Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap javítása
 
Témaindító: csiperke, idő: Okt 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 34
(#) increduluszoltan hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
BUÉK!
Az eredeti témáról kérdeznék!

Karácsonykor el halt a BOMANN EBK959 indukciós főzőlapunk..
E1 hibát ír ki...kicsit büdös is volt,mintha valami trafó(?) lefüstölt volna benne...
Megoldás van rá,vagy kuka?
(#) imre_d hozzászólása Feb 15, 2019 /
 
Már a második főzőlapot "lövöm ki"! Eddig nem tudtam miért most már valamit sejtek. Az indukciós főzőlap használaton kívül, azonban a vele közös 4-es elosztóban egy botmixert (egy aprítógépet) kezdtem el használni. A beindításkor, rövidzárlat, a biztosítékot lenyomta.
Visszakapcsolva, a mixer kifogástalanul elvégezte a dolgát, hibát nem jelzett. Más nap használnám az indukciós-lapot se kép, se hang. A hozzáértőket kérdezném, lehet, hogy valami áram-lökés tette tönkre? Mi a megoldás, hogy harmadszor ez ne forduljon elő?
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Feb 18, 2019 /
 
Egy elosztóról "megy" a hűtőládám, egy régi, hagyományos, mechanikus kapcsolós és egy olcsó, egylapos indukciós főzőlap. (Ez már a "jobbik" fajta, kikapcsolás után a ventilátorral visszahűt, mielőtt leáll.) A hűtő és a mikró direktben megy az elosztóból, az indukciós lap egy, az elosztóba dugható, glimmlámpás, kapcsolós dugaljból. Ennek mérete nem jelentős, a mikró mögötti elosztóban bőven elfér, ára pár száz forint.
Azért használom így a főzőlapot, mert kikapcsolás után készenléti üzemmódba vált, így a hálózaton (a kikapcsolt idő alatt is) érkező nem kívánatos feszültség tüskék tönkre tehetik. Persze az üzemidő alatt is érkezhetnek feszültség tranziensek, de az üzemidő jellemzően töredéke a napi 24 órának.
(Szükségtelenül nem tartok más villamos eszközt sem feszültség alatt, kivéve a folyamatos üzemű berendezéseimet. Pl. hűtő, fagyasztó, hálózati órás multimédia, stb.)
Érdekességként jegyzem meg, pár éve a Hajdú villanyboyler szerelőlapjánál keletkező túlhevülés felolvasztva, és felgyújtva a műanyag fedőlapot, lecsepegve felgyújtotta az alatta tárolt mosásra váró ruhanemüket, kiterjedt tüzet okozott. Fontos a kilágyult, meglazult kontaktusok után feszítése, de ez már egy más téma.
(#) imre_d hozzászólása Feb 18, 2019 /
 
Megfogadom a tanácsodat! Köszönöm!
(#) zolifoto hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Sziasztok kedves Fórumozó Társak!

Hozzám került a mellékelt fotón látható Whirlpool -IKEA indukciós főzőlap. A típusát sajnos nem tudom, mert lekopott az adattáblája. Bekapcsoláskor F5 hibakódot ad. Érdeklődök vélhetően mi lehet a probléma, érdemes e nekifogni a javításnak? Érdekelne továbbá a típusa is, ha valaki a fénykép alapján felismeri. A válaszaitokat előre is köszönöm! Tisztelettel: Zolifoto
(#) Constans válasza zolifoto hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Vezérlőpanel Hiba! Esetleg az időzítő környékén kezd el keresni, de mielőtt szétszednéd tegyél vele egy próbát, lehet hogy csak pillanatnyi hiba. Egyes modellek a túlkis átmérőjű edényt nem érzékelik próbáld minimum 20-22cm átmérőjű fém edénnyel( nem alumínium!) esetleg egyenként
nézd át mind a négy főzőlapot. Sajnos számomra a képről nem beazonosítható.
(#) zolifoto válasza Constans hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Köszönöm a javaslatot!
(#) Kraken hozzászólása Ápr 27, 2019 /
 
Üdvözlet mindenkinek.

Szeretnék segítséget kérni Whirlpool indukciós főzőlapom javításához. A készülék három fázisra van csatlakoztatva, és egy házon kívül történt javításnál kikötötték a mérőóra utáni biztosítékoktól jövő vezetékeket, majd a visszakötés során leverte a biztosítékok közül az egyiket. Ezekután a főzőlapomon hibakód jelent meg. A négy lap közül a jobb oldali kettőnél F47 hibakódot ír ki, a másik kettő működik rendesen. A készülékbe menő egyik fázis autómatáját nem lehet visszakapcsolni, mert azonnal leold, így két fázis van most a készülékben. A házon belüli egyéb készülékeknél nem tapasztaltam meghibásodást. A főzőlapot kiszereltem, és a belsejében a betáp után égési nyomokat találtam, Két db kerek, kétlábú alkatrész ( Z1 és Z2 helyen lévő úgy gondolom varisztorok) kiégtek, A mellettük CX1 és CX5 helyen lévő MKP-X2, 2.2 mikróF értékű kondenzátorok oldala kormos, de lehet, hogy csak a közelség miatt. Ha jól láttam két különálló áramkör van a jobb és baloldali lapokhoz, külön biztosítékokkal, mindkettőnek az értéke F25 AH/250V. Az áramkörön van egy adattábla W1064 1989.A felirattal for HAH-6000AP A1&A2, S/N: 1M140801510519 T:85 fok, TYPE: DCA 3 REV 2.1.
Tudna valaki kapcsolási ábrát küldeni erről a panelről, vagy megadni a varisztorok értékét, hogy cserélni tudjam. Lehetséges-e, hogy más is károsodhatott, és hogyan fogjak hozzá a javításhoz, nehogy nagyobb kárt okozzak a mostaninál.

Köszönettel:Tamás
(#) Gafly válasza Kraken hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Sokat segítene, ha csodaszám lenne hozzá.
Nem nekem, mert én nem értek hozzá, csak úgy.
(#) erbe válasza Kraken hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Valószínűleg csak a varisztorok károsodtak. Hiszen az a dolguk, hogy a mögöttük lévő alkatrészeket megvédjék. Az átmérőt meg tudod mérni, a feszültség 275 V. Ezt a másik két egységről még le is tudod olvasni. Pl. S20K275, ez 20 mm átmérő, 275 V. Ha kiforrasztod, utána mérj rá a pólusokra! Ha még ezután is zárlat van, elsősorban IGBT, másodsorban segédtáp lehet.
(#) komisa hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Szép napot!
Egy kis segítséget szeretnék kérni .
Adott egy sikp 2000 e2 indukcios főzőlap, de sajnos meghalt.
az üveg lap alatt találtam egy spf214 cb-s hő érzékelő biztosítékot ami elszállt, és mellette egy 100kohm-os 135-104-QAD-J01-es
üveg thermistort is ,aminek kimérve csak 71 kohm az ellenállása.
kérdésem az lenne ,elég a spf214 -et kicserélnem vagy jobban járok ha mind kettőt ?
A másik kérdésem mi okozhatta hogy kiment a hőbizti ?
előfordulhat hogy más baja is lehet ? és az alkatrészek cseréje után se fog müködni ?
Ha rövidre zártam a höbiztosíték helyét akkor elindult a gép és a kijelző is . ,igaz a fütőszálat nem kötöttem vissza .

Válaszotokat előre is köszönöm !!

üdv: komisa
(#) Gafly válasza komisa hozzászólására (») Máj 12, 2019 / 1
 
Idézet:
„igaz a fütőszálat nem kötöttem vissza .”


Tehát a főáramkör nincs rajta?
Akkor bizony lehet ott még más hiba is (zárlatos IGBT, stb...

Ha a hőbiztosíték az tényleg az, akkor akár más baja akár nem is lehet.
(#) komisa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Holnap megveszem a két alkatrészt , már ha kapni
Egy probát megér ,csak nem olyan drágák .
Nem észleltem zárlatra utaló jeleket .
(#) komisa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 13, 2019 /
 
Szia lenne még egy kérdésem ,megvettem a hőbiztosítékot ,csak a kiszedésnél azt nem jegyeztem meg melyik vége hol volt Fontos az? ,vagy mindegy melyik vége hová kerül .
(#) proba válasza komisa hozzászólására (») Máj 13, 2019 / 1
 
A hőbiztivel kapcsolatban, ha tényleg az, akkor mindegy a "lábkiosztás". Amire viszont vigyázz, beforrasztásnál a lábat hűteni, vagy hosszú láb. Az első példányom a beforrasztás során elhalálozott. Mire rájöttem, miért nem működik a hősugárzó csere után, és mi okozta....
(#) komisa válasza proba hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Szerintem az, mert a főzőlap alatt van elhelyezve, hővezető pasztával, és nem forrasztva van, csak kis réz szorító gyűrűvel kapcsolódik a vezetékhez. SPF214 CB

Köszönöm a hozzászólásod!

Akkor szerinted nem lényeg, nincs (-) meg (+) vége.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Sebi válasza komisa hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
A biztosító egy darab drót, nincs polaritása. A termisztorok tűrése akár 20% is lehet, ezenkívül a mérés eredménye a környezeti hőmérséklettől is függ. Jó a 71k érték.
(#) komisa válasza Sebi hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget !
(#) komisa válasza proba hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Ha hőkapcsoló és nem hőbiztosíték ,akkor is mindegy a lábkiosztás ?
Mikor kivel beszélek mindenki másképp hívja.
Már belekavarodok
Ráadásul elhagytam a kis NTC termisztort ,egy 4mm hosszu 2mm átmérőjü piros üveg volt
rendeltem egy másikat és egy lapos kerámiát kaptam helyette most nem tudom jó lessz vajon ?
pedig 135-104QAD-JO1 est rendeltem lehet NTK kaptam NTC helyett ??

A segítséget előre is köszönöm

üdv: komisa
(#) Sebi válasza komisa hozzászólására (») Máj 18, 2019 / 1
 
Ha az értéke megfelelő és mechanikailag el tudod helyezni, akkor mindegy milyen tokozása van.
Ja. Ohmmérővel könnyen eldönthető: ha melegítésre csökken az ellenállása, akkor NTC.(Negatív Temperature Koefficient )
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
(#) granpa válasza komisa hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Az NTK ugyanaz, mint az NTC.
(#) komisa válasza Sebi hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Köszönöm a reagálást !
Azt evidens amit írsz,de amit kaptam az csak 160c fokig használható nekem meg 300c fokot kéne kibírnia .Ezért vacilálok .Mit tanácsolsz ?
(#) Sebi válasza komisa hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
300 fokig nem megy fel ott a hőmérséklet, csak kb 180 fokig. A tárcsa termisztor forrasztva van, ez lehet a kritikus pontja, de ezt a hőmérsékletet még bírnia kell
Tedd bele nyugodtan, mert ha baj lenne vele, úgyis kiáll hibára.
(#) pea hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Üdv mindenkinek,

a Google keresővel találtam ide, erősen ontopic problémával, AEG félindukciós főzőlapunk kb 5 hónap után E6 és E8 hibával sztrájkba kezdett. Átolvasva a fórum és egyéb oldalak tapasztalatait, az elektronika javítására lenne szükség, de ebbe házilag nem szeretnénk belefogni. Van olyan ajánlható személy, akire a javítást rábízhatnánk? Ha nem fórumtéma, akár privát Emailban is (ptrander@gmail.com) a javaslatokat megköszönnénk

Péter
(#) erbe válasza pea hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
Garanciális szerviz.
(#) pea válasza erbe hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szia, kösz, de ők csak panelcserével dolgoznak, egy új főzőlap áráért...
(#) granpa válasza pea hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Garanciában?! Irány a fogyasztóvédők!
(#) erbe válasza pea hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Azt írod, 5 hónapos. Az még bőven belül van a garanciális időn.
(#) old-mike-48 hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Üdvözletem!
A Tarrington House egylapos főzőnk eléggé furcsa körülmények között elromlott. Egy kapcsolós hosszabbítóról ment évek óta. Tegnap használat közben jött egy pukkanás szerű hang (valószínűleg a kismegszakító és esetleg a villanyóra megszakítójának a hangja) és elment az áramunk. Visszakapcsolás után áram volt, de a főzőlap nem működött, és a hosszabbító kapcsolójának lámpája eléggé halványan és bizonytalanul világított. A hosszabbítóról kiderült, hogy áramot nem ad le, hiába a lámpa fénye. A főzőt kipróbáltam egy másik (működő) konnektorban, aminek következtében azonnal elment az áram, azaz valami nagyon zárlatossá válhatott benne, de ehhez nem értek. Ez javítható hiba lehet, és érdemes lenne javíttatni? Már nem garanciális.
Hogy ment tönkre a hosszabbító, hogy világít a kapcsoló lámpája, de nem ad áramot? Egyáltalán a hosszabbító ronthatta el a főzőt, esetleg fordítva történhetett?
Köszönöm.
(#) Auth Zsigmond válasza old-mike-48 hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
A hosszabbítód meghibásodott, valószínűleg a kapcsoló belseje "adta meg magát", esetedben a nulla vezetéknél szakadt meg. (Sajnos gyakori hibájuk, nekem is van már néhány elromlott példányom. Általában kiszedem a hibás kapcsolót, direktbe kötve a vezetékeket a megfelelő helyekre kapcsoló nélküli elosztóként probléma mentesen felhasználható, persze a ki-bekapcsolt állapotra figyelni kell!)
A (jelző) lámpa azért világít, mert glimmlámpa, aminek nagyon kicsi az áramfelvétele, ha fázist kap, akkor a másik "lábán" át, a megszakadt nulla vezeték kapcsolódó szakaszán akkora kapacetív áram folyhat, ami gerjeszti a glimmlámpát, bár áramvezetőn át tényleges zárt áramkör nincs.
Belekavarhat az általad leírt jelenségbe a védővezető, mert a kapcsoló belseje általában jól meg szokott égni, erősen bekormozódik, a korom pedig már nem szigetel megfelelően, a védővezető hálózati oldalának bekötéséből adódóan mindenféle "kóbor" áramok elvezetésére alkalmas (ezt teszi is!), így aztán átmenetileg "felcsaphat" (egyfajta rossz) nulla vezetőnek... Innen már mindenféle tranziens (átmeneti) áramok kialakulhatnak, ami nem tesz jót az érzékeny elektronikáknak.
Tehát: a hosszabbítódat a hibás állapotában ne használd, a főzőlapod meghibásodásában bizony igen nagy valószínűséggel bűnös... A főzőlap hibáját behatárolni segíthet a fórumtársak hozzászólásainak az áttanulmányozása.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Következő: »»   22 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem