Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dinamika kompresszor és limiter
Lapozás: OK   10 / 12
(#) Cannon hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Vajon megéri LDR(link) és LED(link) párossal Elliott cikke alapján próbálkozni?
Működhet olyan jól, mint az optocsatolós megoldás?
Miben jobb az 1100 Ft-os árával az optocsatoló?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
A próbát feltétlen megéri.
(#) aranyef válasza Cannon hozzászólására (») Aug 9, 2018 / 1
 
Szia,
Nekem 10k (IIRC) LDR és vörös LED dolgozik a 'limiter'-ben. Némi alkatrész módosítással egész kellemesen hangzik és teszi a dolgát ,bár az tény hogy sokkal lassabb mint egy gyári valódi limiter. A jFet gate előtti tagokkal variálható nagyon tág határokon belül a viselkedés. (kondi illetve ellenállás értékek)
(#) Cannon válasza aranyef hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Szia! Köszönöm!
Jelenleg nincs lehetőségem többszöri rendelésre, így inkább maradtam az optos megoldásnál. Biztos ami biztos. A tervezett dobozról csatoltam képeket. Várom a futárt, hamarosan jelentkezem!
(#) Cannon válasza Cannon hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
El is készült. Teszteltem 1kHz-el, keverőről de torz a limiter kimenetén a jelalak 0.2V fölött. Ha erősítőt kötök a kimenetre, akkor recseg. Mi lehet a gond?

1. kép: limiter kimenet
2. kép: keverő jele
3. kép: ekkor még nem torz
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2018
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 / 1
 
Szia! A NYÁK-terv hibás. D1-D2-őt rákötötted a kimenetre, az határolja a jelet. Nézd át alaposan, mert lehet más hiba is benne, ennyi átnézésre futotta az erőmből/időmből.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Azt a beültetés előtt javítottam. Próbáltam már úgy is, hogy ideiglenesen kiforrasztottam a diódákat és mindent ami az NE-t a TL-el köti össze és úgy is olyan ilyen jelet kapok.
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ezek szerint neked egy sima egységnyi erősítésű műveleti erősítő torzít. Táphiba, IC hiba marad, ha a NYÁK-on nincs elkötve semmi. A negatív tápágban nincs helyi szűrőkondi? Ebből gerjedés is kialakulhat.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Van egy dolog amiben már egyáltalán nem vagyok biztos. A kapcsolási rajzon +15 és -15V szerepel. Ennek a kapcsolásnak akkor szükséges +/-15V + a test? A fórumon olvastam, hogy szükséges viszont az ismerősömmel mást beszéltünk.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018

LIMITER.jpg
    
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Természetes kell egy testpont a táptól, attól mérhető a plusz és a mínusz 15 V.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Köszönöm!
Jól éreztem én. Ezek szerint félreértés történt.
Már szép jelalak van a kimeneten is, viszont a limiter nem lép működésbe.

Potméter: 10k
Bemenő jel: 1.7V 1kHz

Én is végigmentem ezeken a dolgokon:
Idézet:
„Szia! Mekkora DC feszültség mérhető OP2/2 5ös lábán mikor jelet adsz rá?”

680 mV

Idézet:
„Legalább akkora feszültségnek kell lenni, mint a 6-os lábé P1 letekert állásában, tehát minimum 400mV.”

P1 letekert állásában 6-os láb nálam 200mV

Idézet:
„A 6-os lábon tudsz ettől alacsonyabb feszültséget állítani? Ha igen, akkor mérj feszültséget R11-en!”

R11: 9.3V

Bővebben: Link a hozzászóláshoz
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Világít a kontroll LED? Milyen MOS-FET-et ültettél be?
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
BS 170, nem világít a LED
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Tételezzük fel, hogy jól ültetted be a BS170-et. A G-S lábak között ott kéne legyen az R11 feszültsége, mivel R14-en nem folyik áram ha a LED nem világít. Vajon követi-e a NYÁK-od a rajzot a kapcsolás ezen részén?
A 9,3 V-tól a FET természetesen ki kéne nyisson és a LED-nek világítania kellene (helyes beültetés esetén. Az NSL-32 LED helyes polaritással került beültetésre?
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
G-S lábak között ott van az R11 feszültsége.
Az NSL-32 egyik oldalán van egy fehér pont, én azt tekintettem pozitívnak a beültetés során.
(#) Cannon válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Kiforrasztottam, multiméterrel adtam neki tesztáramot. Fordítva volt betéve. Viszont mielőtt visszateszem megmértem, hogy az NSL-32 LED lábainál hány V mérhető. A 8V az rendben van ott, nem sok kicsit?

Elnézést a duplapostért.
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Az adatlap írja, hogy a pont a LED katódot jelöli.
A mért feszültséggel nincs gond, mert a LED áram majd ejt belőle az R14 ellenálláson és reményeink szerint elindul a szabályzás is.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Köszönök mindent! A "Color dot" szöveg nálam olyan pici volt, hogy teljesen átsiklottam fölötte...
Működik a limitálás. A kontroll LED-del van még egy olyan probléma, hogy nagyon halványan világít csak. Ilyen LED (Bővebben: Link) van benne. Cseréljem esetleg másikra?
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ilyen helyre nagy fényerejű kék LED-et szoktam ültetni, az 2-3 mA-től napsütésben is jól érzékelhetően világít. Annak a piros LED-nek az 50-200 mCd fényereje tényleg kevés lehet.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ha R15 helyére 4K7 ellenállást, R17 helyére pedig 20K-t raknék, akkor jól számolom, hogy visszakapnám az eredeti szabályozási tartományt 20K potméter mellett?
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Várhatóan igen. Erre akkor van szükséged, ha a poti pálya végein nem tapasztalsz érdemi szabályozási lehetőséget.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Köszönöm! Még egy olyan észrevételem lenne, hogy ha a beállított limitet minimálisan is túllépi a jelszint akkor halk recsegés hallható. Úgy vehető észre a legjobban ha a közép és magas hangokat levágom a keverővel.
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ellenőrizd C22 polaritását!
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ellenőriztem, jól van beültetve.
Stabilizálatlan táp közrejátszhat?
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Inkább a helyi tápszűrés hiánya miatt aggódom.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Véletlen sikerült féltáppal jutalmaznom a felszerelést.
Mostantól csak pirosan világítanak a LED-ek.
Mi adhatta meg magát?
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Csak a fordított polaritású táp tehet kárt benne, a féltáp kimaradás nem.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
100n kondikat tettem a pufferekre, a trafóból jövő egyik tápági vezeték kicsúszott a saruból, bedugtam és azóta csak világít.
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
A 100nF a pufferen a létező legrosszabb helyre került. Közvetlen a műveleti erősítő táplábánál van a helye, tehát 2x2 db kell és a testet a panel betáplálási pontjától kell odavezetned.
A trafóból kicsúszott vezeték nem hinném, hogy hibát okozhatna, keresgélj még!
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Ilyen az ha a kapkodós, tesztre jóvanazúgy' gyerek pánikba esik és nem veszi észre, hogy az egyik kókány pufferkondi lábát elengedte a forrasztás... Előbb inkább jön reklamálni...

Köszönöm szépen a javaslatot! Ha már a tápnál tartunk: Mivel nem igazán van olyan trafóm ami beleférne a dobozba és szimmetrikus is így megkérdezném, hogy működhet-e a kapcsolás ilyen megoldással: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem