Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap javítása
 
Témaindító: csiperke, idő: Okt 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 34
(#) imre_d hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Lehet egy buta kérdésem? Fél éves Aldis, AMBIANO indukciós főzőlapom, használaton kívüli állapotban elpusztult. Se kép, se hang! Érdemes, lehet javítani?
(#) szsrobert hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Udv.
Vettem egy melegitot. Viper feliratu chip ki van durranva. Tudtok errol valami infot? Kulsore 555 meretu.
Mekkora frekvencian uzemelnek ezek?
Egyenaramrol lehetseges mukodtetni? 200-500W Pmaxra gondolok folyamatos uzemben 50V feszultsegrol.
(#) pjg válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
A Viper a processzor.
Innentől jó, ha donornak tudod használni az esetlegesen jó alkatrészeket.
(#) Sebi válasza pjg hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
"Szerencsére" nem a processzor... Ez az ST-micro SMPS tápja: Viper 12 ha jól emlékszem.
(#) Swedhart válasza Sebi hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Sziasztok az Viper22 pontosan olcsó táp ic
(#) pjg válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Akkor ezt benéztem. De ha az szétrobbant, vitt magával mást is.
(#) Swedhart válasza pjg hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Egy probát meg ér hátha nem vitt mást
(#) szsrobert válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Koszonom.
Ha behalt az se baj. A tekercs jo benne. Szekletert vizeletert vettem kiserletezni a tekercs miatt.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
Sziasztok. Van egy Electrolux indukciós főzőlap amit ajándékba kaptam mert rossz. Szétkaptam 2db IGBT zárlatos (Ezeket ki vettem) és megpróbáltam elindítani kíváncsiságból. Elindul a főzőlap az a 2 szekció ahol nem volt hibás alkatrész az működik tökéletesen, az a kettő ahol a hibás alkatrész volt az érdekesen viselkedik. Én úgy gondoltam, hogy csak az az 1 nem fog menni amiből a hibás alkatrész ki jött, de nem megy a másik se ami azon a panelon van elindítás után azt mondja nincs rajta edény pedig van és a jellegzetes pulzáló hang is hallható ami a működést jelezné. Kikapcsolást követően a "hibás" oldal 2 szekciójánál meg jelenik 1-1 C betű az időzítőnél meg 20 -Gondolom ez hibakód lenne. Szóval a kérdésem az, hogy ez meg oldódhat az IGBT cserével vagy keressek valami más hibát is?
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Meg oldódott megy a szekció másik lapja csak az edény nem volt teljesen oda illő.
(#) Larry35 hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
sziasztok!

Van egy Bauknecht indukciós főzőlapom amelyett 6 éve (garancia már nincs), vettem de csak 2 hete került beépítésre. Addig a padláson figyelt a dobozában. Bekötöttük, tökéletesen működött majd kikapcsoltuk. A meglepetés akkor ért mikor pár óra elteltével ismét be akartam kapcsolni. Semmi,sem történt. Megszakítók rendben. Lekötöttem a vezetékekről közben el kellett mennem egy órára. Visszaérkezve visszaköt és csodák- csodája ismét működött a gép probléma nélkül. 2 óra múlva ismét bekacsolás után megint semmi. Rutinbol ismét leköt és vissza de semmi. Még egy próbát tettem de a visszakötés előtt vártam kb 1órát. Próba, ismét működött. Ezek után a gyanum a következő: a tápegység panel a hunyó, azon belül a kondenzátorok( esetleg kiszáradtak?) Mi a véleményetek?
üdv
(#) Moderátor hozzászólása frob hozzászólására (») Jún 20, 2018
 
Mi az az "üzi"?! Ez nem chat felület!
Továbbá a kérésed az apróhirdetési rovatba tartozik!
(#) mikulamotor hozzászólása Júl 2, 2018 /
 
Sziasztok !
Segítségre lenne szükségem Whirlpool indukciós főzőlap F47 hiba kódot ír ki , kérdésem az lenne hogy mit jelent ez a hiba kód és mi lehet a baja .
Előre is köszönöm a segítséget
(#) mhl hozzászólása Aug 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy régi indukciós főzőlap, ami úgy ment tönkre, hogy a hálózati kábel a lap fölé került.
Szerintetek meg lehet javítani?
Kösz!
(#) Auth Zsigmond válasza mhl hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
"úgy ment tönkre, hogy a hálózati kábel a lap fölé került". Azt hiszem, segítene ha többet árulnál el a történtekről, és a "végeredményről".
(#) Gafly válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
A hálózati kábelt biztosan lehetne javítani
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2018
(#) pjg válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Aug 3, 2018 / 2
 
Én is "úgy mentem tönkre, hogy a nők fölém kerültek. Olyankor nagyon nehéz a szükséges időben kiszállni.
(#) nyamnyam hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok

Van egy Stúdió IK3000 indukciós főzőlapom amelyik a hálózatba csatlakozás után a kijelzője felvillan a ventilátor egy pillanatra elindul és utána semmire nem reagál !
Mi lehet a hiba ?
(#) Sebi válasza nyamnyam hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Tápegység.
Típus nem mond semmit, talán egy fotó kellene. Nagyon sok "márka" ugyanazt a kínai alaplapot használja, amiben egy 8 lábú VIPER12 a táp.
(#) balazsjzsf hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! Vettem egy régi német miele főzőlapot. Az első két része indukciós és a nagyobbiknak van booster fokozata is. Jobb oldalán vannak az érintőgombok. Használat után, miután lehűltek mindegyik rész mellet kialszik a H betű kivéve a boosteresnél. 10 perc elteltével beindul a ventilátor és nem áll le, annak ellenére sem ha hideg a lap és a H betű sem tűnik el, ki sem tudom kapcsolni. Ha lekapcsolom az áramot és újból visszakapcsolom ismételten megjelenik a boosteres résznél a H betű annak ellenére, hogy be sem kapcsolom és 5 perc elteltével indul a ventilátor és nem áll le. Miért lehet ez? Köszi a segítséget
(#) csabexx válasza balazsjzsf hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szia. Nagyon úgy néz ki, hogy megadta magát a termisztor ami által figyeli a vezérlés a hőfokot. Első körben azt mérném le, mert ilyen esetben 80 - 90%-ban ő a ludas. Venti pedig azért nem áll le, illetve beindul, mert ugye nem a megfelelő ellenállás értéket kapja a vezérlés és azt hiszi ezáltal, hogy forró még mindig a felület.
(#) balazsjzsf válasza csabexx hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szia. Köszönöm a gyors választ. Arra lennék még kíváncsi javítható e a termisztor vagy cserélhető és mennyiért, mert nem igazán értek hozzá.
(#) csabexx válasza balazsjzsf hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Nm. Írtam privát üzenetet, hogy ne legyünk moderálva
(#) hzoli2 hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Sziasztok, remélem nézik még ezeket a kérdéseket, mert egy egyszerű kérdésem lenne az indukciós főzők hatásfoka területén, érdekelne bármilyen vélemény, tudom mérésekkel ezt meg lehetne tudni, de pont azért írok ide , hátha olvassák olyanok , akiknek nagyobb rálátásuk van a témában
Tehát az érdekelne , hogy egy 1500W -on működő indukciós főző, amely egy 5 literes vizet melegít, jobb hatásfokkal melegítheti -e fel , mint egy ugyan így 5 literes vízmelegítő bojler?
A bojler is 1500W -on megy. A bojlernél a vízben van a fűtőszál , a környezetét nem melegíti .

Érdekelnének a vélemények a témával kapcsolatban.
(#) Janszi válasza hzoli2 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Szia,csak nem akarod lecserélni a vegyes tüzelésű kazánt egy indukciósra?
(#) hzoli2 válasza Janszi hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Üdv,
Nem , én klímával fűtök , ez vált be 'H' tarifás árammal nagyon jó a fogyasztása. Nagyobb lakásnál , több szobáknál gáz cirkót tartom jónak. Az indukciós cucc csak a hatásfok miatt érdekel, mert azt mondják , hogy jó a hatásfoka.
Akkor létezik már az indukciós főző elvén működő kazán is ?, le vagyok maradva a technikai újdonságok terén. A gáz cirkóhoz viszonyítva milyen a hatásfoka?
(#) szsrobert válasza hzoli2 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
A viznek kell a hot atadnia.
Tehat: egyforma magassagu es szelessegu vizmelegito edeny vagy gomb hoszigetelessel.
Ezen belul nagy feluletu vizmelegito fokozatosan adja at sok viznek a hojet. De vizkoves lesz akkor is.
Vagx indukcios melegiti az edeny aljat, az alja a falait es igy atadja a hot a viznek.
1000Wtal 6liter viz 30 perc. 12 liter 1 ora.
(#) Janszi válasza hzoli2 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Üdv,
nincs különbség hatásfokban az indukciós és a hagyományos bojler fűtés között,előbbi melegíti a hőszigetelt vizet tároló tartályt,az meg a vizet,utóbbiban a fűtőbetét melegíti a vizet,az meg a hőszigetelt tartályt.Azonos teljesítmény esetén.Az üzemeltetési és bekerülési költségben van különbség csak.Kb. tíz éve főzök indukcióssal,ott már jelentős a különbség,az edény ugye nem hőszigetelt.Padlófűtéshez nem kell komoly gőzkazán,ott is a bekerülési és üzemeltetési ktg a lényeg.
(#) Sebi válasza Janszi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Azért a hatásfokban van némi különbség e kettő összehasonlításában! Mégis mire kell a hatalmas hűtőborda és a kényszerhűtés ventilátorokkal az indukciósban? Az a hő a veszteség!
A boylernél ilyen nincs.
Más kérdés, hogy az edényben való vzes főzéshez - a gázhoz és az ellenálláshuzalos típusú főzőlapokhoz képest az indukciósnak van a legjobb hatásfoka. Ha csak vizet kell melegíteni, akkor még ennél is jobb a kancsó talpába épített fűtőbetét. (Vízforraló)
(#) granpa válasza Sebi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Hogy a szovjet-mintájú merülőforralót ne is említsem! Vagy a "sereg"-ben használt zsilettest!
Következő: »»   20 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem