Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   82 / 104
(#) molnarp válasza attika hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Nem szép, főleg hogy nem filléres cuccok ezek. Megérdeklődtem nem tárolják hűtőben. Azt nem tudom hogy felbontás előtt is kell-e hűteni.
Szerintem 2018.06.09 a lejárat, már szóltam emiatt. Igazad volt ígyis sokkal jobb, mint a termopasty.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Csak annyi különbség van a másikkal szemben, hogy ez 100% használható és nem kell hozzá semmilyen abrakadabra.
És ha azt veszed az sem olcsó és még csak használni sem lehet.
(#) molnarp válasza attika hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Igen. Kíváncsi vagyok mit vizsgálnak majd rajta. Max pákára rákenik azt látja hogy semmi baja. Nem hiszem, hogy mikroszkópikus mennyiséggel is megnézik.
(#) teszti válasza molnarp hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Hat napig lehet csak használni?
(#) vzoole válasza molnarp hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
2018 szeptember 6. a lejárati dátuma.
(#) attika válasza vzoole hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Jogos, ezt nem is néztem.
Akkor még bőven van idő.
Mert ha a gyártási dátumot nézed meg a lejárati dátumot akkor úgy már érthető, hogy akkor nem gyárthatták, hacsak nem ők gyártják helyileg
Vagyis ha akkor gyártották akkor nem járhat le 6 nap múlva.
(#) molnarp válasza vzoole hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Biztos hogy nem fordítva június 9? Nem nagyon vágom hogy kell nézni ezeknél.
Flux szárad ki belőle? Valahol láttam, utólag kevert hozzá az ember.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) molnarp hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Jogos, most már látom. Köszi az észrevételt!
(#) molnarp válasza attika hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Ez működik. Injekciós tű előtt a pötty...
(#) attika válasza molnarp hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Tudom, hogy működik
Én ugyan úgy jártam ahogy te, lehet, hogy a másik fajtát is fel lehet valahogy javítani ahogy itt is írták de nekem azzal nem sikerült semmit csinálnom.
Nagyon szépen lehet vele forrasztani, csak amikor én vettem akkor még majdnem a duplája volt.
(#) Chipmunk1960 válasza vzoole hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Valami amerikai dátum féle, 6 hónapig szavatos ezek szerint.
(#) freddyke hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Sziasztok!

SMD 3528-as LED-ekből kétfélét forrasztottam be egy panelre. Az egyik működik, a másik nem. Gondoltam túl sokáig melegítettem, gyári hibás vagy egyéb oka van. Kicseréltem egy másik ugyanolyanra, az sem működik. Annyira érzékeny lenne, hogy pár másodperces (szakaszosan ismételt) melegítést ne viselne el 360°C-on? Mi lenne a beforrasztás helyes módja?
(#) Chipmunk1960 válasza freddyke hozzászólására (») Jún 22, 2018 / 1
 
Szia, Kipróbáltad előtte? Találkoztam olyannal, amelyiknek fordított volt a polaritása. Hőléggel, vagy pákával forrasztottad? Szerintem elég a 240-260 fok.
(#) freddyke válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Nem próbáltam ki. Adatlap szerint jó a polaritása. Nincs kéznél tápom, de valahogyan összehozom a próbát akkuról. Pákával.

Kiforrasztani egy pákával hogyan lehetne? Az elsőt ónitatószalaggal csináltam, nem engedte el. Pákával megemeltem az egyik lábát, kicsit kifordítottam. A másik láb hajlott, de egy pici részt feltépett a forrpad közepéből. Nincs jelentősége, de nem rongálnám tovább.
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Egyik pad-et felónozod, rápozicionálod az alkatrészt,-jelen esetben a led-et,-majd leforrasztod a másik pad-en is.
Led-et eleve nem hőlégfúvózunk, szakszerűtlen.
(#) Chipmunk1960 válasza freddyke hozzászólására (») Jún 22, 2018 / 1
 
Egy jó DMM kinyitja, látszik a fénye. Kiforrasztani 2 pákával, vagy egy szélesebb K heggyel oldalról melegítve mindkét pontot egyszerre.
(#) freddyke válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Idézet:
„Egy jó DMM kinyitja, látszik a fénye. Kiforrasztani 2 pákával, vagy egy szélesebb K heggyel oldalról melegítve mindkét pontot egyszerre.”
Köszönöm. Egy más típusú LED-el próbáltam. A diódavizsgáló tényleg kinyitotta és polaritáshelyes volt a jelölés. Az egyik pákámmal nem szívesen nyúlok ilyen dologhoz, de két pákával azonnal kikaptam. A kiforrasztott LED (ez a típus) sem multiméterrel, sem nagyobb feszültségen nem működött (a panelben nem tudtam megpróbálni, mert van vele párhuzamosan egy 1.5k ellenállás). Talán már új korában hibás volt vagy minimális toleranciája van hősokkal szemben. Az új LED beforrasztva működik.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza freddyke hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Az adatlap is 240 fokot ír a reflowra, 260-at max 6 sec-ig. Jó únnal, fluxal 1-2 sec beforrasztani a lábakat egyesável, s legalább az elsőt befuttatni, felesleget levenni, amelyikkel kezded. Ez az adatlap 50mA -t ad meg , de nem írja hány volton....kiváncsi lennék, ha egy újat rá tudnál tenni egy 50mA -es áramgenerátorra, hány volton lenne fénye??? Mert találkoztam már olyan 30V körüliekkel is LED -es energiatakarékos égőkben, nem volt bennők más mint egy Greatz, puffer egy soros RC tag, a kb 300v 10 dvb LED -re ment direktbe. Hát nem bonyolították el, az élettartama is annyi volt.
(#) freddyke válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Ehelyett 360°C-on melegítetten 1.5-2 másodpercig egyszerre, szakaszosan. A másik, más típúsú LED simán bírta és az is, amit ehelyett raktam be 310°C-on (harmadik típus). Szokás 240-260°C-on forrasztani? A fórumon (más témában) 300°C feletti hőmérsékleteket emlegetnek. A Weller TCP pákánál az elterjedt hegyek 310 és 370°C-ot tartanak. A már említett adatlap 30mA-t ad meg és 20mA-nél 2V nyitófeszültséget. Az ellenállás 20mA-re volt számolva, kellett volna, hogy legyen fénye. Kiforrasztás után próbáltam 4*1.2V-os NiMh akkuval, hogy talán felvillan egy rövidet utoljára, de semmi.

Ónból nagyon vastag van, szenvedés volt megfelelő mennyiséget csipegetni belőle. Esetleg tudtok ajánlani SMD-hez ólmos, jó minőségű ónt?

Fluxból Amtech NC-559-TF (AS)-t használtam, most először. Azon kívül, hogy a mosószer szagával jól telement az orrom és a szám, nem túl hatásos. Többször kellett kennem és melegítenem, mire a kívánthoz hasonló formájú lett az ón, de tökéletes nem lett. Nálatok ez a fajta bevált?
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Idézet:
„Ónból nagyon vastag van, szenvedés volt megfelelő mennyiséget csipegetni belőle. Esetleg tudtok ajánlani SMD-hez ólmos, jó minőségű ónt?”


Kester, Alpha Metals ónok.
Pl:Kester 92-6337-9710 stb
Alpha:RELIACORE 15
Az Alpha 0,25mm-től felfelé kapható, nagyon jó minőség.

Flux-ból az Alpha RMA-9LV zselét, vagy az NR300-A2D tollat tudom ajánlani.

Az Amtech amit használtál,az valamilyen kínai hamisítvány lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Beszerzési forrást tudsz ezekhez? Az Amtech-ről hogyan tudom megállapítani, hogy hamisítvány? A hestore-ban vettem.
(#) Chipmunk1960 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
0,3 egészen apró dolgokhoz, 0,6 jó ehez, kicsit nagyobbhoz 0,8-1mm, megfelelő. Ez a 3 méret általában elegendő, mondjuk én használok 1,5-2mm -t is , de azokat akksikábelek csatiba forrasztásához. 200A- tól felfele, nem ép smd.
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Farnell.

Az Amtech szerintem eleve nem egy csúcsminőség, tökmindegy hol veszed.
Az a gond ezekkel a noname, esetleg hamis cuccokkal, hogy nem sokkal kerülnek kevesebbe mint egy márkás, minőségi, jó anyag, mégis a használhatatlanság határát súrolják, a forraszkötések minőségéről meg ne is beszéljünk.
Mégis ezeket veszik.Mindegy, mindenki a maga kárán tanul.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Valahogy én is ezen a vonalon mozgok.
Ólmosból 0,25-0,5-0,8-1mm
Ólommentesből 0,3-0,8-at használok, mindent az alkatrész/forrpad mérethez igazítva.
Vannak akik mindent letudnak 0,8-1,5-es ónnal, de én más elveket vallok.
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Köszönöm, de sajnos Alpha-t egyáltalán nem találok a farnell-nél csak Kester-t. A listán szinte minden tételnél 7000 forintos (+ÁFA gondolom) kiszállítási díj szerepel. Esetleg más forrást nem tudsz? A Multicore nem jó?
(#) Beila válasza freddyke hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
A Beila által említett cégnél meg tudod rendelni.Nem számolnak fel külön költséget.
Nézz körül az itthoni kereskedőknél is, lehet kapni a cuccokat.
Egy részét Én is itthon vásároltam, de van amit Webáruházból.
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Csak egy fajtát vennék, amely univerzálisan alkalmas a legtöbb munkára. 1206 vagy 0805 alá nem megyek (hacsak nem javítani kell). Multicore 1.2 mm-es van jelenleg. 0.5 mm körüli lenne megfelelő vagy inkább vékonyabb? Gondolom a vékonyabból könnyebb többet adagolni, mint a vastagabból kevesebbet. Átnéztem az fdh.hu választékát, el vagyok veszve benne. A vastagságon kívül különböző Sn Pb arányok vannak és különböző flux típusok, amelyekről nem tudok semmit. Tudnátok esetleg ajánlani egy konkrét, megfizethető árú típust? Szerintem egy 450g körüli mennyiség életre kiszolgálna.
(#) Chipmunk1960 válasza freddyke hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Általában a 60/40 körüli arány szokott lenni, szerintem felesleges egy életre valót bevásárolni, akkor inkább több méretben. Idővel oxidálódik a külseje, s nehéz lesz vele dolgozni.
(#) freddyke válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
A 450 grammos körüli tekercs a legkisebb kapható mennyiség. Erre értettem, hogy nekem egy életre elég lenne.
Következő: »»   82 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem