Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 94
(#) 77blsoft válasza sany hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Szia,

köszi, de a service manual-on túl vagyok és a google sem segített, a PCB és a pozíciószám benne van, de az érték nem.
Annyit láttam, hogy mindegyik típusnál a C02F ugyan az az áramköri rész.
(#) Lina1591 hozzászólása Szept 1, 2018 /
 
Sziasztok!
mi a véleményetek a SANYO klímákról nem sok élmnyt találtam.fként engem egy SANYO SAP-KR74EHEA érdekelne, ez inverteres vagy ON/OFF-os? Hűtő-fűtő, vagy csak hűtő?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) mhatalyak válasza Lina1591 hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Szia!

Inverteres, fűtő-hűtő. Gugli mindjárt elsőre kidobta.: Bővebben: Link
(#) Lina1591 válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Szia!
Köszi, viszont véleményt nem tudnál mondani ebben milyen kompresszor van és kb mikori kiadás lehet?
(#) mhatalyak válasza Lina1591 hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 1
 
2008-at olvastam, ahogy tovább lapoztam a Googleben. Többet nem tudok róla sajnos, nem ismerem ezt a márkát klíma téren, viszont amiket gyárt a Sanyo nem szoktak rosszak lenni.
(#) habazutty válasza 77blsoft hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Szia!
Régebben az Lg nem tett a motor elé biztosítékot, így ha gubanc volt vitt néhány alkatrészt. Sajnos az esetedben is Bldc motorról van szó! Először a fentebb (vagy a másik topicban tárgyalt módon) ellenőrizni kellene a motort.
Van egy beltéri panelem, igaz nem ez a típus, de valószínűleg ez a rész egyforma. Megpróbálom előkeresni.
(#) 77blsoft válasza habazutty hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Köszi a választ, nagy segítség lenne, ha tudnál nekem értéket mondani.
(#) Lina1591 hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Sziasztok!

YORK RMJC18FA-GAA-ról tud valaki véleményt mondani? Mikori gyártoták? Esetleg használati útmutató?
(#) habazutty válasza habazutty hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Ezt jól elfelejtttem... Remélem még nem késő.
Ami panel most nálam van azon nem teljesen ugyanaz a felállás, mint a Te gépedben (service manual alapján), mert nálad már van biztosíték a csati mellett. Maga a kondi viszont valószínűleg ugyanaz. Egy szimpla 10 mF, 50V-os elektrolit kondi. A motor 15 V-os tápját stabilizálja.

Ha kellenek képek, szólj.
(#) Sendi hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
Sziasztok. Van egy leszerelt LG inverteres klímám. Próbálgatás közben a következő a hibaüzenet: Elindul, majd kb. 5 perc után 6 villogással megáll. A beltéri szenzorok jók. Ha lehúzom őket, akkor nem is indul el, és dobja a hibaüzenetet. Mit jelent az 5 perc utáni 6 villogás?
(#) mhatalyak válasza Sendi hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Hali.
Mivel le van szerelve, simán tilthat amiatt is, hogy nincs keringés, hűtene ő, de nem esik a hőmérséklet a beltéribe 5 perc után sem, így letilt, de pontos típus kell, neten van fent használati utasítás, az minden hibakódot elmagyaráz.
(#) Sendi válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Szia én is erre gondoltam, csak sehol nem találtam olyan hibaleírást, ami 5 perc utánra vonatkozott.
Sima ventilátoros üzemmódot meg nem találtam rajta, ahol esetleg nem figyeli a hőmérsékletet. Csak légnedvesség csökkentő üzemmódot, de ott is hűt.
(#) Joe_001 válasza Sendi hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Üdv!
Nem az 5 perccel kéne foglalkozni, hanem a 6 villogással.(Az mit jelent?) Akkor veszi észre a kontroller a hibát. Mindenesetre össze van e csövezve, úgy van e kipróbálva?
Másik: A párátlanításkor fűt is a gép. mindkét üzemmód mehet, mert a szoba hőmérsékletét tartani kell.
(#) jpapa hozzászólása Szept 22, 2018 /
 
Nyári faházban TPC09AK-K6NNA1A TOSOT klímát használok, kell-e a víztelenítésen kívül másra is figyelni, hogy a téli mínuszok ne okozzanak kellemetlenséget, nincs fűtés és felügyelet télen.
Várom a véleményeket: jpapa
(#) kaqkk válasza jpapa hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Semmi dolgod nincs vele , csak használni kell és szezon előtt karbantartani (beltéri tisztítás fertőtlenítés-kültéri tisztítás)
(#) champ hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Sziasztok,
Van egy Genex platinum klímám, és természetesen probléma van vele. Szerettem volna kicsit fűteni, de se nem fűt, se nem hűt
Segítségeteket kérem. Semmit nem csinál fűtés módban, csak kinyitja a légterelőjét, piros power led villog, fűtés led világít. Semmi több.
Hogyan lehetne elindulni a hibakeresésben?
Olvastam, hogy valami hibakódot ki lehet olvasni belőle. hogyan kell? :W
Tudtok segíteni?
köszi!
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
A fűtés csak percek múlva indul , először időzít majd elindul a kültéri és ha felfűtötte a beltérit csak azután indul a ventilátor , ez akár 5-8 perc is lehet , kivártad ?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
igen, vártam legalább 30 percet.
Fűtöttünk már vele kb egy éve
Kültéri nem indul el, se fűtés, se hűtés módban. Relé sem kattan...
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Hűtésre kapcsolva mit csinál a kültéri ?
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Amennyire hallani, semmit sem. Meg sem moccan, nem kattan, nem forog stb
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Nem ismerem tökéletesen ezt a tipust ,deha ez on-of rendszerű akkor a kültéri egység kompresszorának üzemi kondenzátorát nézném meg először .
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
köszi a hozzászólást, megpróbálom megnézni!
(#) champ válasza champ hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Sikerült lebegnem 5 méteren, és csináltam pár képet a kültéri elektronikáról.
https://drive.google.com/open?id=1Erh4U-UarNriYYEsSLrpk5b5wowgQokS
Sajna nincs elég magas eszközöm, hogy belelássak, ezért képeket készítettem. Mintha púpos lenne a kondi.
Fűtésre kapcsolva ezen a panelen semmi nem mozdul, ledek sem működnek. Mintha tápot sem kapna...
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
A képek alapján ez inverteres gép itt nem érvényes az amit írtam , azt kell megszámolnod hogy bekapcsolás után hányat villog a led 8 másodperc alatt .
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
szia!
Hat villogás a power leden, kis szünet, aztán újra hat villogás...
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
A kódtáblázat szerint kültéri ventilátor hiba ..
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
köszi.
Gondolom, ezt a hibakódot is okozhatja több más hiba is. Akár egy egyszerű bizti meghibásodás. A ventillátorra gondoltam a legkevésbé, de akkor tesztelem majd valahogy. Kézzel forgatva rendben van és teljesen tiszta a környezete is.

Ha tud valaki szerelőt, szívesen átadom a problémát
Genex platinumról van szó, 2,7kW-os...
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Idézet:
„Ha tud valaki szerelőt, szívesen átadom a problémát”

Egyszerűbb lenne ha tudnánk hol van a klíma.
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
igazad van!
Gödön
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Azért annyian nem bombáztak így sem a javítással
Következő: »»   48 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem