Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1484 / 1672
(#) silent15 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 1
 
Már szerkesztés alatt van hozzá, több oldalnál tartok, de nem erősségem a fogalmazás Illetve kénytelen leszek átírni az egészet, mert nagyon célirányosan közelítettem meg, viszont inkább a technikát kéne átadnom, hogy aki szeretné az a saját szájíze szerint is építhessen valamit.

Csatoltam az adatokat amit produkál (vannak kihagyások, még módosítgatom a kódot itt ott).

Köszönöm !
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018

adatok.JPG
    
(#) kokozo válasza silent15 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Szia!
Az Id mindig 0? Azt alapból auto incrementre szokták állítani, ezáltal sok kereső függvény gyorsabb lesz..
(#) silent15 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Igen azt lehagytam. A panelen van 3 jumper, azzal lehet ID-t választani. Amikor az adatbázisba tölt fel, akkor azt az ID-t fogja használni. Így összesen 8 panelt lehet "címezni". Jelenleg csak 1-et használok, de még 7-et lehetne eltenni különböző helyekre Tehát ugye ez a panel azonosítója, ami az adatot feltöltötte.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Aug 15, 2018
 
Ejnye, Kollégák!
Alig néhány hozzászólással korábban kértük, hogy ne térjetek el a téma címétől, és a részleteket a készülékről szóló témában tárgyaljátok ki. Erre most ismét az adott készülékről szól a diskurzus...
(#) jocko válasza jocko hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Felmerült a gondolat, hogy vajon mekkora fogyasztással kell számolni egy ilyen nem túl gazdaságos (?) végfokot járatva ebben a rendszerben , ennek jártam utána. A jelforrás: sony st s120 tuner, a ládák a hsz-ben a képen egy oldalra kötve sorban, többi az itt csatolt képeken. ( tuner, végfok normál hangerőn, végfok kihajtva, ventilátoros hűtés, összes fogyasztás ) Valóban sokat emészt fel a kettő ventilátor non-stop hajtása .
(#) nyuszis2 hozzászólása Aug 24, 2018 / 15
 
Sziasztok!
Készítettem egy külső hőmérőhöz rádiós vevőt ami kijelzi bent az elküldött értékeket.
A rádiós vevő alecto ws 1700 protokollon kommunikál. A mikrovezérlő a kedvencem STM8S003. Igyekeztem spórolni az energiával, a háttérvilágítást kikötöttem, hogy programból lehessen vezérelni a felső sárga gombbal és a vezérlőt is altatásba teszem sikeres szinkron után. Ami kimaradt, hogy a rádió vevő áramellátását is vezéreljem.
Jelenleg powerbankról üzemel, az LCD miatt kell az 5V, de tervezek egy LCD-s verziót 3.3v-osat.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 24, 2018 / 5
 
Ha szerinted, nem tud sokat, akkor gyerünk, csinálj jobbat! Várjuk a leírást, és a bemutatást!
(#) Lamprologus válasza Gabó hozzászólására (») Aug 24, 2018 / 5
 
Én már annak örülnék, ha egy LED-et villogásra bírna PIC-el ... bár szerintem Ő is örülne!
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Úgy értettem hogy azt a kevés dolgot amit tud azt tökéletesen! Céleszköznek, értékek közvetlen megfigyeléséhez tökéletes! Vajon mekkora lehet a hatótávja?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2018 / 5
 
A Te általad ( soha el nem) készítettnél sokkal nagyobb.
(#) mek-elek hozzászólása Aug 25, 2018 /
 
Nos Uraim, ezért becsülöm én az UTP kábelt, mert a felesleges rádiófrekvenciáknak nincs kisülési periódusa.
(#) david10 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Szép munka!
A protokolt Te fejtetted vissza?
Kb. mekkora a max. távolság, amin még müködik? 2.4GHz-en müködik?
(#) zolek hozzászólása Aug 25, 2018 / 12
 
Üdv. Beszélő óra, ezt egy francia oldalról szettem össze ,hát nem semmi a magyar meg a francia
nyelv közti tempo különbség,nekem mindent lekellet lassítani .Mint látszik nem sok alkatrészből áll.
Arduino nano,ds3231,mini mp3 lejátszó,lcd kijelző 2x16 , 5db nyomógomb,hangszóró. Hát nekem pont ez a kicsi volt kéznél. Link: https://youtu.be/FNWxF1NdXg8
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2018

besz.ora.JPG
    
(#) nyuszis2 válasza david10 hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm, nem én fejtettem vissza, meg volt adva.
Két 1890 a rövid és 3780 us a hosszú impulzus, előző a 0 utóbbi az 1-et jelenti és a bitek is meg voltak adva, mit jelentenek. Van kezdő és vég szinkron jel is. Volt egy arduino-s kód is, de az nem tetszett, mert blokkoló kód volt, én megoldottam időzítővel és megszakításkezeléssel és egy gyűrűs bufferbe írással amit értelmez, ha a záró szinkronjelet érzékeli.
Ha valakit érdekel, szívesen megosztom a kódot, igaz az STM8 miatt nem valószínű az érdeklődés, csak ezért nem tettem meg eddig.
Hatótávolságot nem mértem, 10m -en belül működik az biztos.
433Mhz, én a syn480r modult használtam vevőnek, de működött a sima/olcsóbb 433Mhz vevővel is, de a syn kisebb helyet foglal.
(#) sargarigo válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Engem érdekelne, mindig van mit tanulni, köszi!
(#) kameleon2 válasza zolek hozzászólására (») Aug 25, 2018 1 /
 
Szuper, de megőrülnék a folytonos kakukkolástól. Nyomógombra megy a hang?
(#) jocko hozzászólása Aug 26, 2018 / 1
 
Az általam épített ,és itt bemutatott (gitár)ládámat végre kipróbálhattam egy igazi gitárerősítő fejjel. Kicsit sokba került ez a mulatság, de nem bántam meg a kiadásokat. Pár wattos a kis láda, de meglepően sokat tud, ehhez jön a 120 watt RMS tranzisztoros fej, ami egyszerűen széttépi . (lásd:hang-"minta" ) A képen a mostani rendszerem .
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) david10 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
A forráskódra sokan kíváncsiak vagyunk.
Ha jól látom, akkor belső órajellel működik?
Egy cikket is szeretnénk, mert az ilyen vezeték nélküli hőmérőket sokan szeretik.

Tudom, hogy ez nem telefon, hogy bele lehessen szólni, de azért leírom az észrevételemet: Amikor nyákot tervezel, olyankor a vezetősávokat vagy víz-színtesen / függőlegesen vezesd, vagy 45 fokos szögben hajlítsd meg, lehetőleg ne legyen kósza vezetősávok, mert úgy jobban néz ki.
(#) mek-elek válasza jocko hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Most végül is az erősítő gerjedt, vagy Te?
(#) jocko válasza mek-elek hozzászólására (») Aug 26, 2018 / 1
 
üdv.! Most hogy visszahallgatom , valóban ... reverb középállásban, szobai akusztika, mikrofonon keresztül beszűrődő zajok. Kéne egy rendes hangszedő is a gitárba . Tettem most fel anyagot külső tárhelyre, itt van olyan is , amelyik nem gerjed. (főleg a "D" )
A


B

C

D
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) zolek válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 26, 2018 / 1
 
Üdv. Igen gombnyomásra, de azt a programba lehet állítani a lejátszás idejét.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) mek-elek válasza jocko hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Köszönöm megtisztelő válaszát!
(#) nyuszis2 válasza david10 hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Felraktam az
Időjárás figyelő állomás topic-ba
(#) david10 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Köszönjük!
(#) Secret válasza jocko hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 3
 
Off:

Biztos vagy benne, hogy ezt a csörömpölést erősíteni és nem halkítani kellene?
(#) mhatalyak válasza Secret hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
Én nem is értem mit kell hallgani. Meghallgatom a Bose, Harman/Kardon szettemen itthon, mintha egy megafon üvöltene.
(#) jocko válasza mhatalyak hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Igen, sajnos nem könnyű a "rosszat" jól csinálni.
(#) jocko válasza Secret hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Én igazából szeretnék professzionális módon "csörömpölni" , ehhez ez a ~ 80,000 Ft (körüli) befektetést kívánó szerelés nem elég. (gitár: 29.000 Ft, húrokat ,pengetőket , tokot nem is számolom már, erősítő fej: 34000 Ft használtan (gyári), torzító pedál ~ 10,000 Ft plusz adapter hozzá, + a hangszer kábelek (nem mindegy milyenek) ~4000 Ft, a láda ugye saját mű(remek), ja és a dob alapot adó effekt az szintén egy 20-as , akkor már ~ 100 ezer forint-nál tartok, és még mindig nem játssza le az mp3-at magától ! . Ehhez jön a fő probléma, hogy kéne egy rendes hangszedő, ez 24,000 Ft körül van amire nekem lenne szükségem, ezt ingyen nem teszi át semelyik szerviz, a gitárt át kéne alakítani a vastagabb húrokhoz, hogy vissza tudja adni ezt a mélyebb hangolási tartományt is a hangszer , és utána beállítani, új hangolókulcsok sem ártanának, hogy ne hangolódjon el állandóan a szerkezet ( nem lehet ebben a tartományban az effekt-em hangológépét sem használni ,teljesen fülre megy a hangolás, és nagyon könnyen el lehet rontani), ezek a módosítások elvinnének még 60-70 ezer forintot, és akkor még mindig nincs egy celestion hangszóróval szerelt ládám, mert a végén már minden számít. Minden esetre köszönöm a kritikákat, mindig tanul az ember.
(#) Gafly válasza jocko hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Ez számomra hihető történet.
De mi a kérdésed?
(#) jocko válasza Gafly hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Kérdésem most nincsen, csak próbáltam körülírni az anyagi vonzatát egy ilyen próbálkozásnak.
Következő: »»   1484 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem