Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   131 / 228
(#) meone válasza greenpower hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm így is a segítséget. De át gondoltam az egészet, és az egész beruházás strukturálisan is megváltozik. Időközben kiderült két önálló mérő rendszer energia ellátását kell megoldanom mind a kettő szigetszerű, és egymástól független helyen kell üzemelnie24/7-ben.
Az A rendszer 12 Volton üzemel és 840 W/H/nap fogyasztással rendelkezik. Ha beleszámolok egy napba az aksinak is a veszteségét olyan 1010W/H/nap kapacitás kell ami kb 84 A/H/nap. A rendszert elsősorban még mindig munka akkumulátorral képzelem el első körben. 100 AH aksival számolva a kapacitás kb 3 Db aksi kellene, ha jól számolom. Illetve egy vagy kettő 280W napelem tábla plusz a hozzátartozó napaelem vezérlő ami 46,7 A körül kéne hogy legyen.

A B rendszer lenne a már korábbiakban kérdezett kisebb teljesítményű mérőrendszer. 15W-os fogyasztású 360 W/H/nap, illetve 86,4 A/H/nap kapacitású rendszer. ehhez nem kalkuláltam napelem szabályzót még. Illetve a rendszer 5Voltos, így bele kell építeni még egy 12 V -> 5V Step-Down konvertert is, ami megint növeli a veszteségeket, és emeli a fogyasztást.

Esetlegesen tudtok olyan napelemet ajánlani vagy márkát ami meg bízható. Hazai beszerzésből? Vagy céget ami megbízható? Illetve Munka aksi márkát?

Köszönöm ismételten így is a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2018
(#) birtalan hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
sSziasztok!
vVan 5 napelemem 260 W 38 V. Ssorba összekötőöm s direktben kötök egy 2000 W 220 V ellenállást. A a napelem bírni fogja-e, vagy elromlik?
vVagy minden fele kép kelmindenképpen kell töltés szabályzó?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) greenpower válasza birtalan hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Szia.
Bírni fogja, de nem fog optimális munkaponton dolgozni.
Fűteni akarsz napelemekkel vele?
(#) birtalan hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Vizet melegíteni
100 l bojler
(#) greenpower válasza birtalan hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Értem, akkor DC fűtőpatron.
MPPT töltésvezérlővel lehet fokozni a hatásfokot, ha szükséges.
A másik megoldás pedig egy 220V-os MPPT-s AC inverter, de az sem olcsóbb mint a töltésvezérlő.
Ki kell számolni hogy mennyivel dobja meg a megterülési időt az effektivitás növelése.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) birtalan hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Ok
Köszönöm szépen a válaszodat.
(#) pucuka válasza birtalan hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Viz (elő)melegítésre jobban járnál egy napkollektorral, kevesebb átalakítás, kisebb veszteség.
A napelemről meg járhatnak a villanyos cuccok, keringtető szivattyú, stb.
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 3, 2018 / 1
 
Mielőtt valaki tanácsot ad - tájékozódjon. DC fűtőpatronra, az adott feszültségre, milyen védelmi berendezés, kismegszakító, fi relé létezik? - Ha nincs, ne adj ilyen tanácsot. Vagy napkollektor, ahogy pucuka írta, vagy ha napelem, akkor inverter és szabványos 0,4kV-os berendezések. Én nem másznék olyan vízbe, amit egy megszakadt DC fűtőszál táplál.
(#) micimacko válasza birtalan hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
100 liter vizet fűteni kb.50W-tal? Nem lesz túl meleg, ha az eredeti 230V-os fűtőbetétet használod... (R=U^2/P=230^2/2000=26,45Ohm Ezen az ellenálláson 54,6W hő fejlődik, ha a napelemed 38V-ot ad...) Ha nem jól értelmeztem, hogy az eredeti betétet akarod használni, akkor bocs.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) kendre256 válasza micimacko hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Nem jól olvastad...
5 db napelem, egyenként 38V-os, sorba kötve kb. 220V, kb. 7A-es terhelhetőséggel. Nem derült ki, hogy ezek a feszültség és teljesítmény adatok milyen munkapontra értendők, de lesz ott azért használható teljesítmény.
Szerk: Bocsánat, elszámoltam, 190V lesz...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) micimacko válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Bocs, ez elkerülte a figyelmemet, úgy már igen, lesz teljesítmény, de érintésvédelemmel lehetnek gondok...
Nagyon át kell gondolni.
Szép estét Mindenkinek!
(#) zogoj hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Szerintetek oda-vissza mero ora melle lehet kerni H tarifat eon-nál a felteteleknek megfelelo klimahoz?
(#) Tomi20 válasza zogoj hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Szia

Úgy tudom nem, csak egy kedvezményt lehet igénybe venni.
(#) antikzsolt válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
H árszabással a fűtési szezon alatt kedvezőbb áron üzemeltetheti a hőszivattyúknál és a megújuló energiaforrásból kiépített fűtési rendszereknél a hő ellátást biztosító berendezéseket, például keringető szivattyúkat, kompresszorokat. Ez a kedvező ár a mindenkori vezérelt árszabásnál nem lehet magasabb.

Ha mindennapszaki vagy vezérelt mérő mellé igényli a H árszabást, a mérőhelyen mindhárom árszabásnak külön mérőberendezés kerül felszerelésre.

forrás
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) Tomi20 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Tapasztalatból tudom, igaz nem emlékszek melyik szolgáltatónál, de több ügyfélnél is, ha előzőleg ki volt építve vezérelt rendszer is külön órával, napelemes rendszernél óracserekor feltették az oda-vissza mérő órát, és leszerelték a vezéreltet ezzel a válasszal, hogy kettő kedvezmény nem vehető igénybe. Volt akinél a szolgáltató kikötötte, hogy ilyen módosításnál (napelemes rendszer kiépítve) a kerítésbe át kell helyezni a villanyórát, az ügyfél nagyon sokat küzdött azért, hogy ne kelljen, rengeteg bontással, és persze anyagi ráfordítással lehetett volna megoldani, végül beszerelték az új órát a meglévő szekrénybe.
(#) antikzsolt válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
A kimásolt szöveg az eon oldaláról származik. Tehát elvileg lehet kérni de gyakorlatilag nem tudni.


mindennapszaki Rendes áram ami mindenki kap
vezérelt mérő Bojlerekre leginkább.
H árszabás Fűtésre
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Üdv.

Kérdésem az lenne hogy össze kell dobnom egy napelemes fényt a folyosóra az ismerősömnek.Arra gondoltam hogy lionos lesz az aksi. (Fűtött helyiségen belül lesz az elektronika.)
A töltő
után sajnos meg vagyok lőve. Nem tudok rájönni miként lehet úgy megoldani hogy csak a sötétben világítson.
light sensor vagy a tescos napelemes lámpából kibontott elektronika jó lehet? Esetleg egy egyszerű kapcsolás?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) latyakosa válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Sok mindent meg kellene még oldalod, pl hogy az akku kimerülése előtt lekapcsolják a fogyasztót róla, különben károsodik, kellene cella kiegyenlítő is, ha több cellás az akkupakk.
(#) antikzsolt válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Természetesen igen tudom hogy azokat is meg kell oldanom. De most első körben egy működő rendszert akarok megcsinálni. A balanszer és a védő elektronikát már könnyű beépíteni a végleges helyére.
12V 10W napelem csak elég energiát ad majd az 5 pici fehér lednek.
Igen több cellás lesz. Összesen 2 darab 18650 aksi fog belekerülni.
(#) latyakosa válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Működő rendszert akkor kapsz ha a plusz funkciókat is bele építed ezeket, nem érdemes tönkretenni az akku pakkot egy esős hét alatt amikor nem lesz elég a napelem által szolgáltatott energia az akkuk feltöltésére.
(#) antikzsolt válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Akkor már most be lesz építve. Csak nem tudom hogy milyen balancert vegyek. 2S vagy 4S. A 4 S balancer működik 2 aksival is? Mert egy esetleges bővítéskor jó alap lenne ha már csak askit kell beforrasztania helyére. A másik problémám hogy keresem a merülés elleni védelmet az ebayon.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2018
(#) latyakosa válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Ha két cella lesz sorosan kapcsolva akkor 2S balancert vegyél. A 4S a 4 soros cellához való.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Ha erre gondolsz, akkor vehetsz nagyobbat is, be tudsz kötni annyi cellát, amennyit akarsz. Néha a 3S balancer drágább, mint a 4S... Én a 4S balancert átalakítottam, hogy az alsó kettővel a felső kettő balancer áramkör párhuzamosan van kapcsolva, így kaptam 2S balancert 130mA-es merítési árammal.

s-l300.jpg
    
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Közben már a tulajjal beszéltem.
Marad a 2S megoldás. Későiekben akar majd egy másikat is hasonlóan erre a megoldásra. Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Napelem-2S-Aksi-Védő elektronika-kapcsoló és végül maga a fogyasztó.
(#) cimopata hozzászólása Szept 6, 2018 /
 
üdv.

Visszatápláló napelemes rendszernél amikor az E-on lecseréli az órát akkor a vezérelt áram bojler óráját is leszereli? Kétirányú óránál nem lesz már vezérelt áram tarifa?
(#) gabilow válasza cimopata hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Szia! A vezérelt órát nem cserélik le,nálam is megy már 2013 óta. Amikor elég volt a termelt áram lekapcsoltam az automatáját, most már többet fogyasztok és már használom.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
(#) Mate78 hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Sziasztok,

Napelemes rendszer (inverteres, hálózatra táplálós, 5,8kWp) kiépítésén gondolkozom, de arra nem találtam eddig sehol választ, hogy milyen garanciát ad az áramszolgáltató, hogy átveszi a termelt energiát a jövőben is.Például nem mondja azt 10 év múlva, hogy innentől nem veszem át.Nem csak arról van szó, hogy a többletet, amit nem használok el, azt nem veszi át, mert akkor elhasználom,hanem arról is, hogy egyáltalán használhatom -e a hálózatot pufferként a jövőben mindig.Remélem érthetően írtam le.

köszönöm
(#) greenpower válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Szia

Csehországban az E-ON már teszteli a "Virtuális akkumulátor" szolgáltatását. 1MWh kapacitás kb. 22€ évente. Szerintem az egész EU-ban ebbe vagy hasonló irányba fog tartani az energetika 5-10 év múlva. Amit nyáron túltermelsz azt eltárolhatod a virtuális aksidban és éjjel vagy télen felhasználhatod.

Én szlovákiai vagyok, de úgy tudom hogy nálatok Magyarországon még ingyenesen lehet akkumulátorként használni a közműhálózatot ha van oda/vissza mérő villanyórád.
De ez a megoldás szerintem nagyon nem jó biznisz a szolgáltatóknak.
(#) Elektro.on válasza greenpower hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Valószínűleg a szolgáltatónál akkor okoz majd nagyobb gondot, ha jelentős mennyiségű napelem lesz ilyen módon telepítve.
Jelenlegi állapot szerint viszonylag jól lehet előre kalkulálni a terhelés elosztást. Nagy arányú napelem telepítésénél ez már gondot fog okozni.
(#) greenpower válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Ha német példát követik majd, ahol ipari szintű 100-1000MWh kapacitású energiatárolókat építenek, akkor ezzel nem lesz gond. Szerintem a cseh tesztüzem is ennek a Smart Gridnek az előhírnöke.
Következő: »»   131 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem