Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 70
(#) Pacso hozzászólása Júl 14, 2018 /
 
Üdv!
Adott egy HD 360 as kamera és a wifi hatótáv kevésnek bizonyul (3-4 m) teszem! A kérdésem az lenne hogy lakáson belül kb.12-15 m távolságot hogyan tudom megoldani ? A wifi jelerősítő segítene ? Mit ajánlanáltok ?
További szép napot kívánok !
(#) dB_Thunder válasza Pacso hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
-esetleg megfelelőbb csatorna választása
-másik normális kamera
-vezeték..
(#) Pacso válasza dB_Thunder hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Köszi!Rajta leszek a megoldáson !
(#) zaza99 hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Hikvision DS-7208HQHI-K1 Turbo HD rögzítőhöz szeretnék Hikvision DS-2CE16D8T-IT3ZE (POC) 2MP Turbo HD kamerákat tenni a meglévő coax rendszerre /kb 10 éves/. szerintetek működik vele?

A másik kérdésem, hogy a rögzítő írja hogy 2 IP kamera is csatlakoztathato hozzá de nem látom rajta a kettő rj45-ös aljzatot akkor hogyan lehet rákötni?
(#) pont válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
A 32 csatornás Ip rögzítőn szép lenne a 32 aljzat....Szóval a rögzítőt is a hálózatra kell csatlakoztatni és a kamerákat is . Ha csak belső hálózat, akkor a routerbe megy mindenki....
(#) latyakosa hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
IP-s kamerákban gondolkodok, az egyiknek kb 10m-ra kellene jó minőségben "látnia" kültéren csőkamera szerűen ház falsíkjában, a másik helyre egy víztiszta polikarbonáttal fedett, de emiatt kicsit sötétebb helyen, dóm kialakítású amerára kereseg terméket. Synology NAS adottság, a rögzítést erre szeretném megoldani. A kamerákhoz PoE táplálást gondoltam.

Milyen felbontású kamerát javasoltok, mi alapján érdemes felbontást, gyártót, típust választani (a kompatibilitáson és az árcímkén túl) ?
(#) aroxol válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 18, 2018 / 1
 
Ez nem egyszerű. Minden gyártó trükközik a felbontással, pl. 1mp kamera 3.6mm 60'-ban lát. Ugyan ez a kamera 2mp-es változatban 77'-ot lát. Tehát a kép nem lesz részletesebb csak nagyobb, pedig az optika mindkettőnél 3.6mm. Ha feljebb megyünk a felbontással még nagyobb lesz a kép, de nem lesz részletgazdagabb. Viszont ha az optikával feljebb megyünk már más lesz az eredmény. Hogy biztosra menj varifokális kamerákat vegyél, de azt sokkal nehezebb pontosan belőni viszont az infra világítást nem tudod állítani, szemben a fix-nél ami általában a látószöghöz van tervezve.
Márka egy dolog. A nagyobb gyártok is csinálnak gyengébb kamerákat, kicsik meg jobbat. De még Sony chip esetén sem lehetsz biztos a jó minőségben.
Sok kamera rendszert telepítettem, de még a tapasztalat sem segít mindig. Sokszor előfordul hogy egyik oldalra 3.6-os kamera kell, a másikra 6mm., harmadikra 2.8mm. Ezért többfélét viszek hogy ne égjek be az ügyfélnél.
Tehát 100 szónak is egy a vége, nagyon nem mindegy mit kell néznie a kamerának.
(#) csapee hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Sziasztok!

Beltérre szeretnék egy IP kamerát ami kb egy 10x3 m területet kellene hogy átlásson. Milyen kamerát tudtok ajánlani.
Semmilyen rögzítő nem kell felhőbe, gépre tároljon illetve emailben kell, hogy értesítsen ha mozgás van, app is legyen mellé
(#) Syn7h37ic válasza csapee hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Hikvision. DS-2CD4A26FWD-IZ(H)(S) Ez tudja a kritériumaid.
(#) aroxol válasza csapee hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Szia! 10X3 méter teljes megfigyeléséhez legalább 2 kamera kell. Amit Syn7h37ic ajánlott teljesen jó.
(#) dravecz hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Hikvision térfigyelő kamerát akarok venni.
Azt tudom, hogy a belső egységem „BNC csatlakozású”.
Kameráknál hol mivel jelzik,hogy BNC csatlakozású?
Ilyen vezeték kell a belső egységhez. Csatolás

kábel.jpg
    
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Júl 24, 2018 /
 
Nálam ez kiverte a biztit. Minden kamerához elhúzták a 230-at, csokizva. A doboz oldalán akkora a lyuk, hogy a patkány befér, és mindezt nehezen megközelíthető helyen, a stablondeszkák alá helyezték el.
(#) sany válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Gondolták úgy sem nézel bele a dobozba.
(#) kalmi.kalmi válasza sany hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Húúúúúú ez kemény !!!!!
(#) zsoltee0001 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
én azt próbálnám kinézni, hogy milyen utp csatlakozó ez???
(#) FIGIRI válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Video balunnak engedi sejtetni... Ezeket a "szerelőket" a főnökükkel együtt vissza kellene hivni hogy csinálják meg normálisan ezt az ekecselést...
(#) kalmi.kalmi válasza FIGIRI hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Ez még semmi ! Ezen komoly szerelőknek nem volt elég hosszú 230-as vezetékük ezért még volt egy 230-as toldás a padon : Csoki+Szigszalag - Csak úgy ott lóg. ( Ezt már nem láttam meg ! Úgy hagytam ahogy leltem.)
(#) zsoltee0001 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Nem mintha az a táp nem viselte volna el az egész rendszert
(#) kalmi.kalmi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Természetesen elviszi, 2A-es. Ezt felszereltem a központi doboz mellé. Amit odébb tettem kamerát már az UTP-n kap tápot. Egy konnektort is löktem fel. Majd ha hozzá kell nyúlni a többi kamerához akkor majd átépítem. ( A tulaj azt is mondta, hogy nézzem meg a benti vezetékezést mintha egy gyerek csinálta volna. És tényleg ! )
(#) Kuplung hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Adott 2 db AHD kamera (Fisotech AHD B Platina) és egy rögzítő (Fisotech 4A).

Probléma a következő. Tesztként összeraktam a renszert 1 kamerával a leírtaknak megfelelően, minden működött elsőre semmivel sem volt gond. Majd kikapcsoaltam a rendszert, hogy a kamerát elhelyezzem végső helyére, felfogottam majd ismét bekapcsoltam a rendszert, ám ekkor a megjelenítő monitoron már nem adta be az élőképet. Hosszas ellenőrzés, újrakötés, rengeteg videó megnézése-cikk után se jöttem rá, hogy mi lehet a baj. Többször végigellenőriztem mindent. A kamera működik áramot kap, sötétre felkapcsol az infra, viszont képed továbbra sem ad.
Mi lehet a probléma?
(#) kalmi.kalmi válasza Kuplung hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Továbbra is egy kamera van felszerelve ?
(#) kalmi.kalmi válasza Kuplung hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Friss regisztrációs a problémájával. És már itt sincs.
(#) adamka89 hozzászólása Aug 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Egyszerű, otthoni kapu fölé telepíthető IP kamerához mire lesz szükségem?
TV-re szeretném kötni, semmi rögzítés, csak kép. távolság: 80 méter.

IP kamera (PoE-s)
IP 48V-os Injektoros táp
1 szál UTP kábel

A TV-felőli oldalra milyen átalakítót tudok kötni???
Kell még más hozzá?

Köszi!
(#) bbb válasza adamka89 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
A legegyszerűbb, ha veszel egy rögzítőt, amit a tévédre kötsz. Vagy, ha a tévéd tud direkt rtsp streamet venni (ez nem jellemző), akkor semmi más nem kell.
(#) kalmi.kalmi válasza adamka89 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Én láttam valahol 20-eft-ért 4 kamerás rendszert. Biztos nem nagy felbontású de esetleg alapnak talán nem rossz. Vinyó nincs benne.
(#) pont válasza adamka89 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Ha később sem tervezed bővíteni a rendszert, analóg kamerát töredék áron közvetlenül köthetsz a TV AV vagy Scart bemenetére.
(#) adamka89 válasza pont hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
És utp-n is el tudon vinni a jelet analógon?? mert az utp kábel márle van fektetve...
(#) Kovabe válasza adamka89 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Igen el tudod vinni. Kell a két végére egy egy konverter és kész, van olyan konverter ami tápcsatival van ellátva.
(#) pont válasza adamka89 hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
A 80 méter az elég sok az utp-nek, de van aki messzebb is vitte már vele. Elsősorban a tápfesz eshet sokat.
(#) Remci válasza pont hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Utp-vel akár 300m-ig is viheted, de kell mellé húzni külön tápkábelt. 2x1-es elég lesz. POE- nál viszont már határeset a 80 m.
Következő: »»   41 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem