Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   34 / 39
(#) toto78 hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná nekem csinálni ezt a sub szűrőt.
Megvan minden hozzá, nyák terv, beültetési rajz.
Köszönöm.
(#) kezdoke válasza toto78 hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Csak a nyákot kellene elkészíteni vagy kompletten be is kellene ültetni ?
(#) toto78 válasza kezdoke hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Be is kéne ültetni.
(#) toto78 hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Low Pass Filter IC LM324N
Hátha valakit érdekel.
(#) toto78 hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy kis segítség kéne nekem. Melyik alkatrészt kéne kicserélnem hogy ne nagyon vágjon nagyon mélyen.

s-l500.jpg
    
(#) toto78 válasza toto78 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Rajz róla.
(#) reloop válasza toto78 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Szia! Ezekkel az értékekkel a vágási frekvencia 30-200Hz tartományban szabályozható. Ha feljebb szeretnél menni mondjuk 60-400Hz-re, akkor cseréld a C5.6.7.8 0,1µF kondikat 47nF-osra.
Ott vannak a poti mellett szépen sorjában
(#) hobbyboby válasza hobbyboby hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
A Philips cég a levélben feltett kérésemre (kérdésemre) azt a választ küldte, hogy náluk az ilyesmi - valami belső rendelkezések alapján - titkos! Egy mezei, állítólagosan 30 W-os szobai erősítő rajza!
Így aztán - mély sajnálattal, de részemre ilyet nem küldhetnek ...

Hmmm.

Pedig én egyáltalán nem valami katonai műhold teljes kommunikációs és UHF, avagy mikrohullámú adó-vevő rádiós rendszeréről kértem volna a rajzot ...
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016
(#) frissadam hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy 1 darab műveleti erősítővel érdemes e 200Hz körüli vágással aktív sub filtert készíteni? Ha igen milyen kapcsolás technikával?

Köszi előre is!
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia! Az egy darab alatt mit kell értsünk? A TL074 is egy darab, azzal találsz a rajzaim között.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia!
Az egy darab azt jelenti , hogy egyetlen darab olyan műveleti erősítő aminek egy invertáló egy nem invertáló bemenete van és egy kimenete. Ha jól tudom a TL074-ben ebből van négy.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ha van alacsony impedanciás forrásod, akkor már egy másodrendű szűrőt építhetsz belőle.
Ha nagy impedanciájú fokozat követi, akkor még egy RC-taggal is kiegészítheted.
Amennyiben egyik feltétel sem adott, akkor csak elsőrendű szűrő jön ki belőle, ami annyit tud mint egy hangszínszabályzó.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Keverő jelét szeretném rákötni , a kimenetére pedig sima erősítőt szeretnék. Quad, TDA stb stb
(#) dB_Thunder válasza frissadam hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Lehet! Akár 18dB/okt meredekségűt is.
Az alacsony impedanciás meghajtás viszont feltétel!
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Parancsolj.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszönöm szépen. Ez a kapcsolás erősít a jelen? Milyen képlet alapján számolható a frekvencia?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Összetett szűrőről lévén szó, elsősorban a szimulátorra támaszkodtam. Másodrendű szűrő. RC szűrő.
(#) latyakosa válasza frissadam hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
A csatolt képen jobb oldali ábrán a "gain" greafikon mutatja a frekvencia és erősítés összefüggését. A görbe 0 Db-ből (azaz egységnyi erősítésről) indul és negatív az érték felé tart ezért a válasz a kérdésedre szerintem nemlegyes.
(#) reloop válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Gondoltam, magáért beszél a 200Hz-re eső -3dB-es pont
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszönöm szépen.
(#) zotya1983 válasza toto78 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Megvan ehhez a kapcsolási rajz esetleg?
(#) orcika70 válasza zotya1983 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ha erre gondoltál, nem olyan nagy kunszt vissza rajzolni.
(#) kezdoke hozzászólása Feb 2, 2018 /
 
Sziasztok, szeretnék a mélyládámhoz egy aluláteresztőt csinálni elméletben 38Hz az Fb pontja
Én ezt a kapcsolást gondoltam hozzá némi módosítással az eredetihez képest vajon megállja a helyét?
(#) Helios hozzászólása Aug 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Az ITT található szűrőről van valami jó tapasztalatotok? Mert lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatosan!
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Szia! Nem építettem meg ezt a konkrét kapcsolást, de vállalkoznék a kérdések megválaszolására.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Szia!

Lehetséges-e digitális potméterrel vezérelni? Ha igen, mennyi eltérést engednek a potméterek? Mármint hogy ha mondjuk nem 50k, hanem csak 47az mekkora probléma lenne?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Szia! Gondolom a frekvencia hangolásáról van szó. A poti értéke 10%-kal nyugodtan eltérhet. Ha szélsőségesen alacsony frekvenciára szeretnéd hangolni, akkor a 15 k ellenállások helyére ültess 18 k-t. Fontos, hogy a poti földfüggetlen legyen.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
A terv az, hogy egy arduino vezérelt rendszerhez illeszteném hozzá. Ezért gondolkodom azon, hogy minden potmétert digitálisra cserélnék, ahol sztereo potit használ a kapcsolás, ott pedig kettőt párhuzamosítanék.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2018
(#) Helios hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Nem kicsit elakadtam a témával kapcsolatosan. Még mindig ott tartok, hogy nem találok olyan kapcsolást, melyet digitális potikkal lehetne vezérelni, arduino-val. Valakinek nincs véletlen egy terve a fiókjába söpörve?
(#) zsa hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Bővebben: Link
Linken csatoltt szűrőt használom közvetlen a végfok előtt, Pc röl kapja a jelett ami 50% os an levan szabájozva PC felöl. A Szűrőnek bemeneti jelszitjét szeretném növelni. Ha R3 potit nagyobbra cserélném megoldaná ezt az elvárást?
Következő: »»   34 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem