Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Renault elektronika
 
Témaindító: Ifjbockgaben, idő: Dec 12, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 24
(#) david10 válasza erbe hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Nem CAN buszon csatlakoznak, hanem simán digiatálisan.
Ha tápot adol valamelyik szenzornak, akkor négyszögjel formályában kellene kiadja a távolságot. Azt nem tudom, hogy a kitöltési tényezőt vagy a frekvenciát változtassa-e, de ha van szkópod, akkor megtudod mérni.
(#) Swarci válasza david10 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
még megnézem ujra de a multkor ezt irta valaki hogy a 18 és 19 es lábra kössem be ott nem csinált semmit,
(#) Swarci válasza david10 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
ezekre probáltam ,18 19 de semmi
(#) david10 válasza Swarci hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Huzd ki a kijelzőből a szenzort és a tápot, majd mérd meg a 18 és 19 láb között az ellenállást a - fele, majd mérd meg egymás között is.
Ha szakadást mérsz mind 3 esetben, akkor az azt jelenti, hogy a kijelződ nem támogatja a hőszenzort.
(#) Swarci válasza babchy hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
elvileg ezt probáltam,de nem mutatott semmit,18-19re
(#) Swarci válasza david10 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
akkor a 18 19 közt mérjem az ellenállást meg a táp meg a 19 és a táp meg a 18 között is mérjem meg?
(#) Swarci válasza david10 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
akkor a 18 19 közt mérjem az ellenállást meg a táp meg a 19 és a táp meg a 18 között is mérjem meg? 21es a táp?
(#) david10 válasza Swarci hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Szóval:
1. 18 és 19 között
2. 18 és 23 (test) között
3. 19 és 23 (test) között
4. 23 (test) és 24 * között

*a 24 nem tudom mi lehet, otthon megkell nézzem a gyári rajzban, hogy hova mehet, az is lehet, hogy arra tápot kell adni ahhoz, hogy mutassa a hőmérsekletet , de ebben nem vagyok biztos
(#) babchy válasza david10 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
A 24-esen kapna a digitklima külső hőm.infót.
(#) david10 válasza babchy hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Oké, várjuk meg kollégánk mérési eredményeit.
(#) babchy válasza david10 hozzászólására (») Jún 20, 2018 / 1
 
Cikkszám szerint(amit írt) stimmel. Persze attól lehet rossz!
Majd kiderül.
Esetleg a kijeelzőből a hőm. felé megvan e a kb.2400-3600ohm
(#) Lezli46 hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Clio-II. 1.2 2001. UCH Probléma!

Tudna valaki segiteni??? Háztáji autónkon haldokolni kezd az UCH..,általában "Jó" minden aminek müködni kell..,indul is stb., de alkalmadtán elkezd kattogni az UCH--relé.., ilyenkor nincs öninditózás., irányjelzés stb..,aztán meggondolja magát és megint átvált minde jóba..,vagy kell egy jól eltalált csati rángatás pl.., UCH-val van kommunikáció., kivettem a panelt., látszólag épnek néz ki.., de csati feszegetéssel.., alaplap "csavarással " stb., ki tudom provokálni a hibát.., lehet hogy egy korrekt melegitéssel meglehetne úszni egy költségessebb reparálást.., első körben erre gondoltom.., vállalná valaki az átforrasztást., vagy tudna egy ismerőst ajánlani erre a problémára?0
Privibe várnám a válaszokat.

köszi és üdv

(#) eSDi válasza Lezli46 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Hali!

Vagy beszerzel egy ugyan olyan évjáratú és verziós UCH-t és átrakod az EEPROM-ot. Ez a drágább megoldás és nem biztos, hogy azonnal találsz belevalót.
Vagy rááldozol egy-két napot és átforrasztasz a panelen mindent, amit csak elérsz. Beleértve a lyukgalvános furatokat is. Amire szükséged lesz: vékony hegyű páka, flux tartalmu ólmos ón, és olyan forrasztó zsír, ami nem korrodálja később a panelt. Esetleg isopropil a lemosáshoz és sok türelem. Én már csináltam, jó móka!
(#) Lezli46 válasza eSDi hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Szia!

Jó móka nem vitás.., privát mail ment.

Üdv és köszi
(#) Cicvarek hozzászólása Júl 6, 2018 /
 
Egy 1991 es gyártású Renault Clio RN tipusú autóm van.A vezető oldali kontakt kapcsolója ami az utastér világitást kapcsolja elromlott. Tudna valaki segiteni abban hogy hogyan lehet hozzáférni és kicserélni? Mit kell esetleg leszerelni? Nekem még nem sikerült eljutnom a kapcsolóig sem. Köszönöm ha van infó.
(#) Mate78 hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
sziasztok,

Clio 2002-es, 1.5 dci, magasabb fordulatszámon kigyullad a töltés visszajelző, kis idő múlva kialszik, de van hogy csak sokára.Mit, és hol érdemes mérni rajta, vagy generátor hiba lesz?

köszönöm.
(#) eSDi válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Hali!

Ha még nem volt nyúlva a generátorhoz soha, akkor irány a legközelebbi autóvillamossági. Fel kell újítani, mielőtt megeszi a szíjtárcsát, mert az a legdrágább az egészben.
(#) eSDi hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Közben egy kis tanulság.

A kicsikocsim, 2003-as Clio II 1.5dci 82hp a következőt produkálja: Olyan mintha eltűntek volna belőle a lovak, nehezen gyorsul, a végsebesség vízszintes terepen 110-120km/h-ban maximalizálódik. Padlógázra inkább megtorpanni érződik, félgáznál mintha kicsit jobban húzna. Hibalámpa nem világít, hangja normális, nem füstöl, nem büdös. A pillanatnyi fogyasztás is rendben van. EGR-t kipucoltam, jó retkes volt már, de nem éreztem javulást.
A mellékelt képen látható a jelenség okozója, szerencsétlen MAP szenzor inkább már csak a légköri nyomást mérte.
(#) Mate78 válasza eSDi hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Szia,

még nem volt a generátorhoz nyúlva, 233.000 km. van benne.
Ezekben a fesszabályozó a generátorba van építve?
(#) Mate78 válasza eSDi hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Ugyanígy jártam már én is.
(#) eSDi válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Az enyém egy kicsit tovább bírta. Megérdeklődtem, ezek kb ennyit bírnak.
Ha jól láttam akkor cserélhető külön, de rajta van közvetlenül a generátoron.
(#) Swarci válasza david10 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
most volt idöm csak erre akkor
18 19: 13,39kiloohm
18 23: ugyan az szerintem nullát mutatott szakadás vizsgálo vezetést mutatott
19 23: 13,39kiloohm
23 24 : 1,65megaohm
(#) Csilla0284 hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni Van egy Renault Scenic I típusú autónk.Szeretném megkérdezni,hogy mi lehet a baj,ha világít a műszerfalon a szervízlámpa,ABS lámpa és a kipörgésgátló.A számítógép egy 5010-es kódot dob ki rá...
Köszi a segítséget
(#) david10 válasza Swarci hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Szerintem a kijelző bemenete mehetett tönkre.
Nem drága egy ilyen kijelző, szükség lesz egy másikra.
(#) Swarci válasza david10 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
azt én értem,,,de mitöl mehetett tönkre?mint irtam ujjan vettem ,ezt senki nem piszkálta, szerintem nem tudja a kijelzö ,az nem lehet?
(#) Swarci válasza david10 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
miért?melyik érték mit kellene mutatni?
(#) Csilla0284 hozzászólása Aug 1, 2018 /
 
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni Van egy 2002-es Renault Scenic I típusú autónk.Szeretném megkérdezni,hogy mi lehet a baj,ha világít a műszerfalon a szervízlámpa,ABS lámpa és a kipörgésgátló.A számítógép egy 5010-es kódot dob ki rá...
Köszi a segítséget
(#) zolika60 válasza Csilla0284 hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Ez mind lehet egy hibás ABS szenzortól. Az 5010-es hiba az valami tévedés lesz. Mondja meg aki kiolvasta, hogy mit jelent.
(#) Zsarka hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Sziasztok ! van nekem is egy ilyen járgányom . Minden jól működik rajta , szépen megy , jó a fogyasztás de kb 120 km sebességnél kigyullad a hibajelző (izzítógyertya ) sárga kislámpája és valami mintha visszavenné az erőt .ha leveszem a lábam a gázról minden visszaáll a helyére. Köszönöm a hozzászólásokat .
(#) imre 15 dci hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
Sziasztok.
Esetleg valaki tudja hogy megane 2 nél, melyik érzékelő tartoznak a 2. Referencia áramkör alá?
Klíma problémával küzdök. Nem indul el.
Következő: »»   11 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem