Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő készítése házilag
 
Témaindító: attila26, idő: Szept 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 45
(#) Phile80 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Ezt a szekunder tápot felejtsd el, 230V-os vezérlés kell, a triakot optóval leválsztani, gyári készülékekben így szokott lenni. Mi köze a biztonsághoz a vezérlésnek, ha a trafó kölön primer-szekunder tekercses, miért ne lenne biztonságos? Le kell nullázni a vasmagot és az egyik elektródát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) Massawa válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Természetesen a 230V-t akarom kapcsolni, ez nem volt kérdés. Csupán az, hogy mekkora idöre számoljam az idözitést.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) Phile80 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Hát nekem kérdésnek tűnt...0-1s, célszerű egy trimmerrel behatárolhatóvá tenni a potméter szabályozását, aztán kiderül a gyakorlatban milyenre van szükséged. Ez attól függ mit szeretnél hegeszteni...sokszor játszani kell az idővel és az árammal a megfelelő hegesztés eléréséhez, de van olyan készülék, amin egy potméterrel egyszerre növelhető az idő és az áram.
(#) Massawa válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Nekem az a 1 sec tul kevésnek tünik. Azt a szöget meg az alátétet kb 2 s-g hegesztette. Az egy opcio, hogy csökkentem az áramot a nagyon kis dolgok hegesztésére ( pl akkuk forrasztofülei). Az szerintem nem igen müködhet, ha egy potival választod az idöt meg a teljesitményt, mert rövidebb idöhöz ritkán kell kisebb teljesitmény és forditva.
Azon is gondolkodom (egy korábbi hasonlo szerkezetbe egy dimmert épitettem , ami nem birta tul sokáig ( de tudom miért,.. ..), hogy egy teljesitménysszabályzot is rakok bele, habár az elsö kisérletek ezt nem nagyon indokolták. (Legfeljebb forrasztásra lenne az jo).
(#) Phile80 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Azért kellett 2sec a hegesztéshez, mert kevés volt az áram. Megfelelő áramerősségnél pár tized elég két 1mm-es lemez összehegsztéséhez.
Az egyik legnépszerűbb gép egyszerre szabályozza az időt és az áramot, hogy milyen karakterisztikával azt nem tudom, de emeli mind a két értéket ahogy tekerem fel a potmétert. Legalább 25 éve van forgalomban és a mai napig ugyanúgy gyártják, tehát bevált, eléggé megbízható szerkezet.
(#) Massawa válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Az attol függ milyen lemezt hegesztesz össze ( az anyagtol). Nekem praktikus értékek kellenének aki rendszeresen használja.
Lehet, hogy a 3 menet sok a szekunder oldalon - majd meglátom, letekerni egy menetet nem gond. Nekem tul sok áramra nincs szükségem, föleg pontforrasztásra és akkuhegesztésre kell. Az elöbbihez több mint elég az utobbira még nincs sok tapasztalatom.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Ugyan nem értek hozzá, de:
- Szilárdtest reléből van olyan, amelyik induktív terhelésre való (nem mindegy, hogy a nullátmenethez képest hol kapcsol be). Nem keverendő össze azzal, hogy Ohmos terhelés ennyi, Induktív annyi...
- Időzítést lehet periódus számmal is készíteni (talán pont hasonló célokra)?
- Igazán áramot hogyan kellene változtatni, ha a geometria azonos? Ámbár primer oldalon bármit sorba lehet kötni...

Azon az egy kis trafón (dugasztápon ne spórolj), külön tápot neki. Mellesleg elnézve a mechanikát, helyből két doboznak látszik, az "erős" és "gyenge" áram és elférés miatt...

Ha készen van, akkor mehetek "hiénázni" akkupack-ot összerakatni?
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Azt már most is lehet. Tisztesśegesen hegeszt.. Csak gindoltam némi konfortra. Lehet, berakom a régi szabályzot, az idözitöre nem bizos, higy szükség lesz, azt látja az ember mikor elég. Legfeljebb arra lenne jo, hogy ha több egyforma dolgot kellene hegeszteni, akkor egyszer beállitanám az áramot meg az idöt, hogy egyformák legyenek a hegesztések.
A primer oldalon bármit lehet. Most is sorba van kötve egy ellenállás, hogy mindig legyen némi feszültség a szekunderen. Ezt kapcsolom (söntölöm) ki amikor hegesztek. Igy sokkal kevesebb az induktiv visszarugás is.
Azaz a szekunderböl mindig lenne elég energia az idözitöre meg a vezérlésra. Csak a hegesztés idejére szünik meg.
(#) btsoft hozzászólása Ápr 11, 2018 /
 
Üdv! Ismeri valaki ezt a MOT-ot: gyártmány: De' Longhi, a típuskódja: DB-80DEA? Érdekelne, hogy mekkora a teljesítménye vagy akár, hogy hány W-os mikróban volt eredetileg.
(#) granpa válasza btsoft hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Nem ismerem, de 860 W-osnak tűnik (már csak a feliratból is).
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) btsoft válasza granpa hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Elképzelhető... Bár egy 'kicsit' kisebb ez a trafó, mint azok, amikkel eddig dolgom volt (MD-901EMR-1, azt a típust én 900W-osnak ismerem), ebbe a 70mm2-es ívhegesztő munkakábel be sem fér. De remélem úgy van, ahogy Te is tippelted, és tud 860W körül produkálni Köszönöm!
(#) granpa válasza btsoft hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Az eredeti szigeteléssel biztos nem fér bele, de anélkül (2 sor gázos teflonszalaggal betekerve), akár 2× is.
(#) granpa válasza leveste hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Ez a hirdetőbe való!
(#) leveste válasza granpa hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Elnézést, figyelmetlen voltam.
Nem tudom törölni, mi a teendő?
(#) granpa válasza leveste hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Lent a zöld sávban: Hiba jelentése; vagy moderáció kérése.
(#) peppe51 hozzászólása Máj 18, 2018 / 1
 
KÉT MOT trafó párhuzamosan kötve, de kevés!

A két trafó nem teljesen ugyanaz. Lehet szekunder oldali fáziskülönbség egyazon fázisról tápláláskor?
Hogyan lehet javítani a "fáziskülönbségen"?
Üdv.: Péter
(#) erbe válasza peppe51 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Ha nem teljesen egyforma a két trafó, semmiképpen nem szabad párhuzamosan kötni. Sorosan használható.
(#) grigor hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Mielőtt hegesztünk, definiáljuk a hegesztés fajtáit. A hegesztés midíg kohéziós kötést biztosít.
Atomos kapcsolaton alapul a fémek kötése.
Létezik induktív, dörsz, kovács, ellenállás és plazma, valamint autogén eljárás.
A ponthegesztés az ellenálláshegesztés csoportba tartozik. Ez lehet pont vagy vonal varrat.
Ponthegsztéshez adott pontra megfelelő nyomás és áram is kell, másként
csak maszatolás lessz.

Szakmunkás vizsga sokat segít!
(#) hulala válasza grigor hozzászólására (») Máj 19, 2018 / 1
 
Folytatva : Mielőtt hozzászólunk kioktatva előtte végigolvassuk a topicot !Oktatáshoz már kevés a szakmunkás bizonyítvány !Hidd el pár jelenlévő többet tud a témáról attól amit leírtál és persze szívesen segítenek is úgy , hogy nyugodtan kérdezz .
(#) erbe válasza hulala hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Nézd meg az adatlapját!
(#) peppe51 válasza erbe hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Miért nem lehet majdnem egyforma trafokat párhuzamosan kötni?
Ha fáziskülönbség lép fel, hogyan lehet szinkronizálni a két trafó szekunder kimenetét?
Üdv.: Péter
(#) qvasz2 válasza peppe51 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Azért nem lehet, mert ha néhány tized voltnál nagyobb feszültség különbség van köztük, akkor igen erősen melegedni fognak (minél nagyobb a különbség, annál jobban melegszik), így akár le is éghetnek.
Fáziskülönbség nem lehet, mert vagy azonos fázisban vannak, vagy totál zárlatban, így szinkronizálni nem kell, csak összekötés előtt mérni egyet.
(#) ballada válasza peppe51 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Üdv,

ha még aktuális a téma - csatoltam egy képet, nem tudom hogy így próbáltad-e?
A két primer párhuzamosan, kezdet a kezdettel - vég a véggel.
A két szekunder sorba, fele menetszámmal, például 2x1 menet, természetesen a menetirányokra figyelni kell!
A kivehető legnagyobb teljesítményt a gyengébbik trafó teljesítménye határozza meg.
ballada

2trf.png
    
(#) Attilawap hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Interneten láttam, hogy kondenzátorokkal is lehet ponthegesztőt csinálni. A kérdésem az lenne, hogy hány ezer mikrofarádos kondenzátorokat célszerű párhuzamosan kötni, illetve milyen vastag lemezt tud egy ilyen ponthegesztő összehegeszteni?
(#) horvistvan hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Szép napot. Én is megcsináltam a ponthegesztömet mikro sütő trafóból. Müködik is. Meg lehet azt csinálni valahogy, hogy ne "lassan" melegedjen fel hanem impulzus szerüen?
(#) tothbela válasza horvistvan hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Hogy ne lassan izzon fel, ahhoz rövidebb idő alatt kell nagyobb teljesítmény. Én li-ion akkuhoz kondenzátorosat használok 4X 83000µF/15V vagyis 1/3 Farad 14,4V-ra töltve. Egy stabilizált akkutöltővel töltöm. Persze akkora kondenzátorok mint egy túrista szalámi. Ez viszont nem jó nyúlketrechez, csak vékony lemezhez akkupakhoz.
(#) Peter65 válasza horvistvan hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
A kimenő teljesítményt egy adott transzformátor esetében csak korlátosan lehet emelni. Növelni kellene a menetszámot (feszültséget), úgy hogy a tekercs ellenállása ne növekedjék, vagy a tekercs ellenállását csökkenteni, hogy nagyobb áram tudjon kialakulni. Másképpen; rendelkezésre álló keresztmetszetet minél jobban ki kell használni, a kivezetést a lehető legrövidebbre fogni, az átmeneti ellenállásokat minimalizálni. De ezekről részletesen olvashatsz itt a témában.
(#) c27 hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Ponthegesztő szekunder tekercsét hol lehet beszerezni? Sajnos nincs itthon vastag kábel. Esetleg konkrétan Hajdú-Biharban valahol?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) granpa válasza c27 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Lenyúzol néhány méter (kiszámolod hány m kell/~30 m-nyi dirib-darabból) 1.5-es, sodrott eres villanykábelt, kötegbe fogod (kb. 150-200 cm2) átlapoltan betekered teflonszalaggal (a gézszerelős jobb, de vizes is megfelel), négyzetere lapogatod, és befűzöd a 2 menetet.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) _BiG_ válasza granpa hozzászólására (») Jún 24, 2018 / 2
 
Idézet:
„(kb. 150-200 cm2)”

Ahhoz a keresztmetszethez kéne lopnia egy nagyobb oszloptrafót...
Nem inkább mm2?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
Következő: »»   37 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem