Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2088 / 2484
(#) mek-elek válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 20, 2018 1 /
 
Kedves Csupi! A nyomaték kedvéért írtam külön.
De talán nem ez volt a lényeg!
Mondanám Mindkettőtöknek.
(#) tothbela válasza Directors hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
3 X 5-ös csoportban vannak a lábak. Persze könnyebb lenne az eredetit betenni, de nehezebb a beszerzése.

15 láb.png
    
(#) Directors válasza tothbela hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Köszönöm a segítségedet!
Nézelődök még, hátha találok IC-t. Ha nem akkor megkezdem ez alapján a cserét.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2018
(#) Edem631 hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Helló.Videoton 4630 rádiósmagnóra akarok telefont csatlakoztatni erösitöként használva internetes zenehallgatás céljából.A képen látható felsö din csatlakozóba akarnám kötni.Alólról felfelé a második bemeneti nyilásba dugtam a stereo jack dugvilla egyik drótját a második drótot a fémes csikra tettem ami a szélén van.Földelés szálat kihagytam.Hová kössem ha kell az is?Szépen szól nélkülei is csak egyes zenék hiányosan szólnak valamiért nem úgy ahogy kéne.Monó jack nél is ugyanez.Mi lehet az oka ennek valaki megirná.

din.JPG
    
(#) Johnny0004 válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Szia!
Akkor most a bal csatornát jó helyre kötötted, a jobbat meg a GND-re, a jack GND-t meg sehova, persze nem szól jól.
Be kell kötni a bal-jobb csatornát, és a GND-t is.
A képen a forrasztási oldal felől nézve látható a bekötés, tehát kívülről a tükörképe a megfelelő.
A jack dugón sem véletlen van három vezeték, miért hagyod ki pont a GND-t?
Google-ozam ki a jack dugó bekötési rajzát is?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2018
(#) mraulajos válasza martin96 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Igen. Köszi. Jobban át mentem rajta, aztán látom én is.
(#) Edem631 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Köszi.Nekem ilyen jack kábelem van.Négy drótos.
(#) Poli válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Szia!
Szimpla táp elegendő neki 12V-ról 6-7W teljesítmény vehető ki belőle.
Képen bal oldalt, fentről-lefele: Hangszóró+; Táp+; a két alsó Táp- és Hangszóró-.
Képen jobb oldalt a nagy forr-szemek, fentről-lefele: Be+; Be-, a többi polaritás jelzés a kondenzátorokra vonatkozik. R2-nek én egy 3W-os ellenállást raktam be.
(#) Robikk válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Szia.
Csatoltam képet.
Ha így sem megy akkor a kettő szabadon lévő rézdrótot csavard össze az lesz a GND.
(#) Johnny0004 válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
A két csupasz szál a GND, a DIN csati középső lábába kell kötni, általában fehér a bal csatorna, piros a jobb csatorna (DIN csati 1-2-es érintkezője).
(#) Davidd hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretnék kérni tőletek egy bevált erősítő kapcsolási rajzot, ami elkegyeg +-24V os tápról. Autós erősítő lenne, az az nem lenne hátrány ha 2 ohm se jelentene gondot. Találtam egy egyszerű rajzot, de kétségeim vannak vele szemben, potyára pedig nem szeretnék dolgozni.(Azért mellékelem, tudom nincs benne superdioda stb, de hát az oclben sincs még is szépen működik). Ki mit ajánlana?

erosito.png
    
(#) mraulajos hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Hali!
Készítettem egy mini végfokot TDA2003 al, a GPS em hez. Tökéletesen működik, egy kis apró hibával. Mikor bekapcsolom a GPS t, tökéletes. Mikor bele megyek a menübe, onnan kezdve, van egy halk sistergő alapzaj. Ki küszöbölhető e ez?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2018 / 1
 
Szia! Közös táp esetén lehet földhurok. A sávszűkítő R1, C3-at beépítetted? Bővebben: Link
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Szia! Mellékelem egy egyszerű és megbízható készülék gyári doksiját, az autós végfokok többsége közel ilyen topológiájú - gondolom nem véletlenül.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Hali!
A táp, az közös aksi, de ha GPS-t táp nélkül, saját aksiával használom csak, az erősítőt meg a Gk. aksiról, akkor is ez van. Be építettem a sávszűrőt. Annyi különbséggel, hogy a C3 nem 39n, hanem 100, mert olyan volt. Ez határoz esetleg?
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Gyakran nem is gondolunk arra, hogy a földhurok nem csak 50Hz-es búgásban tud megnyilvánulni. Pedig több alkalommal szembesülünk vele mint gondolnánk. Sok digitális kütyü,
PC, bluetooth vevő, GPS, médialejátszó erősítőre kötésekor elég gyakori. Csak hogy egy digitális fogyasztó tápja nem 50-vagy 100Hz-es zavart visz a jelbe. Annak idején autórádióra kötöttem hordozható CD játszót. Nem akartam elemekkel bajlódni, ezért a kocsi hálózatából próbáltam táplálni a kis játékost. A fejmozgató szervó minden röccenését hallani lehetett a hangszóróból. Fűztem én gyűrűmagot mindenhova, de csak csillapodott a zaj, meg nem szűnt. Majd végül készült egy 12V ból 5V DC-DC leválasztó tápegység, ami megszüntette a kerregést. Most is használatban van, mert ezen keresztül táplálom én is a GPS-t ha ki van hangosítva.
(#) tothbela válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Ha fülest dugsz a GPS-re azzal is sistereg? mert ha igen, akkor már ott kezdődik a baj. Egy BT vevő megoldás lehet. Nekem is Wayteq, csak még nem BT-s. Viszont akár zenét is lehet róla hallgatni, annyira zajtalan.
(#) mraulajos válasza tothbela hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Mindegy hogy hálózati tápról, vagy akkuról használom, a jelenség ugyan az. Még annyit fűzök hozzá, hogy a GPS fülhalgató kimenete úgy gpndolom sztereó, ezért 10Kohm os elleállásokkal közösítettem az erősítő bemenetre.
(#) mraulajos válasza tothbela hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Nem próbáltam fűlessel, mert 2,5 ös a jack, amit nem találtam fülhallgatóra szerelve, de majd megpróbálom.
(#) tothbela válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Természetesen azért 2,5-ös, hogy nehogy legyen hozzá otthon csatlakozó. 3,5-ös van egy marékkal nekem is, de 2,5-ös csak egy példány.

A közösítés nem gond, esetleg be lehet forrasztani a vezetékbe terhelésnek egy-egy 33-100 ohm közötti ellenállást, mintha füles lenne rákötve. Kicsi az esély hogy erre érzékeny, de az ördög nem alszik.

Most nézem, hogy van benne FM adó is. Rádióval is meg lehet próbálni milyen a hangja. Ha ott is zajos ha a menűben túrkálsz, akkor valami más baj lehet.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
A 100 nF nem probléma.
A 10 k ellenállásokkal nagyon zavarérzékennyé tetted az erősítőt. A fülhallgató kimenet közösítésére 100-330 Ω ellenállást használj! A TDA2003 előtt hangerőszabályzód van esetleg? Az értéke lehetőleg 1k-2k2 legyen!
(#) Edem631 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Köszönöm azoknak akik segitettek.Sikerült a csatlakoztatás.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Idézet:
„A fülhallgató kimenet közösítésére 100-330 Ω ellenállást használj!”

A iazság az, hogy fülhakgató kimenetet még nem közösítettem. Elég ez a kis értékű ellenállás? Nem raktam hangerő szabályzót, gondoltam szabályozom a GPS hangerejével. De minden javaslatot megpróbálok.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Rosszul értettelek?
A TDA2003 alapkapcsolás bemeneti érzékenysége 30 mV körül lehet, a GPS ennek legalább a 10-szeresét képes szolgáltatni. A jel leosztása rendbe hozza majd a jel-zaj viszonyt, fix ellenállásokkal is kialakíthatod.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Ha erre a közösítőre gondolunk, csak 100 - 330 ohm értékben, akkor már ezzel az értékkel össze lesz kötve a bemenet (100 - 330 ohm).? Javasolsz 1 - 2K2 potmétert beiktatni.? Akkor most ezt nem értem.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Az elv ugyan az, de az erősítő érzékenysége és a forrás alacsony kimeneti impedanciája miatt érdemes nagyságrendileg változtatni az ellenállások értékén.
A potit nem muszáj véglegesítened. A GPS-t felveszed arra a legnagyobb hangerőre amit még torzítás nélkül képes kibocsátani és ehhez állítod be az erősítő előtti leosztást a TDA2003 teljes kivezérléséhez. A trimmert/potit leméred és fix ellenállással helyettesíted. Az eredmény annak lesz köszönhető, hogy ez a leosztás elnyomja a háttérzajt.
Dobd össze ezt a három alkatrészt, a próba alkalmával mindjárt érthetővé válik.
(#) Edem631 hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Helló.Kérdeznék,hogy a bekötött dinre stereo jack csatlakozó GND csupasz vezetékét összesodortam.Jól van e ìgy ahogy a képen van bekötve?Halkan nem szól tisztán a csak hangosabban ha csatlakoztatva van.A bal és jobb csatorna lehet egyben van??
(#) blasz válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Ha jól látom a földre kötötted az egyik jelet,Bár nehéz igy kivenni mi micsoda rajta.
(#) Edem631 válasza blasz hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Igy szól csak nagyjából jól.Ha másképpen kötöm be kialszik a led.Valami nem oké szerintem
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Hali!
Megcsináltam, ahogy javasoltad. A közösítés 3x330ohm, és 100ohm al lezárva a bemenet. Így lett a legtisztább.
Következő: »»   2088 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem