Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   315 / 367
(#) erbe válasza pisti35 hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
A harmadik géped olyan soványka, mint a trafó vasmagja. Legjobb csak távcsővel nézegetni, annál közelebb nem szabad menni hozzá.
Csupán a képek alapján az első a legbíztatóbb. De nem minden a trafó.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) Ge Lee válasza pisti35 hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Azt jól teszed, mert a Co nem olyan mint az MMA inverter, hogy munka végeztével fogom és beviszem az előszobai szekrénybe. A Co-nak kint kell lenni a műhelyben fagyban és kánikulában is, megy bele a por, a köszörű korong szemcséi, pára, stb., amit egy nyák hosszú távon nem fog szeretni ha csak telibe nincs mártva vagy fújva lakkal mindkét oldala.
Nekem félkész volt a Co inverterem, aztán mégis inkább trafós lett. Van a műhelyben egy szerelőakna ami nincs betonozva, föld alja van és tégla fala. Hogy e miatt-e azt nem tudom, de mindig van nedvességtartalma a műhely levegőjének, elektródát sem lehet otthagyni mert utána nem akar begyújtani. A védelmüktől megtisztított acél idomanyagok néhány hét után már korrodálnak, pusztán a műhely levegőjétől.
Nehéz a képek alapján bármit mondani mert nincs a méreteket mihez viszonyítani, de nekem mindhárom elég gyengusznak tűnik, de elrendezését tekintve az első a legjobb.
(#) pisti35 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Nekem is a garázsban-műhelyben, lesz a co gép. A trafós gép igénytelenebb egyértelműen, az inverteres co géphez is kell kocsit gyártani a palack miatt. Akkor meg elveszíti a mobilitását, úgyhogy trafóst választok.
Tudomásom szerint, az első gép csak ecsettel van lakkozva, de nekem ez a legszimpatikusabb az elrendezése alapján.
A második gépet mártják, a harmadikat talán kemencében impregnálják. Mindhárom gyártó több tíz éve gyárt gépeket, de ugye mindenki a sajátját dicséri.
(#) Ge Lee válasza pisti35 hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
A mobilitás viszonylagos, hiszen ha van kedvem szétbontani a palacktól, lecsatolni róla a munkakábelt (a drót ki majd befűzéssel együtt), meg beszenvedni a hatalmas súlyát a csomagtartóba akkor ez is mobilis, de igazából épp ezek miatt az inverteres sem az. Nekem egy 5kg-os töltetű hagyományos tűzoltó palackom van hozzá, ez félkezes, tehát mondhatom akár mobilnak is. Van rajta 3m átlátszó műanyag cső, így a műhelyben a palackot sosem kell mozgatnom csak a gépet, az alá meg eleve tettem 4 kis forgós kereket.
De ez nem a Co hegesztős hanem a trafókészítős topik...
(#) Bluger hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Sziasztok
Nem tudom jó helyre irok e de hátha tudtok egy kis segitséget nyújtani.
Adot egy trafó amin több feszültségű bemenet van. 100-120-200-230 amik biztosak, mert egy panelből lett kivéve de már nemlehetet lekövetni, hogy melyik hova megy, a panel meg már nincs meg. Nekem a 230as bemenet kéne de nem tudom, hogy melyik lenne az. Na meg melyik a bemenő 0.
(#) elektroncso válasza Bluger hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 1
 
Ha biztosak a megadott feszültségadatok akkor ellenállást kell mérni a lábak között. Amelyik kettő között a legnagyobb értéket méred az a 230V-os tekercs. Mielőtt rákötnéd a hálózatra köss sorba vele egy hagyományos izzót ami ha nem világít vagy éppen csak parázslik akkor megtaláltad a jó tekercsvéget és direkbe rákötheted a hálózatra. Ha erősen világít akkor tovább kell méregetni.
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 1
 
A jobb felső sarok az biztosan a 230, az jön legfelülről.
Ha van egy kis logika benne, akkor a bal felső (meg kell "sasolni", hogy az jön-e az aljáról), az meg a másik fele...
És valóban, ahogyan mondod, izzóval sorban éleszti az ember a gyanús dolgokat...
(#) Bluger hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Köszsönöm a válaszokat.
Amúgy igen, a két szélső pontnak a legnagyobb az ellenállása.
(#) Ge Lee válasza Bluger hozzászólására (») Júl 9, 2018 / 3
 
Ilyenkor mindig az a legegyszerűbb ha van egy kisebb, 6-9V körüli trafód, hogy azt rákötöd a szekunderre, a primeren meg megkeresed hogy hol lesz a legnagyobb a feszültség.
(#) ladakk hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Sziasztok.
Egy ilyen típusú gépet szeretnék venni, mig 181, augusztusig akcióban van. http://www.weldimpex.hu/
Az előző oldalon írtátok, hogy a trafója nem valami jó, mert egymás mellé vannak csévélve a huzalok. Ha jól értelmezem amit írtatok, akkor ha sokat hegesztek a géppel akkor esik a feszültség, gyengül a hegesztő áram? Az mennyire gáz, hogy a huzalok nem szépen sorban egymás mellé vannak csévélve? A gyártóval beszéltem, azt mondták ez egy régóta gyártott kiforrott technológia. Egy fázison, ez a legerősebb gép a piacon.
Itt van még egy kép a trafóról:
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
(#) Ge Lee válasza ladakk hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Válaszoltam a Co-s topikba. Egy kérdést csak egy helyre teszünk fel, ez benne van a fórumszabályzatban.
(#) ladakk válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Ok, bocsi ezt nem tudtam.
(#) zseblampa hozzászólása Júl 17, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Adott egy toroid trafó 35.8v-0-35.8v (2x3.5a)
Az lenne a kérdésem, hogy egyenirányítva, pufferelve hány volt lessz belőle?
(#) Orbán József válasza zseblampa hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Üdv!
Névlegesen x1.41, gyakorlatban 1.3 a szorzó. A diódák nyitófeszültségét ebből még levonva...
(#) Alkotó válasza zseblampa hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Jelentős mértékben befolyásolja az eredményt a terhelés és a puffer mérete. A terhelés hatására csökkenni fog a szekunder feszültség, illetve a puffer "kitöltőképessége" is csökken, azaz nőni fog a jelalak tetejének hullámossága.
Orbán József számai is jó közelítést adnak.
(#) zseblampa válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Konkrétan van 2 db mx50 erősítő panelom ami +/- 45v-al üzemel. 1.3-al szorozva is már meghaladja. 46,54v
(#) Alkotó válasza zseblampa hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Az erősítők ezt a többletet elviselik, nyugodtan használhatod hozzá.
(#) zseblampa válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Rendben, köszönöm a gyors segítséget!
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Sziasztok. EI magos hálózati trafót készítek egy csöves gépezethez: egy bontott 50VA-es trafóról van szó már letekert szekunderekkel: mag belső magassága x szélessége: 28x29mm
Erre nekem a programommal kijött hogy:

van egyszer 270V 100mA-es tekercs a trafón ez 1584 menet 0,22mm2-es huzalból
van egyszer 4V 3A -es tekercs ő a csövek fűtéséért felelős , 23 menet 1,21mm2-es huzallal
és mégegyszer 4V 1,5A-en ő az egyencső fűtése, ő is 23 menet de 0,86mm2-es huzallal

A kérdésem az volna hogy a program szerint ez ~52W -ot kíván a transzformátortól, elvileg a program szerint ez a trafó maximum 69W-ot visel el, viszont a gyári primerének huzalját nem tudom milyen vastag.....és nem is szeretném túlterhelni. Igaz minden tekercs melyet számoltam picit túlméreteztem (fűtésnél majdnem 500mA a túlméret, az anódnál 30mA) tehát elvileg nem lesz kihajtva belőle az 52W számolt teljesítmény. Most bontsam vissza teljesen primerig és nézzem meg mekkora a primeren a huzal hogy egyáltalán le tudom-e terhelni ennyivel vagy nem?
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Kiszabadítottam a primer végét, de bajos sajnos mert a trafó kimeneténél csak 0,25mm2-es a huzal így az nekem kevés lesz valószínűleg.
(#) Orbán József hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Én mindenképpen nagyobb trafót ajánlanék.
Én pl. a 14W-oshoz M102A-t teszek, mert az anódfesz így minél kevésbé esik le, vagyis keményebb lesz a táp.
Ja és ez kizárólag anódtáp, többi másik trafókon, az egy másik történet.
Lényeg, ajánlott nem pont kicentizni, ha nem muszáj - szerintem.
Olcsón beszerezhető egy selejt szünetmentes, ott is kész a hálózati rész és elég jó méretű a legkisebbik trafója is.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) szikorapéter válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Inkább lecserélem mert a primer veszélyesen kicsi. Ráhagyások vannak de ez nem végfok lesz szóval nem akartam +50%-ot ráhagyni holott már így is a csövek határain túl van méretezve mind az anód mind a fűtés. (persze árammal csak). Egy nagyon régi rádió kapcsoláshoz kell, lényegében nosztalgiarádió épül.
(#) Orbán József válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Ez az, mindenképpen egy nagyobb vassal leszel biztonságban.
(#) szikorapéter válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Egyenlőre keresgélek de később valószínűleg jelentkezem még, köszönöm a választ.
(#) magery hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Kenwood KA-80 erősítőt, és sajnos az egyik trafónak szakadt a primer tekercse. Tudna valaki ajánlani egy olyan szakit, aki megtudná javítani? EI magos tafó van benne.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2018
(#) qvasz2 válasza magery hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Lehet, hogy csak a hőbizti oldott ki. Az egy kis ügyességgel javítható, cserélhető.
(#) magery válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Lehet hogy csak a hőbizti ment ki, de nem akarom megbontani mert egy bontott trafót már nehezebben vállalnak el. Nincsennek kivzetve a hőbizti lábai.
(#) qvasz2 válasza magery hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
A primer tekercs tetején van, a szigetelés alatt.
Akkor marad a szaki
(#) kocsora hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni az alábbi lemez beazonosításában? Nem találtam róla információt.
Egy URH rádió töltőjében szolgált. 70mm a pakettvastagság.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2018

ei.jpg
    
(#) erbe válasza kocsora hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Miért kell neked a beazonosítás? Ekkora vasmaggal manapság hegesztőt gyártanak.
Következő: »»   315 / 367
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem