Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   54 / 62
(#) Massawa válasza Karcsiiik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
A bemenetre köss fixen egy nagyobb ellenállást (1M körülit), hogy ne legyen a levegöben.
Nem tudni milyen a tápod, lehet, hogy ott is hiányoznak a szürök, ill a földelés rosszul lett megoldva ( lebeg az erösitö).
(#) Karcsiiik válasza Massawa hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szia. A tápom laptop táp. Most vettem rca kábelt,levagom a csatlakozókat,beforrasztom és próba.
(#) Pafi válasza Karcsiiik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Te látod hogy árnyékolt vagy sem, mi nem.

Laptop tápnál a bemenetek és kimenetek közt mérhető kapacitás számít ilyen szempontból. Minél kisebb annál jobb.
(#) Karcsiiik válasza Karcsiiik hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Na,megoldódott a problémám.A jack dugós kábel nem árnyékolt volt.Kicseréltem árnyékoltra és a pattogás 100%-ban megszűnt,legalábbis ami a szomszédoktól jött.A nappalink villanykapcsolója még belepattog,de az már nem annyira zavaró.
(#) freechat hozzászólása Júl 12, 2018 /
 
Laptopra kötöttem egy Focusrite hangkártyát amire egy szintit. A szinti midijét (USB) szintén rákötöttem a laptopra. Ha egyből az USB portba dugom nincs semmi gond, de ha egy elosztót is használok (csak 3 usb port van sajnos) akkor búg, de nagyon.
Van itthon vagy 3 gagyi USB elosztóm, mindegyikkel búg.
Sőt és ez a durva:
1. laptopon a hangkártya azon egy jó stúdió hangfal
2. laptopról jack-el rákötöm a hangfal külön AUX bemenetére a hangot. És, ha ezen a laptopon van egy másik USB elosztó akkor is búg, de nagyon. Ha leveszem akkor tök jó.

Arra a megállapításra jutottam, hogy az USB elosztó a probléma, de azt nem tudom miért és, hogy mit keressek erre a problémára? Vegye 10.000-ért elosztót? Na, de melyiket mi legyen a szempont?

Az csak hab a tortán, hogy a szinti nagyon halkan szól sehogy sem tudom belőni, hogy hangos legyen, de ne torzítson és ne legyen berregő hang közben. Ez már évek óta megoldhatatlan feladatnak tűnik .
(#) deebo válasza freechat hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Mindkét gép földelt gondolom és földhurok alakult ki. Az egyiket próbáld ki földelés nélkül.
(#) rolandgw válasza freechat hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Nem mint megoldás, csak egy kérdés: a Focusrite-nak TRS jack szimmetrikus (balanced) kimenete van, a jó monitorokra is szimmetrikus bemenetet szoktak tenni . Ennek megfelelően csináltad az összekötést?
Bővebben: Link
(#) freechat válasza rolandgw hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
A kimenettel nincs baj. Csak az usb elosztó okoz gondot.
Ha lehúzom őket akkor nem búg.
Annyi, hogy a szinti halk.
(#) freechat válasza deebo hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Két laptop. Ha kihúzom a tápot akkor is ugyanúgy búg. A szinti adaptere nem földelt.
Gyakorlatilag semmi sem földelt az egész rendszerben.
(#) proba válasza freechat hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Lehet az usb-t hagynám, első körben az audió jelre tennék egy leválasztó transzformátort.
Szintetizátor ügyben , nagy kérdés milyen bemenetre kötötted, és milyen kimenetét. Nagyon érzékeny bemenetre nagyszintet kötve, előállhat a te eseted.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2018
(#) rolandgw válasza freechat hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
(#) rolandgw válasza freechat hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Idézet:
„Annyi, hogy a szinti halk.”

Ha ez egy Yamaha DGX640, akkor közös PHONES/OUTPUT kimenete van ezért a jelszintet a Function -> Master EQ Type menüben 4 vagy 5-re kell állítani (external speakers). Manual 69. oldal.
(#) erik1193 hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a HE cikkek közül a 80W-os HF erősítő darlington tranzisztorpárral végerősítőt, kiválóan működik, szépen, zajmentesen szól. Szerettem volna hozzá egy hangszínszabályzót, ezért vásároltam a Hestore.hu-ról egy EM-50041 (HEKIT-041) áramkört. Ezt csatlakoztatva a végerősítő elé megjelent a búgás. Az erősítő tápegysége egy szintén épített HF erősítő táp (Graetz; 4X10.000uF; hidegtő kondik). A hangszínszabályzó egy különálló, egyszerű 12V os tápról megy. Úgy gondolom valami apróság lehet a GNDk-el vagy valamit nem kötöttem össze vagy valamit igen.
Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm!
(#) Aladdin25 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Sziasztok tudna nekem valaki segíteni abban, hogy építettem egy jlh erősítőt amibe került egy riaa korrektor és photo bemenetre bármit teszek zúgás jelenik meg a hangfalon lemezjátszót másik rcara kötöm és csak bekapcsolom semmi zaj fordítva igen bármit kapcsolok rá amúgy semmi zaja az erősítőnek.
(#) Aladdin25 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Most beszeltem a boltal ahol vettem a kitet próbáljam két kilenc voltos elemről próbáljam meg meghajtani.
(#) Aladdin25 hozzászólása Okt 16, 2018 / 1
 
Sziasztok a sipos -féle könyvben szereplő elrendezés szerint raktam rá kondit és megszűnt a zúgás.
(#) reloop válasza Aladdin25 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Szia! Arról kéne kép amit építettél, mert így látatlanban nincs támpont amin elindulhatnánk.
(#) konop válasza freechat hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Galvanikus leválasztó USB-re, ez megoldja. New 1500v Isolator USB Isolator ADUM3160 USB To USB ADUM3160/ADUM3160 Module
https://s.click.aliexpress.com/e/c80JXyH6
(#) Dr Endugu hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Sziasztok! Miért zúg a végfokom, ha a tv fülhallgazó kimenetére, vagy a t-home settopboxra csatlakoztatom? valamiféle földhurok lehet. A cd kimenetre csatlakozva ugyanezzel a kábellel mimcs zaj. A földelés érintkezésével kezd zúgni.
(#) Cinema válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Milyen TV? Milyen STB? Milyen végfok?
Miért oda csatlakoztatod a végfokod bemenetét?
Pontosítsunk!

Üdv!
(#) CHZ válasza Dr Endugu hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Szia!
Húzd ki a TV antennabemenetéből a dugót, ha a zúgás megszűnik, izolátorra van szükséged.
(#) Dióda hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Igaz lehet láma lessz a kérdésem de kezdek idegbajt kapni úgyhogy bedobom hátha valaki tud rá magyarázatot.

Adott egy dibox (inkább vagy 6 darab).
Erősítő elé bekötve semmi gond megoldja a leválasztást és teszi a dolgát.
Adott egy számítógép aminek rátettem a szkópot a kimenetére és semmi extra talán egy hangyányi kis zaj van de szinte észrevehetetlen.
Viszont amint a dibox-ot kötöm a gép kimenetére elkezd egy ritmusos cicergés szerű zajt produkálni a dibox kimenetén ami képes a végfokot a passzív előfokon keresztül begerjeszteni így a védelem meg is szólal. A dibox-ot eltávolítva tökéletes minden.
Valamit művelhet a dibox a számítógép kimenetével hogy ez előjön mert nélküle minden rendben van és szkóppal mérve sem gerjedés sem furcsa jel semmi ami okozna ilyent. Amint viszont a dibox rákerül a számítógép kimenetére abban a pillanatban elkezd egy ritmusos cicergést és szkóppal mérve is ritmusos zajt mérek a dibox kimenetén.
Valaki találkozott már ilyesmivel?
Mi a görcs lehet ez vagy mitől lehet?
(#) Kovidivi válasza Dióda hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 1
 
A dibox az csak egy egyszerű leválasztó trafó nem? Ha ez igaz, akkor talán nem tetszik a hangkártyának a tisztán induktív terhelés? Rakj rá ellenállást, mint előterhelés, mondjuk 220 Ohm-1K között, mit reagál?
(#) tothbela válasza Dióda hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 1
 
Mivel nem tudjuk milyen DI-box, ezért csak találgatás van. Amit szoktam használni, az bár trafós, de van előtte is, és utána is illesztőerősítő bent a dobozában. A kimeneti fokozat direkt egy dugasztápról, a bemeneti pedig egy DC/DC izolátoron keresztül. Az ilyet nem csinál. Ha csak sima trafó van csupaszon, annak ugyan van több kOhm-os impedanciája, de a DC ellenállása lehet olyan alacsony, hogy a hangkártya simán zárlatnak látja, és aktiválódik a védelem. A hangkártyák kimenete is egy végfok, még ha nagyon kis teljesítményű is. Ha a magas damping faktor érdekében nincs soros ellenállás a kimenetén, akkor simán be is oszcillálhat.

Tudni kellene mekkora impedanciát tud meghajtani a hangkártyád, valamint milyen az impedanciamenete a DI-boxodnak. Utána lehet valamit kezdeni vele.
(#) Dióda válasza tothbela hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Valami ilyesmire gondoltam én is hogy a hangkártya rosszalkodhat a dibox miatt.
Dibox mint írtam van 6 féle is mind külömböző így mivel mind egyes darabbal ugyanazt műveli így valószínű hogy a hangkártya nem komálja az induktív terhelést. Gondolom ez nem egyedi eset lessz mert más is használ dibox-ot hangkártya és erősítő között. Így ezt ha más is használ dibox-ot és nem mókolja meg akkor okozhat meglepetéseket. Kipróbáltam külső hangkártyával is és az is ugyanezt műveli. Nem is vettem volna észre ha a védelem az erősítőben nem reagál erre hogy a dibox-ról egy olyan jel jön amit a végfok nem komál és gerjedéssel reagál rá ő meg leoldotta a hangszórókat miatta.
Van gyári rca kábelbe iktatható dibox-om de akad itt beag leválasztó trafó is és mindre így reagálnak a hangkártyák. Csak azért írtam be a kérdést hogy hátha más is találkozott már ilyesmivel.
(#) Cinema válasza Dióda hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ha a DI-box nélkül nincs gerjedés-zaj, akkor minek használod?
Jó lenne egy vonalas rajzot látni a készülékek összekapcsolásáról, mert lehet, hogy abban van hiba.

Üdv!
(#) proba válasza Dióda hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Ezen kívül mi van még rákötve a számítógépre? Monitor biztos, a monitorba mi van dugva? Lehet csinálsz olyan köröket is amiket nem vettél észre.
(#) nandika76 hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni földhurok ügyben. Készül egy bemenetválasztó ami ha a relés panel be van kötve az előerősítő elé megkezdődik a brummogás. Nélküle csodálatos némaság uralkodik az egész rendszeren.
Az előfok az a Korg Nutube csöves, Nelson Pass féle.Bővebben: Link A végfok Karesz50 féle földelt kimenetű erölködőBővebben: Link A forrás jelenleg egy Jamaha WXC 50Bővebben: Link
Előre is köszönöm a segítséget!
A vezérlő elektronika https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2388806.html#2388806Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) Karesz 50 válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Le kellene rajzolnod vázlatosan a GND vezetékezést, mert ebből nem derül ki mi lehet a földhurok okozója.
(#) nandika76 hozzászólása Jan 18, 2021 /
 
Pár kép, és egy rajz ami talán érthető.
Következő: »»   54 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem