Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2038 / 2208
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 29, 2018
Jani legalább valaki megpróbál segíteni. Én már régen mondtam hogy egy csöves rádióból kezd az építést abba megvan minden.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 29, 2018
Idézet:
„Kezdjük ott hogy hiába egy pcl kapcsolás ha se trafóm van hozzá. Vagy olyan alkatrész van benne ami pont nincs. Összeszámolni is elég lenne hány csövem van (egyszer megírom privátba). De én csak ezekből gazdálkodok. Felesleges idő és energia nincs. Akkor lustaságból hívnék egy kőművest hogy fejezze be a falat vagy hegessze meg nekem valaki azt amit akarok. Bizonyos értelembe megse lepődök rajtad. A személyeskedésbe ne menjünk bele. Megpróbáltam erre igyekszel elvenni az ember kedvét. Csak akkor válaszolj ha érdembe és jó szándékkal teszed. Addig is tovább próbálkozok.”


1.Ha SE erősítőhöz van trafód, akkor ÉPITS AZT kezdésnek!
Nézd meg párral feljebb madzagos milyen frankó kis sztereo SE-t épitett két régi Tesla lemezjátszó elektronikából! Teljesen okés!
2.Ha olyan alkatrész van benne ami pont nincs.
Én ilyenkor előveszem a pénztárcám,és MEGVESZEM. Nem várok hónapokig, hogy hátha lesz majd valahol.
3.Tökmindegy mennyi csöved van, lehet több ezer, ha nincs köztük használható, vagy olyan típus ami pont kellene, tehát ez így érdektelen infó.
4.Felesleges idő és energia: mindazon dolgok, amiket eddig építettél, vagy bemutattál, és gyakorlatilag működésképtelenek.Ez mind az: pazarlás, az időddel, meg az energiáddal.
Persze ez a Te dolgod.
5.Nem személyeskedem, reálisan látom a dolgaid.
Egyáltalán nem akarom elvenni a kedved, lásd: magánban küldött szakirodalom, e-könyvek, -amit lehet el sem olvastál.Ingyenes alkatrész felajánlás, ingyenes postával, amiből nem kértél....mindegy , úgy látom értelmetlen minden, mindent támadásnak veszel.
Ne próbálkozz, hanem csináld. Ennyi az egész....
(#) granpa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Aug 29, 2018
Van igazság abban, amiket írtál, de ha nem megy az "előveszem a pénztárcám, és megveszem", akkor szegény ember vízzel főz. Bizony!
(#) (Felhasználó 116638) válasza granpa hozzászólására (») Aug 29, 2018
Ez is igaz, de nem hinném hogy valami extra drága cuccról van szó, tudván mi készül.
Nem kell bele semmi drága cucc.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2018
A nagy feltalálók is több tucat kudarcon estek át mire megtalálták a megoldást. Ez is része a fejlődésnek.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 30, 2018
Pontosan.
De Neked nem kell feltalálnod semmit, csak össze kéne rakni egy erősítőt, amivel évek óta nem haladsz.ÉVEK óta.
Ezt nem nevezném fejlődésnek.
Gondolj bele ha Tesla is ezt az utat követi...
-"Miért nincs még kész a váltóáramú tekercs Tesla Mester?
-"Hát, tudod fiam, nem találtam nullanyolcas huzalt a MÉH telepen, úgyhogy megtekertem
nullakettessel, az meg leégett."
-"De Mester, nem jó a nullakettes a nullanyolcas helyett!"
-"Idefigyelj , ha nem tudsz segíteni, inkább ne szólj bele."
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) bta válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Aug 30, 2018
A rossz vicc ott kezdődik, amikor a kezdő amatőr a nagy feltalálókéhoz hasonlítja a tevékenységét...
(#) granpa hozzászólása Aug 30, 2018
Azé' valljátok be: Jani (és többi "amatőr") nélkül elég üres lenne az életetek.
(#) mek-elek válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2018
Ezt segítségnek szántad?
(#) (Felhasználó 116638) válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2018
Hidd el, nem az.(Már ha rám (is)vonatkozik a hozzászólás)
Rengeteg más dolgot is tudok/tudnák tenni ahelyett hogy itt próbálok meg tanácsot adni, segíteni,
sajnos mocskos alacsony hatásfokkal.
Miért?
Van akinek lehetetlen segíteni, a sajátos habitusa miatt.
Itt is erről van szó.
(#) goreny válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2018
Ebbe' az a szép, hogy egy vagy két éve, Zsákán otta' ültétek körül az (akkori) erősítőt, azt' valahogy akko' se sikeredett kikerekíteni valamit belőle. De úgy látszik itt is csak ily' visszaszólásokra fussa.

Jani: neked egyszerűen képtelenség segíteni. Ismerek ilyen embert, két oldalt nem hajlandó elolvasni, hogy az alapok meglegyenek és lehessen továbblépni. Lehet feltalálóskodni, de ez kb. az ütögessünk össze két követ, ha szerencséd van, szikràdzik szintje. Ha ennyire nincs megfelelő értékű alkatrészed, akkor talán próbálkozhatnál az alkatrèszek soros-párhuzamos kapcsolásával.
Ha összeírod az alkatrészeket, megveszem és elküldöm ingyen.
(#) TAttila77 válasza goreny hozzászólására (») Aug 30, 2018
Szia. Ne fáradj mert én madzagossal tavaly (azt hiszem) küldtem neki egy egész cipősdoboznyi normális csövesekhez való ellenállást, kondenzátorokat mindenfélét. Még a börzén is kiállta volna a helyét. Egyik kolégám válogatta össze nekem direkt. Erre ő mit tett?! Mikor Sanyi oda akarta neki adni kivett belőle pár darabot és a többit visszaküldte. Na ezzel mindkettőnket vérig sértett. Nem mintha pár kilóméter távolság miatt nem tenném (tennénk)hogy segítenének, de azért ekkora szánalmas megaláztatás után soha többet egy nyamvadt ellenállást sem. Sanyi komám grampától trafót hozott neki. Ami már azóta biztosan leégett mert aki megtekercselte neki dercskei kolégám-tól tudom. Sajnáljuk de mi sokszor megpróbáltuk de falra hányt borsó, bármit akartunk. Mi már csak távolról figyeljük az esemény végkifelyletét. Annyi biztos hogy én még egyszer az életben nem fogok egy kollégámmal sem nemhogy egy doboznyi de még egy maroknyi alkatrészt se válogattatni. Ja és a köszönöm, vagy húzd meg a ...m az mindíg elmarad, mi meg nyelünk egyet.
(#) FordPrefect hozzászólása Aug 30, 2018
Itt valami nem kóser...
(#) Moszkvai válasza madzagos hozzászólására (») Aug 30, 2018
Gratula!
(#) Moszkvai válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 31, 2018
Azért ennyire nem rossz a helyzet.
Inkább az zavar, hogy azt látom, hogy aki most kér itt tanácsot, annak jól elveszik a kedvét az egésztől. Ha mégis építene valamit, akkor azt meg jól lehurrogják egyesek.
Csak azokat sajnálom, akik most szeretnének belefogni. Ezért azt javaslom, hogy bátran fogjanak hozzá és ne hagyják, hogy összezavarják őket. Aki pákát ragad és tud kapcsolási rajzot olvasni, keressen egy neki tetsző kapcsolást és építse meg. Egy kicsit érdemes előtte utána járni, hogy kialakuljon az elképzelésünk és igényünk. Ne akarjuk egyből a legjobbat megépíteni, mert olyat úgy sem fog találni. De ha már van egy alap, azt lehet módosítani vagy újabbat építeni. Közben ami a lényeg, hogy hallgassuk meg amit készítettünk, töltsünk el jó pár órát a hallgatásával, ismerjük meg az esetleges hibáit, hiányosságait. Élvezzük a művünket. Idővel ki fog derülni, hogy tettszik vagy nem. Megállunk itt vagy folytatjuk tovább. Építünk újat vagy megelégszünk a mostanival.
De ha így elveszik az ember kedvét, akkor ezektől az örömöktől is megfosztják az érdeklődőt.
(#) Ge Lee válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 31, 2018
Én csak a miérteket nem értem, de ez legyen az én bajom. Mert azért az elég ciki tud lenni, amikor valaki dolgozik hónapokat vele, rengeteg pénzt rákölt, aztán elviszi egy találkozóra közös meghallgatásra, ahol a többségnek a sok csöves között egy félvezetős erősítő hangja jön be leginkább. Vagy vannak állítólag olyanok amikre azt mondják hogy tényleg kiemelkednek a többi közül (pl. AE211, ARC egyes típusai) akkor miért nem azok után építésével próbálkoznak? Az sem lehet lehetetlenebb feladat mint a semmiből valami valóban jót összehozni.
(#) Moszkvai válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 31, 2018
Csövesben és tranzisztorosban is vannak jó erősítők. Ezek megtalálása lehet a feladat.
De ahhoz keresgélni kell és meg építeni, hogy kiderüljön.
AE211- ARC /Audio Research/ jó választás.
Most, hogy mondtad, hátha kedve támad valakinek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) telifunken válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 31, 2018
Nekem támadna kedvem, s gondolkodok is rajta. Józsi tett fel linket két oldallal ezelőtt erre a halott fórumra:
Mi ez Érdekes megoldás, csak kicsit drága, meg bonyolult. De valamiféle ARC
(#) telifunken válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 31, 2018
Szóval mondtam, hogy csúnya. Talán elméletben többet tudok, mint amilyet barkácsolni vagyok képes. Nem ez a szakmám, szellemi foglalkozást űzök.
(#) Gery78 válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
De jó, hogy feltetted nekünk a képeket a Munkáidról! Ez csúnya? Ne viccelj már, nagyon szépen megépítetted! Gratulálok hozzá!
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) madzagos válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
Nem csúnya ez. Jó volna ha már én is itt tartanék.
(#) CHZ válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
Alias dys-cus, letagadni sem tudod!
(#) bta válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 31, 2018
Mert nem tudják beszerezni / nem akarják megfizetni az eredeti alkatrészeket. A kimenőtrafóiknak még az objektív minőségét sem tudja akárki reprodukálni. Az efféle "utánépítések" hangjának sajnos nem sok köze van az eredeti készülékéhez. Beváltnak pusztán azért mondják, mert a gyári készülékek elismerten jók, illetve a régi (félvezetőket nem, vagy csak elvétve tartalmazó) kapcsolások reprodukálhatónak látszanak. De ez csak a látszat. Viszont van egy óriási előnye a neten talált (nem ritkán elvi hibás) noname rajzokkal szemben: rendesen meg van tervezve.

Az AE211 sehonnét sem emelkedik ki, az EAG-ok között is csak erős jóindulattal mondható középszernek.
(#) telifunken válasza CHZ hozzászólására (») Aug 31, 2018
Nem tudom mire gondolsz, de haggyuk is. Nézd meg a linken, hogy az az ember miket készít.
(#) Orbán József válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
A link nem működik, tedd ide a rajzot, vagy munkát, nem tudom, miról van szó.
(#) (Felhasználó 116638) válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
Kedves dyscus, dehogynem tudod.
Totál kiszúrhatók a kis kuckód jellegzetességei, ablakpárkány, zöld/fekete asztal, zöld elosztó a falon.stb.(Elég ha megnéz az ember pár fotót a cuccaidról az "audio"-s oldalon.)
Felesleges játszanod a hülyét, vállald fel hogy ki vagy.
Az úgy sokkal korrektebb lenne, nem gondolod?
(#) bta válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
Tisztelettel érdeklődnék, melyik szellemi foglalkozás képviselői szerint elfogadható -ismeretlen emberekkel való társalgásban- a hagyjuk-ot haggyuknak írni?
(#) Moszkvai válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
Gratula! Nekem is ismerősek.
(#) CHZ válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018

Idézet:
„Nézd meg a linken, hogy az az ember miket készít.”

Akkor ismered azt az embert és munkáit is, na ez igaz! Lehet hülyének nézni az itteni tagokat, de szerintem nem érdemes, nem vezet sehová, csak újabb kizáráshoz!
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) _barby_ válasza telifunken hozzászólására (») Aug 31, 2018
Ha felismernek, már késő beismerni!
Következő: »»   2038 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem