos hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
1. Azt nem mérte,de most megméri. Mennyi az elfogadható mennyiség?
2.Igen légtekenítette.
3.Nincs megroppanés.
4. 65 cm.
A magasságot nem jól írtam. Csak 3.5-4m köz9tti.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
A három csőhöz fél-egy köbméter illik óránként. Az elfogadható mennyiség attól függ, milyen szivattyúról van szó. A 65cm átmérő kevés, nagyobb ellenállást képvisel, csökkenti a szivattyú teljesítményét. Minimum 80cm az ajánlott.
(#) Cocos hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
A 2.fokozaton 540 liter, a3.fokozaton 660liter az első spirál elött.
(#) Cocos hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Nem lenne megoldás a felmenő cső és a hideg gerincvezeték nagyobbra cserélése?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Az egyes fokozat ezek szerint gyenge ehhez a felálláshoz. Ha az egyik ágon kevesebb folyik (honnan tudjuk?), akkor levegős, vagy nagyobb az ellenállása. A bekötés megfelel rajznak? Biztos?
Fordított bekötésnél az ágakon egyre kevesebb víz folyik.
(#) Cocos hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Igen a bekötés tuti. Most is a mérésnél az első spirál visszatérő ága üres.A szivattyú jelleggörbéje alapján ezen a magasságon a 2. fokozaton 1köböt nyom. Gondolom nem 20mm-en. Ezért gondoltam a vastagabb felmenőre. Nem jó ötlet?
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) Cocos hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Azt nem értem,hogy a szivattyúból (20-as idommal) kilépő víz mennyisége 22 liter/perc a 3.fokozaton.
A 3.5-4 m magasságban lévő cső végénél ez 11 liter/perc.Pont a fele. A jelleggörbe alapján ezen a magasságon 1 köböt tud a szivattyú a 2. fokozaton.(igaz nem 20-as kimenőn.)Ekkora nyomásveszteség lenne?
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Nyomásveszteség számítása. 1 bar 10 méter vízoszlop magasságának megfelelő ellenállás. A párhuamosan kötött három ág körülbelül 0,3 bar ellenállást jelent a szivattyúnak (minél több párhuzamos águnk van, annál kisebb a veszteség).
(#) Cocos hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Ezt néztem Én is, ezért nem értem. Közben arra gondoltam, hogy (árat ne nézzünk) egy ragasztható pvc csőből és idomokból egy osztó gyűjtő lenne csinálva minimalizálva az esetleges szivárgást.(25-ös,vagy 32-es csőből).A szivattyú és a gyűjtő között a hideg ágon a gyűjtő méretének (25 vagy 32) megfelelő LPE lenne a nagyobb vízhozam miatt. A spirálok (LPE20) ezekre a gyűjtőkre csatlakoznának és ez a méret menne a medencébe.(meleg ág).
Valahogy így:

rajz.jpg
    
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Én az időt néztem, 1 perc, amíg levágom, másik perc az illesztés, csavargatás. Ennyi. A másik, hátsó gondolatom az volt, ha nem válik be, akkor a négy darab félméteres csődarabot kidobom, a ragasztott elemekkel ugyanezt kellene csinálni - úgy nagyobb lenne a kár. De bevált, a dolog letudva, foglalkozhatok azzal, amit szeretek.
(#) Cocos hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Ezt értem és az eddigi olvasott válaszaidból tudható,hogy ezt preferálod.De (bocs) nem ez volt a kérdés,hanem,hogy működőképes az ötlet vagy sem.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Ezzel azt próbáltam sugallni, hogy gyakorlati tapasztalatom nincs. Elvi akadály nem jut eszembe.
(#) Cocos hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Ok.Köszi! Azért gondoltam a felmenőt növelnimert a szivattyú tudja az általad írt mennyiséget ilyenmagasan.Mégis fele jut csak fel. A 32-es sok lenne?
(#) Mathyas válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Minden kifejtettél részletesen, amit köszönök.
Számításod van LPE cső -nettó- térfogatára? Mert én úgy számoltam, hogy 200 méter 20-as LPE csőbe cirka60 litykó víz megy bele.

Azért ha ez mindig bele van pumpálva, amikor jól felmelegszik, az nem rossz.

De nem tudok pontos adatot, mert nem ismerem a falvastagságot pontos belső átmérőt, stb...
(#) nedudgi válasza Mathyas hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Teljesen mindegy, mennyi víz fér el benne, ha melegítni akarod a medence vizét, folyamatosan kell keringetni benne. Ha teát akarsz főzni, az más.
(#) novalusz válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Köszönöm a választ. Nem éreztem úgy, hogy olcsón és stabilan pikk-pakk meg tudom oldani hogy jók legyen a csatlakozások, véletlenül se szívjon levegőt stb., a feleségem meg már fürdeni akart, szóval most fel van töltve a medence teljesen. Szerencsére úgy néz ki, hogy így is élvezi a kisfiam.
(#) Cocos hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
A havernál ki lett cserélve a tetőre vezető rész 25-re. Most a 2. fokozaton 960 liter megy fel. Ez ugye rlvileg elég a 3 körre.Hálózatról töltve,légtelenítve utána folyamatos járatás. Az első kör visszatérő ágát megbontva azon a spirálon nem jön át víz.
(#) Cocos hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Probléma megoldva! Működő rendszer!
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Mi volt a gond?
(#) Cocos hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Ugyan abból az üzletből voltak az idomok ahonnan az enyémek.Találtunk egy picike boltot (barkács jellegű)ahol tök olcsón voktak kpe idomok. Azokra cserélve-és a 25 előremenő beépítésével-magasabb vízhozam,levegőmentes rendszer. A "csúnya" az a dologban,hogy az eredeti üzletben (öntözéstechnika kifejezetten) nem tudtak adni pl.25-20 kpe szűkítő idomotbcsak két idomból összerakva. A 25-20-25 T idomot is csak így adták volna. A kicsi boltban minden volt. Én is vettem és kicserélem a bilincseseket.
(#) Mathyas válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Miért, az nem lenne jó ha pl. 50 fokos víz lenne belepumpálgatva, termosztát segítségével?
Ha süt a nap, melegszik a cső, elér egy -x- hőfokot (amire én beállítom), bekapcsol a szivattyú, és ennyi.
(#) Mathyas válasza Cocos hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Milyen szivattyút használsz?
(#) furko válasza Mathyas hozzászólására (») Jún 17, 2018 / 1
 
"Ha süt a nap, melegszik a cső, elér egy -x- hőfokot (amire én beállítom), bekapcsol a szivattyú, és ennyi."
Minél hidegebb víz áramlik a csőben annál több hőt tud felvenni. Hatékonyabb ha folyamatosan megy. Nem az a cél hogy melegvizet állítsunk elő, hanem hogy a lehető leghatékonyabban hasznosítsuk a napenergiát.
(#) Cocos hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Én a már belinkelt vezérlést használom. Amíg látom,hogy melegebb víz megy a medencébe vissza hagyom a keringtetést, amint alacsonyabb kikapcsolom. Így,ha nap közben távol is vagyok, -de otthon beborul, esni kezd stb,-azt látom az alkalmazásban.Most például
látom,hogy folyamatosan 33 fokos vizet nyom a medencébe.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2018
(#) Cocos hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Ha egy 4.spirált szeretnék bekötni,de a 3 mellé már nem fér el,hová érdemes (kellene) tenni?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Köré nem lehet tekerni?
(#) Cocos hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Kevés infot adtam,bocs. A 3 spirál most a tető szélén van. Köré mellé nem fér semmi,de a ház felé még van hely. Tehát-mint a dobókocka 6-os oldala-még elfér 3. De ha csak 1-et tennék azt hova?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Ahova akarod. Lényeg, hogy párhuzamos legyen a többivel.
Következő: »»   17 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem